برگزیده های پرشین تولز

300

babimor

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فيلمی است که در آن 300 غول يونانی دمار از روزگار ایرانيان در مياورند.

LEON__AM

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فرزندم اطلاعتت چقدر دقيق بود

LEON__AM

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کمپانی برادران وارنر در اسفندماه امسال فیلمی را به نام 300 به نمایش میگذارد که برگرفته از داستانهای هرودوت یونانی و رمان فرانک میلر است .
بر اساس نوشته های هرودوت زمانی که بزرگترین ارتش دوران باستان از ایران با بیش از یک میلیون سرباز به یونان لشکر کشی می کنند تنها 300 اسپارتی حاضر میشوند در برابر ایرانیان بایستند. ایرانی ها در این فیلم http://300themovie.warnerbros.com
مانند اورکهای فیلم ارباب حلقه ها وحشتناک و احمق تصویر شده اند و اسپارتی های شجاع و با هوش و خوش قیافه تا آخرین نفر از آزادی و دموکراسی در برابر برده داری و ظلم ایرانی دفاع میکنند.
این فیلم با این که به اعتراف سازندگانش داستانی است ایران را نماد دیکتاتوری و یونان را نماد دموکراسی تصویر می کند که با واقعیات تاریخی تضاد تلخی دارد.
برای نمونه در همان زمانی به فرمان کوروش برده داری در امپراتوری پارس ممنوع شده و مردم آزاد بودند که خدای خودشان را بپرستند در یونان باستان برده داری به شکل گسترده ای رواج داشته و زن و برده موجوداتی درجه دو حساب میشده اند.

300artmp2.jpg

LEON__AM

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من اعصابمو اين فيلم 2 هفته هست ريخته به هم

يعني واقعا
122fs2256883.gif

moryabdi

Registered User
لایک‌ها
4
تا وقتی که امکانات درجه یک فیلم سازی در اختیارشون باشه هر چی دلشون بخواد میسازن و ما فقط نگاه میکنیم... به انیمیشنش نگاه کنید می فهمید که چقدر عالی کار کردن... همینه دیگه تا وقتی ما از خودمون دفاع نکنیم بلا سرمون میارن... ولی اینجا همه فقط بلدن محکوم کنن! پس منم محکوم میکنم!!

LEON__AM

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تويه سايتي عضوم هميشه ما رو با عرب ها اشتباه مي گيرن بعد يه حالت جنگ مانند داره وقتي ميديدن ما به عزب ها حمله ميكنيم مسخره ميكنن كه اينا رو نگا بت خودشون هم مشكل دارن

كلي داستان راستان كرديم تا فهميدن عرب با پارس فرق داره

البته من اين رو به حساب نفهمي ملت اونور مي زارم انقدر احمق هستن كه يه نگاه به نقشه نميندازن

broklin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
eek5.gif
واقعا زحمت کشیدی اینقد اطلاعات دادی!!!
bored.gif

هميشه در کشورهای غربی بکش بکش راه ميندازن بعد فيلمشو ميسازن
اما احتمالا این بار دقيقا همزمان با کشت و کشتار
فيلمش رو هم پخش ميکنّد

parsbin

Registered User
لایک‌ها
3
این فیلم لشکرکشی خشایارشا به یونان رو به تصویر کشیده
لشکرکشی ای که به نوشته هرودوت ایرانی ها بیش از 1 میلیون و یونانی ها چند هزار نفر بودند!این فیلم همین اغراق هرودوت رو هم تحمل نکرده و یونانی ها رو 300 نفر دونسته!
در حالی که اگر یک میلیون نفر هم نه اصلا 500 هزار نفر نفس هم بکشند اون 300 نفر روبه رو باید از کمبود اکسیژن بمیرند چه برسه بجنگند و حتی پیروز هم بشند!

babimor

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
این فیلم لشکرکشی خشایارشا به یونان رو به تصویر کشیده
لشکرکشی ای که به نوشته هرودوت ایرانی ها بیش از 1 میلیون و یونانی ها چند هزار نفر بودند!این فیلم همین اغراق هرودوت رو هم تحمل نکرده و یونانی ها رو 300 نفر دونسته!
در حالی که اگر یک میلیون نفر هم نه اصلا 500 هزار نفر نفس هم بکشند اون 300 نفر روبه رو باید از کمبود اکسیژن بمیرند چه برسه بجنگند و حتی پیروز هم بشند!

