برگزیده های پرشین تولز

۵ روش درمان قطعی زخم معده با عسل در کم‌ ترین زمان

kamyar rezaei

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
26 سپتامبر 2019
نوشته‌ها
28
لایک‌ها
3
محل سکونت
ایران
مقدمه
زخم معده که با نام‌های زخم گاستریک یا زخم پپتیک نیز مشهور است، از جمله بیماری‌های دردآور و رایج میان مردان و زنان، و حتی کودکان به شمار می‌رود. از هر ۱۰ انسان یک نفر لااقل یک بار در طول زندگی‌اش به این بیماری مبتلا شده است (انجمن گوارش آمریکا). این زخم‌ها ضایعه‌ها و جراحات رو باز در معده هستند که عمدتا در اثر ترشح اسید معده بیش از پیش تحریک، و باعث سوزش و ناراحتی می‌شوند. پیش از این بیان ۵ روش درمان قطعی اسید معده با عسل پرداختیم.

چه چیزی باعث زخم معده می‌شود؟
پزشکان معتقدند که سبک زندگی پر استرس همراه با **** غذایی ضعیف موجب زخم معده می شود. تحقیقات نشان می‌دهند بیشتر زخم معده‌ها به دلیل عفونت مرتبط با باکتری مارپیچ‌شکلی با نام هلیکوباکتر پیلوری هستند. این باکتری می‌تواند به سلول‌های معده بچسبد و مکانیزم دفاعی معده را ضعیف‌تر کند. به دلایلی که هنوز مشخص نیست این باکتری همچنین می‌تواند باعث تحریک تولید اسید معده و آسیب رساندن و التهاب بافت‌های معده و در نهایت ایجاد زخم معده شود.

نشانه های زخم معده چیست؟
زخم معده نشانه‌های بسیاری دارد که البته نباید در مواجهه با آن‌ها غفلت کنیم. چراکه عدم توجه متاسفانه می‌تواند باعث پشیمانی‌هایی شود که دیگر افسوس خوردن برای آن‌ فایده‌ای نخواهد داشت. در پایین نشانه‌های زخم معده را ذکر کرده‌ایم.

  • یک درد ناخوشایند در وسط یا بالای معده در بین غذا یا در شب
  • برگشت اسید، سوزش سر دل و درد معده
  • نفخ
  • حالت تهوع و استفراغ
در موارد شدید، علائم عبارتند از:

  • مدفوع سیاه رنگ
  • استفراغ خونی
  • کاهش وزن
  • درد شدید شکم
  • درد کمر و قفسه سینه
خواص عسل برای زخم معده چیست؟
با توجه به ترکیب عسل، باکتری‌ها نمی‌توانند در این محیط زنده بمانند. عسل نیز درمان مناسبی برای کشتن باکتری پیلوری (علت اصلی زخم‌های گوارشی) شناخته شده است. طبق تحقیقات اخیر می‌توان درمان زخم معده با عسل را درمان این عارضه دانست. محققان، آزمایشاتی مبنی بر تاثیر عسل بر روی باکتری‌ها به وسیله بیوپسی زخم معده انجام دادند. نتیجه این آزمایش نشان داد که عسل، رشد باکتری را مهار می‌نماید. زخم معده در اثر عواملی چون گرسنگی زیاد یا فشارهای عصبی، باکتری‌های هلیکوباکتر پیلوری و ترشح زیاد اسید معده می‌تواند ایجاد شود. معمولا زخم‌ها در قسمت اثنی عشر به وجود می‌آیند؛ سوزش و خونریزی یا کاهش گلبول قرمز خون و همچنین به همراه استفراغ می‌توانند از علایم زخم معده و اثنی عشر باشند.

۵ روش درمان قطعی زخم معده با عسل در کم‌ ترین زمان
الف) درمان زخم معده با انجیر و عسل
انجیر و عسل را به نسبت مساوی مخلوط نموده و میل نمایید که بسیار نافع است.

ب) درمان زخم معده با کاسنی و عسل
۲۰ گرم برگ و ریشه کاسنی را جوشانده و صاف نمایید و آن را با عسل ،صبح ناشتا دو فنجان میل کنید.

پ) درمان زخم معده با زردچوبه و عسل
عسل و زردچوبه به شما کمک می کند تا به طور موثر درد معده را درمان کنید. زردچوبه در برابر زخم معده و زخم های ملتهب موثر است، بنابراین این عنصر محبوب از مدت هاست که برای درمان درد معده استفاده می شود.

۳ قاشق غذاخوری عسل خالص و ۵۰ گرم زردچوبه تازه آسیاب شده را تهیه و سپس با هم مخلوط و میل کنید.

ت) درمان زخم معده با عسل و تمشک
۳۰ تا ۵۰ گرم برگ تمشک را در یک لیتر آب جوش، ۱۰ تا ۲۰ دقیقه دم کرده؛ پس از سرد شدن با عسل شیرین نموده؛ نیم ساعت بعد از هر غذا یک فنجان بنوشید.

ث) درمان زخم معده با عسل و آویشن
۵ گرم آویشن را در ۴۰۰ سی سی آب جوش دم کرده؛ بعد از هر وعده غذایی یک فنجان با عسل شیرین نموده و بنوشید.نتیجه
همانطور که دیدیم، عسل طبیعی سرشار از مواد مغذی است که می‌تواند باعث درمان بسیاری از بیماری‌ها و بهبود سیستم ایمنی بدن شود. همچنین می‌تواند تاثیر شگرفی در زیبایی انسان داشته باشد. پس بیایید نسبت به حفظ آن کوشا باشیم.

کاهش اعجاب انگیز چین و چروک صورت با ماسک عسل و گرده گل

ایام به کام


تجربه شما در درمان زخم معده چیه دوستان؟
 
بالا