برگزیده های پرشین تولز

400 تومن تو جیب بانک ها

vmf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از afshiun_dks :
اين بانكها فقط به فكر چاپيدن مردم اند........ يك بار اخبار سود ساليانه ي بعضي از اين بانكها رو گفت ، سرم سووت كشيد :wacko: :wacko: :wacko: .... فكر كنم اندازه ي بودجه ي ساليانه ي كل آمريكا بود :blink: :blink: :D

يه جمله ي قشنگ توي تبليغ تلوزيوني يكي از اين بانك ها شنيدم : بانكداري اسلامي
واقعا كه مسخرس... براي اينكه پول خودمونو به خودمون بدن ، يه چيزي هم بايد دستي بهشون بديم!!!!!

بايد به جاي بانكداري اسلامي ميگفتن : بانكداري با ربا و باج :blink: :blink: :blink:
من یک پیشنهاد خوب دارم ::: آقا همه چیزمون که اسلامی هست !!! حداقل برای تنوع هم که شده این یک کار رو اسلامیش نکنیم !!

afshin_electronic

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از vmf :
من یک پیشنهاد خوب دارم ::: آقا همه چیزمون که اسلامی هست !!! حداقل برای تنوع هم که شده این یک کار رو اسلامیش نکنیم !!
:lol: :lol: :lol: :lol:

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
تا اینجا که من شنیدام از هر عابر بانکب بگیری 400 تومن هست نه از مختلف ها!

امیر آقا شما می تونید بگید منبع تون از کجا بود که گفتین مختلف ها رو کم میکنن؟

Reza364

Registered User
لایک‌ها
9
حالا به سلامتي از كي قراره اجرا بشه؟

FARGO

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از tsotodeh :
تا اینجا که من شنیدام از هر عابر بانکب بگیری 400 تومن هست نه از مختلف ها!

امیر آقا شما می تونید بگید منبع تون از کجا بود که گفتین مختلف ها رو کم میکنن؟

سلام به همه دوستان بخصوص داش ستوده گل

در مورد این خبری که نوشتید من چیزی نشنیدم. احتمال هم داره که اینطور باشه. البته این احتمال عقلایی نیست. با توجه به کمکاری و انواع دزدیها و رباخواریهای علنی در سیستم بانکی ایران این خبر ممکنه درست باشه.

ولیکن تا قبل از این هم هنگامیکه ما از سیستم ATM استفاده ميكرديم (البته بجز حالتي كه از ATM همان بانك صادركننده كارت دقت كنيد گفتم بانك صادركننده كارت نه شعبه) درصدي از تراكنش به جيب بانك عامل ميرفت. درصد را بخاطر ندارم چقدر بود ولي حدود همين رقمي بود كه ميگيد.
حالا اين پول از كجا به بانك داده ميشد؟
اغلب اين بانكها به ازاي سپرده پولي كه در حساب كارت هست سود نميدهند و آنهايي هم كه ميدهند بسيار ناچيز است. اين پول از اين محل تامين ميشد.

لذا احتمال ميدهم اين خبري كه داديد درست باشه وليكن اين پول از حساب ما كم نميشود و بانك سرده دار موظف به پرداخت آن به بانك عامل است.

موفق باشيد

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از FARGO :

در مورد این خبری که نوشتید من چیزی نشنیدم. احتمال هم داره که اینطور باشه. البته این احتمال عقلایی نیست. با توجه به کمکاری و انواع دزدیها و رباخواریهای علنی در سیستم بانکی ایران این خبر ممکنه درست باشه.

ولیکن تا قبل از این هم هنگامیکه ما از سیستم ATM استفاده ميكرديم (البته بجز حالتي كه از ATM همان بانك صادركننده كارت دقت كنيد گفتم بانك صادركننده كارت نه شعبه) درصدي از تراكنش به جيب بانك عامل ميرفت. درصد را بخاطر ندارم چقدر بود ولي حدود همين رقمي بود كه ميگيد.
اغلب اين بانكها به ازاي سپرده پولي كه در حساب كارت هست سود نميدهند و آنهايي هم كه ميدهند بسيار ناچيز است. اين پول از اين محل تامين ميشد.

لذا احتمال ميدهم اين خبري كه داديد درست باشه وليكن اين پول از حساب ما كم نميشود و بانك سرده دار موظف به پرداخت آن به بانك عامل است.

