برگزیده های پرشین تولز

فروش 2 دستگاه الترابوک و لپتاپ | های اند | DELL XPS 13 & DELL Precision 5530

S.A.M.U.R.A.I

Registered User
لایک‌ها
3,455
سلام , وقت بخیر

تمام قیمت های فروش این تاپیک بر اساس نرخ ارز دلار حدود 12 تومن محاسبه شده و با وجود اینکه این تاریخی که ویرایش کردم دلار 14.500 هست اما قیمت اصلا تغییر نکرده ( دوستان این لپتاپ ها در کلاس مکبوک تحت ویندوز هست و به طور کل ماهیت محصول گران قیمت هست و به دلیل استفاده بهترین کامپوننت و متریال در ساخت لطفا با لپتاپ های پلاستیکی و معمولی مقایسه نکنید دقیقا به همون دلیل که مکبوک های قدیمی هم از لپتاپ های جدید هم قیمت بالاتری دارن

سرفیس مایکروسافت الان در مقایسه با همین مشخصات قیمت بسیار بسیار بالاتری دارن با اینکه اکثر مدلها همه مشکل دما دارن

دوستان گرامی بنده وقت زیادی صرف کردم و تمام توضیحات با دقت و کامل نوشتم لطفا اگر قصد خرید دارید با دقت مطالعه کنید.

1. الترابوک قدرتمند و با کیفیت ساخت فوق العاده از سری اکس پی اس DELL XPS 13 کد 9350

سخت افزار :

Intel® Core™ i5-6200U 2.40GHz, Skylake
8GB RAM
256GB NVME PCI Ex SSD

Intel® HD Graphics 520
3200X1800 , 13.3 QHD+ Touchscreen
Windows 10 Pro 64Bit

فکر نمیکنم نیازی به تعریف و یا توضیحی در رابط با این دستگاه باشه و تقریبا همه افراد علاقه مند با اولترابوک با این دستگاه اشنا هستن و به عبارتی حتی لقب بهترین اولترابوک موجود داره , دیسپلی گلاسی با رزلوشن بالایی داره که حتی میتونم بگم از خیلی از تی وی های 4K های نسبتا جدید هم کیفیت و وضوح بهتری داره , برایتنس مانیتور 400 نیت هست ! و میتونم بگم در یکی از بهترین دیسپلی های بین همه لپتاپ یا اولترابوک یا حتی مانیتور های کامپیوتر دسکتاپ و حتی تی وی های 4 کی جدید داره ! کیفیت تصویر لپتاپ شگفت انگیزه ! و مهم تر اینه که پنل هم کاملا تاچ اسکرین هست.

کمتر از 1 سال هست دستگاه خریداری کردم در بهترین شرایط ممکن هست بدون کوچکترین خشی روی بدنه دستگاه و یا مانیتور فقط در کنار حاشیه خارجی بدنه سمت چپ از بالا یه سایدگی کوچکی روی الومینیوم داره که باید از نزدیک دقت کنید تا دیده بشه در غیر این صورت لپتاپ کاملا مشابه نمونه نو و اکبند هست. بنده تنها زمانی از این دستگاه استفاده کردم که مسافرت بودم و سنگین ترین استفاده هم یوتیوب و وب گردی و ارسال ایمیل بوده در غیر این صورت در منزل اصلا از لپتاپ استفاده ای ندارم و فقط ماهی 2 بار سایکل شارژ باتری انجام دادم و میتونم بگم در 70 درصد تایم خرید لپتاپ بدون استفاده بوده اون 30 درصد هم زمانی بوده که در سفر بودم.

دستگاه همراه با کارتن و شارژر و تمام متعلقات هست. ارزش قیمت / عملکرد این دستگاه برای افراد مختلف متفاوت هست , سری اکس پی اس همیشه به عمر خیلی طولانی و کیفیت ساخت بسیار بالا شهرت داشتن و اصلا قابل مقایسه با لپتاپ های همچون ایسوس که داخلش همه چسپ کاری شده نیست بنده تقریبا تمام اولترا بوک های تحت ویندوز مطرح از برند HP و Lenovo و Dell و Asus استفاده یا تست کردم فقط و فقط سری XPS همیشه استاندارد هایی که مد نظر داشتم پاس کرده , دلیل فروش هم میتونید در ایتم بعدی که جهت فروش قرار میدم مشاهده کنید.

