برگزیده های پرشین تولز

24 درصد جوانان با خواستگاري دختر از پسر موافقن- شما چطور؟

به نظر شما کی از کی باید خواستگاری کنه؟

• Total voters
    29

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
بيش از90 درصد جوانان مخالف تعدد زوجات هستند::: 24 درصد جوانان با خواستگاري دختر از پسر موافقند
حدود ‌٩٢ درصد جوانان ‌١٥ تا ‌٢٩ سال كشور مخالف تعدد زوجات هستند. به گزارش سرويس «جوانان» خبرگزاري دانشجويان ايران اين درحاليست كه بر اساس تحقيقات صورت گرفته پيرامون «نظر جوانان درباره ازدواج»، تنها ‌٥/٤ درصد با اين موضوع، موافق و ‌٦/٣ درصد در اين باره مرددند. همچنين ‌٤/٤٢ درصد جوانان گروه سني ‌١٥ تا ‌٢٩ سال موافق معاشرت دختران و پسران قبل از ازدواج، ‌٤/١٢ درصد مردد و ‌٢/٤٥ درصد مخالف اين مسأله هستند. بر اساس اين مطالعات، ‌٢/٢٤ درصد جوانان ‌١٥ تا ‌٢٩ سال موافق خواستگاري دختر از پسر، ‌٥/١٠ درصد، مردد و ‌٣/٦٥ درصد نيز بطور كامل با امر خواستگاري دختر از پسر مخالف بوده‌اند.

alpha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من كه كاملا موافقم . يه دختر بياد ازم خواستگاري كنه مي ميرم براش !!!!!!
ولي در كل اگر بين دو دختر كه يكيش رو شما خيلي دوست داريد و يكيش شما رو خيلي دوست داره مردديد , مورد دوم رو انتخاب كنيد ضرر نمي كنيد . البته بعضي ها هر دو مورد صحيح است رو علامت مي زنند !!!!

buf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
به نقل از mehrdad1355 :
حدود ‌٩٢ درصد جوانان ‌١٥ تا ‌٢٩ سال كشور مخالف تعدد زوجات هستند... تنها ‌٥/٤ درصد با اين موضوع، موافق و ‌٦/٣ درصد در اين باره مرددند..

اين 4.5 درصدم لابد از جوانان عرب استان خوزستان ان كه انقدر باحال و رك ان!

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از alpha :
من كه كاملا موافقم . يه دختر بياد ازم خواستگاري كنه مي ميرم براش !!!!!!
ولي در كل اگر بين دو دختر كه يكيش رو شما خيلي دوست داريد و يكيش شما رو خيلي دوست داره مردديد , مورد دوم رو انتخاب كنيد ضرر نمي كنيد . البته بعضي ها هر دو مورد صحيح است رو علامت مي زنند !!!!
جان من اگه یه دختر ازت خواستگاری بکنه چی فکر می کنی؟؟ خانواده ات چی می گن؟؟؟؟؟؟؟(حالا اومدیم و سنش بیشتر از تو بود چیکار می کنی؟؟؟؟؟)

Hooman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
شرلوک‌هولمز عزیز شما در هنگام فراغت از گفتگوی آزاد و کار فروم به کارآگاهی می‌پردازید؟

alpha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از mehrdad1355 :
جان من اگه یه دختر ازت خواستگاری بکنه چی فکر می کنی؟؟ خانواده ات چی می گن؟؟؟؟؟؟؟(حالا اومدیم و سنش بیشتر از تو بود چیکار می کنی؟؟؟؟؟)

اينجا بحث علمي مي شه ديگه . و بايد صادقانه برخورد كرد .
اولا خانواده ام رو دقيق نمي دونم چون تا حالا اين بحث رو باهاشون نكردم اما درصد بيشتري احتمال مي دم كه از اين موضوع خوششون نياد .
ولي در مورد خودم من راستش رو گفتم . من ديگه اونوقت فكر نمي كنم كه بگم به چي فكر مي كنم . من فقط مي ميرم براش !!! البته از شوخي گذشته فكر مي كنم منظورت رو كه مي گي چي فكر مي كني اون وقت گرفتم . چون اين ديد واقعا وجود داره كه يه همچين دختري نبايد دختر خوبي ( ؟ ) باشه . ولي من اينطوري اصلا فكر نمي كنم .

