برگزیده های پرشین تولز

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

amirradan26

Registered User
لایک‌ها
1,481
قبلا کسی دنبال نیازش بود توی گوگل سرچ میکرد، الان از هوش مصنوعی میپرسن.
ممکنه سئو و سایت ارزشش بیاد پایین؟
برنامه خود گوگل چیه اصلا؟
اگه سئو مُرد، آخرش گوگل میخواد چی کار کنه؟
یا مستقیم میریم سمت web3، اینترنت بلاکچین و متاورس؟
متاورس اصلا بدرد ما نمیخوره، بخاطر nft عکس و محتوای کپی نمیشه گذاشت، مگر خودت گرافیست باشی بسازی یا عکس بخری!
در حال حاضر ChatGPT اونقدری که ازش تعریف میکردن خوب و کار راه انداز نیست
من بعد دو روز استفاده یاد موبایلای اسباب بازی که میدادن دستمون افتادم.
2506862.jpg

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,719
دوستان
یه پروژه دارم که طرف میخواد روی وردپرس پیاده سازیش کنم
یه جورایی چند فروشندگیه

یک سایت میخواد که نمایندگی هاش بتونن توش ثبت نام کنن
کاربران زمانیکه یکگ سفارش رو ثبت میکنن، بتونن انتخاب کنن که از کدوم نمایندگی خرید داشته باشن
و هر نمایندگی بتونه پنل خودش رو داشته باشه و سفارشاتشو مدیریت کنه و حتی تیکت بزنه به کاربراش
یه جورایی مثل چند فروشندگی میمونه
اما کاربر زمان ثبت سفارش بتونه نمایندگی رو مشخص کنه

مثال دقیقش میشه سایت های سفارش چاپ که طرف میاد طرحش رو انتخاب میکنه و فروشگاه چاپشو بر اساس لوکیشن خودش انتخاب میکنه و بعد از سفارش میشینه توی پنل فروشگاهی که سفارش داده و اون فروشگاه سفارشو میبینه و مابقی موارد

چنین سیستمی هست ؟

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,236
دوستان
یه جورایی چند فروشندگیه

کاربران زمانیکه یکگ سفارش رو ثبت میکنن، بتونن انتخاب کنن که از کدوم نمایندگی خرید داشته باشن
و هر نمایندگی بتونه پنل خودش رو داشته باشه و سفارشاتشو مدیریت کنه و حتی تیکت بزنه به کاربراش

مثال دقیقش میشه سایت های سفارش چاپ که طرف میاد طرحش رو انتخاب میکنه و فروشگاه چاپشو بر اساس لوکیشن خودش انتخاب میکنه و بعد از سفارش میشینه توی پنل فروشگاهی که سفارش داده و اون فروشگاه سفارشو میبینه و مابقی موارد

چنین سیستمی هست ؟
افزونه دکان؟!

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
...
سوال بسیار خوب و به جا و قابل بحثی مطرح کردید که در ادامه نظرم رو میگم.

یک هوش مصنوعی فقط منابعی که بهش بدن رو تحویل میده و سایت ها هم برای رقابت و اینکه مطالب شون دست هوش مصنوعی نیفته باید محتوا شونو کد کنن و پرایوت
...

به نظر من، از کنار پروژه های مربوط به هوش مصنوعی نمیشه به سادگی گذشت. نمیشه گفت که هوش مصنوعی صرفاً دانش نامه است. احتمال زیاد میتونه رقیب جدی برای گوگل، شبکه های اجتماعی، سایت ها و حتی انسان ها و کسب و کارشون باشه! ضمن اینکه مغز انسان هم با توجه به ورودی هایی که بهش داده بشه، تحلیل می کنه و خروجی میده که شبیه همین هوش مصنوعیه!

نگاه به وضعیت الان این پروژه ها نکنید! هوش مصنوعی شبیه فرزند آدم به تدریج دانش و تجربه کسب می کنه و در مدت چند سال میتونه به رقیب جدی تبدیل بشه.

