• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

████ افزایش جهانی حملات فیشینگ، مراقب باشید! ████

khunires

مدیربخش کاروسرمایه *فروشنده معتبر
لایک‌ها
4,947
يک موسسه مشهور توليد نرم افزارهاي مقابله با ويروس‌هاي رايانه‌اي روز جمعه اعلام کرد تعداد حملات اينترنتي موسوم به «فيشينگ» که از طريق کامپیوترها صورت مي‌گيرد، ظرف يک سال گذشته 87 درصد در کل جهان افزايش يافته است.

به گفته موسسه روسي کاسپرسکي Kaspersky که در زمينه توليد نرم افزارهاي مقابله با ويروس‌هاي رايانه‌اي فعاليت گسترده‌اي دارد، 37 ميليون و 300 هزار کاربر اينترنتي ظرف يک سال گذشته قرباني اين گونه حملات بوده‌اند.

کاسپرسکي اعلام کرد «تعداد سايت‌ها و سرورهاي تقلبي استفاده شده در اين حملات از سال 2012 تاکنون سه برابر شده و بيش از 50 درصد از اين حملات، با کپي برداري از سايت‌هاي اينترنتي بانک‌ها و ديگر موسسات مالي صورت گرفته است.

dozd1.jpg

فیشینگ در واقع تلاش برای بدست آوردن اطلاعاتی مانند نام کاربری، رمز عبور، اطلاعات حساب بانکی و...به وسیله جعل یک وب‌سایت، آدرس ایمیل و اطلاعاتی از این دست است.

بیشترین خطر فیشینگ برای شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌های پرداخت آنلاین است. علاوه بر آن، ایمیل‌هایی که با این هدف ارسال می‌شوند و حاوی پیوندی به یک وب‌سایت هستند در اکثر موارد حاوی بدافزار هستند.

برای جلوگیری از افزایش آمار فیشینگ و سرقت اطلاعات باید آگاهی کاربران را افزایش داد. نباید به ایمیل هایی که در آنها از کاربر خواسته شده فرمی را پر کنید اطمینان کرد. نباید اطلاعات حساب کاربری خود را در اختیار سایت ها قرار داد. کاربران برای پرداخت آنلاین باید از درگاه های مخصوص بانک ها استفاده کنند و همچنین باید به ایمیل های اسپم بی اعتنا بود و آنها را پاک کرد.

khunires

لایک‌ها
4,947

mehrashkan

Registered User
لایک‌ها
2,340
من خودم مالباخته فیشینگ شدم
یعنی الان ایمیلم هک شده؟ از طریق ایمیلم به حساب بانکیم دسترسی پیدا کردن؟ یا مستقیم حسابم هک شده؟
حساب بیتکوین بود

khunires

لایک‌ها
4,947
من خودم مالباخته فیشینگ شدم
یعنی الان ایمیلم هک شده؟ از طریق ایمیلم به حساب بانکیم دسترسی پیدا کردن؟ یا مستقیم حسابم هک شده؟
حساب بیتکوین بود

فیشینگ که زیاد شده جدیداً! اونهایی که ایرانی باشه مستقیم من با پلیس فتا تماس میگیرم همیشه آدرس هارو اعلام میکنم و براشون ایمیل میکنم!
اونهایی که خارجی باشن که خوب باید به https دقت کنید یا آدرس اصلی اون دامنه!
حساب هایی که فیشینگ میشن یه طوری اون صفحه فیشینگ برنامه ریزی میشه برای طرف اطلاعات شما ارسال میشه اگر آنلاین باشه همون لحظه اطلاعات حساب مثلا بیت کوئین شمارو مثل ایمیل و رمز عبور رو تغییر میده و کلا دیگه اصلا نمیشه دسترسی داشته باشید! مگر اینکه اون سایت ازتون شماره موبایل هم برای وریفای و امنیت بیشتر بخواد که اون قابل تغییر نیست! چون برای تغییر اون هم ازتون بازم یه کد اس ام اس میکنه!

از حسابتون بیت کوئین کم شده!؟ آدرس صفحه چی بوده؟!

mehrashkan

Registered User
لایک‌ها
2,340
متوجه مطلبتون نشدم
آره چند وقت پیش کل موجودی حساب بیتکوینم رو انتقال داده شد به یه آدرس بیتکوین دیگه
به سایت هم ایمیل زدم گفتن نمیتونن کاری بکنن چون انتقال از حساب خودم انجام شده انگار خودم اینکارو کردم
و منم نتونستم کاری بکنم متاسفانه
قبلش برام ایمیل اومد که شما به دلیل اشتباه وارد کردن پسورد حسابتون بلاک شده ولی من برای تغییر رمز کاری نکردم
و یکی دو روز بعدش دوباره این پیام ظهر برام اومد و من عصر که رفتم حسابمو چک کنم که دیدم خالیش کردن

khunires

لایک‌ها
4,947
متوجه مطلبتون نشدم
آره چند وقت پیش کل موجودی حساب بیتکوینم رو انتقال داده شد به یه آدرس بیتکوین دیگه
به سایت هم ایمیل زدم گفتن نمیتونن کاری بکنن چون انتقال از حساب خودم انجام شده انگار خودم اینکارو کردم
و منم نتونستم کاری بکنم متاسفانه
قبلش برام ایمیل اومد که شما به دلیل اشتباه وارد کردن پسورد حسابتون بلاک شده ولی من برای تغییر رمز کاری نکردم
و یکی دو روز بعدش دوباره این پیام ظهر برام اومد و من عصر که رفتم حسابمو چک کنم که دیدم خالیش کردن

