برگزیده های پرشین تولز

300

سیامک

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به سفارش دوستان ادیت شد! امید دارم که نژاد پرستان و پیشتازان نئو نازی فهمیده باشند که در این فروم جایی برای این گندیده گان نیست!

babimor

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در سرنوشت آيندگان چطور؟
شما اصولا بيخبر مانده ايد

من البته دوستانی داشته ام که در ژاپن زندگی کرده اند

و کسانی که در اروپا

اما اختلافی که اين دوستان با هم دارند بسيار است

شما احتمالا بيشتر در خاور دور بسر برده ايد!
اما دوست عزيز خوشحالم که با اين احساس زندگی ميکنيد که مرا کاملا ميشناسيد
از اينکه خارج از پنج حس دچار احسا سا ت ديگری ميشويد چه حالی داريد.
راستی از کجا به اين نتيجه رسيده ايد که من در اين زمينه تخصصی ندارم ؟
...

اجازه بديد حداقل ايرانيها در يک تاپيک کوچولو فرصت اثبات اين موضوع را داشته باشند که از کار خودشون خجالت می کشند ،

و با معذرت خواهی هر گذشته بدی رو به فراموشی می سپارند.

به ايرانيان اجازه بدهيد که گروه فشار باشند اما در عين حال لمپن نباشند...

Amir_2591

Registered User
لایک‌ها
0
در سرنوشت آيندگان چطور؟
شما اصولا بيخبر مانده ايد

من البته دوستانی داشته ام که در ژاپن زندگی کرده اند

و کسانی که در اروپا

اما اختلافی که اين دوستان با هم دارند بسيار است

شما احتمالا بيشتر در خاور دور بسر برده ايد!
اما دوست عزيز خوشحالم که با اين احساس زندگی ميکنيد که مرا کاملا ميشناسيد
از اينکه خارج از پنج حس دچار احسا سا ت ديگری ميشويد چه حالی داريد.
راستی از کجا به اين نتيجه رسيده ايد که من در اين زمينه تخصصی ندارم ؟

اجازه بديد حداقل ايرانيها در يک تاپيک کوچولو فرصت اثبات اين موضوع را داشته باشند که از کار خودشون خجالت می کشند ،

و با معذرت خواهی هر گذشته بدی رو به فراموشی می سپارند.

به ايرانيان اجازه بدهيد که گروه فشار باشند اما در عين حال لمپن نباشند...

از نظر من، کسی که می گوید: « یک فیلم حماسی با موضوعیت ایرانیان بد، می شود دستمایه ی فرهنگی حمله اتمی به ایران » از چند حالت بسیار ناجور خارج نیست. من شما را از نوشته هایتان می شناسم و «آشنایی» شما با موضوع برایم جالب نیست، اگر هم آشنایی داشته باشید آنچه می دانید را درنیافته اید، اینکه صنعت تولید ناچار است برآمده از خواست عمومی باشد تا اقبال فروش آن افزایش یابد، آن کسی که گمان می کند نمایش معماری هخامنشی به عنوان معماری یونانی در فیلم الکساندر بهانه ای برای تخریب ایران باستان بوده، با کارکرد سینما آشنا نیست، ولی آن که دم از تاثیرپذیری جامعه از یک فیلم تخیلی_تاریخی به عنوان بخشی از تبلیغ فرهنگی بمباران اتمی یاد می کند، این کارکرد را درنیافته. در همان فرانسه شمار انسانهای آزدی خواهی که همان وقت توی دهان شیراک زدند فراوان است، ولی شما آنها را که هسته ی اصلی "افکار عمومی" و "اهرم فشار" هستند نمی بینید، (تعمدا)بوش و دیک چنی را می بینید !!

اکنون از شما می خواهم بازگردید به موضوع، و برای آنکه از آرای خود دفاعی کرده باشید کمی از مناسبات اجتماعی تولید صنعتی برایمان بگویید تا ببینیم سطح آشنایی شما با این مسئله چه اندازه است.

