برگزیده های پرشین تولز

101 نکته و ترفند برای استفاده از CSS در طراحی وب (دانلود کنید)

amir abbas

Registered User
لایک‌ها
17
معرفی کتاب 101 نکته و ترفند برای استفاده از CSS در طراحی وب

2rhsq3k.jpg

حدود 1 سال پیش بود که برای فارسی کردن یک سری از قالب ها مجبور شدم که CSS رو به شکل درست و اصولی یاد بگیرم. خیلی به دنبال کتاب مناسب گشتم ولی متاسفانه هیچ کتاب خوب و مفیدی برای CSS در بازار ما موجود نیست. تمامی کتاب هایی که در حال حاضر برای آموزش CSS موجوده و ترجمه شده به طور تخصصی به آموزش CSS نپرداخته و تنها بخشی یا در نهایت یک فصل از کتاب به آموزش مبانی CSS اختصاص داده شده که به نظر من این مقدار برای یادگیری CSS کافی نیست.
متاسفانه در ایران کتاب به یه شی تجاری تبدیل شده و اگر اسم کتاب جذاب نباشه و یا در مورد یک بحث تخصصی باشه ، هیچ ناشری حاضر به چاپ اون کتاب نمیشه. به همین خاطره که در حال حاضر تعداد زیادی کتاب برای آموزش photoshop و یا microsoft word در بازار کتاب ما موجوده ولی کتابی برای آموزش indesign CS2 که به عنوان معروف ترین نرم افزار صفحه آرایی مجله، روزنامه، کتاب شناخته میشه ، وجود نداره و یا اگر هم کتابی چاپ شده کیفیت خوبی نداره.
من این کتاب رو همون سال گذشته تهیه کردم و چون دیدم کتاب خیلی ساده نوشته و حتی در سایت آمازون هم همه خریداران این مورد رو متذکر شدن که کتاب خیلی ساده و مرتب نوشته شده، تصمیم گرفتم کتاب رو به فارسی ترجمه کنم و اصلا به این مسئله فکر نکردم که ممکنه این کتاب رو هیچ ناشری چاپ نکنه. خوشبختانه بعد از اتمام ترجمه کتاب و با ملاقاتی که با مسئولین انتشارات ناقوس داشتم، انتشارات ناقوس حاضر شد این کتاب رو چاپ کنه و این کتاب به عنوان اولین کتاب تخصصی در زمینه CSS محسوب میشه.
این کتاب در 9 فصل نوشته شده و در هر فصل به بررسی تعدادی از دستورات پر استفاده CSS پرداخته میشه و اون دستورات از همه جنبه ها بررسی میشه. برای هر دستور یک مثال هم وجود داره تا بتونید نحوه عمکرد دستور مورد نظر رو در عمل ببینید.
در کل یکی از بهترین کتاب هایی هستش که تا به حال برای آموزش CSS نوشته شده و به ساده ترین زبان ممکن CSS رو به شما آموزش می ده.
این کتاب به تعداد زیادی تمرین همراهه که از طریق همون تمرین ها می تونید CSS رو خیلی خوب و راحت یاد بگیرید. در فایل نمونه کتاب ، فهرست کامل مطالب کتاب موجوده و از طریق فهرست متوجه میشید که باقی مطالب موجود در کتاب چه مطالب هستند.
برای اینکه متوجه بشید CSS چیه و به چه کار میاد و هم برای اینکه کمی از کتاب رو مطالعه کنید ، می تونید 50 صفحه از کتاب رو به شکل کاملا رایگان از لینک زیر دریافت کنید.

دریافت نمونه 50 صفحه ای کتاب CSS به طور رایگان

در صورت تمایل به خرید نسخه اصل کتاب هم می تونید به آدرس زیر مراجعه کنید و کتاب رو با 20 درصد تخفیف از طریق اینترنت از انتشارات ناقوس خریداری کنید.

خرید کتاب با 20 درصد تخفیف

این کتاب اولین کار ترجمه من محسوب میشه و طبیعتا مملو از اشکاله. در دوستانی که کتاب رو خریداری کردند و یا از همین 50 صفحه نمونه کتاب استفاده کردند خواهش می کنم که اگر مشکلی در کتاب می بینند و یا بخشی از کتاب رو غیر قابل درک می بینند حتما از طریق ایمیل مورد رو به من متذکر بشوند.