آره همون فیشینگه! البته شاید رمز رو ساده گذاشته بودین با نرم افزارهای پسوردیاب اومدن رمز رو درآوردن و انتقال دادن! هر راهی امکانش هست! ولی کلا صفحه های ناشناس یا فیشینگ + پسوردهای ساده 95% عامل هک یا کرک حساب کاربری رو شامل میشه!

khunires

لایک‌ها
4,947
الان چطور مطمئن بشم ایمیلم امنه؟ پسوردمم ترکیبی بود و طولانی همچین ساده هم نبود

ایمیل که خوب رمزش مهم نیست اصلا! توی هک حساب های بانکی رمز ورود به اون حساب خیلی خیلی مهمه!
رمز قوی اصولا این نکات توش رعایت میشه که ضدکرک میشه تا 90%:
- حروف بزرگ SDGSG
- حروف کوچیک gsdgs
- اعداد 434524
- سیمبل @#*(&^%$#
- علامت های خاص |.:"
- بیشتر از 16 کاراکتر بودن

با این موارد روی حسابتون اعمال کنید من بعید میدونم هک بشه! همینطور روی ایمیلتون!

mehrashkan

Registered User
لایک‌ها
2,340
ایمیل مهم نیست اصلا؟
یعنی کسی ایمیل منو هک کنه از طریق فورگت پسورد نمیتونه اطلاعات ورود حساب بانکیمو ریست کنه؟

khunires

لایک‌ها
4,947
ایمیل مهم نیست اصلا؟
یعنی کسی ایمیل منو هک کنه از طریق فورگت پسورد نمیتونه اطلاعات ورود حساب بانکیمو ریست کنه؟

چرا میشه! ولی هکر که نمیدونه ایمیل شما چی هست! اصولا آدمای زرنگ یه ایمیل مخفی دارن که فقط رو حسابهای بانکی و اطلاعات خاص ازشون استفاده میکنن که بقیه اون ایمیل رو ندارن! شما هم ایمیل عمومی خودتو رو این حساب ها استفاده نکن! چون بلاخره اطلاعات مالی هستش و مهمه! یه ایمیل همینوطوری افتاده باشه بهتره! و اگر جیمیل باشه بهتره چون وریفای موبایل میخواد!

mehrashkan

Registered User
لایک‌ها
2,340
چرا میشه! ولی هکر که نمیدونه ایمیل شما چی هست! اصولا آدمای زرنگ یه ایمیل مخفی دارن که فقط رو حسابهای بانکی و اطلاعات خاص ازشون استفاده میکنن که بقیه اون ایمیل رو ندارن! شما هم ایمیل عمومی خودتو رو این حساب ها استفاده نکن! چون بلاخره اطلاعات مالی هستش و مهمه! یه ایمیل همینوطوری افتاده باشه بهتره! و اگر جیمیل باشه بهتره چون وریفای موبایل میخواد!

مگه میشه ایمیل حساب بانکی رو تغییر داد؟

khunires

لایک‌ها
4,947
مگه میشه ایمیل حساب بانکی رو تغییر داد؟

حساب بانکی ایرانی؟ آره برین بانک تغییر بدین میشه.
بانک های خارجی مثل بیت کوئین و اینا مهم نیست! با یه ایمیل دیگه یک حساب جدید دوباره بسازین مشکلی نیست اصلا!

mehrashkan

Registered User
لایک‌ها
2,340
حساب بانکی ایرانی؟ آره برین بانک تغییر بدین میشه.
بانک های خارجی مثل بیت کوئین و اینا مهم نیست! با یه ایمیل دیگه یک حساب جدید دوباره بسازین مشکلی نیست اصلا!
نه بانک های خارجی
وریفای کردم با هزار دردسر نمیخوام دوباره یکی تازه بسازم میشه ایمیل رو تغییر داد؟

khunires

لایک‌ها
4,947
نه بانک های خارجی
وریفای کردم با هزار دردسر نمیخوام دوباره یکی تازه بسازم میشه ایمیل رو تغییر داد؟

فکر میکنم یه تیکت بزنین به پشتیبانی اوکی کنن! یه تیکت بزنین بهتون میگن! بستگی به اون سایت بانکی داره چقدر بخواد حال بده به کابرانش! بگین که ایمیلم هک شده برای موندگاری در بانک یا سایت شما میخواد ایمیلم رو تغییر بدین!

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,091
نه بانک های خارجی
اقا چک کردی ببینی از اون ادرسا مخصوصا اونی که ایمیل شده فیشینگ نیست؟ اخه ایمیلتم که کسی وارد نشده طبق اطلاعاتی که دادب احتمال هک صفر درصده
من مشکوک شدم میگم نکنه اون ایمیله جعلی بوده
تو ادرس های جعلی یه جوری درست میکنن دقت نکنی نمیفهمی اصلا

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,091
راستی تو جیمیل یه امکانی هست که فعال کنی باید همراه رمز اکانت یه کدیم وارد کنی که اون کد یا به گوشی فرستاده میشه یا از پیش ساخته هست که یبار مصرفه یا از طریق برنامه authenticatior بهت کد میده
عمرا اینجوری هک بشی

mehrashkan

Registered User
لایک‌ها
2,340
اقا چک کردی ببینی از اون ادرسا مخصوصا اونی که ایمیل شده فیشینگ نیست؟ اخه ایمیلتم که کسی وارد نشده طبق اطلاعاتی که دادب احتمال هک صفر درصده
من مشکوک شدم میگم نکنه اون ایمیله جعلی بوده
تو ادرس های جعلی یه جوری درست میکنن دقت نکنی نمیفهمی اصلا

نگرفتم منظورت چیه
کدوم ادرسو چک کنم که فیشینگ نیست؟
کدوم ایمیل جعلیه؟ اونی که پشتیبانی سایت فرستاده؟

ارسال شده توسط نیوآیپد سیمکارت خور ۶۴ گیگ فروشی!

بالا