تقصیر خودته امیر جان!
بعد از اینهمه وقت که انواع و اقسام بحث ها رو میکنی باز هم .....
البته میدونم برات سخته اما فکر کنم باید به همون نتیجه ای برسی کم کم که من رسیدم!!!
چه چیز تقصیر من است حضور مخرب تنگنا؟ ای کاش می گفتید من باید به چه نتیجه ای برسم، بحث نکردن با کسی که کمتر از 10 پست دارد و بسیار مشکوک است به «تنگنا بودن»؟ از این جهت می توانم به شما اطمینان بدهم هوش و ذکاوت تنگنا به آنجاها نمی رسد که بخواهد خود را در جای کاربر تحسین برانگیزی مانند babimor جا بزند..

به سفارش دوستان ...

:lol:

بیا سوته دلان گردهم آئید
سخنها واکرید غم وانمائید
ترازو آورید غمها بسنجید
هر آن سوته ترید وزنین تر آئید

babimor

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فيلمی است که در آن 300 غول يونانی دمار از روزگار ایرانيان در مياورند.

PersianTools Forums > موضوعات عمومي > گفتگوي آزاد >300

برای بازگشت به موضوع
ما در کجا قرار گرفته ايم
اينجا

سطر
شما فيلم 300 را موضوع تاپيک ميدانيد
وشايد کس ديگر "" دمار از روزگار ایرانيان در مياورند.""

گفتگوی آزاد چشمک ميزند
طبيعتا هر قرار دادی يا چهار چوبی فرو ميريزد
آنچه ميماند موسوم به خطوط قرمز مديران ...
موضوع ناگهان شکل عوض ميکند

شايد اين " راستی آيا من ميتونم اين يا آن را بنويسم و بعد بن نشوم...."
...

Amir_2591

Registered User
لایک‌ها
0
موضوع از فیلم 300 بیرون نرفته جانم، اینقدر بازی از خودت در نیاور !!

babimor

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببینید همین که در دوران برده داری و زمانی که شاه خدا بود و حکومت وراثتی کشوری در این دنیا بوده که رای شهروندان(اکنون شهروند با هر تعریفی)را محور سیاست خود می شمرده و حق اکثریت را به رسمیت می شناخته، فراتر از هر حق دیگری. و اینرا هم حقیقت می دانم که لشگر خشایارشا نماینده آن سیستم پدرسالار استبدادی و موروثی که پیروزی او در آن جنگ به نابودی سیستم مذکور می انجامیده(ولی ما می دانیم که خود آن سیستم چندی بعد از میان رفت و استبداد جایش را گرفت).. اما اینکه شما یونان را چند جزیره بربر نشین می دانید بی گمان ریشه در احساسات ناسیونالیستی دارد، که بد نیست، ولی درست هم نیست !

خاستگاه دموکراسی: یونان
خاستگاه دیوان داری سیاسی: یونان
خاستگاه مجلس: یونان
خاستگاه فلسفه و منطق: یونان
خاستگاه تاریخ نگاری: یونان
خاستگاه پزشکی مدرن: یونان

خوب کاستی هایی هم داشته و در این تردیدی نیست.. اکنون بگویید بدانم کدام "سلوکیان"(=جانشینان اسکندر در ایران)کتابخانه آتش زده اند؟ چون من چیزی دراینباره نمی دانم، ولی شما که می دانید الکساندر نماینده ی دموکراسی یونانی نبود، پیام آور مرگ آن بود !

حالا از این مباحث تاریخی گذشته، من سو استفاده آمریکا از تاریخ را برای رسیدن به اهداف ثانوی محکوم می کنم.

اين مو ضوع مطمنا خلاصه ای از مطلبی که مرجع هم داره
مرجع کدام کتابها ميتونه باشه ؟

اگه محبت کردی جواب زدی ، سوالم که در هر صورت بعد از جواب شما ميآد مرقوم ميکنم.
آيا ميتوان آن را صد در صد موثق دانست ، منظورم دقيقا صد در صد ، نه اينکه اکثرا معتقدند...
يا چيزی مثل همين .

دوست ارجمند موضوع را خود شما از مسير منطقی خارج کردی ،
بعد من کجا نوشتم اين تاپيک فقط متعلق به جنگ سالاميس هستش .

