برگزیده های پرشین تولز

▬ تا 1.000.000 تومن سیستم پیشنهاد بدین لطفا ▐

Cyber.Back

Registered User
لایک‌ها
33
سلام به همه عزیزان

من الان یه سیستم دارم که در حد تیم ملی داغووووونه ! :wacko: اعصابمو هم داغون کرده

ارتقاع که اصلا نمیشه دادش ;)

گفتم یه سیستم بخرم تا یک تومن چون بودجم تا همین اندازس ;)

حالا یه سیستم پیشنهاد بدین تا یک تومن با مانیتور و یک سیستم پیشنهاد بدین بدون مانیتور فقط کیس خالی ;)

البته خواهشا اگه میشه قیمت ها رو درست بدین چون بعدا برام دردسر ساز میشه چون میخوام از یه اشنا بخرم سیستم رو :f34r:

البته مانیتور دار خواستید بگید تا 1.100.000 هم باشه مشکلی نداره ;) و مانیتورشم سایزش 21-22 اینچ باشه و البته LCD چون من الان یه مانیتور 21-22 دارم که باهاش عادت کردم ولی مارکش زیاد خوب نیست :( و به همین خاطر میخوام این سیستم و کلا مانیتور رو بزارم واسه برادر کوچیکم و خودم یه سیستم جدید بخرم

هرچی خدا بخدا... :blush:

Cyber.Back

Registered User
لایک‌ها
33
خوشحالم که دوستان گلم اینقدر تحویل میگرین و زود جواب میدن...

موفق باشید ......

Bahram.ws

Registered User
لایک‌ها
73
دوست عزيز من متخصص نيستم ولي چون كسي جوابتو نداد و جديدا خودم يه سيستم جمع كردم اين سيستمو پيشنهاد ميكنم:

CPU Q6600 200T
MB ASUS P5QC 160T
2x1GB OCZ DDRII 1066 55T
(RAM 2x1GB DDRIII قيمت ندارم)
VGA SAPPHIRE 4670 512MB 115T
POWER ACBEL 380W 30T
HDD WESTERN 500GB 54T
DVD-RW 30T
MONITOR SAMSUNG T1900 230T
(بالاي 19 اينچ قيمت ندارم)
70T كيس + كي بورد + موس + مودم

حدودا 1 تومن شد البته من CPU E7300 گرفتم شما ميتوني Q6600 رو بگيري در اين صورت پيشنهاد ميكنم Power رو قوي تر كني

Cyber.Back

Registered User
لایک‌ها
33
دوست عزيز من متخصص نيستم ولي چون كسي جوابتو نداد و جديدا خودم يه سيستم جمع كردم اين سيستمو پيشنهاد ميكنم:

CPU Q6600 200T
MB ASUS P5QC 160T
2x1GB OCZ DDRII 1066 55T
(RAM 2x1GB DDRIII قيمت ندارم)
VGA SAPPHIRE 4670 512MB 115T
POWER ACBEL 380W 30T
HDD WESTERN 500GB 54T
DVD-RW 30T
MONITOR SAMSUNG T1900 230T
(بالاي 19 اينچ قيمت ندارم)
70T كيس + كي بورد + موس + مودم

حدودا 1 تومن شد البته من CPU E7300 گرفتم شما ميتوني Q6600 رو بگيري در اين صورت پيشنهاد ميكنم Power رو قوي تر كني
ممنون از شما دست گلم

مادربورد که حرف نداره دوستم از این مادر بورد ها داره هم رم DDR2 و هم DDR3 رو ساپورت میکنه

مادر بورد جدیدتر و حرفه ای تری هم هست که هم ddr3 و هم ddr2 رو ساپورت کنه ؟

و درضمن میخوام گرافیک تا 1GB باشه هارد مناسبه ولی پاور هم باید قویتر باشه

CPU بالاتر از این چه قیمتی و چی هستش ؟ چون درمورد CPU چیز زیادی نمیدونم :(

به هرحال بازم ممنون و از بغییه دوستان گلم میخوام که راهنمایی کنن

Bahram.ws

Registered User
لایک‌ها
73
در مورد مادربورد، سايت ASUS رو كه ديدم فعلا مادربورد بهتري كه DDRIII باشه پيدا نكردم، برند ديگه هم حال نميكنم
در مورد گرافيك هم راستش چون زياد اهل بازي نيستم وارد نيستم ولي شما بيشتر از اينكه به حافظه نگاه كني به GPU نگاه كن
در مورد CPU سري جديد i7 هم اومده به بازار ولي فعلا خريدش به صرفه نيست من Q9400 رو پيشنهاد ميكنم البته اگه اهل اوركلاك هستي همون Q6600 خوبه

Cyber.Back

Registered User
لایک‌ها
33
سلام

والا زیاد چیز تخصصی نمیدونم از سخت افزار به صورت تجربی !

