• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

1 فوریه 2018 زمان همتایی AMP و صفحات کنونیکال

9zar

Registered User
تاریخ عضویت
22 اکتبر 2011
نوشته‌ها
159
لایک‌ها
3
Google-will-request-identical-content-on-AMP-pages-and-canonical-URLs.png

به نقل از سایت سئو :

کمپانی گوگل در بیانیه ایی رسمی اعلام کرد که صفحات موبایل شتاب دار (AMP) و صفحات کنونیکال باید از تاریخ اول فوریه سال 2018 میلادی باید ارتباط بسیار دقیقی با هم داشته باشند.

صفحات AMP که با محتوای صفحه کنونیکال همتا نباشند در قابلیت های جستجویی که به AMP نیاز دارد مانند کروسل های اطلاعاتی شامل نمی شود.

تعادل محتوایی موضوعی بود که گوگل گاهی اوقات آن را یک نیاز حتمی معرفی می کرد اما حالا طبق یک دستورالعمل اجرای آن برای همه الزامی شده است. موتور جستجو گوگل از AMP به عنوان فاکتور رتبه بندی استفاده نمی کند و عدم استفاده از آن باعث جریمه نمی شود اما بر میزان دیده شدن و ترافیک سایت اثر زیادی خواهد داشت.

گوگل این کار را انجام داد چون AMP فقط در بعضی های از محتواهای نوشتاری محدود در صفحات تیزر که محتواهایی محدود را ارائه می کنند دیده می شود. مثال ارائه شده گوگل درباره مقالات اخباری و اطلاعاتی است که صفحه AMP خصوصیتی دارد که باید برای دسترسی به داده کامل باید کلیک کرد. در این حالت کاربر باید برای دریافت محتوای کامل دوبار کلیک کند.

این پیغام برای وبمسترها در کنسول جستجو ارسال شده است که باید تا زمان اجرایی شدن فاز نهایی در 1 فوریه تغییرات را اعمال کنند.

گوگل : همه این تغییرات به منظور ایجاد بهترین تجربه جستجو برای کاربر است.

google_amp_news_guardian_example.jpg
 
بالا