برگزیده های پرشین تولز

یک مشکل اساسی با مادربرد Asus P5GD2 لطفا کمک !

LOVE & HATE

Registered User
لایک‌ها
0
با سلام و خسته نباشی به همه بجه های پی تی مخصوصا اساتید سخت افزار
:) :)
با اجازه بزرگترها چندی پیش یک سیستم جدید خریدیم با این مشخصات
Mother board : Asus P5Gd2
CPU : P4 2.8G LGA775
Ram : 2*256 DDR2
VGA : 6600Gt 128m Gigabyte
و ....
من 3 تا درایو سی دی و DVD دارم که می خوام روی سیستم همه را باهم داشته باشم
اما با مادربرد یه مشکلی دارم و اونم اینه که یک Port IDE ATA100 داره برای سی دی و دی وی دی که 2 تا درایو بهش وصل میشه و 2 تا هم Port IDE ATA 133 داره که به چیپ ITE 82801 Intel وصل اند و بصورت SCSI هارد و یا درایوی که بهش نصب میشناسه ولی سی دی رام یا هر درایو دیگه ای که بهش وصل میکنم سیستم میشناسه ولی تو ویندوز وقتی سی دی تو درایو گذاشته میشه ویندوز نمیتونه بخونه و سیستم هنگ میکنه و باید حتما سیستم و Restart کرد
نمیدونم باید چکار کرد :( :(
لطفا کمکم کنید ممنون میشم
راستی یه سوال دیگه : معمولا دمای این سی پی یو های اینتل در حالت معمولی چقدر باید باشه ؟
دمای سی پی یوی من در حالت معمولی حدود 50 درجه و در حالت 50% به حدود 60 میرسه و وقتی Overclock میکنم و بالای 80% کار میکنه به 69 درجه هم میرسه آیا این دما طبیعی ؟ یا نه زیاده !!!

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,349
به نقل از LOVE & HATE :
با سلام و خسته نباشی به همه بجه های پی تی مخصوصا اساتید سخت افزار
:) :)
با اجازه بزرگترها چندی پیش یک سیستم جدید خریدیم با این مشخصات
Mother board : Asus P5Gd2
CPU : P4 2.8G LGA775
Ram : 2*256 DDR2
VGA : 6600Gt 128m Gigabyte
و ....
من 3 تا درایو سی دی و DVD دارم که می خوام روی سیستم همه را باهم داشته باشم
اما با مادربرد یه مشکلی دارم و اونم اینه که یک Port IDE ATA100 داره برای سی دی و دی وی دی که 2 تا درایو بهش وصل میشه و 2 تا هم Port IDE ATA 133 داره که به چیپ ITE 82801 Intel وصل اند و بصورت SCSI هارد و یا درایوی که بهش نصب میشناسه ولی سی دی رام یا هر درایو دیگه ای که بهش وصل میکنم سیستم میشناسه ولی تو ویندوز وقتی سی دی تو درایو گذاشته میشه ویندوز نمیتونه بخونه و سیستم هنگ میکنه و باید حتما سیستم و Restart کرد
نمیدونم باید چکار کرد :( :(
لطفا کمکم کنید ممنون میشم
راستی یه سوال دیگه : معمولا دمای این سی پی یو های اینتل در حالت معمولی چقدر باید باشه ؟
دمای سی پی یوی من در حالت معمولی حدود 50 درجه و در حالت 50% به حدود 60 میرسه و وقتی Overclock میکنم و بالای 80% کار میکنه به 69 درجه هم میرسه آیا این دما طبیعی ؟ یا نه زیاده !!!

1.مباركه...فقط يكم زود خريد كردي..قطعات تقريبا الان ديگه ارزش خريد نداشتن...

2.مشگل از كانفيگوريشن ريده...كلا اون چيپ ريد بجز ريد در ساير موارد خيلي عملكردش مورد داره....
فقط تنها راه حل اينه كه ميل بزني پشتيباني ايسوس بپرسي ميشه كاري كرد فقط از اون چيپ بصورت كنتلر استفاده كرد نه ريد....

در ضمن اينتل كه ادعاي دماي پايينش دنيا رو ورداشته بود تو پريسكات خيلي ضعيف عمل كرده...معمولا هر سايتي ميرم اين دما رو عادي ميدونن...بطور كلي اينتلها قبل از سوختن ضريب مولتيپر رو يهو كم ميكنند بكمك سنسور داخلي و نميسوزن...

