برگزیده های پرشین تولز

3سوال از Rvreport

m_tabari

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
قبل توضيح مشكلاتم بايد بگم كه من براي report گيري از كامپوننت rvdatasetconnection به همراه rvproject استفاده ميكنم. حالا مشكلاتم
1- چكار كنم كه قبل از اينكه پنجره گزارش باز شود پنجره output option كه شامل 3 گزينه print,file,preview ميباشد باز نشود و بصورت پيش فرض فقط يك preview از گزارش نشان دهد
2- چجوري ميتونم كه صفحه گزارش رو جوري تنظيم كه بعد از باز شدن بصورت تمام صفحه نشان داده شود .( مثل حالت allclient براي فرم ها)
3-(مشكل اصلي) من از دلفي 7 براي نوشتن برنامم استفاده ميكنم . وقتي كه برنامه رو براي تست روي كامپيوتر هاي ديگه اي بردم كه در اونها دلفي نصب نشده بود و يا اينكه از نسخه هاي پايينتر دلفي استفاده ميشد ديدم كه با باز كردن فايل project.exe اون با يك error كه محتواي آن نبود يك فايل dll بانام gtintf70.dll بود مواجه شدم (كه البته هر چي دنبال اون فايل در كامپيوتر خودم كه ذلفي7 روش نصب بود گشتم. پيدا نكردم) و وقتي كه روي اون كامپيوتر ها دلفي 7 نصب كردم ديدم كه مشكل رفع شده . حالا چطور بايد اين مشكل رو رفع كرد چون من اگه مثلا بخوام برنامم رو به جاهي ديگه اي هم بدم نميتونم كه بهشون بگم شما حتما بايد دلفي 7 رو كامپيوترتون نصب كنين

bird

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
اين كامپوننت رو من تو دلفي گشتم.نديدمش. از كجا دانلودش كرديد؟
به نظرتون اين كامپوننت بدرد اون مشكلي كه من در ريپورت گيري از اكسس دارم مي خوره؟ ميشه Thread‌ مربوط به دلفي + ريپورت ويزارد رو بخونيد؟
اگه اين كامپوننت به درد من مي خوره، لطفاً بگييد. خيلي حياتي يه. فردا بايد تحويلش بدم.
-مرسي

m_tabari

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببين اگه از دلفي 7 استفاده ميكني از تب Rave كامپوننت Rvproject و RvDatasetconnection رو روي فرم بزار به ترتيب (اولين و پنجمين كاوپوننت توي اون تب هست) و بعد RvDatasetconnection رو انتخاب ميكني و از قسمت propertise گزينه Dataset اون رو با اون ديتابيست مقداردهي ميكني (البته بايد قبلش با Adotable به اون ديتابيست وصل شده باشي ) بعدشم از منوي tools گزينه Rave designe رو انتخاب ميكني از منوي فايل new رو انتخاب كرده و سپس گزينه NewDtaobject رو انتخاب ميكني و بعدشم از اونجا Directdataview رو انتخاب ميكني و بعدشم finish حالا ميري از منوي tools 'گزينه Reportwizard|simple table رو انتخاب ميكني و next بدشم فيلدهايي كه بايد ازش گزارش بگيري رو انتخاب ميكني و همينجور ادامه ميدي و بعداز اتمام كار اونو يكجا ذخيره ميكني و پنجره Rave رو ميبندي و بعد بيا روي فرم اصلي گزينه Rvproject رو انتخاب بكن و از قسمت propertise روي گزينه projectfile كليك كن و مسير اون فايلي كه ذخيره كردي رو بهش بده . حالا يه دكمه روي فرم بزار و دوبار روش كليك كن و عبارت RvProject1.Execute رو توش بنويس و اجرا بگير

پس كي مشكل منو حل ميكنه :blush:

bird

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
راستش من برنامه ام رو با دلفي 6 نوشتم. ديشب هم نتونستم سي دي دلفي 7 پيدا كنم. براي تحويل پروژه هم تا شنبه مهلت گرفتم. اما اين Rvreport مثل اينكه Standalone‌ بودن برنامه رو از بين ميبره، حالا صبر مي كنم ببينم كسي جواب اين مشكل Rvreport رو بده، تا منم برم دلفي 7 گير بيارم.
-از توجهتون متشكرم

m_tabari

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اتفاقا مشكل سوم من هم همينه ديگه . نميدونم چجوري حلش كنم.

firebird

Registered User
لایک‌ها
10
این بابا یونیکد رو پشتیبانی میکنه ؟

bird

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من تو برنامه ام از Rave‌ استفاده كردم و حتي فايل .exe رو به همراه فايل .rav توي كامپيوتري كه دلفي توش نصب نبود، امتحان كردم. هيچ مشكلي هم وجود نداشت.
مي گم شايد شما توي پراپرتي مربوط به RvProject، آدرس فايل .Rav را نسبي نداده ايد. يا اينكه با وجوديكه خيلي بعيد به نظر مي رسه، اما شايد توي اون قسمت مربوط به Project‌، تيك مربوط به Build With Run Time Packages‌ پروژه شما فعال باشد.
حالا اين كامپوننت به كاربر اين اجازه رو مي ده كه موقع اجرا فيلدهايي را كه مي خواهد Preview اش راببيند، اعلام كند؟ آخه مثل اينكه فيلد هايي را كه مي خواهيم در Preview‌ بيايندفقط مي شود از توي همون برنامه Rave‌ تعيين كرد نه از توي دلفي. در صورتي كه من مي خوام تو برنامه ام، كاربر خودش تعيين كند كه چه فيلدهايي در پرينت بيايند و بتواند Preview اش را ببيند.

بالا