دل یکی 2 مدل جدید از سری XPS 13 هم طبق رسوم سالانه عرضه کرده اما من بازم این سری 9350 و 9360 ترجیح میدم حتی با اینکه سری جدید هم پرفورمنس کمی بالاتری داره اما تا زمانی که دستگاه فول لود کار نکنه اصلا مشخص نمیشه در نتیجه فقط جنبه تغییر نام و اپدیت کلی داره تا تفاوت عملکرد و دلیل مهم تر هم وجود پورت USB A هست که سری ها دیگه ندارن و همه به تایپ سی تغییر پیدا کرده

قیمت اکبند حدودی این مدل با این سخت افزار مخصوصا دیسپلی که قیمت خیلی بالاتری نسبت به پنل فول اچ دی معمولی داره ( قیمت این پنل حدود 300 دلار بالاتر از فول اچ دی هست ) یعنی در کمترین حالت همین لپتاپ با این دیسپلی اختلاف قیمت حداقل حداقل 5 میلیونی با مدل پنل 1080P بدون تاچ داره

من نزدیکترین مدلی که پیدا کردم که قیمت مقایسه کنم مدل 9360 بود با سی پی یو i7 که حدود 250 دلار گرونتر از i5 هست اما با پنل فوق اچ دی قیمت حدود 24 میلیون تومنی داره اختلاف پنل هم محاسبه کنیم قیمت در کمترین حالت به حدود 28 میلیون تومن تغییر میکنه در صورتی که حتی باز هم 3 میلیون حتی کمتر حساب کنیم به دلیل اختلاف مدل این لپتاپ ارزش حدود 25 میلیون تومنی داره حتی اگر از سورس های خارجی هم تهیه بشه و وارد بشه با همه هزینه ها همین حدود هست , حدود قیمت 54 درصد کسر میکنم از نمونه اکبند و فقط به قیمت 10.900
دستگاه میفروشم. ( لطفا لپتاپ های پلاستیکی گیمینگ و سایر برند ها فقط صرفا از روی مدل نامبر و سخت افزار با هم مقایسه نکنید این دستگاه هم برای افراد عادی ساخته نشده و برای همه افراد هم دیوایس ایده ال نیست اما قطعا بهترین در کلاس خودش هست ) تا زمانی که دستگاه شکسته نشه ( غیر از باتری که مصرفی هست ) این دیوایس تا چند دهه اینده هم کار میکنه در صورتی که صحیح استفاده بشه.

( باکس , شارژر , و سایر متعلقات )

2. لپتاپ دوم DELL Precision 5530 Mobile Workstation
باریک ترین , سبک ترین , کوچکترین ورک استیشن 15 اینچ ساخته شده توسط دل

این لپتاپ کاملا نو و اکبند و بدون استفاده هست , سری دل پرسیژن هم تقریبا برای پرو یوزر ها به اندازه روشنایی روز شناخته شده هست در همین فروم هم چرخی بزنید مدل های قدیمی مربوط به 5 تا 10 سال پیش هم هنوز هم طرفدار زیاد داره و داره معامله میشه , سری 5530 به عبارتی همون DELL XPS 15 نسل جدید هست اما کاملا بهبود پیدا کرده و مقاومت بهتری هم نسبت به سری مالتی مدیا XPS داره مخصوصا تفاوت های که در طراحی بدنه داره اما از لحاظ ظاهر کلی کاملا استایل یکسانی با اکس پی اس داره که نکته خیلی خوبی هست و خیلی جذاب تر از قبل هست , دیوایس به عبارتی موبایل ورک استیشن هست یعنی دستگاه برای ایستگاه کاری 24 ساعته 7 روزه هفته با بهترین کامپوننت ممکن ساخته شده و دلیل تفاوت قیمت خیلی بالا نسبت به سایر مدل ها و حتی سری XPS هم همین موضوع هست که هیچ کم و کسری برای تولیدش دل به خرج نداده و قطعا کاربر های خاصی هم به دنبال این مدل هستن

سخت افزار :

