برگزیده های پرشین تولز

11 توصیه که می‌تواند شما را از دست دزدان سایبری نجات دهد

fintech

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
8 ژانویه 2016
نوشته‌ها
8
لایک‌ها
0
سن
34
با توجه به افزایش قابل توجه تراکنش‌های الکترونیکی در پایان سال، بانک مرکزی از شهروندان خواست با رعایت 11 نکته امنیتی، در خطر دستبرد مجرمان سایبری خود را محافظت کنند.

۱. هنگام انجام خرید اینترنتی، پیش از وارد کردن اطلاعات کارت، از اینکه به «درگاه پرداخت اینترنتی»معتبر هدایت شده‌اید، اطمینان حاصل کنید.
۲. برنامک‌ های همراه فراهم کننده خدمات پرداخت را تنها از مراجع معتبر بارگیری، نصب و استفاده کنید.
۳. از درج اطلاعات کارت خود در کانال ها و گروه‌ های تلگرامی یا صفحات اینستاگرامی یا هر شبکه اجتماعی که توسط بانک یا شاپرک تایید نشده باشند، خودداری فرمایید.
۴. کارت و رمز کارت خود را تا آنجا که می شود، در اختیار دیگران قرار ندهید.
۵. خریدهای اینترنتی خود را از فروشگاه ‌های مطمئن انجام دهید.
۶. از امنیت رمزهای خود اطمینان یابید. توصیه می شود رمز اول و دوم کارت را به صورت دوره‌ای تغییر دهید.
۷. تا آنجا که می‌توانید از ارائه اطلاعات کارت خود در بستر های ارتباطی پرخطر نظیر؛ تلفن ثابت، پیامک و کد های دستوری *...# (USSD) خودداری کنید.
۸. از ابزارهای شخصی امن برای انجام تراکنش‌‌های بانکی استفاده کنید. مطمئن شوید که ابزارهای شخصی (تلفن همراه، تبلت، رایانه شخصی و غیره) مورداستفاده در تراکنش‌‌های بانکی از امنیت کافی برخوردار باشند.
۹. درصورتی‌که از اینترنت WiFi اماکن عمومی مانند رستوران‌ها، فروشگاه ها، مراکز خرید و ... استفاده می‌کنید، تا آنجا که می ‌توانید تراکنش مالی یا خرید اینترنتی انجام ندهید و با استفاده از آن به برنامه‌های همراه بانک و اینترنت بانک خود وصل نشوید.
۱۰. هنگام استفاده از دستگاه خودپرداز یا پایانه فروش، از عدم وجود تغییرات/دستکاری یا نصب تجهیزات اضافی غیرمجاز در بخش‏‌های مختلف آن اطمینان حاصل کنید.
۱۱. تا آنجا که می‌توانید از مراجعه به دستگاه‌ های‌خودپردازی که در مکان‏‌های تاریک، نقاط خارج از دید و کم رفت‌وآمد نصب شده‌اند، خودداری کنید.

به نقل از : درگاه
 
بالا