مثال:
- با توجه به اینکه انسان ها دنبال راحتی بیشتر هستند، اگه این چت های سول و جواب چند سال دیگه قوی تر بشن، مطمئناً یوزرها استفاده از این چت ها رو ترجیح میدن. چون با یک مرحله سوال پرسیدن، پاسخ شون دریافت می کنند و دیگه نیازی نیست دونه دونه سایت ها رو چک کنند و با انبوه پاپ آپ و تبلیغات و نوشته های طولانی (که با هدف گول زدن ربات های سئو تهیه شده) روبرو بشن. حتی همین الآن گوگل این قابلیت پاسخ های کوتاه رو برای بعضی سوالات پرکاربرد فعال کرده که قطعاً باعث کاهش چشمگیر بازدید از سایت ها میشه.

- پروژه های هوش مصنوعی مربوط به تولید عکس، میتونه به راحتی رقیبی سرسخت برای گرافیست ها و عکاس ها باشه.

- الآن پروژه های هوش مصنوعی وجود داره که میتونه در لحظه موزیک بدون کپی رایت، بسته به سلیقه کاربر تهیه کنه که همین الانش هم رقیبی برای سازندگان موسیقی به شمار میاد.

- پروژه های هوش مصنوعی مربوط به گویندگی هم میتونه رقیبی برای مجریان باشه. مثلاً یه نفر میتونه اکانت این پروژه ها رو تهیه کنه و روزانه دهها مطلب با کمک مجری هوش مصنوعی + پروژه های ساخت عکس و ویدیو بسازه! کاری که انجامش در حال حاضر شاید نیاز به 15 نیرو داره، در آینده یه نفر میتونه تو خونه با یک لپ تاپ انجام بده!

برای اینکه درک بهتری از هوش مصنوعی بدست بیارید، میتونید پروژه های مربوط به تولید نقاشی رو دنبال کنید و ببینید چطور شخصیت ها و موقعیت های مختلف و انحصاری رو خلق می کنه. هرچند که ممکنه درحال حاضر، شبیه نقاشی نوجوان 11 ساله باشه ولی چند ساله دیگه به احتمال زیاد خلاقیتش شبیه انسان 25 ساله میشه! در نظر بگیرید، زمانیکه یه پروژه بیاد و شما بتونید بهش بگید براتون یه فیلم سینمایی 45 دقیقه ای در ژانر دلخواه شما و شامل 10 بازیگر جدید با سناریوی دلخواه خودش یا سناریوی مد نظر شما بسازه! اونوقت سرچ گوگل که هیچ، کار و کاسبی آدم ها هم از بین میبره 😅

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,178
دوستان
یه جورایی چند فروشندگیه

چنین سیستمی هست ؟
مطمئنن با افزونه میشه..
ولی کلی سرچ و تحقیق میخواد که افزونه یی که کارتو راه میندازه رو پیدا کنی..

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,719

MOHAMMAD026_1

مدیر بخش ویژه وب مستر
مدیر انجمن
لایک‌ها
8,688
این کاری که مایکروسافت و بینگ شروع کردن تهش به نابودی وب ختم میشه
این قسمت چت توی سرچ بینگ که در واقع یه نسخه مشابه و بروز از ChatGPT هست، سوال و سرچ کاربرا رو با ریفرنس به سایت صاحب محتوا جواب میده
تو این حالت، کاربر جوابشو میگیره و دیگه به سایت اصلی محتوا سر نمیزنه. با اینکار، درآمد وب مسترا از تبلیغات نابود میشه و به مرور سایت ها به شکل امروزی از بین میرن و حتی خود هوش مصنوعی بینگ هم محتوا جدید پیدا نمیکنه که جواب کاربر رو بده!
در بهترین حالت محتوا وب میتونه پولی بشه که در این حالت عملا هوش مصنوعی بینگ کارکرد اصلی خودشو از دست میده و صرفا به سوالات خیلی عمومی و کلی تر شاید بتونه جواب بده
گوگل هم باقی میمونه ولی احتمالا ترافیک زیادی از دست میده