Intel Core i5-8400H (Quad Core 2.50GHz, 4.20GHz Turbo, 8MB 45W
RAM 24GB DDR4-2666MHz 2 DIMMS, Non-ECC
Samsung 850 EVO 1TB M.2 SSD
15.6" UltraSharp FHD IGZO4, 1920x1080, AG, NT, w/Prem Panel Guar 72% Color Gamut = 100% SRGB , Platinum Silver
Nvidia Quadro P1000 w/4GB GDDDR5
Intel Dual Band Wireless AC 9260 802.11ac MU-MIMO 2x2 + Bluetooth 5.0 vPro
(56Wh) Lithium Ion battery with ExpressCharge
Windows 10 Pro 64bit English, French, Spanish

سی پی یو این مدل میتونید بنچمارک هاش ببینید در واقع مدل 8 هسته ای و بهینه شده و جدیدتر 8400 دسکتاپ هست با مصرف کمتر اما با کلاک بالاتر و همینطور 2 هسته بیشتر که در خیلی از بنچمارک ها عملکرد مشابه و حتی بهتری ارائه داده و یکی از با ارزش ترین پردازش گر ها هست نسبت به قیمت / عملکرد

Intel i7-8850H حدود 10 درصد قویتره قیمت 170 دلار بالاتره

Intel Core i9-8950HK حدود 20 درصد قویتره اما قیمتش حدود 350 دلار بالاتره

سی پی یو این دستگاه یعنی همین I5-8400H حدود 25 تا 30 درصد حتی از Core i7-8650U که در بالاترین و گرونترین کانفیگ الترا بوک ها هم استفاده میشه قویتر هست که در سری اکس پی اس یا سایر لپتاپ ها استفاده میشه و همینطور قویتر از نسل قبلی یعنی i7 7700HQ

رم و اس اس دی دستگاه از روزی که خریداری شد شخصا ارتقا دادم و یک عدد اس اس دی ام 2 سامسونگ که از قبل داشتم جایگزین کردم.

مانیتور این سری هم نمونه مانیتور های الترا شارپ دل برای کارهای گرافیک و طراحی و همینطور مالتی مدیا هست با نرخ 100% sRGB و همینطور پشتیبانی HDR در مقایسه با لپتاپ قبلی XPS 13 اگر رزلوشن هر 2 روی فول اچ دی قرار بدیم این مدل حتی با وجود فوق العاده بودن سری XPS , دقت رنگ و جزئیات بیشتری نمایش میده اما هر دو کیفیت تصویری که دارن جز بهترین ها بین همه نوع نمایشگری در هر نوع دستگاهی هست.

گرافیک هم که Quadro P1000 با 4 گیگ رم که با وجود 24 گیگ رم مقدار زیادی از رم با گرافیک شیر میشه که این عدد به حدود 16 گیگ در صورت نیاز میرسه

با تمام این توضیحات چرا دارم این دستگاه میفروشم :
دوست بنده به دنبال لپتاپ ورک استیشنی بود و بعد از جستجو همین مدل انتخاب کرد و خریداری کرد زمانی که رسید نظر دوستم به تهیه اپشن بالاتر گرافیک و سی پی یو تغییر کرد چون تا قبل مشکل بودجه بود زمانی که دستگاه دریافت شد چون بنده تجربه زیادی با سری پریسژن نداشتم اما واقعا زمانی که از نزدیک دیدم نظرم برگشت دستگاه برای خودم برداشتم و دوستم مدل با اپشن بالاتر سفارش داد از جهتی که XPS 13 هم داشتم اصلا از دستگاه استفاده نکردم و الان نظرم تغییر کرده که هر دو لپتاپ بفروشم و دقیقا همین Precision 5530 با سی پی یو i9 و 32GB رم و پنل 4K و Quadro 2000 سفارش بدم اما هدف فروش این دستگاه هم دقیقا تهیه دوباره همین دیوایس اما با اپشن اند گیمی هست که حداقل تا چند سال اینده به فکر تعویض دوباره نباشم ( موضوع نیاز سخت افزاری نیست بلکه علاقه ای هست که سخت افزار باز ها دارن جهت اپدیت سیستم و یا در این مورد من , لپتاپ )

