برگزیده های پرشین تولز

101 نکته و ترفند برای استفاده از CSS در طراحی وب (دانلود کنید)

amir abbas

Registered User
لایک‌ها
17
خیلی نیاز به یادگیری اصولی CSS دارم کتابو سفارش دادم
امیدوارم بتونه کمکم کنه

من هم سفارش دادم
ایشالا که مفید هست.
دست شمام درد نکن

انشاالله
هر جاش گنگ بود سوال کنید
سعی میکنم سریع جواب بدم :wink:

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
من 70 80% کتاب رو خوندم.

برا کنار دست بودن ، موقع کار، بسیار منبع خوبی هست.
خوب هم ترجمه شده ، و فقط من هر کار کردم با ترجمه فضایی کلمه navigation نتونستم کنار بیام ! :دی

در ضمن، در قسمت پیشگفتار، فکر میکنم منظورت w3schools.com هست که چاپ شده w3cschools.com
بهشون بگو درست کنن، ایشالا برای چاپ های آینده :)

amir abbas

Registered User
لایک‌ها
17
والا برای واژه navigation من خیلی دنبال معدل گشتم ولی آخر نتونستم چیز جالبی پیدا کنم. این بهترین واژه ای بود که توی دیکشنری آریانپور نوشته بود. من خودم هم زیاد از این واژه خوشم نیومد. اگر واژه دیگه به نظرتون میاد که مناسبه بگید که حداقل تو ترجمه کتاب های بعدی از اون استفاده کنم

اون غلط تایپی رو هم یکی از دوستان اینجا اطلاع داده بود. اگر باز هم از این غلط هایی تایپی دیدی خواهشا اطلاع بدید. شاید کتاب برای چاپ دیگه ای بره اون موقع میشه این مشکلات رو برطرف کرد.

ممنون

nuser

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دستتون درد نکنه جناب امیر عباس .

بعد از کتاب html / xhtml / css بسیار نیاز چنین کتابی احساس میشد !

جالبه هر چه به دنبال کتاب اینچنینی گشتم پیدا نکردم .

موفق باشید

cssdesign

Registered User
لایک‌ها
2
درود بر شما
کتاب رو تهیه کردم، به نظر من از آموزش آماتور چند سطح با لاتر بود (یک پیش زمینه از CSS می خواهد)
تهیه این کتاب رو حتما به دوستان توصیه می می کنم، ریز نکات بسیار جالب و سودمندی توش یافتم، مخصوصا بخش فرم خیلی حال داد.
پاینده باشید

amir abbas

Registered User
لایک‌ها
17
دستتون درد نکنه جناب امیر عباس .

بعد از کتاب html / xhtml / css بسیار نیاز چنین کتابی احساس میشد !

جالبه هر چه به دنبال کتاب اینچنینی گشتم پیدا نکردم .

موفق باشی

کتاب که برای هر چیزی بخواید پیدا میشه. ولی من خودم این کتاب های سوال و جواب رو خیلی دوست دارم. چون شما میتونی مبحث رو در مثال و تو پروژه یاد بگیری. یادگیری به این شکل خیلی راحت تره تا اینکه بخواید همه دستورات CSS یا هر مقوله دیگه ای رو تک به تک حفظ کنید و نتونید ازشون تو کار استفاده کنید.
البته این نظر من شاید هم درست نباشه. من حس می کنم که این سبک کتاب ها رو راحت تر میشه درک کرد

درود بر شما
کتاب رو تهیه کردم، به نظر من از آموزش آماتور چند سطح با لاتر بود (یک پیش زمینه از CSS می خواهد)
تهیه این کتاب رو حتما به دوستان توصیه می می کنم، ریز نکات بسیار جالب و سودمندی توش یافتم، مخصوصا بخش فرم خیلی حال داد.
پاینده باشی

ممنون
بله حق با شماست. این کتاب یه خورده پیش زمینه CSS لازم داره.
در ضمن این کتاب داره تو ایران به چاپ دوم میرسه. تو سایت آمازون هم اطلاع داده شده که چاپ جدید کتاب تو اروپا و آمریکا هم قرار منتشر بشه و نگارش کتاب 2007 شده و

1- ترفند های جدیدی که تو این دو سال طراحان خلق کردند به کتاب اضافه میشه
2- اینترنت اکسپلورر 7 هم به جمع مرورگر های تست شده تو کتاب اضافه شده

در کل فکر کنم ترفند های جالبی تو نسخه جدید کتاب باشه
نگارش دوم کتاب 15 آگوست منتشر میشه.

arashcs

Registered User
لایک‌ها
4
این کتاب هم کتاب خیلی خوبیه برای ترجمه:
HTML Utopia: Designing Without Tables Using CSS, 2nd Edition

amir abbas

Registered User
لایک‌ها
17
این کتاب هم کتاب خیلی خوبیه برای ترجمه:

شما PDF کامل این کتاب رو دارید ؟
من وب رو زیر و رو کردم ولی هیج جا نیست. به نظر میرسه کسی این رو نخریده تا روی وب آپلود کنه. یه نسخه هایی ازش پیدا میشه ولی نسخه کامل نیست و همون sample ای هست که تو سایت سایت پوینت هست. کتاب خیلی خوبیه و خیلی کامل توضیح داده
حالا ترجمه یکی دیگه رو شروع کردم که صفحاتش 300 صفحه بیشتر نیست ولی مثل همین موارد خوبی رو توضیح داده و خیلی هم ساده نوشته شده

arashcs

Registered User
لایک‌ها
4
من وب رو زیر و رو کردم ولی هیج جا نیست. به نظر میرسه کسی این رو نخریده تا روی وب آپلود کنه. یه نسخه هایی ازش پیدا میشه ولی نسخه کامل نیست و همون sample ای هست که تو سایت سایت پوینت هست. کتاب خیلی خوبیه و خیلی کامل توضیح داده
حالا ترجمه یکی دیگه رو شروع کردم که صفحاتش 300 صفحه بیشتر نیست ولی مثل همین موارد خوبی رو توضیح داده و خیلی هم ساده نوشته شده

نه متاسفانه.به خاطر همین هم پیشنهاد کردم کخه دنبال این کتاب برید.این کتاب با توجه به reviewهایی که ازش نوشته شده به نظر می رسه حتی از کتاب کاسترو هم بهتر باشه .
و پیدا نشدنش در وب هم ارزشش را برای ترجمه بیشتر می کند چون خیلی از کتابها که به راحتی پیدا می شوند را شاید خیلیها ترجمش را نخرند و به همون کتاب انگلیسی قناعت کنند ولی اگر کتاب توی نت نباشه اونوقت راغبتر می شوند تا کتاب را بخرند.
اگر بخوای بچه هایی هستند که کتاب اصل را میخرند و برات میارن .قیمتشم فکر نکنم خیلی گران بشه .شاید حدود 50-60 هزار که چون شما می خوای ترجمه کنی فکر نکنم خیلی مشکلی باشه.

amir abbas

Registered User
لایک‌ها
17
بله انتشارات آدینه کتاب رو میاره و تقریبا 20 تومن به قیمت اصلی کتاب اضافه میشه تا به دست شما برسه.
اون یکی کتاب که دارم ترجمه میکنم مال dan cederholm هستش. دن خودش جزو WaSP هستش و تو کنفرانس های an event apart هم صحبت میکنه. کتابش خیلی شسته رفته و تر و تمیزه. درسته که 300 صفحه بیشتر نیست ولی تو همین 300 صفحه همون چیز هایی رو گفته که تو کتاب های مشابهش تو 700 صفحه توضیح دادن. وبلاگش خودش اینجاست

www.simplebits.com

Electronics Art

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
18
سلام
منم برای طراحی وب سایت (یعنی شروع طراحی حرفه ای وب سایت) می خواستم CSS رو یاد بگیرم
و دنبال یه مرجع خوب و کاربردی می گشتم که کتاب ترجمه شده توسط شما رو دیدم
به نظرم کتاب خوب و جالبی هستش انشالله وقتی که کامل خوندمش نظراتم رو دربارش میگم
موفق باشید !

mo|-|sen

Registered User
لایک‌ها
50

واقعا كتاب خوبي هست اگه ترجمه بشه
By Rachel Andrew

لينك دانلود:
PHP:
http://rs215l32.rapidshare.com/files/63232376/Designing_Without_Tables_Using_CSS_2nd_Edition.pdf

silverboy.ir

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
479
Tehran - Tehranpars Hossein Rezazadeh ------
سلام
آقای امیر عباس من این کتاب رو می خوام ولی نمی تونم از سایت بخرم
میشه یه راه دیگه رو برای خرید کتاب معرفی کنید یا حداقل مشکل من رو با این آدرس بگید http://www.dpay.ir/cart.asp?ID=113858
چون وقتی باIE میرم هیچ صفحه ای نمیاد

amir abbas

Registered User
لایک‌ها
17
برای خرید میتونید شماره ناقوس رو از 118 بگیرید و تلفنی سفارش بدید یا از سایت آدینه بوک کتاب رو تهیه کنید

mehrdadnew2006

Registered User
لایک‌ها
1
ممنون خیلی زحمت کشیدید . و خاک بر سره املت کنن HEADER . از مدیران میخوام که این HEADER رو بن کنن . یه تاپیکو ببین چجوری ریخته بهم این بی شعور .

Last edited:

mixer

Registered User
لایک‌ها
0
ممنون خیلی زحمت کشیدید . و خاک بر سره ×××× کنن HEADER . از مدیران میخوام که این HEADER رو بن کنن . یه تاپیکو ببین چجوری ریخته بهم این ××××××.

دوست عزیزم اینجا یک فروم عمومی است و هر کسی هم نظر خودش رو ابراز میکنه، بهتره که ما به حقوق همدیگر برای آزادی بیان احترام بگذاریم! تنها ایرادی که به صحبتهای ایشون میشه گرفت، بیان بحثی غیر مرتبط با تاپیک هست؟!

و اما در مورد کتاب: نسخه انگلیسیش رو قبلا تا حدودی مطالعه کرده بودم، به نظرم خیلی خوب ترجمه شده و کلا کتاب خوبی هست(البته بهترین نیست!) ؛ اگر تا حدودی با css آشنا باشید خیلی راحتتر باهاش کار می کنید ولی اگر بلد هم نباشید، یاد میگیرید. از مترجم هم برای ترجمه مناسب و نکاتی که بعضا در کتاب یادآور شدند تشکر می کنم (هر چند این کار رو تو فروم خودشون هم کردم)

بالا