موفق و پیروز باشید

امیر عباس عبدالعلی

header

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

یه سوال داشتم:
شما از نویسنده اجازه گرفتید تا این ترجمه رو به چاپ برسونید؟

در ضمن ، دانلودش کردم ، فردا میخونمش ، اگه تونستم با سبک نوشته اش کنار بیام میخرمش.

ممنون

amir abbas

Registered User
لایک‌ها
17
یه سوال داشتم:
شما از نویسنده اجازه گرفتید تا این ترجمه رو به چاپ برسونید؟

سلام

header جان تو ایران هیچ ناشری از نویسنده کتاب اجازه نمیگیره
ما در اصل تو ایران قانون کپی رایت رو نقض می کنیم. تمامی کتاب های کامپیوتر که منتشر میشن بدون اجازه از ناشر انگلیسی ترجمه و تکثیر میشن و این وسط فقط انتشارات غزال امتیاز کتاب ها رو میخره و بعد ترجمه و چاپشون میکنه

header

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خب پس این پولی که درمیاره این ناشر 100% حرومه.

شما اینو ترجمه کردید ، درسته؟ بهتر نبود تا بعد از خوندن این کتاب ، برداشت خودتون رو مینوشتید تا حداقل اون ناشر یه پول درست و حسابی در بیاره؟ ( خداییش؟!؟ )

در ضمن ، این سایتشون چرا اینطوره؟ وقتی روی اون لینک نمایش یکی از فصل های کتاب کلیک میکنم ارور میده!

ARTA_ADOBE CO

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نه حروم نیست آیت ا... header اون ویندوزی که شما داری باهاش اینجا کامنت میدی حرومه !
ناراحت نشی ها برای منم حرومه ...
ولی وقتی تحریت میکنن برای اینکه عقب نیفتی مجبور میشی یه کارایی را ناخواسته بکنی !

Ali_Solo

Registered User
لایک‌ها
3
نمیدونم چرا در این جور مواقع همه یاد حرام و حلال بودن پول میوفتن

header

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نه حروم نیست آیت ا... header اون ویندوزی که شما داری باهاش اینجا کامنت میدی حرومه !
ناراحت نشی ها برای منم حرومه ...
ولی وقتی تحریت میکنن برای اینکه عقب نیفتی مجبور میشی یه کارایی را ناخواسته بکنی !
من ویندوز ندارم.
از لینوکس استفاده میکنم.
اتفاقا پولش رو هم تمام و کمال دادم.
از نرم افزار های مجانی هم استفاده میکنم.

دلیل نمیشه که وقتی تحریم شدی هر کاری خواستی بکنی.
مگه من تحریم نشدم؟

بهتر نیست حالا که تحریم شدیم خودمون پیشرفت کنیم نه اینکه صبر کنیم اونور آبی ها یه چیزی بسازن و ما غیر قانونی ازش استفاده کنیم؟
بهتر نیست خودمون سیستم عامل که نه ، حداقل سایت هایی مثل گوگل و یاهو بسازیم تا اینکه به *** یا پروکسی و ... IP خودمون رو عوض کنیم و بصورت غیر قانونی ازش استفاده کنیم؟
بهتر نیست خودمون پیشرفت کنیم تا اینکه دیگران پیشرفت کنن و ما درجا بزنیم؟ (یا گاهی اوقات عقب نشینی کنیم؟)

نمیدونم چرا در این جور مواقع همه یاد حرام و حلال بودن پول میوفتن
برای اینکه اون ناشر نه تنها خودش نون حروم داره میخوره ، بلکه کسای دیگه هم که میرن این کتاب ها رو میخرن و سایتی رو طراحی میکنن و میفروشن یا طراحی میکنن و برای خودشون راه اندازی میکنن و از تبلیغاتش نون میخورن هم دارن حروم خوری میکنن.

amir abbas

Registered User
لایک‌ها
17

شما اینو ترجمه کردید ، درسته؟ بهتر نبود تا بعد از خوندن این کتاب ، برداشت خودتون رو مینوشتید تا حداقل اون ناشر یه پول درست و حسابی در بیاره؟ ( خداییش؟!؟ )

برای اینکه اون ناشر نه تنها خودش نون حروم داره میخوره ، بلکه کسای دیگه هم که میرن این کتاب ها رو میخرن و سایتی رو طراحی میکنن و میفروشن یا طراحی میکنن و برای خودشون راه اندازی میکنن و از تبلیغاتش نون میخورن هم دارن حروم خوری میکنن.