پس مادر برد همون P5QC ! راسی P5QC دولوکس هم قابلیت ساپورت DDR2,DDR3 رو با هم داره یا نه ؟

حالا من بخوام یه vga 1GB بخرم چه برند و مدلی بخرم به نظرتون ؟

و رم DDR3 قیمت 1 گیگ و 2 گیگ رو دارید و چه مارکی ؟

تو خیلی از این سایت هایی که قیمت میدن نگاه کردم ولی قیمتاشون دقیق و درست نیست و خیلی دیر به دیر اپدیت میکنن :(

و درضمن قیمت Q9400 چنده ؟ حالا این سری I7 چه جوریاس ؟ کسی از قیمتش خبر نداره ؟

البته زیاد گرون نباشه که اونجوری بیشتر از 1 تومن میشه و به صرفه نمیشه :(

به هرحال ممنونم که کمک میکنین دوست گلم

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
فکر نمیکنید 2 گیگ رم کم باشه؟
ینی شاید الان خوب باشه ولی کلا کمه
اگه ویستا بریزید فقط 1 گیگ ویستا میخواد مثلا اگر اهل بازی باشید الان بازی ها دیگه کمه کم 1 گیگ رو میخوان خیلی لب مرزه
من 4 گیگ رم دارم بعضی وقتا تا 60% پر میشه

Bahram.ws

Registered User
لایک‌ها
73
سلام

والا زیاد چیز تخصصی نمیدونم از سخت افزار به صورت تجربی !

پس مادر برد همون P5QC ! راسی P5QC دولوکس هم قابلیت ساپورت DDR2,DDR3 رو با هم داره یا نه ؟

حالا من بخوام یه vga 1GB بخرم چه برند و مدلی بخرم به نظرتون ؟

و رم DDR3 قیمت 1 گیگ و 2 گیگ رو دارید و چه مارکی ؟

تو خیلی از این سایت هایی که قیمت میدن نگاه کردم ولی قیمتاشون دقیق و درست نیست و خیلی دیر به دیر اپدیت میکنن :(

و درضمن قیمت Q9400 چنده ؟ حالا این سری I7 چه جوریاس ؟ کسی از قیمتش خبر نداره ؟

البته زیاد گرون نباشه که اونجوری بیشتر از 1 تومن میشه و به صرفه نمیشه :(

به هرحال ممنونم که کمک میکنین دوست گلم

راستش به نظرم همون P5QC رو بگير چون بقيه قطعات هم ميخواي بالاتر بگيري
VGA ميتوني 1GB 4670 بگيري نزديك 130 40 ميشه ولي 512MB 4830 از اين قويتره نزديك 200 تومان سعي كن برد SAPPHIRE بخري
رم ميتوني Corsair OCZ GSKILL بگيري من 2تا 1GB ocz 1066 خريدم 55 البته 2تا 2GB بگيري بهتره همون حرفي كه شروين زد
Q9400 نزديك 280 تومان هستش Q9300 هم حدود 240 تومان

i7 هم بيخيال شو فعلا حداقل تا 7، 8 ماه ديگه

Cyber.Back

Registered User
لایک‌ها
33
فکر نمیکنید 2 گیگ رم کم باشه؟
ینی شاید الان خوب باشه ولی کلا کمه
اگه ویستا بریزید فقط 1 گیگ ویستا میخواد مثلا اگر اهل بازی باشید الان بازی ها دیگه کمه کم 1 گیگ رو میخوان خیلی لب مرزه
من 4 گیگ رم دارم بعضی وقتا تا 60% پر میشه

سلام شروین جان و ممنون بابت پیشنهاد و راهنماییت

من نگفتم که میخوام رم تا 2 گیگ باشه !