Lost1

Registered User
لایک‌ها
80
اگه سئو مُرد، آخرش گوگل میخواد چی کار کنه؟
یا مستقیم میریم سمت web3، اینترنت بلاکچین و متاورس؟
متاورس اصلا بدرد ما نمیخوره، بخاطر nft عکس و محتوای کپی نمیشه گذاشت، مگر خودت گرافیست باشی بسازی یا عکس بخری!
سلام
این هوش مصنوعی که الان در دسترس ماست (chatgpt) خیلی پرته!! یه چند تا موضوع عمیق و سنگین ازش بپرسین نمیتونه جواب بده و چرت و پرت میگه. بینگ هم که به این وصله اوضاش خیلی بدتره و جواب هاش دقیقا به همون زبانی که سرچ میکنی میره سرچ میکنه میاد تحویلت میده!
تنها چیز خوبی که میتونه نسبتا کامل جواب بده برنامه نویسی ساده هست که اونا رو هم از github میگیره.
الان جایگاه گرافیست ها و برنامه نویس ها داره تهدید میشه و هوش مصنوعی جای اینا رو داره میگیره. اگه اینجوری بخواد ادامه پیدا کنه خیلی زود تر از انتظار ، جای وبمستر ها رو هم میگیره و خودش دست خالی میمونه.(البته با حالت فعلی اینجوریه، اگه توان یادگیری بالایی داشته باشه اوضاع فرق میکنه)
به طور کلی اولین قربانی ها، برنامه نویس های عادی و گرافیست ها هستن و بعد هم نوبت ما

aria95

Registered User
لایک‌ها
507
آره میخواد
ببین من دیروز با زرین پال صحبت کردم
ظاهرا زرین پال الان ۲ تا درگاه میده
یه درگاه اختصاصی هست و با اینماد و کد مالیاتی میدن
یکی هم عمومی یا اشتراکی هست که نیاز به هیچی نداره
و توی تماس به من گفتن اگه درگاه اشتراکی رو میخوای، باید توی تیکت اعلام کنی

اینو میگه

سلام وقت بخیر
شرایط ثبت و فعالسازی درگاه پرداخت بدون اینماد و کد مالیات چطوریه؟

a8ac112c0c06337464a5a6cdacd9abdb

پریسا انصاری
19 اسفند 1401، 23:21:34

با سلام و احترام
پذیرنده‌ی گرامی،
مطابق با آخرین بخشنامه‌ی اعلام شده توسط شاپرک، امکان دریافت درگاه پرداخت اینترنتی صرفا برای متقاضیانی که دارای کد رهگیری مالیاتی و کد نماد اعتماد الکترونیکی (ای‌نماد) هستند امکان‌پذیر می
باشد. همچنین تمامی درخواست‌های ارسال شده برای دریافت درگاه پرداخت، که در وضعیت در انتظار تایید شاپرک قرار دارند نیز از سمت سامانه برگشت داده می‌شوند.
لطفا برای دریافت اینماد بدون ستاره از یکی از روش‌های زیر اقدام نمایید:

1. به صفحه‌ی اینماد به آد****
    مراجعه کرده و پس از دریافت کد فنی و قرار دادن آن در وب‌سایت به کارشناسان اطلاع دهید.
  2. درخواست خود‌ را جهت استفاده از زیرساخت زرین‌پال برای دریافت سریع و آسان اینماد اعلام کرده تا در سریع ترین زمان، اینماد شما توسط کارشناسان دریافت گردد.
همینطور می‌توانید راهنمای تصویری دریافت کد رهگیری مالیاتی در 4 گام ساده را در ویدیو آموزشی زیر مشاهده نمایید:
**---*
———————————————-
لازم به ذکر است کلیه کاربرانی که دارای درگاه پرداخت اختصاصی نمی‌باشند نیز نیاز به دریافت «اینماد» ‌و «کد رهگیری مالیاتی» دارند و خواهشمندیم هرچه سریع تر نسبت به دریافت آن اقدام نمایند.
با سپاس
پریسا انصاری - کارشناس امور مشتریان

omidss3

Registered User
لایک‌ها
1,375
من با chat gpt پلاگین وردپرس ساختم و چندتایی کد دیباگ کردم
برای من که خیلی کاربردی بود
تکلیفای دانشگاه دوز دخترم رو هم باهاش انجام دادم :D