قیمت تمام شده برای بنده با هزینه های انتقال به ایران در حدود 38 میلیون تومن با احتساب هزینه ارتقا رم و اس اس دی به 1 ترابایت در صورتی که به منظور تجاری جهت فروش تهیه بشه توقع قیمت نزدیک یا بالاتر از محدوده 40 تا 45 میلیون تومنی داشته باشید و همینطور در نظر داشته باشید این مدل چند صد دلار از نمونه مشابه XPS 15 حتی با سخت افزار مشابه هم بالاتر ( گرونتر ) هست. الان در بازار سورفیس بوک 2 با سخت افزار ضعیف تر حدود 42 میلیون هست و سایر مدل ها حتی با سخت افزار مشابه هم قیمت بسیار بالاتری دارن بماند که همه در صورت استفاده سنگین مشکل گرمایی شدیدی دارن

دستگاه کاملا نو و اکبند هست و فقط ارتقا رم و اس اس دی انجام دادم و چند بار جهت تست روشن شده که مطمئن بشم همه چیز سالم و اوکی هست.

( باکس , شارژر , و سایر متعلقات )

قیمت فروش : قیمت وارد کننده برای همین مدل با ۵۱۲ گیگ اس اس دی و ۱۶ گیگ رم حدود ۵۰ میلیون هست ، قیمت فروش بنده خیلی پایینتر به صورت توافقی با خریدار هست ( پیشنهاد قیمت در پیام خصوصی ، تلفن ، تلگرام ارسال کنید تا بررسی کنم )

در نظر داشته باشید دسترسی به این لپتاپ ها اصلا راحت نیست و با مشکلات زیادی همراه هست ( حمل و نقل صحیح بین چند کشور تا ایران, گمرکی , مالیات و مخصوصا مشکلاتی که داخل کشور جهت ترخیص این کالاها هست , نرخ ارز و غیره ) از جهتی اگر یکی از دستگاه ها فروش رفت ممکنه فروش دستگاه دیگه کنسل کنم.

09368268100

لطفا اگر تماسی گرفتید یا اس ام اس یا تلگرام و غیره حتما ذکر کنید که این تاپیک مشاهده کردید و جهت خرید یا هر سوالی در رابط با لپتاپ ها تماس گرفتید.

اگر خریدتون جدی هست پیشنهاد قیمت منطقی در پیام خصوصی یا تلگرام بررسی میکنم

تحویل حضوری فقط بندرعباس

Last edited:

S.A.M.U.R.A.I

Registered User
لایک‌ها
3,455
لپتاپ دوم تاپیک یعنی DELL Precision 5530 بدون اس اس دی Samsung 850 EVO 1TB M.2 SSD هم فروخته میشه و میتونم 2 میلیون از قیمت لپتاپ کسر کنم.

S.A.M.U.R.A.I

Registered User
لایک‌ها
3,455
کاربران گرامی اگر خریدتون جدی هست پیشنهاد قیمت منطقی در پیام خصوصی یا تلگرام بررسی میکنم

Dr.pedram

Registered User
لایک‌ها
39
سلام
لپ تاپ دومی تاچ هست صفحه نمایشش یا نه

S.A.M.U.R.A.I

Registered User
لایک‌ها
3,455
سلام
لپ تاپ دومی تاچ هست صفحه نمایشش یا نه

سلام , وقت بخیر

لپتاپ اول XPS 13 با رزلوشن 3200x1800 هست با قابلیت تاچ
لپتاپ دوم precision 5530 با دیسپلی 1080P HDR هست بدون تاچ

S.A.M.U.R.A.I

Registered User
لایک‌ها
3,455
لپتاپ اول با اسپک مشابه حداقل نصف قیمت در حال فروش هست و دقت کنید این پنل دیسپلی با این رزلوشن و تاچ در کمترین حالت 400 دلار یا حدود 6 میلیون از پنل فول اچ دی معمولی که ممکنه در بازار باشه گرونتر هست و لپتاپ دوم نمونه اکبند با این سخت افزار نزدیک یا مشابه در بازار حداقل 15 میلیون بالاتر هست و همین دل 5530 حتی اگر اوردر هم بدید از خارج از ایران حدود 20 تومن باید بیشتر هزینه کنید !

وزن لپتاپ اول فقط 1.2 کیلو هست و مورد دوم فقط 1.7 کیلو ! استفاده از بهترین کامپوننت موجود از جمله فیبر کربن

Last edited:

sami_ehsanpour

Registered User
لایک‌ها
90
با سلام
اگه میشه قیمت لپتاپ دوم رو واسم بفرستین

بالا