میخوام رم کم کم 6 تا 8 گیگ باشه !!!!!!!!! :wacko: ! از بس با سیستم های ذغالی کار کردم که الان عقده ای شدم میخوام رم حداقل بالا باشه :D:lol:

البته در صورتی که مادربورد بتونه این مقدار رو ساپورت بکنه

به نظرت این P5QC ساپورت میکنه ؟ و درضمن P5QC بهتره یا P5QC دولوکس ؟ و تفاوتشون تو چیه ؟

Last edited:

Cyber.Back

Registered User
لایک‌ها
33
راستش به نظرم همون P5QC رو بگير چون بقيه قطعات هم ميخواي بالاتر بگيري
VGA ميتوني 1GB 4670 بگيري نزديك 130 40 ميشه ولي 512MB 4830 از اين قويتره نزديك 200 تومان سعي كن برد SAPPHIRE بخري
رم ميتوني Corsair OCZ GSKILL بگيري من 2تا 1GB ocz 1066 خريدم 55 البته 2تا 2GB بگيري بهتره همون حرفي كه شروين زد
Q9400 نزديك 280 تومان هستش Q9300 هم حدود 240 تومان

i7 هم بيخيال شو فعلا حداقل تا 7، 8 ماه ديگه

سلام

خوبی عزیز

ممنون بابت راهنماییت

و درضمن اصلا رم 4 گیگ وجود داره !!!!!! و چه قیمت ؟

قیمت 2 گیگ باس 1066 ,DDR3,DDR2 رو نداری ؟

میخوام یه جمع بندی کلی بنکنم ببینم چقدر در میاد سیستمم !

چون میخوام CPU Q9400 رو بردارم ! با 1GB 4670 ! ;)

قیمت پاور چقدره ؟> و چه اندازی بخرم /

درضمن میشه از CPU Q9400 یه مقداری برام بگین ؟ چون زیاد در این موارد چیزی نمیدونم !! مثلا اینا کورتو یا کورتو کواد هستن ؟ مثلا میگن cpu 2000 full ! حالا این Q9400 سایزش چقدی هستش ؟ :wacko: و چند مگ سایز کش هستش ؟ :rolleyes:

و درمورد گرافیک : 1GB 4670 این گرافیک در اصل DD2 هستش یا DDR3 ? و اگه میشه درموردش یه توضیحی بدین !

چون دوست دارم کلا DDR3 جمع کنم ! :wacko:

Last edited:

MicroSystem

Registered User
لایک‌ها
0
رم DDR3 به علت CL بالا به درد اين معاري اينتل نميخوره و واسه Coir7 مناسب هست.
رم پرسرعت ميخواي DDR2-1066 بخريد كه اونم تو عملكرد كلي سيستم تاثير چنداني نداره هزينه رم رو ميشه جاهاي ديگه خرج كرد كه بهتر جواب ميده.
گرافيك ربطي به 512 و 1 گيگ نداره چقدر بازي ئاست اهميت داره اين رو مشخص كن.
درضمن میشه از CPU Q9400 یه مقداری برام بگین ؟ چون زیاد در این موارد چیزی نمیدونم !! مثلا اینا کورتو یا کورتو کواد هستن ؟ مثلا میگن cpu 2000 full ! حالا این Q9400 سایزش چقدی هستش ؟ و چند مگ سایز کش هستش ؟
تو اين سري پردازنده هاي اينتل كش اهميت چنداني نداره و ديگه مثل قديم نيست كه 2 مگ كش قدرتش 2 برابر 1 مگ باشه
فرق 2 مگ كش يا 1 مگ كش فقط 5 درصده

Cyber.Back

Registered User
لایک‌ها
33
سلام به استاد عزیز

خوب به نظر شما الان این مادر بورد P5QC به درد Q9400 و یا Q9550 میخوره یا نه ؟

درضمن به نظر شما Q9400 بخرم بهتره یا Q9550 !

چون 100 تومن تفاوت قیمتشون هست !!!!!!!!! اگه واقعا این Q9550 سی پی یو مالی هست که جهنم الضرر این 100 تومن هم فدای 1 میلیون تومن ! و میخرم
ولی اگه فرق چندانی نداره که همون 9400 رو بخرم

و بعد مادربوردی بهتر از P5QC که هم رم DDR2 و هم DDR3 رو ساپورت بکنه وجود داره یا نه ؟ حالا چه تو برند ایسوس و چه برند دیگه دیگه !

درضمن فرق بین P5QC و P5QC دولوکس تو چیه ؟

و بازم سپاسگذارم بابت راهنمایتون

Cyber.Back

Registered User
لایک‌ها
33
اها درضمن یادم رفت بپرسم !