وكيل الرعايا

همکار کسب درآمد از اینترنت
همکار انجمن
لایک‌ها
7,455
یک هوش مصنوعی فقط منابعی که بهش بدن رو تحویل میده و سایت ها هم برای رقابت و اینکه مطالب شون دست هوش مصنوعی نیفته باید محتوا شونو کد کنن و پرایوت
این توضیح اِی اَی درست نیست

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,719
اینو میگه

سلام وقت بخیر
شرایط ثبت و فعالسازی درگاه پرداخت بدون اینماد و کد مالیات چطوریه؟

a8ac112c0c06337464a5a6cdacd9abdb

پریسا انصاری
19 اسفند 1401، 23:21:34

با سلام و احترام
پذیرنده‌ی گرامی،
مطابق با آخرین بخشنامه‌ی اعلام شده توسط شاپرک، امکان دریافت درگاه پرداخت اینترنتی صرفا برای متقاضیانی که دارای کد رهگیری مالیاتی و کد نماد اعتماد الکترونیکی (ای‌نماد) هستند امکان‌پذیر می
باشد. همچنین تمامی درخواست‌های ارسال شده برای دریافت درگاه پرداخت، که در وضعیت در انتظار تایید شاپرک قرار دارند نیز از سمت سامانه برگشت داده می‌شوند.
لطفا برای دریافت اینماد بدون ستاره از یکی از روش‌های زیر اقدام نمایید:

1. به صفحه‌ی اینماد به آد****
    مراجعه کرده و پس از دریافت کد فنی و قرار دادن آن در وب‌سایت به کارشناسان اطلاع دهید.
  2. درخواست خود‌ را جهت استفاده از زیرساخت زرین‌پال برای دریافت سریع و آسان اینماد اعلام کرده تا در سریع ترین زمان، اینماد شما توسط کارشناسان دریافت گردد.
همینطور می‌توانید راهنمای تصویری دریافت کد رهگیری مالیاتی در 4 گام ساده را در ویدیو آموزشی زیر مشاهده نمایید:
**---*
———————————————-
لازم به ذکر است کلیه کاربرانی که دارای درگاه پرداخت اختصاصی نمی‌باشند نیز نیاز به دریافت «اینماد» ‌و «کد رهگیری مالیاتی» دارند و خواهشمندیم هرچه سریع تر نسبت به دریافت آن اقدام نمایند.
با سپاس
پریسا انصاری - کارشناس امور مشتریان
من دیروز برای یکی از فروشگاه ها گرفتم و الان درگاه فعاله
منتها فروششون بالای ۳۰۰ میلیون در ماه بود و بدون مشکل درگاهو فعال کردن
تماس بگیرید احتمالا اوکی بدن

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,719
این قسمت چت توی سرچ بینگ که در واقع یه نسخه مشابه و بروز از ChatGPT هست، سوال و سرچ کاربرا رو با ریفرنس به سایت صاحب محتوا جواب میده
تو این حالت، کاربر جوابشو میگیره و دیگه به سایت اصلی محتوا سر نمیزنه. با اینکار، درآمد وب مسترا از تبلیغات نابود میشه و به مرور سایت ها به شکل امروزی از بین میرن و حتی خود هوش مصنوعی بینگ هم محتوا جدید پیدا نمیکنه که جواب کاربر رو بده!
در بهترین حالت محتوا وب میتونه پولی بشه که در این حالت عملا هوش مصنوعی بینگ کارکرد اصلی خودشو از دست میده و صرفا به سوالات خیلی عمومی و کلی تر شاید بتونه جواب بده
گوگل هم باقی میمونه ولی احتمالا ترافیک زیادی از دست میده
اتفاقا من خیلی قبلتر اینو گفته بودم اما در مورد گوگل
توی گوگل هم به همین روش هست و داره به روز تر میشه و جایی میرسه که عملا برای تمام نتایج شما ممکنه نیاز به وارد شدن به وبسایت نداشته باشید
به طور مثال:

1678523682937.png

1678523694597.png

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
...
همانطور که @ms368 هم اشاره کردن، این کار خیلی قبل تر توسط گوگل انجام شده و حتی برای زبان فارسی هم فعالش کرده و نتیجه نهایی احتمالاً به همون صورتی خواهد بود که شما پیش بینی کردید.