دوست عزیز ما تو ایران زندگی می کنیم
تو کشور ما کتاب رو به قیمت کاغذش می فروشن نه به قیمت اطلاعات داخلش
تو اروپا و آمریکا شما کتاب داستان رو با قیمت 4 تا 10 دلار میخری ولی کتاب کامپیوتر که تخصصی هست از 20 دلار قیمتش شروع میشه. یه سری از کتاب های خاص کامپیوتر قیمت های بالای 60 دلار دارن . بعضی از کتاب های تجاری و مدیریتی قیمتشون میشه بین 200 تا 500 دلار ولی تو کشور ما کتاب به قیمت کاغذش و اون هم با تیراژ کم 2000 جلد چاپ میشه.
مسئول انتشارات ناقوس میگفت که صاحب انتشارات wiley متوجه شد که کتاب هاش تو ایران داره ترجمه و چاپ میشه. چند بار برای ناقوس ایمیل زدن که حق ما رو هم بدین. بعد مسئول انتشارات تماس گرفت باهاشون و اطلاع داد که کتاب ها تو ایران با قیمت 4 تا 5 دلار و با تیراژ 2000 جلد چاپ میشه. مسئول انتشارات wiley باورش نمی شد که قیمت کتاب و تیراژ تو ایران اینقدر پایین باشه به همین خاطر اصلا بی خیال شد.

مرد مومن. قیمت کل 2000 جلد کتاب ناقوس رو هم میشه 10000 دلار. خوب این پول کلا مگه چقدر هست که انتشارات بزرگ بخوان خودشون رو تو دردسر بندازن و از ناقوس شکایت کنن ؟
هزینه و وکیل گرفتن و درگیر شدن با ناقوس از حق خودشون که نهایت 5000 دلار میشه خیلی بیشتره. پس در نتیجه بی خیال میشن و کاری به کار ما ندارن. در ضمن ما تو ایران اصلا قانون کپی رایت رو رعایت نمی کنیم. الان تمامی ادارات ما دارن از سیستم عامل ویندوز و پک آفیس مایکروسافت استفاده می کنند.
سران مملکت همه روحانی هستند و برای دین دلشون بیشتر از شما می سوزه.

در ثانی من کتاب رو فقط ترجمه کردم. مسئله خرید امتیاز کتاب از ناشر انگلیسی به عهده ناشر فارسی هستش نه من. من کارم رو انجام دادم و حق الترجمه خودم رو گرفتم. هر کسی هم که کتاب رو می خره اصلا نمیدونه که امتیاز کتاب از ناشر انگلیسی خریداری شده یا نه (همون طور که شما نمی دونستی) پس اونها هم گناهی ندارن. اگر قصوری هست از طرف ناشر فارسیه که اون رو هم دلیلش رو توضیح دادم
من یقین دارم تو اتاق شما هم چند تا از این کتاب های ترجمه شده کامپیوتر هست
پس خواهشا همشون رو بریز دور چون خوندنشون گناه داره و حق ناشر انگلیسی پرداخت نشده

MineMoZa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من ویندوز ندارم.
از لینوکس استفاده میکنم.
اتفاقا پولش رو هم تمام و کمال دادم.
از نرم افزار های مجانی هم استفاده میکنم.

دلیل نمیشه که وقتی تحریم شدی هر کاری خواستی بکنی.
مگه من تحریم نشدم؟

بهتر نیست حالا که تحریم شدیم خودمون پیشرفت کنیم نه اینکه صبر کنیم اونور آبی ها یه چیزی بسازن و ما غیر قانونی ازش استفاده کنیم؟
بهتر نیست خودمون سیستم عامل که نه ، حداقل سایت هایی مثل گوگل و یاهو بسازیم تا اینکه به *** یا پروکسی و ... IP خودمون رو عوض کنیم و بصورت غیر قانونی ازش استفاده کنیم؟
بهتر نیست خودمون پیشرفت کنیم تا اینکه دیگران پیشرفت کنن و ما درجا بزنیم؟ (یا گاهی اوقات عقب نشینی کنیم؟)

خدا بداد برسه وقتی یکی رو جو بگیره ...