P5QC تا چه مقدار رم رو میتونه ساپورت بکنه ؟ یعنی 2 گیگ 4 گیگ 6 گیگ و...... ! ؟

و درضمن رم DDR3 با باس 1333 رو هم میتونه ساپورت بکنه ؟

و سوال اخرم Q9400 , و Q9550 چند هسته ای هستن ؟

mig33

Registered User
لایک‌ها
1
دوست عزيز چيه گير دادي به DDR3 ؟؟؟
اگه اين مدل رمو ميخواي بايد صبر كني حيابي جا بيفته اونموقع با ردازنده COREI7 اينتل مچش كني اين براي چند ماه آيندت ميگم ......
ولي نظر من :
‏Core2Duo E8500
‏‎اين مدل رو بزار براي پردازنده ..... پول زياد براي چهار هسته اي دادن چندان جالب نيست و بكارت نمياد.
هارد هيتاچي 500 گيگ بگير .
رم cROSAIR بگير ولي اينو بهت بگم تا 3 گيگ مشكلي نداري اگه ويندوز 32 بيتي استفاده كني ولي بيشترو نميشناسه و بايد بري يراغ ويندوز 64 بيت.... پس فعلا 2 تا 2 گيگ ببند.
مادربورد هم P5E بگير بد چيزي نيست.....
كارت هاي بر ميناي 4870 هم بد نيستند ولي گرون هستند بايد ببيني هدفت چيه اگه اهل بازي هستي آره ولي اگه نه پول زيادي براي كارت نده مدل هاي ارزونتر هم هست.
همين سيستم رو با چيزاي متعارف ديگه بگيري حدود 1 ميليون و 300 چوب برات آب ميخوره.

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
سلام دوست عزیز

من قویا پیشنهاد amd میدم

در ضمن پول بالای هرچی نمی دی مهم نیست کارت گرافیک رو قوی ور دار

مادر برد هم حتما گیگا ! ایسوس ور ندار که اونقدر اذیت می کنه که ذله میشی ...

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
MicroSystem

در ضمن این دوست عزیزمون هم پیشنهاد میده که گرافیک رو ati برداری که به نظر من معقول میاد

Cyber.Back

Registered User
لایک‌ها
33
دوست عزيز چيه گير دادي به DDR3 ؟؟؟
اگه اين مدل رمو ميخواي بايد صبر كني حيابي جا بيفته اونموقع با ردازنده COREI7 اينتل مچش كني اين براي چند ماه آيندت ميگم ......
ولي نظر من :
‏Core2Duo E8500
‏‎اين مدل رو بزار براي پردازنده ..... پول زياد براي چهار هسته اي دادن چندان جالب نيست و بكارت نمياد.
هارد هيتاچي 500 گيگ بگير .
رم cROSAIR بگير ولي اينو بهت بگم تا 3 گيگ مشكلي نداري اگه ويندوز 32 بيتي استفاده كني ولي بيشترو نميشناسه و بايد بري يراغ ويندوز 64 بيت.... پس فعلا 2 تا 2 گيگ ببند.
مادربورد هم P5E بگير بد چيزي نيست.....
كارت هاي بر ميناي 4870 هم بد نيستند ولي گرون هستند بايد ببيني هدفت چيه اگه اهل بازي هستي آره ولي اگه نه پول زيادي براي كارت نده مدل هاي ارزونتر هم هست.
همين سيستم رو با چيزاي متعارف ديگه بگيري حدود 1 ميليون و 300 چوب برات آب ميخوره.

سلام

اخه میخوام از همین الان یه سیستم جمع کنم که حداقل فردا روز بتونم اپدیتش کنم و نمونه رو دستم ! و واسه همینم میخوام از الان رو DDR3 کار کنم ! البته با بودجه ای که دارم :wacko:
من منظورم در کل این بود که Q9550 ,یا Q9400 درکل میتونه با DDR3 و P5QC مچ بشه یا نه ؟

درضمن اخرشم نفهمیدم این Q9550 و Q9400 چند هسته ای هستن و P5QC تا چه مقدار رم رو میتونه ساپورت کنه !

بازم بابت راهنمایی که کردین کمال تشکر رو دارم دوست گلم :blush:

Cyber.Back

Registered User
لایک‌ها
33
سلام دوست عزیز

من قویا پیشنهاد amd میدم

در ضمن پول بالای هرچی نمی دی مهم نیست کارت گرافیک رو قوی ور دار

مادر برد هم حتما گیگا ! ایسوس ور ندار که اونقدر اذیت می کنه که ذله میشی ...