این فيلم کارزاری است که پيش از شروع هم بوی پيروزی به مشام هيچ يک
از سيصد نفر هرگز نمی رسيد. در يونان باستان ( البته مشتی جزيره که در
آن قبايل بدوی زندگی ميکردند) ورود سيصد جنگجو از قبيله اسپارت به زير
کتل رييس قبيله ( ليونيدس) او را در سال480 قبل از ميلاد وادار کرد مرتکب
حماقتی بزرگ شود و عاملی برای کشته شدن خود و بسياری از افراد
قبيله اش. این واقعه در پی پيشگويی جادوگر اعظم بتکده دلفی که فرمايش
کرده بود يا پادشاه آريايی يونان را در زير گردوخاک تاخت و تاز سربازانش
برای هميشه مدفون خواهد کرد يا رييس قبيله اسپارت بايد بميرد . که این خود
ساده لوحی يونانيان را که هنوز هم گريبانگير آنهاست به رخ می کشد
چرا که هر دو صورت این پيشگويی دو روی سکه پيروزی ... بزرگ بود.

broklin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
این فيلم کارزاری است که پيش از شروع هم بوی پيروزی به مشام هيچ يک
از سيصد نفر هرگز نمی رسيد. در يونان باستان ( البته مشتی جزيره که در
آن قبايل بدوی زندگی ميکردند) ورود سيصد جنگجو از قبيله اسپارت به زير
کتل رييس قبيله ( ليونيدس) او را در سال480 قبل از ميلاد وادار کرد مرتکب
حماقتی بزرگ شود و عاملی برای کشته شدن خود و بسياری از افراد
قبيله اش. این واقعه در پی پيشگويی جادوگر اعظم بتکده دلفی که فرمايش
کرده بود يا پادشاه آريايی يونان را در زير گردوخاک تاخت و تاز سربازانش
برای هميشه مدفون خواهد کرد يا رييس قبيله اسپارت بايد بميرد . که این خود
ساده لوحی يونانيان را که هنوز هم گريبانگير آنهاست را به رخ می کشد
چرا که هر دو صورت این پيشگويی دو روی سکه پيروزی ... بزرگ بود.

به نظر من در هر صورت این فقط ميتواند افکار عمومی آمريکاييها را برای
جنگ بوش با ایران آماده کند.

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
تا وقتی که امکانات درجه یک فیلم سازی در اختیارشون باشه هر چی دلشون بخواد میسازن و ما فقط نگاه میکنیم... به انیمیشنش نگاه کنید می فهمید که چقدر عالی کار کردن... همینه دیگه تا وقتی ما از خودمون دفاع نکنیم بلا سرمون میارن... ولی اینجا همه فقط بلدن محکوم کنن! پس منم محکوم میکنم!!
اگر ما قرار بود با 3-4 تا فیلم مشکلی پیدا کنیم که....

البته اگر هم تکنولوژی ما و صنعت فیلم سازی ما قوی باشد باز هم فکر نکنم درست باشه ما مثل اونها دروغ و توهین رو عرضه کنیم.

نظر من اینه که این فیلمها بیشتر از روی عصبانیت از تمدن کهن ماست که جزو متمدن ترینها بوده و قسمتیش هم مربوطه به پیشرفت امروز ما......

Amir_2591

Registered User
لایک‌ها
0
همچین هم دروغ نیست! یونانیان دموکراسی داشتند و ایران نماینده فرهنگ شاهنشاهی پدرسالار بوده، اگر آن یونان از خشایارشا شکست می خورد شاید پیشرفت مدنیت عقب می افتاد. البته دموکراسی هم مانند دموکراسی آمریکا در سده 18 و 19 مبتنی بر برده داری بوده. ولی شمار یک میلیون نفر جوک ابلهانه ای است، اصلا بعضی ها معتقدند خشایارشا تنها برای گوشمالی دادن به یونانی ها به آن کشور لشگر کشیده و پس از رسیدن به مقصود آنها را رها کرده و به ایران برگشته(البته اینهم جای گفتگو دارد)..

