برگزیده های پرشین تولز

یک نکته عجیب

پری

کاربر فعال ادبیات
کاربر فعال
لایک‌ها
20
سلام
1من عکسی با پسوند jpg از اینترنت کپی کردم بعد اینکه روش یه خورده کارکردمو save کردم تو نماش(در حالتی که باز نشده به شکل تصویر کوچک) عکس حالت قبل از اعمال تغییرات رو نشون میده برای این چه تو جیهی است
2 من هیچ وقت از میلم نمیتونم کپی بگیرم چرا؟؟؟:upsided:

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
کپی از میل که کاری نداره !! خوب یا به صورته تکست کپی کن یا html

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
به نقل از پری :
سلام
1من عکسی با پسوند jpg از اینترنت کپی کردم بعد اینکه روش یه خورده کارکردمو save کردم تو نماش(در حالتی که باز نشده به شکل تصویر کوچک) عکس حالت قبل از اعمال تغییرات رو نشون میده برای این چه تو جیهی است
1- بخاطر thumb ساخته شده از اون عکسه. برای منم اتفاق افتاده. من کاری که کردم این بود که توی فتوشاپ کپی پیستش کردم توی یه فایل جدید و بعد ذخیرش کردم.
19.gif

2- چرا نمیتونید؟ یا کلش رو انتخاب کنید بعد right-click > Copy و بعد توی Notepad بریزید. یا اگر یاهو هست در انتهای صفحه یه گزینه داره Save Message Text اگر اون رو بزنید میتونید متن نامه رو دانلود کنید.
183.gif

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
به نقل از پری :
سلام
1- اصلا" نمیفهمم سوال اول رو ... شفاف سازی کن یکم
2 - از میلت کپی بگیری ؟؟ چی رو ؟ خود نامه

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
به نقل از balabala :
1- بخاطر thumb ساخته شده از اون عکسه. برای منم اتفاق افتاده. من کاری که کردم این بود که توی فتوشاپ کپی پیستش کردم توی یه فایل جدید و بعد ذخیرش کردم.
19.gif

2- چرا نمیتونید؟ یا کلش رو انتخاب کنید بعد right-click > Copy و بعد توی Notepad بریزید. یا اگر یاهو هست در انتهای صفحه یه گزینه داره Save Message Text اگر اون رو بزنید میتونید متن نامه رو دانلود کنید.
183.gif
آها از اون لحاظ:)
آره اگه رو همون تغییر بدی تامبنیل رو عوض نمیکنه چون اطلاعاتش تو یه فایل تو همون درایو هستش .... مثل رنگی که به فولدر میدی ... دیگه عوض نمیشه تا اون فایل رو پاک کنی

پری

کاربر فعال ادبیات
کاربر فعال
لایک‌ها
20
به نقل از balabala :
19.gif

183.gif

thumb :blush_1: یعنی چی(بیسواتم)
2_با save as کپی نمیشه

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
به نقل از پری :
thumb :blush_1: یعنی چی(بیسواتم)
2_با save as کپی نمیشه
1- تصویر بندانگشتی!
2- معمولا نمیشه

3!- ایسدانجل جان این thumb اون thumb نیست. این توی خود فایل jpeg ذخیره میشه! معمولا دوربینهای دیجیتالی اینکار رو انجام میدن.

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
با چه نرم افزاری رو عکس کار کردی؟؟؟؟ بعد از اینکه کارت تموم شد یه جای دیگه save کن (همونی که دوستان گفتن)

Parham

Registered User
لایک‌ها
2
روی همون عکس کوچک یا Thumbnail کلیک راست کنید و گزینه Refresh Thumbnail رو انتخاب کنید تا بروزرسانی بشه.:happy:

پری

کاربر فعال ادبیات
کاربر فعال
لایک‌ها
20
به نقل از balabala :
1- تصویر بندانگشتی!
2- معمولا نمیشه

3!- ایسدانجل جان این thumb اون thumb نیست. این توی خود فایل jpeg ذخیره میشه! معمولا دوربینهای دیجیتالی اینکار رو انجام میدن.

بلا بلا واقعا بلایی تصویر بند انگشتی وایسدانجل جان دیگه چیه و کیه عجبا!!!!!!

Parham

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از balabala :
1- تصویر بندانگشتی!
2- معمولا نمیشه

مورد سوم رو اشتباه اومدی بلابلا جان! این تصاویر بندانگشتی Thumbnail توسط خود سیستم ایجاد میشه و در فایل JPEG ذخیره نمیشه بلکه در یک فایلی به نام Thumbs.db که در همون پوشه‌ای که عکس یا عکسها وجود دارند ایجاد میشه. اگر نمایش فایلهای مخفی و سیستمی رو تو ویندوز فعال کنید میتونید این فایل رو تو همون پوشه‌ای که عکس وجود داره ببینید. برای امتحانش هم میتونید از حالت نمایش Thumbnails در بیاین و اون فایل رو حذف کنید. بعد میبنید که به محض اینکه حالت نمایش رو روی Thumbnail قرار میدید اون فایل ایجاد میشه!
برای اینکه تصویر بندانگشتی هم جدید بشه و تغییرات رو نشون بده تو اون پست بالایی گفتم.;)