سلام به شما دوست عزیز

ولی بیشتر دوستان INTEL رو پیشنهاد دادن ؟ :)

به نظر شما چرا AMD بهتره ؟

و درضمن ایسوس مشکلش چیه ؟ و اذیتیش از چه بابت هستش ؟

اگه براتون زحمتی نیست یه مقداری راهنمایی کنید دوست عزیز :blush:

mig33

Registered User
لایک‌ها
1
سلام

اخه میخوام از همین الان یه سیستم جمع کنم که حداقل فردا روز بتونم اپدیتش کنم و نمونه رو دستم ! و واسه همینم میخوام از الان رو DDR3 کار کنم ! البته با بودجه ای که دارم :wacko:
من منظورم در کل این بود که Q9550 ,یا Q9400 درکل میتونه با DDR3 و P5QC مچ بشه یا نه ؟

درضمن اخرشم نفهمیدم این Q9550 و Q9400 چند هسته ای هستن و P5QC تا چه مقدار رم رو میتونه ساپورت کنه !

بازم بابت راهنمایی که کردین کمال تشکر رو دارم دوست گلم :blush:

سلام
بزار رك بهت بگم هر چي بگيري و بخري فردا روز ميمونه رو دستت اين خاصيت دنياي ديجيتاله كه بر مبناي پيشرفت سريع و سود جوئي شركتها از اين رهگذر پايه ريزي ميشه .... در نتيجه نيازتو مشخص كن و بعد منطبق با نيازت خريد كن... پول زياد هم بدي تو رو از اين ضرري كه از بابت پيشرفت و سودجوئي شركتها ايجاد ميشه نجات نخواهد داد.
حالا:
اگه عشق 4 هسته اي داري اين جدولو ببين :
http://www.intel.com/products/processor_number/chart/core2quad.htm?iid=pn_ov+list_c2q
چيزي كه بايد توش توجه كني باس سي پييو و تكنولوژي ساخت اونه ... خيلي ها بي مطالعه ميان ميگن q6600 اگه دقت كني فناوري ساختش 65 نانو هست پس بي خيالش ميشي و ميري سراغ 45 نانو ئي ها كه حتي cori7 هم بر همين مبنا ساخته شده خب تو اين رده q9300 از همه بهتره چرا چون باس 1333 رو داره ممكنه بگي q9400 هم همينه ...بله همين هست ولي 100 تومن اختلاف قيمت بخاطر يه ذره اختلاف سرعت!!!!! پس اگه خواستي كواد كور بگيري برو رو q9300 .

در مورد مادربوردي كه انتخاب كردي بايد بهت بگم رم ddr3 و سي پي يو هات با اون مشكلي ندارن مادربوردت تا 8 گيگ ddr3 و تا 16 گيگ ddr2 رو ساپورت ميكنه ولي من چشمم از اين مادربوردهائي كه چند مدل رم رو ساپورت ميكنند آب نمي خوره به نظر من بي خيال اين مادربورد بشو بعيد ميدونم كارارئي لازمو داشته باشه.

دنيا اينطور نيست كه همه چي رو ddr3 بچرخه اينو ميخري فردا ميبيني اسلات كارت گرافيكو عوض كردن اون موقع چيكار ميكني با آپديت !!!!! اين شركتا بازي زياد دارن... همين cori7 كه الان اومده و كلي هم پولشه تازه من شنيدم پلتفرم اول اينتل كه تازه ميخواد بر مبناي اون 6 هسته اي و 8 هسته اي رو روانه بازار كنه حالا شما بگو من اين ميخرم آخر سي پي يو هست و ..... من ميگم پولتو ريختي دور.

توصيه من...... صبر كن ...... صبر كن
نه براي ddr3 و نه براي cori7 خريدن بلكه جا افتادن اينا تو بازار و كم شدن قيمت ديگر سيستما بعد برو اون سيستمي كه بالا بهت پيشنهاد دادم بخر يا حتي چهار هسته اي كه دوست داري اونموقع بيشتر اومده قيمتش پائين زياد پول نده براي سيستم و البته زياد كم هم هزينه نكن بايد بدوني ضرر تو اين كار هست پس سعي كن زياد ضرر نكني كارت گرافيكي كه 5 ماه پيش 1 ميليون بود الان شده 500 تومن عزيز.
وكلام آخر:
حتما اينتل بخر و حتما مادربورد ايسوس بخر .....

Bahram.ws

Registered User
لایک‌ها
73
فكر كنم ديگه به اندازه كافي الان گيج شدي Cyber جان من ديگه دخالت نميكنم كه بيشتر گيج نشي! دوستان نظرشون رو دادن ديگه تصميم آخر با خودت...

بالا