از يك ديد ديگه هم كه نگاه كنيم خواستگاري يك مفهوم ساده مي تونه داشته باشه كه يك طرف به طرف ديگه پيشنهاد ازدواج مي ده و يك مفهوم عميق تر كه همون رسم و رسومات باشه . مثلا اين ديگه اصلا تو جامعه مورد قبول نيست كه براي يك پسر مهريه تعيين كنند !!!!

و اما يك پيشنهاد علمي اينكه دختر خواستگاري خصوصي بكنه ( پيشنهاد بده ) و بعد بقيه جريان خواستگاري بره به روش سنتي خودش . اصلا هم لازم نيست خانواده ها بفهمند .
البته معمولا دخترا خواستگاري هم مي كنند اما خواستگاري دخترا مي تونه با زبان نباشه . اونها با حركات و ايما و اشاره و كنايه اينكارو مي كنند .

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از alpha :
اينجا بحث علمي مي شه ديگه . و بايد صادقانه برخورد كرد .
اولا خانواده ام رو دقيق نمي دونم چون تا حالا اين بحث رو باهاشون نكردم اما درصد بيشتري احتمال مي دم كه از اين موضوع خوششون نياد .
ولي در مورد خودم من راستش رو گفتم . من ديگه اونوقت فكر نمي كنم كه بگم به چي فكر مي كنم . من فقط مي ميرم براش !!! البته از شوخي گذشته فكر مي كنم منظورت رو كه مي گي چي فكر مي كني اون وقت گرفتم . چون اين ديد واقعا وجود داره كه يه همچين دختري نبايد دختر خوبي ( ؟ ) باشه . ولي من اينطوري اصلا فكر نمي كنم .

از يك ديد ديگه هم كه نگاه كنيم خواستگاري يك مفهوم ساده مي تونه داشته باشه كه يك طرف به طرف ديگه پيشنهاد ازدواج مي ده و يك مفهوم عميق تر كه همون رسم و رسومات باشه . مثلا اين ديگه اصلا تو جامعه مورد قبول نيست كه براي يك پسر مهريه تعيين كنند !!!!

و اما يك پيشنهاد علمي اينكه دختر خواستگاري خصوصي بكنه ( پيشنهاد بده ) و بعد بقيه جريان خواستگاري بره به روش سنتي خودش . اصلا هم لازم نيست خانواده ها بفهمند .
البته معمولا دخترا خواستگاري هم مي كنند اما خواستگاري دخترا مي تونه با زبان نباشه . اونها با حركات و ايما و اشاره و كنايه اينكارو مي كنند .
تا حالا یه همچین موردی رو هم دیده یا شنیده ای؟؟؟؟؟ سن و سال چی واست مهمه؟؟تفاوت چقدر باشه!؟؟
ولی تا اونجا که من دیدم همچین شرایط سنگین پیش پای طرف می زارن که نگو!!!!!!!!!!(تازه ممکنه تو فهمیدن اینکه اون راضیه یا نه اشتباه برداشت کرده باشی!!!!!!)

alpha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از mehrdad1355 :
تا حالا یه همچین موردی رو هم دیده یا شنیده ای؟؟؟؟؟ سن و سال چی واست مهمه؟؟تفاوت چقدر باشه!؟؟

در مورد نمونه عيني نه تا حالا كه نديدم . اما تو من رو بي خيال شو . من معيارها و ملاكهاي ازدواجم خيلي فرق مي كنه . اگه اينجا بنويسم تنها كاري كه مي كنند مسخره است !!! فقط در مورد سن و سال يكي دو سال بزرگتر برام فرق نمي كنه راستش . اما ترجيح مي دم خواستگارم :blush: :wub: كوچيكتر باشه كمي .