navsan

Registered User
لایک‌ها
173
اگر میخواید درباره هوش مصنوعی گوگل بیشتر بدونید بهتره این لینک بررسی کنید
هوش مصنوعی Bard که قراره رقیب chatgpt و bing بشه
ezgif-3-9029618366.png

MOHAMMAD026_1

مدیر بخش ویژه وب مستر
مدیر انجمن
لایک‌ها
8,688
اتفاقا من خیلی قبلتر اینو گفته بودم اما در مورد گوگل
توی گوگل هم به همین روش هست و داره به روز تر میشه و جایی میرسه که عملا برای تمام نتایج شما ممکنه نیاز به وارد شدن به وبسایت نداشته باشید
به طور مثال:

مشاهده پیوست 1321751

مشاهده پیوست 1321752

همانطور که @ms368 هم اشاره کردن، این کار خیلی قبل تر توسط گوگل انجام شده و حتی برای زبان فارسی هم فعالش کرده و نتیجه نهایی احتمالاً به همون صورتی خواهد بود که شما پیش بینی کردید.
بله گوگل یه نوعی از اون رو پیاده سازی کرده ولی خیلی خلاصه وار توضیح میده. بعد اینکه صرفا سوالات کوتاه رو معمولا پوشش میده
من 70 درصد مواقع وارد سایت میشم برای دیدن جواب کامل

وكيل الرعايا

همکار کسب درآمد از اینترنت
همکار انجمن
لایک‌ها
7,455
سلام
این هوش مصنوعی که الان در دسترس ماست (chatgpt) خیلی پرته!! یه چند تا موضوع عمیق و سنگین ازش بپرسین نمیتونه جواب بده و چرت و پرت میگه. بینگ هم که به این وصله اوضاش خیلی بدتره و جواب هاش دقیقا به همون زبانی که سرچ میکنی میره سرچ میکنه میاد تحویلت میده!
تنها چیز خوبی که میتونه نسبتا کامل جواب بده برنامه نویسی ساده هست که اونا رو هم از github میگیره.
الان جایگاه گرافیست ها و برنامه نویس ها داره تهدید میشه و هوش مصنوعی جای اینا رو داره میگیره. اگه اینجوری بخواد ادامه پیدا کنه خیلی زود تر از انتظار ، جای وبمستر ها رو هم میگیره و خودش دست خالی میمونه.(البته با حالت فعلی اینجوریه، اگه توان یادگیری بالایی داشته باشه اوضاع فرق میکنه)
به طور کلی اولین قربانی ها، برنامه نویس های عادی و گرافیست ها هستن و بعد هم نوبت ما
من یک امتحان ( خارج از کشور ) داشتم که تماما مربوط به گراف و الگوریتم میشد

یک جزوه دادم بهش همه سوالات پرسیدم ، تمام و کمال جوابم داد و حتی گراف هارو هم کشید )) بالاترین نمره رو اوردم :-دی

درمورد این مصداق داری؟

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
@farsibloger
علاوه بر اینکه لینک های این فوروم نوفالو است، کلاً گوگل هم امتیازی برای لینک های داخل پست های فوروم قائل نمیشه. پس پیشنهاد میشه به جای لینک سازی در این فوروم و بالا آوردن تاپیک های مختلف، وقتتون رو صرف روش های دیگه کنید.

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,990
کسی سایت چند منظوره و چند زبانه مثل fc2.com میشناسه؟
میخوام ساختار لینک ها رو بررسی کنم ببینم چطوری میشه آدرس دهی درستی داشت.

...

چطور میشه داخل اسکریم فراگ، صفحه ای که بیشترین لینک داخلی بهش داده شده رو پیدا کرد؟ منظورم یه چیزی مثل Top linked pages سرچ کنسول هست.

...
یه لیست از سایت های هوش مصنوعی میخوام که رایگان کار میکنن ورفای شماره هم نمیخوان. کسی داره؟ این دو تا رو تست کردم خوب کار میکنن - برای فارسی

بالا