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
به نقل از Parham.G :
مورد سوم رو اشتباه اومدی بلابلا جان! این تصاویر بندانگشتی Thumbnail توسط خود سیستم ایجاد میشه و در فایل JPEG ذخیره نمیشه بلکه در یک فایلی به نام Thumbs.db که در همون پوشه‌ای که عکس یا عکسها وجود دارند ایجاد میشه. اگر نمایش فایلهای مخفی و سیستمی رو تو ویندوز فعال کنید میتونید این فایل رو تو همون پوشه‌ای که عکس وجود داره ببینید. برای امتحانش هم میتونید از حالت نمایش Thumbnails در بیاین و اون فایل رو حذف کنید. بعد میبنید که به محض اینکه حالت نمایش رو روی Thumbnail قرار میدید اون فایل ایجاد میشه!
برای اینکه تصویر بندانگشتی هم جدید بشه و تغییرات رو نشون بده تو اون پست بالایی گفتم.;)
نه من قضیه thumbnail.db رو میدونم ولی اینی که من میگم یه thumb مخصوصی هست که در داخل jpeg قرار داده میشه. من خودم این اتفاق برام افتاد و بعدا فهمیدم که موضوع بخاطر قابلیت بعضی از دوربینهای دیجینالیه که یه عکس کوچک هم هنگام گرفتن عکس برای preview در دوربین ، به فایل اضافه میکنن! :blink:

Parham

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از balabala :
نه من قضیه thumbnail.db رو میدونم ولی اینی که من میگم یه thumb مخصوصی هست که در داخل jpeg قرار داده میشه. من خودم این اتفاق برام افتاد و بعدا فهمیدم که موضوع بخاطر قابلیت بعضی از دوربینهای دیجینالیه که یه عکس کوچک هم هنگام گرفتن عکس برای preview در دوربین ، به فایل اضافه میکنن! :blink:
کاملا درسته!:blush: این رو نمیدونستم:
JPEG images from digital cameras often contain small thumbnail images in their EXIF data and BreezeBrowser will use these when available. Some applications do not update the EXIF thumbnail when modifying the image and this can result in the thumbnail and main displays in BreezeBrowser becoming out of sync. Use the "Regenerate JPEG Thumbnails" option under the "Tools" menu to regenerate the thumbnails be replacing the old thumbnail with a new one derived from the main image.
NOTE: This option will add a thumbnail to a JPEG image if it doesn't already contain one provided the JPEG contains EXIF shooting data.​
منبع: http://www.breezesys.com/BreezeBrowser/help/thumbnails.htm
البته این متن مربوط به BreezeBrowser هست که به این نکته هم اشاره کرده که این Thumbnail ای که در بخش EXIF فایل JPEG ذخیره میشه معمولا توسط ویرایشگرهای عکس آپدیت نمیشه. که ظاهرا این نرم‌افزار میتونه اون رو آپدیت کنه. این گزینه Refresh Thumbnail خود ویندوز هم اینو نمیتونه رفرش کنه؟ من همچین عکسی ندارم و یا ممکنه داشته باشم ولی اینکه این Thumbnail مخصوص رو داره یا نه نمیدونم؟ اینو از کجا باید فهمید؟ برم بگوگلم!;)

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
به نقل از Parham.G :
کاملا درسته!:blush: این رو نمیدونستم:
JPEG images from digital cameras often contain small thumbnail images in their EXIF data and BreezeBrowser will use these when available. Some applications do not update the EXIF thumbnail when modifying the image and this can result in the thumbnail and main displays in BreezeBrowser becoming out of sync. Use the "Regenerate JPEG Thumbnails" option under the "Tools" menu to regenerate the thumbnails be replacing the old thumbnail with a new one derived from the main image.​
NOTE: This option will add a thumbnail to a JPEG image if it doesn't already contain one provided the JPEG contains EXIF shooting data.
منبع: http://www.breezesys.com/BreezeBrowser/help/thumbnails.htm
البته این متن مربوط به BreezeBrowser هست که به این نکته هم اشاره کرده که این Thumbnail ای که در بخش EXIF فایل JPEG ذخیره میشه معمولا توسط ویرایشگرهای عکس آپدیت نمیشه. که ظاهرا این نرم‌افزار میتونه اون رو آپدیت کنه. این گزینه Refresh Thumbnail خود ویندوز هم اینو نمیتونه رفرش کنه؟ من همچین عکسی ندارم و یا ممکنه داشته باشم ولی اینکه این Thumbnail مخصوص رو داره یا نه نمیدونم؟ اینو از کجا باید فهمید؟ برم بگوگلم!;)
دقیقا منظورم همین بود ولی نمیدونستم بهش چی میگن، تشکر
فکر کنم یک چیزهایی در مورد EXIF در فتوشاپ هم دیدم، شاید با فتوشاپ بشه ادیتش کرد. (مطمئن نیستم)

بالا