به نقل از mehrdad1355 :
ولی تا اونجا که من دیدم همچین شرایط سنگین پیش پای طرف می زارن که نگو!!!!!!!!!!(تازه ممکنه تو فهمیدن اینکه اون راضیه یا نه اشتباه برداشت کرده باشی!!!!!!)

اينجا رو متوجه نشدم .
ولي اگه بخواي بحث رو ادامه بدي لطفا تعيين كن كه منظورت همون پيشنهاد اوليه ازدواجه يا كلا برعكس كردن سنت ها ؟

يك دختر هم تو بحث شركت كنه بد نيست ها . نصف موضوع مربوط به اوناست .

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از alpha :
در مورد نمونه عيني نه تا حالا كه نديدم . اما تو من رو بي خيال شو . من معيارها و ملاكهاي ازدواجم خيلي فرق مي كنه . اگه اينجا بنويسم تنها كاري كه مي كنند مسخره است !!! فقط در مورد سن و سال يكي دو سال بزرگتر برام فرق نمي كنه راستش . اما ترجيح مي دم خواستگارم :blush: :wub: كوچيكتر باشه كمي .

اينجا رو متوجه نشدم .
ولي اگه بخواي بحث رو ادامه بدي لطفا تعيين كن كه منظورت همون پيشنهاد اوليه ازدواجه يا كلا برعكس كردن سنت ها ؟

يك دختر هم تو بحث شركت كنه بد نيست ها . نصف موضوع مربوط به اوناست .
نه منظورم وقتیه که می ری جلو!!تازه می فهمی که اشتباه شده!
و اگه خیلی هم بخواهی شرایط خیلی سنگین جولوت می زارن !!!!!! منظورم هم فعلا همون پیشنهاد اولیه هست!!!!!!! کو تا برسی به جاهای دیگه!!!!!! از هفت خوان رستم باید رد بشی !! این تازه خوان اوله!
!اینجا هم دختر هم اگه باشه با ای دی پسر میاد!!!!!! اگرم کسی با ای دی دختر بیاد اونم تو بخش فنی و برای زود راه افتادن کارش این کارو می کنن و همچین هم معلوم نیست دختر باشن چون دیگه پیداشون نمیشه!!

alpha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از mehrdad1355 :
نه منظورم وقتیه که می ری جلو!!تازه می فهمی که اشتباه شده!
و اگه خیلی هم بخواهی شرایط خیلی سنگین جولوت می زارن !!!!!! منظورم هم فعلا همون پیشنهاد اولیه هست!!!!!!! کو تا برسی به جاهای دیگه!!!!!! از هفت خوان رستم باید رد بشی !! این تازه خوان اوله!
!!

آهان منظورت خواستگاري با ايما و اشاره هست ؟ آره اين روش ريسكش زياده و ممكنه اشتباه بشه !!!! اما در مورد شرايط باز نفهميدم . خواستگارت شرايط مي ذاره يا تو ؟ !!!! تو بايد شرايط بذاري نه خواستگار !!!

به نقل از mehrdad1355 :
!اینجا هم دختر هم اگه باشه با ای دی پسر میاد!!!!!! اگرم کسی با ای دی دختر بیاد اونم تو بخش فنی و برای زود راه افتادن کارش این کارو می کنن و همچین هم معلوم نیست دختر باشن چون دیگه پیداشون نمیشه!!

آهان . مشكل فرهنگيه اين . يك كم هم به عقده هاي نهفته تو جوانان كشور بر مي گرده . چيكار مي شه كرد . بذار من از چند تا دختر كه مي شناسم واقعا دخترند خواهش كنم بيان بنويسند در اين مورد !! شايد بيان .

راستي تو خودت چي ؟ شوال مي ژرسي اما جواب نمي دي ؟ يك دختري بياد تو محل كارت يا يه جاي ديگه بهت پيشنهاد ازدواج بدي اولين فكري كه مي كني چيه ؟ يا تو هم مثل من اصلا فكر نمي كني !!