header

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در ثانی من کتاب رو فقط ترجمه کردم. مسئله خرید امتیاز کتاب از ناشر انگلیسی به عهده ناشر فارسی هستش نه من. من کارم رو انجام دادم و حق الترجمه خودم رو گرفتم. هر کسی هم که کتاب رو می خره اصلا نمیدونه که امتیاز کتاب از ناشر انگلیسی خریداری شده یا نه (همون طور که شما نمی دونستی) پس اونها هم گناهی ندارن.
اینو خودم میدونم که ناشر باید اجازه بگیره نه مترجم.
اگه متنی که من نوشتم رو بخونی متوجه میشی که اسمی از مترجم نیاوردم.
اگر قصوری هست از طرف ناشر فارسیه که اون رو هم دلیلش رو توضیح دادم
اون دلیل اصلا منطقی نبود.
من یقین دارم تو اتاق شما هم چند تا از این کتاب های ترجمه شده کامپیوتر هست
پس خواهشا همشون رو بریز دور چون خوندنشون گناه داره و حق ناشر انگلیسی پرداخت نشده
مطمئن باش که من توی اتاقم هیچ کتاب کامپیوتری و ... که ترجمه شده باشه ندارم!
دروغ نگم دو تا دیکشنری دارم و بس!
این چیزایی هم که از کامپیوتر یاد گرفتم هم همش رو از تو اینترنت در آوردم. اکثرشون از سایت php.net و ... بودن.

سران مملکت همه روحانی هستند و برای دین دلشون بیشتر از شما می سوزه.
اونا اگه دلشون برای دین میسوخت این حال و روش کشور و ملت نبود. راستی ، درسته که تو قم زندگی میکنم ، اما دلیل نمیشه که مسلمون باشم. دین من اسلام نیست... .

خدا بداد برسه وقتی یکی رو جو بگیره ...
اون دنیا وقتی همین ناشرای اصلی جلوی اون ناشرای ایرانی و تو و امثال تو رو گرفتن ، اون وقت باید این حرف رو بزنی.

======
من میرم دوباره تو سایت ثبت نام بکنم ، چون مطمئن هستم با اون چیزایی که ملاهای کذایی تون گفتم و ... حتما بن میشم!

از مدیرا خواهش میکنم پست های اضافی این تاپیک رو پاک کنن ، چون هم از هدف اصلی تاپیک دور شدیم و هم دلخوری بیش از این پیش نیاد.

از همگی میخوام منو ببخشند.

خدا نگهدار همگی شما.

MineMoZa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من میرم دوباره تو سایت ثبت نام بکنم
از مدیرا خواهش میکنم پست های اضافی این تاپیک رو پاک کنن ، چون هم از هدف اصلی تاپیک دور شدیم و هم دلخوری بیش از این پیش نیاد.
از همگی میخوام منو ببخشند.

و حالا از جوگيري به وجدان دردي ميرسيم . . .

Ali_Solo

Registered User
لایک‌ها
3
اون دنیا وقتی همین ناشرای اصلی جلوی اون ناشرای ایرانی و تو و امثال تو رو گرفتن ، اون وقت باید این حرف رو بزنی.
21.gif
باشه سر پل برات دست تکون میدیم

amir abbas

Registered User
لایک‌ها
17
اونا اگه دلشون برای دین میسوخت این حال و روش کشور و ملت نبود. راستی ، درسته که تو قم زندگی میکنم ، اما دلیل نمیشه که مسلمون باشم. دین من اسلام نیست... .

دوست عزیز من این تاپیک رو برای معرفی کتاب زدم. شما داری موضوع رو منحرف میکنی و کم مونده تاپیک سیاسی بشه. من نمیدونم چرا هر تاپیکی رو می بینی یکی قصد داره ربطش بده به سیاست

این تاپیک فقط برای معرفی کتاب بوده
من اینو ترجمه کردم و شما اگر خوشت اومد خوب کتاب رو بخر و اگر هم خوشت نیومد خوب نخرش. هیچ اجباری نیست.
اون قضیه رد شدن از پل صراط رو هم به خود ما واگذار کن. اگر ما کار اشتباهی می کنیم خدا خودش میدونه با ما چیکار کنه. شما نگران نباش

خواهشا دوباره بحث رو نکش به جای دیگه. اگر در مورد کتاب سوال داری بپرس من جواب میدم. پیشاپیش متشکرم. سال نو هم نزدیکه. سال نو شما هم مبارک

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
امیر عباس عزیز !
تبریک میگم
کتاب خیلی خوبیه
-------
در ضمن دوست عزیز Header
چون ایران از قانون کپی رایت تبعیت نمیکنه به مردم هم اجباری نیست که تبعیت کنن
اگه دوست داشتی پی ام بده تا استفتاء مفصل در این مورد از تمامی مراجع تقلید رو براتون بفرستم تا شما هم از تردید خارج بشید
موفق باشید

ARTA_ADOBE CO

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با تشکر از زخمتی که در روشن تر شدن معضل CSS در ایران کشیدید...