خود شما اين فرض رو مطرح کردی

سوم من هنوز نگفتم که تخصص دارم يا ندارم . دقت کنی متوجه ميشی ....

malijak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اينگار اينجا همه پات شدن
مات نداشتيم

echec%20et%20mat%20francia%20fine%20'800.jpg

www.evrado.com

سیامک

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بیا سوته دلان گردهم آئید
سخنها واکرید غم وانمائید
ترازو آورید غمها بسنجید
هر آن سوته ترید وزنین تر آئید

دل به دل راه دارد!
جز جناب عالی و آن همدستت کس دیگری هم مگر وجود دارد آقای یزید پسر معاویه!!!

bar bad rafte

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
همدستا رو می پو کنم
منو داغون کرديد
بسه ديگه

malijak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جنگ سرد دوم

BUsh_250.jpg

babimor

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چون قلم اندر نوشتن می شتافت

چون به عشق آمد قلم بر خود شکافت

عقل در شرحش چو خر در گل بخفت

شرح عشق و عاشقی هم عشق گفت

گفتمش پوشیده خوشتر سر یار

تو خود در ضمن حکایت گوش دار

خوشتر آن باشد که سر دلبران

گفته آید در حدیث دیگران

شرح این هجران و این خون جگر

این زمان بگذار تا وقت دگر

...

Amir_2591

Registered User
لایک‌ها
0
جريان چيه
ميشه منم بدونم
واقعا توضیح آن سخت و دشوار است ، ببینید ، بدید ایشان من مشکلات زیر را دارم :

1_ ایرانی هستم.
2_میهن پرست هستم و باور دارم در سراسر ایران هیچ تیره ای، به جز ایرانی زندگی نمی کند:
واقعا از هر چی نژاد پرست به اصلاح وطن پرست متنفرم!
(توضیح: نژادپرست کسی است که آذری ها را ترک نمی داند)
3_مسیحی هستم: «همه مسیحیان دشمن ملت ترک هستند _ ایلچی بیگ»
4_به نسل کشی ارامنه، کردها، یونانی ها، قبرسی ها، مسیحیان و ایرانیان توسط ملت و دولت ترکیه(=عثمانی) اعتراض دارم و آنرا محکوم می کنم، ولی ایشان باور دارند اصلا نسل کشی رخ نداده و موضع دولت ترکیه را در اینباره دارند ..

اینجا می توانید نظرات ایشان و «دوستانشان» را درباره خاستگاه مردم آذربایجان و زبان ترکی و آران بخوانید:
http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=922315&postcount=6
http://forum.persiantools.com/t41185.html

اینجا می توانید نظرات ایشان درباره زبان و دبیره و فردوسی و ... را بخوانید :
http://forum.persiantools.com/t65253.html
http://forum.persiantools.com/t61531-page2.html

حالا شاید برای شما هم این پرسش پیش آمده که اینها چه پیوندی به این جستار دارد؟ اگر دقیقتر نوشته های رد و بدل شده را بخوانید، می بینید که در برگ سوم من در پاسخ به دوست گرانمایه کورش بزرگ درباره تاریخ یونانیان نوشته ام:

همین یونانیان مزدور طی پنج قرن سلطه ی خونبار و وحشیانه ترکان، نه دین خود را وادادند و نه زبانشان دگرگونه شد، نه سر سوزنی از فرهنگ خویش بیگانه شدند

این گفته به رگ ترکی دوست گرامی ما، اوکتای سیامک برخورد، همینطور اگر به امضای من توجه بکنید، می بینید که بنر «تحریم ترکیه» در آن ثبت شده و پیوند به سایتی دارد در ضدیت با راسیسم ترکی، همه ی اینها به علاوه ی اینکه طی چند روز گذشته فضای انجمن کمی نسبت به Amir_2591 منفی بوده، باعث شده ایشان فرصت را برازنده بشمرند برای باز کردن سر چرکین «زخم های قدیمی»، غافل از اینکه من یک تنه، گله ای گرگ را حریفم !

Amir_2591

Registered User
لایک‌ها
0
اين مو ضوع مطمنا خلاصه ای از مطلبی که مرجع هم داره
مرجع کدام کتابها ميتونه باشه ؟

اگه محبت کردی جواب زدی ، سوالم که در هر صورت بعد از جواب شما ميآد مرقوم ميکنم.
آيا ميتوان آن را صد در صد موثق دانست ، منظورم دقيقا صد در صد ، نه اينکه اکثرا معتقدند...
يا چيزی مثل همين .