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از alpha :
آهان منظورت خواستگاري با ايما و اشاره هست ؟ آره اين روش ريسكش زياده و ممكنه اشتباه بشه !!!! اما در مورد شرايط باز نفهميدم . خواستگارت شرايط مي ذاره يا تو ؟ !!!! تو بايد شرايط بذاري نه خواستگار !!!

آهان . مشكل فرهنگيه اين . يك كم هم به عقده هاي نهفته تو جوانان كشور بر مي گرده . چيكار مي شه كرد . بذار من از چند تا دختر كه مي شناسم واقعا دخترند خواهش كنم بيان بنويسند در اين مورد !! شايد بيان .

راستي تو خودت چي ؟ شوال مي ژرسي اما جواب نمي دي ؟ يك دختري بياد تو محل كارت يا يه جاي ديگه بهت پيشنهاد ازدواج بدي اولين فكري كه مي كني چيه ؟ يا تو هم مثل من اصلا فكر نمي كني !!
مرد!!!!!!!! این دوره و زمونه!!!!!!! شرایط بزاره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مگه شما تا حالا خواستگاری نرفتی ؟؟؟؟؟ یا شایدم اینجا جریان فرق میکنه؟؟؟؟؟؟؟
پیشنهاد !!!!! مشکل اون ور هست!!!!!!(تا حالا فقط با مادر طرف مشکل داشتیم اینجا های که رفتیم! که برا فامیلا خودش می خواست ولی همه (پدر و خواهر برادرها و خودش کاملا موافق بودن)ولی در نهایت زور با مادر طرف بود !!(هرچند پدره هم با خانواده زنش مخالفت کرد !!و نزاشت!! و این چندتا هم تو این چند ساله تو این کشمکش موندن!(تا حالا تو چندجا عینا همین مشکل پیش اومد!!)!!من فکر می کنم یه فکری واسه مادر زنا کرد!!!!!

alpha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
آفرين . درسته من اصلا تا به حال خواستگاري نرفتم . اما اگه دختر بياد خواستگاري تو تو بايد شرايط بذاري خوب !!!!
منم منتظرم يكي بياد خواستگاريم !!!!

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از alpha :
آفرين . درسته من اصلا تا به حال خواستگاري نرفتم . اما اگه دختر بياد خواستگاري تو تو بايد شرايط بذاري خوب !!!!
منم منتظرم يكي بياد خواستگاريم !!!!
جک می گی؟؟؟؟؟؟؟؟؟لابد اگه کسی بیاد خواستگاری تو! مهر و چند تا خونه و ویلا می خواهی بندازه پشت قبالت +حق طلاق؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اصلا هیچ جوره نمی تونی شرط بزاری! باید قبول کنی!!!!! اگه طرف بخوادت شاید شرایط اون کم بشه ولی تو نمی تونی شرط بزاری!!!!!!

alpha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
بابا منم كه نگفتم مي خوام شرط بذارم . تجربه عملي كه نداشتم تا حالا !!!!!

ali206speed

Registered User
لایک‌ها
3
آقا يعني ما بايد شوهر كنيم ؟؟؟ :lol:

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از ali206speed :
آقا يعني ما بايد شوهر كنيم ؟؟؟ :lol:
خوب مگه چه ایرادی داره عزیز دل برادر!!!!!!
چیزه!!!!روی فریده به دیوار!!! خلاف ادبه!!!!!!! شما هم تغییر جنس دادی!!!!!!!!!! :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از alpha :
بابا منم كه نگفتم مي خوام شرط بذارم . تجربه عملي كه نداشتم تا حالا !!!!!
انشالله تجربه عملی پیدا می کنی!!!!!!!!!اون موقع هست که جزت درمیاد ازبات بعضی چیزا.....!!!!!!!!!

....P30....

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
منم موافقم خيلي حال ميده دختر بياد خواستگاري آدم :D

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از ....P30.... :
منم موافقم خيلي حال ميده دختر بياد خواستگاري آدم :D
خوب چقدری مهرت کنی رضایت می دی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(البته بگم یه وقت دیدی یه وقت یه سیبیل کلفت و اشتباه و......!!!!!!!!!!!!!!!)

بالا