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
بله واقعا پیدا کردن یه منبع خوب CSS تبدیل به یه معضل شده بود
انشا الله در فرصت مناسب کتابو تهیه میکنم

cssdesign

Registered User
لایک‌ها
2
سلام امیر عباس جان
متشکرم از زحمتی که کشیدی جهت ترجمه تخصصی کتاب CSS
اون دوستی که حرف از حرام و حلا میزنه، شده حتی چند تا مقاله جالب که رایگان بودند رو جهت رفاه حال هموطنان ترجمه کنه؟؟؟!!!!
من چند صفحه رو مطالعه کردم، چند تا اشتباه پیدا کردم، اونم خیلی عجیب بود، شاید برای زمانی بود که نویسنده این کتاب ، کد موردنظر رو در نسخه ای از مرورگر Opera تست کرده بود که کد مورد نظر رو ساپرت نمیکرد!!
اما الان که شما ترجمه کردی، زحمت تست رو باید می کشدی،...
به هر حال پیش از شما انتشارات ناقوس کتابی ترجمه شده از خانوم الیزابت کاسترو چاپ کرده بود که به نظر من، مرجع آموزش تخصصی CSS در ایران بود و هست.
البته شما با موضوع ترفند CSS چاپ کردید که جای تقدیر داره، نمیشه گفت از پیشگامان، اما بی شک از دلسوزانی هستید که در ترویج آموزش CSS برای فارسی زبانان نقش عمده ای را ایفا کردید.
موفق باشید www.echessdesign.com

amir abbas

Registered User
لایک‌ها
17
امیر عباس عزیز !
تبریک میگم
کتاب خیلی خوبیه

بله واقعا پیدا کردن یه منبع خوب CSS تبدیل به یه معضل شده بود
انشا الله در فرصت مناسب کتابو تهیه میکنم

البته شما با موضوع ترفند CSS چاپ کردید که جای تقدیر داره، نمیشه گفت از پیشگامان، اما بی شک از دلسوزانی هستید که در ترویج آموزش CSS برای فارسی زبانان نقش عمده ای را ایفا کردید.

ممنون از همه دوستان
انشاالله یه روزی بیاد که تمامی بچه های خودمون بتونن جدیدترین مقالات و کتاب ها رو به زبان فارسی روی وب داشته باشن که اصلا احتیاجی به کتاب نباشه. سواد بچه ها خیلی خوبه ولی متاسفانه وقت نوبت قبول کردن یه پروژه میرسه همیشه پروژه رو میدن به کسایی که چیزی از دانش روز نمی دونن و فقط به واسطه نفوذ و شهرتی که دارن موفق می شن یه پروژه رو قبول کنن

من چند صفحه رو مطالعه کردم، چند تا اشتباه پیدا کردم، اونم خیلی عجیب بود، شاید برای زمانی بود که نویسنده این کتاب ، کد موردنظر رو در نسخه ای از مرورگر Opera تست کرده بود که کد مورد نظر رو ساپرت نمیکرد!!
اما الان که شما ترجمه کردی، زحمت تست رو باید می کشدی،...

منظور شما همین کتاب CSS هست که من ترجمه کردم ؟
میشه اون بخش مورد نظر رو بگید ؟
البته این امکان هم وجود داره که اون مد با نسخه جدید اپرا مشکل داشته باشه چون اون زمانی که این کتاب نوشته شده نسخه 8 اپرا تازه اومده بود و احتمالا زمانی که نویسنده کتاب رو می نوشته نسخه 7.5 رو داشته. حالا شما باید اون بخش رو بگید من چک کنم. چون مد تمامی کد ها رو تک به تک تست کردم.

به هر حال پیش از شما انتشارات ناقوس کتابی ترجمه شده از خانوم الیزابت کاسترو چاپ کرده بود که به نظر من، مرجع آموزش تخصصی CSS در ایران بود و هست.

والا اون کتاب رو من ندارم. اون کتاب 5 چاپ رفته و طبیعتا باید کتاب خیلی خوبی باشه ولی اون کتاب به طور تخصصی برای HTML نوشته شده و یه بخشی برای CSS داره.
این کتاب CSS خانم اندرو که ترجمش کردم اسم ترفند روش هست ولی اگر دقت کرده باشید دستورات پر مصرف CSS رو در قالب مثال آموزش میده. در اصل بیشتر آموزش هست تا ترفند

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
خیلی نیاز به یادگیری اصولی CSS دارم کتابو سفارش دادم
امیدوارم بتونه کمکم کنه

بالا