RPG 8

Registered User
لایک‌ها
426
هميشه در کشورهای غربی بکش بکش راه ميندازن بعد فيلمشو ميسازن
اما احتمالا این بار دقيقا همزمان با کشت و کشتار
فيلمش رو هم پخش ميکنّد

بعید نیست
هالیوود و رسانه های جمعی ایالات متحده همیشه با سیاستهای کاخ سفید هماهنگ بودن

RPG 8

Registered User
لایک‌ها
426
نمیدونم این هالیوودی ها چرا هر وقت می خوان از ما ها (کلا کسایی که با هاشون مشکل ایدئولوژیک دارند) یاد کنند می رن سراغ بدترین روایتهای نوشته یا گفته شده
مثلا همین جا اومدن سراغ هرودوت و مثلا سراغ ویل دورانت نمی رن که از معتبر ترین راویان تاریخه
به نظر من اینها همش به این دلیله که سیاه نمایی کنند وچهره ی مردم ایران پیش آمریکایی ها بد باشه

یه بابایی می گفت توی آمریکا هر وقت بخوان عکسی از ایران در روزنامه های پر تیراژ چاپ کنن اون عکسو سیاه و سفید می زنن تا بیننده نتونه تصویر درستی از مردم ایران توی ذهنش داشته باشه

این تصاویر (که ایرانیها هیولا صفتند یا مردمان عقب افتاده و وحشی اند) الان توی ضمیر نا خود آگاه مردم عادی آمریکاست و هر وقت اسم ایران به گوششون می خوره به شکل ناخودآگاه ایرانیها رو اونطوری به یاد می آرن

همه این فیلمها و مطالب روزنامه ها برای اینه که وقتی آمریکا زد و ملت ایرانو جزغاله کرد آمریکاییها فکر کنند از شر بدترینهای تاریخ خلاص شدند

بازم بگم ملاک مردم عادی آمریکا رسانه هاشونه و هر وقت خاستین بدونین اونا در باره چی فکر می کنند
ببینید چه فیلمایی براشون پخش می کنند و روزنامه هاشون دارن چی به خوردشون می دن

Amir_2591

Registered User
لایک‌ها
0
نمیدونم این هالیوودی ها چرا هر وقت می خوان از ما ها (کلا کسایی که با هاشون مشکل ایدئولوژیک دارند) یاد کنند می رن سراغ بدترین روایتهای نوشته یا گفته شده
مثلا همین جا اومدن سراغ هرودوت و مثلا سراغ ویل دورانت نمی رن که از معتبر ترین راویان تاریخه
ما در این واقعه تنها منابع یونانی را در اختیار داریم، از آنجاکه در آندوران ایرانیان هنوز تاریخ نویسی نداشته اند، طرف ایرانی هیچ سلاحی برای دفاع از خود ندارد. ویل دورانت هم خودش مستند به هرودوت است.. ولی من می توانم به شما اطمینان بدهم که تماشاگر آمریکایی هرگز آنقدر دقیق و ریزبین نیست که بتواند نکات چه می دانم، صهیونیستی ! و ایران ستیزانه درون فیلمها را بیابد(مانند همان فیلم الکساندر که چه می دانم، ایرانیان به معماری های موجود در صحنه و مدل موی فلان هنرپیشه و شکل لباس آن یکی ایراد گرفته بودند و آنرا در جهت ستیز با فرهنگ ایرانی دانسته بودند)...