دما به نظر من طبيعيه...فقط ببين خمير روي پردازندت وضعش چطوره..

LOVE & HATE

Registered User
لایک‌ها
0
rax جان از جوابت ممنون
در مورد رید که گفتی تو setup میتونی تنظیم کنی که به صورت رید باشه یا آی دی ای که من به صورت آی دی ای تنظیم کردم و الانم یک هارد 40G بهش وصل کردم و عالی کار میکنه ولی با درایو هام مشکل داره آیا بازم مشکل از اون چیپست ITI8210 هست یا اینکه مشکل از چیز دیگه ای ؟
در مورد دمای سی پی یو هم بگم که مادربرد من یک تکنولوژی Q-Fan داره که سرعت فن سی پی یو را کنترل میکنه با توجه به دمای سی پی یو ومعمولا سرعت فن حدود 2500RpM هست که اگه Q-Fan دیسیبل کنم سرعت فن میشه 4500 و دمای سی پی یو میاد پایین . آیا به نظر شما این کارو بکنم یا نه همینجوری خوبه ؟
راستی یه چیز دیگه !!
من دوتا هارد ساتا 160 مکستور دارم که وقتی به صورت رید نصب میکنم یک مدتی درست کار میکنند ولی یک دفعه یکیشون Non_RADE میشه و همه اطلاعاتم از بین میره :eek: :eek: :( :(
به نظر شما خود هارد مشکل داره یا این جزء خصایص رید ؟ و اگه هارد مشکل داره , گارانتی بردم بگم چه مشکلی هاردم داره ؟
ممنون

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
به نظر نمياد از هارد ها باشه .

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,349
به نقل از LOVE & HATE :
rax جان از جوابت ممنون
در مورد رید که گفتی تو setup میتونی تنظیم کنی که به صورت رید باشه یا آی دی ای که من به صورت آی دی ای تنظیم کردم و الانم یک هارد 40G بهش وصل کردم و عالی کار میکنه ولی با درایو هام مشکل داره آیا بازم مشکل از اون چیپست ITI8210 هست یا اینکه مشکل از چیز دیگه ای ؟
در مورد دمای سی پی یو هم بگم که مادربرد من یک تکنولوژی Q-Fan داره که سرعت فن سی پی یو را کنترل میکنه با توجه به دمای سی پی یو ومعمولا سرعت فن حدود 2500RpM هست که اگه Q-Fan دیسیبل کنم سرعت فن میشه 4500 و دمای سی پی یو میاد پایین . آیا به نظر شما این کارو بکنم یا نه همینجوری خوبه ؟
راستی یه چیز دیگه !!
من دوتا هارد ساتا 160 مکستور دارم که وقتی به صورت رید نصب میکنم یک مدتی درست کار میکنند ولی یک دفعه یکیشون Non_RADE میشه و همه اطلاعاتم از بین میره :eek: :eek: :( :(
به نظر شما خود هارد مشکل داره یا این جزء خصایص رید ؟ و اگه هارد مشکل داره , گارانتی بردم بگم چه مشکلی هاردم داره ؟
ممنون

مشگل رو كه گفتم از درايور همون چيپ كنتلر هستش...يه مورد جالب در مورد ريد....كلا ضريب حفظ اطلاعات در ريد 0 خيلي پايينه بهتره بي خيالش بشي....مخصوصا ساتا....ريد اسكازي كه مثلا مطمئنه هم خيلي توش پريدن زياده....

اون گزينه مربوط به فن رو هم فعال كن...فوق اخرش صداي فنت ميشه 100 برابر... :D

بهترين راه حل همون كه گفتمه ببين تو ساپورت مادربردت بهت جواب ميدن اصلا اين سيستم ريد با مودي كه اپتيكال درايو ها توش كار ميكنن سازگاره يا نه....ببينم موقعي كه وارد منوي ريد ميشي مود رامت رو چي ميزنه...

LOVE & HATE

Registered User
لایک‌ها
0
بچه ها از جواباتون ممنون :) :)
اما rax جان من منظورت و از مود رام متوجه نمیشم !! لطف میکنی توضیح بدی :)

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,349
به نقل از LOVE & HATE :
بچه ها از جواباتون ممنون :) :)
اما rax جان من منظورت و از مود رام متوجه نمیشم !! لطف میکنی توضیح بدی :)

سيستم كه بوت ميشه داخل منوي ريد ببين توضيحي راجع به نوع كنترل رام نوشته يا نه... ;)

بالا