درباره دموکراسی یونانی منابع فراوانی وجود دارد، که بسیاری از آنها را هم نظر مخالفان این سیستم است(مانند پلاتون)، یکی از ارزشمندترین آنها نوشته های توسیدد است درباره سیستم اداره آتن که در واقع دیدی از «بیرون» ارائه می دهد، همینطور پلوتارک و گزنفون. از جمله ایراداتی که این سیستم داشته: تبعید عمومی، بوده، اینکه آتنیان شیفته ی آزادی، هرکس را نزد مردم محبوب می شد از ترس اینکه مبادا با رای و اقبال اکثریت دیکتاتور بشود تبعید می کردند! فيدياس‌، آنکساگورس، دامون، اریپدس، اسپازی و ارسطو از جمله برجسته ترین قربانیان این «جهل اکثریتی» بودند، یکی دیگر از معایب این سیستم این بود که بردگان، زنان و بیگانگان حق انتخاب کردن و انتخاب شدن نداشتند، با این وجود دو هزار سالی از زمان خود پیش بود. سخنرانی پریکلس بسیار مشهور است: «اینک با بربران می جنگیم، زیراکه ما حکومت اکثریت را نمایندگی می کنیم نه اقلیت، کشتگان ما شهید خواهند بود». وقتی خشایارشا به یونان حمله کرد و آتن را به آتش کشید، این شهر در اوج شکوفایی هنر و فردیت اجتماعی بود.

bar bad rafte

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
هميشه قصه اين بوده صدات چشمامو گريونده
جيگرم آتيش گرفت به منم جواب بدي
د

broklin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
واقعا توضیح آن سخت و دشوار است ، ببینید ، بدید ایشان من مشکلات زیر را دارم :

1_ ایرانی هستم.
2_میهن پرست هستم و باور دارم در سراسر ایران هیچ تیره ای، به جز ایرانی زندگی نمی کند:

(توضیح: نژادپرست کسی است که آذری ها را ترک نمی داند)
3_مسیحی هستم: «همه مسیحیان دشمن ملت ترک هستند _ ایلچی بیگ»
4_به نسل کشی ارامنه، کردها، یونانی ها، قبرسی ها، مسیحیان و ایرانیان توسط ملت و دولت ترکیه(=عثمانی) اعتراض دارم و آنرا محکوم می کنم، ولی ایشان باور دارند اصلا نسل کشی رخ نداده و موضع دولت ترکیه را در اینباره دارند ..

اینجا می توانید نظرات ایشان و «دوستانشان» را درباره خاستگاه مردم آذربایجان و زبان ترکی و آران بخوانید:
http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=922315&postcount=6
http://forum.persiantools.com/t41185.html

اینجا می توانید نظرات ایشان درباره زبان و دبیره و فردوسی و ... را بخوانید :
http://forum.persiantools.com/t65253.html
http://forum.persiantools.com/t61531-page2.html

حالا شاید برای شما هم این پرسش پیش آمده که اینها چه پیوندی به این جستار دارد؟ اگر دقیقتر نوشته های رد و بدل شده را بخوانید، می بینید که در برگ سوم من در پاسخ به دوست گرانمایه کورش بزرگ درباره تاریخ یونانیان نوشته ام:

این گفته به رگ ترکی دوست گرامی ما، اوکتای سیامک برخورد، همینطور اگر به امضای من توجه بکنید، می بینید که بنر «تحریم ترکیه» در آن ثبت شده و پیوند به سایتی دارد در ضدیت با راسیسم ترکی، همه ی اینها به علاوه ی اینکه طی چند روز گذشته فضای انجمن کمی نسبت به Amir_2591 منفی بوده، باعث شده ایشان فرصت را برازنده بشمرند برای باز کردن سر چرکین «زخم های قدیمی»، غافل از اینکه من یک تنه، گله ای گرگ را حریفم !

شما اينهمه رو از کجا درمی آری
اينها کميش واقعی بچشم ميآد
کلی چيز روشن نيست

یاشار

Registered User
لایک‌ها
3
تو این تاپیک چه خبره؟ این سه تا پست آخر چه معنیی دارن؟
«همه مسیحیان دشمن ملت ترک هستند _ ایلچی بیگ»
اونوقت الآن این حرف نژادپرستانه نیست؟

بالا