• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

۱ میلیارد دلار بهای همکاری گوگل و فایرفاکس

danzelha

Registered User
تاریخ عضویت
12 اکتبر 2011
نوشته‌ها
1,616
لایک‌ها
256
همیشه یک دلیل بسیار خوب برای اینکه بعضی‌ نرم افزار‌ها به صورت رایگان عرضه می شوند وجود دارد.مثلا چرا موزیلا به صورت رایگان عرضه می شود؟ برای دریافت پاسخ این سوال تا انتهای متن با ما همرا باشد.

مرور گر‌ها اکثرا موتور‌های جستجو را به صورت پیش فرض در خود جای می دهند و به شما امکان انتخاب چند موتور جستجو دیگر را به صورت همزمان می دهند. موتور جستجو پیش فرض فایر فاکس گوگل می‌باشد آیا می‌دانید بهای این همکاری چه چقدر است؟

download.php

چندی پیش روابط گوگل و فایر فاکس به دلیل اینکه گوگل در صدد قطع همکاری با فایر فاکس است و قصد دارد بر روی مرور گر خود متمرکز شود و با این کار فایر فاکس را از دور خاج کند، تیره و تار شده بود، اما خوب انگار فایر فاکس آنقدری برای گوگل شیرین و خوشایند بوده است که گوگل به این راحتی‌ دست از سر این مرور گر محبوب بر نمی دارد.

در یک همکاری جدید گوگل برای اینکه موتور جستجوی پیش فرض فایر فاکس باشد یک قرار داد ۳ ساله با این شرکت امضا کرد که طبق آن گوگل به ازای هر سال مبلغ ۳۰۰ میلیون دلار به این شرکت باید پرداخت کند، که چیزی حدود ۱ میلیارد دلار خواهد شد.

در نتیجه گوگل و فایر فاکس ۳ سال دیگر درکنار یکدیگر خواهند بود، حال می‌توان فهمید چگونه یک نرم افزار به صورت رایگان عرضه می شود و به سود دهی‌ نیز می‌رسد.

این قرار داد در حالی‌ امضا شد که فایر فاکس رقبایزیادی دارد من جمله کروم شرکت گوگل ولی و از سو‌ی دیگر رقبای دیگرگوگل در بخش موتور های جستجو یعنی‌ یاهو و مایکروسافت همیشه خواستار حضور در موتور‌ جستجویپش فرض فایر فاکس را داشته اند و در این میان گوگل نمی‌تواند کنار به ایستد و این بازار پر سود را به رقبای خود واگذار کند، شاید عرضه یک نسخه از مرو گر فایر فاکس با موتور جستجو بینگ به صورت پیش فرض این لرزه بر اندام گوگل انداخت که در صورت عدم همکاری با فایرفاکس این مرورگر جاذبه های زیادی برای رقبای گوگل دارد . در هر صورت گوگل تا ۳ سال دیگر بر سر در فایر فاکس خواهد بود.منبع :
کد:
http://netwizard.ir/1-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%AF%D9%84%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%85%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%DA%AF%D9%88%DA%AF%D9%84-%D9%88-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D9%81%D8%A7/
 

tiyam 01

Registered User
تاریخ عضویت
5 جولای 2009
نوشته‌ها
6,186
لایک‌ها
7,727
یعنی ما اون جستجوگر پیش فرض رو بزاریم روی بینگ، گوگل ضرر کرده؟ :دی

سایتهایی که که از google custom search تو سایتها استفاده می کنن چی؟
اونا هم کاری مثل فایرفاکس میکنن دیگه
 
بالا