برگزیده های پرشین تولز

2تا سوال راجب ديتابيس

ghese

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من 2تا سوال داشتم
1:چه جوري ميشه يك فايل رو در ديتابس قرار داد؟مثلا يك فايل ععكس يا يك فايل زيپ( فايل باينري به همون فايل هايي مثل عكسو از اين جور چيزا مي گن؟؟؟)

2:فرض كنيد ما توي جدولمون 20 تا فيلد داريم حالا من مي خوام يك پرس و جوي select انجام بدم به اين صورت كه 10 تا از مقادير رو توي يك صفحه نشون بده 10 تاي ديگه رو يك لينك "بعدي" داشته باشم كه توي يك صفحه ديگه نشون بده(درست منظورمو گفتم؟؟؟)
ممنون

ghese

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون اميد جون
غلط املائي نگير ديگه :D
راجب سوال اول چشم مي رم ببينم چيزي ياد مي گيرم يا نه
اما سوال دومم رو فكر كنم استباه فهميدي
ببين منظور من اين بود كه ما يك تعدادي ركورد توي جدولمون داريم حالا مي دوني من مي خوام همه اينا رو select كنم و توي يك صفحه نشون بدم خوب اگه بخوام توي يك صفحه نشون بدم زياد جالب نيست وقتي تعداد زياد باشه
حالا من مي خوام مثلا 10 تا رو توي يك صفحه نشون بده وايه نشون دادن 10تاي بعدي يك لينك داشته باشم كه وقتي كاربر روش كليك مي كنه 10 تاي بعدي رو نشون بده و اين كار تا زماني كه تمام ركورد ها نشون داده بشن ادامه پيدا كنه ؟؟؟؟
ممنون

miladmovie

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3

ghese

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون
افتاد الان اساسي :D
ميلاد از بابت لينك ممنون
راجب سوال اولم خودمم نمي دونم اما الان مي رم مستندات mysql رو دانلود مي كنم حتما بايد توش همه چيز رو توضيح داده باشه ديگه
بعد اگه گوش شيطون كر دور از جون فهميدم ميام اينجا مي نويسم
شما هم اگه فهميدي يك ندايي بده
اميد كه اصلا معروف به جواب هاي كوتاه فقط سر نخ و نشون مي ده (خيلي عذاب آور نه؟):D
باي

ghese

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از oxygenws :
مگه ما با هم شوخي هم داريم :D
راست مي گم
من تو مجيد آنلاين هم ديدم بچه ها مي گن اميد فقط يك خط جواب كوتاه مي ده :D
باورت نمي شه؟؟؟ خوب بايد دشه :D
:lol: :lol: :lol: :lol:

mani_monaj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

در باره سوال اولت خواستم جوابت رو كامل بدم :
ببين من مدت زيادي دارم رو يه سيستم كامل مديريت سايت هاي با استفاده از php و mysql كار مي كنم . تا حالا چند روش استفاده كردم كه بهترينش رو برات توضيح مي دم :blush:

ببين روي سرور ها معمولا سعي ميشه بار اطلاعاتي رو از رو mysql يا كلا DB Server بردارن تا سيستم هاي ديناميك و مديريت محتوا سريعتر كار كنه . براي همين معمولا از قرار دادن فايل ها مستقيما توي DB خودداري مي كنن و عوضش وقتي كاربر يا ادمين فايل ها رو upload كرد (البته با استفاده از php) فايل رو توي دايركتوري سايت كپي مي كنن و آدرس relative يا absoloute فايل رو مي ذارن توي يه فيلد ديتابيس ... البته بايد يه سري قراردادها گذاشت و رعايت كرد .

اصلا مي توني آدرس فايل رو هم تو ديتابيس نذاري ولي قرارداد كني كه مثلا اگه unique id ركورد من هست 10 اون وقت اسم فايله هم هست 10 ولي اين روش براي عكس ها فقط جواب ميده چون فايل ها رو بايد بدون پسوند رو سرور قرار بدي يا پسوندشون رو ثابت در نظر بگيري ...

اگر آدرس فايل رو مي خواي تو ديتابيس قرار بدي و مي ترسي كاربرا بتونن اسم فايل ها رو حدس بزنن و اون ها رو download كنن مي توني اول اسم فايل ها يه رشته random اضافه كني مثلا با فرمان زير :

کد:
md5(uniqid(rand(), true))

اميدوارم گنگ نگفته باشم

ghese

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جوون دستت درد نكنه مثل اينكه اين راه خيلي بهتره
ولي يك سوال حالا من آدرس فايل رو مي گذارم تو جدول
حالا چطوري به كاربر اجازه دانلود بدم؟؟؟
بايد يك پرسو جوي سلكت بنويسم بعدن آدرس فايل رو اگه بزارم تو تابع هدر دانلود مي شه؟؟؟
اين روش مطمئن هست؟؟؟ اصلا درست هست؟؟؟

mani_monaj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببين

آدرس فايل رو با Select از DB بخون بعد قراردادي كه كرده بودي رو فايل اعمال كن ( مثلا مسير دايركتوري ها) بعد مي خواي اول يه صفحه لينك بذار بعد يه صفحه براي Download . درباره Header زياد مطمئن نيستم :blush:

بالا