اصولا هالیوود معطوف به جامعه است نه بالعکس، یعنی چیزهایی را که جامعه می خواهد ببیند با یکسری فاکتهای از پیش موجود بازسازی و شبیه سازی می کند، مانند هر صنعت دیگری که تولیدش معطوف به خواست اجتماعی است. توده عوام دلشان می خواهد ایرانی را : عبا به تن، ریشو، تیره پوست و ستیزه جو ببیند، پس ببیند ! همانطورکه روس را خشک، بی مغز و خشن می پسندد و یک سیاه پوست را خلاف کار و قانون ستیز دوست دارد .. ولی من نمی دانم حقیقتا ما اگر کامل هستیم برداشت دختر 18 ساله یا پسر 20 ساله آمریکایی از یک اتفاق تاریخی کشورمان چه ارزشی می تواند داشته باشد؟

babimor

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
همچین هم دروغ نیست! یونانیان دموکراسی داشتند و ایران نماینده فرهنگ شاهنشاهی پدرسالار بوده، اگر آن یونان از خشایارشا شکست می خورد شاید پیشرفت مدنیت عقب می افتاد. البته دموکراسی هم مانند دموکراسی آمریکا در سده 18 و 19 مبتنی بر برده داری بوده. ولی شمار یک میلیون نفر جوک ابلهانه ای است، اصلا بعضی ها معتقدند خشایارشا تنها برای گوشمالی دادن به یونانی ها به آن کشور لشگر کشیده و پس از رسیدن به مقصود آنها را رها کرده و به ایران برگشته(البته اینهم جای گفتگو دارد)..

من به شما حق ميدهم که جزاير تشکيل دهنده يونان را مهد دمکراسی بدانيد
چرا که کانيبالهايی که هنوز در گوشه و کنار این کره خاکی يافت ميشوند
هم اگر 10,000 سال پيش ميتوانستند بنويسند مطمينا درباره دمکراسی
و اینکه آنها آن را برای اولين بار بوجود آورده اند برای ما عزيزان مقاله ها
مينوشتند. اما این جای تعجب به ذهنها ميگذرد که چرا سلوکيان دمکرات
کتابخانه ها را که ميتوانست سندی برای داستانهايی باشد که دوستان
به آن استناد می کنّد را به آتش کشيدند. در حالی که همين يونانيها بودند
که برای اولين بار در تاريخ بجا مانده از ایران بعنوان امپرياليست نام بردند
...

babimor

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

هم اگر 10000 سال پيش ميتوانستند بنويسند مطمينا درباره دمکراسی
که برای اولين بار در تاريخ بجا مانده از ایران بعنوان امپرياليست نام بردن
...
دوست دختر عزيزم هم ميخواست نظر مشابهی اعلام کرده باشند

Amir_2591

Registered User
لایک‌ها
0
هم اگر 10,000 سال پيش ميتوانستند بنويسند مطمينا درباره دمکراسی
که برای اولين بار در تاريخ بجا مانده از ایران بعنوان امپرياليست نام بردند

ببینید همین که در دوران برده داری و زمانی که شاه خدا بود و حکومت وراثتی کشوری در این دنیا بوده که رای شهروندان(اکنون شهروند با هر تعریفی)را محور سیاست خود می شمرده و حق اکثریت را به رسمیت می شناخته، فراتر از هر حق دیگری. و اینرا هم حقیقت می دانم که لشگر خشایارشا نماینده آن سیستم پدرسالار استبدادی و موروثی که پیروزی او در آن جنگ به نابودی سیستم مذکور می انجامیده(ولی ما می دانیم که خود آن سیستم چندی بعد از میان رفت و استبداد جایش را گرفت).. اما اینکه شما یونان را چند جزیره بربر نشین می دانید بی گمان ریشه در احساسات ناسیونالیستی دارد، که بد نیست، ولی درست هم نیست !

خاستگاه دموکراسی: یونان
خاستگاه دیوان داری سیاسی: یونان
خاستگاه مجلس: یونان
خاستگاه فلسفه و منطق: یونان
خاستگاه تاریخ نگاری: یونان
خاستگاه پزشکی مدرن: یونان

خوب کاستی هایی هم داشته و در این تردیدی نیست.. اکنون بگویید بدانم کدام "سلوکیان"(=جانشینان اسکندر در ایران)کتابخانه آتش زده اند؟ چون من چیزی دراینباره نمی دانم، ولی شما که می دانید الکساندر نماینده ی دموکراسی یونانی نبود، پیام آور مرگ آن بود !

حالا از این مباحث تاریخی گذشته، من سو استفاده آمریکا از تاریخ را برای رسیدن به اهداف ثانوی محکوم می کنم.

بالا