موفق باشيد
/شتاب‌زدگي در شتاب/
‌٤٠٠ تومان هزينه براي استفاده از خودپردازها

مديران‌عامل بانك‌ها در جلسه‌اي كه نيمه دوم شهريور ماه برگزار شد، تصميم گرفتند كه هزينه‌هاي هر تراكنش كه در خودپردازها انجام مي‌شود را از مردم دريافت كنند.

به گزارش خبرنگار بانك و بيمه ايسنا در اين جلسه مقرر شد كه از جمعه اول مهرماه 84 همزمان با آغاز سال تحصيلي جديد اگر مشتري بخواهد از خودپرداز بانكي غير از بانك صادركننده كارت‌بانك استفاده كند، 400 تومان به عنوان هزينه تراكنش از حساب او كم مي‌شود.
بدين ترتيب مشتري بانك‌ها كه تمايل به استفاده از طرح شتاب را دارند بايد براي كمترين ميزان برداشت كه دو هزار تومان است و بيشترين ميزان برداشت در روز كه 200 هزار تومان است در هر تراكنش 400 تومان هزينه پرداخت كنند.

متوسط هر تراكنش ATM در روز 23 هزار تومان است براي اين مبلغ مردم بايد 400 تومان پرداخت كنند.

تاكنون اين هزينه از سوي بانك‌ها و طرح شتاب پرداخت مي‌شد.

به اعتقاد كارشناسان با توجه به مشكلات ATMها و سرويس‌دهي نامناسبي كه ارائه مي‌كنند اخذ چنين هزينه‌اي از مردم مطلوب نبوده و نشان‌دهنده گرفتن تصميمي غير كارشناسي و شتاب‌زده است.

جاي اين سوال باقي مي‌ماند كه بانك مركزي در اتخاذ چنين تصميمي چه نقشي داشته است. آيا بر روي آن نظارتي از سوي اين بانك انجام شده است يا خير؟ و شروع اين طرح از ابتداي مهرماه كه همزمان با آغاز سال تحصيلي است و خانواده‌ها هزينه‌هاي بسياري دارند با چه هدفي است؟

بدين ترتيب از اين پس شاهد صف‌هاي بلند پشت گيشه‌هاي بانك‌ها خواهيم بود و عصبانيت متصديان بانك‌ها نيز به آن اضافه مي‌شود.

سيستم بانكي كشور كه اين روزها بجاي گام برادشتن به سوي توسعه و آسان كردن امور براي مردم با بوجود آمدن هر مشكلي بزودي سراغ مشتري‌هايش مي‌رود از غافله جهاني شدن بيشتر فاصله مي‌گيرد. روزگاري ابتدا طرح شتاب راه‌اندازي‌ شد و در هنگامي كه مردم با مشكلات ATMها دست و پنجه نرم مي‌كردند يك گام به عقب رفته و هزينه‌ها را از مردم دريافت مي‌كنند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران، سيستم بانكي‌اي بايد هزينه تراكنش‌ها را از مردم دريافت كند كه داراي بهترين دستگاه‌هاي خودپرداز و خدمات‌دهي را داشته باشد و نه سيستم بانكي كشور كه هر روزه شكايات فراواني از خرابي دستگاه‌هاي آن به گوش مي‌رسد.

به هر ترتيب اين تصميم كه ظاهرا به منظور جبران هزينه‌هاي بانكي پس از كاهش نرخ سود تسهيلات اتخاذ شده و دليل قانع‌كننده‌اي به نظر نمي‌رسد از جمعه به اجرا درمي‌آيد و تنها به نارضايتي مردم دامن مي‌زند.

اين تصميم اهداف اوليه شتاب را زير سوال مي‌برد چراكه از اين پس مشتريان به سراغ بانك‌هاي خود مي‌روند و بانك‌هايي همچون ملي و پارسيان به دليل بيشترين و كمترين دارندگان ATM با مشكل مواجه مي‌شوند.

گفته مي‌شود كه ارائه دهنده اين پيشنهاد مديرعامل بانك پارسيان بوده است.

بر اساس اين گزارش در ماه‌هاي تير و مرداد نزديك به 900 تا يك ميليون كارت صادر شده است در حالي كه دستگاه‌هاي ATM به اندازه كافي اضافه نشده‌اند.

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از faridbahal :
پس همه با هم مرگ بر بانک پارسیان:D
واقعا توي اين مخ ها چي ميگذره؟!
114.gif

Bahreyni

Registered User
لایک‌ها
6
اینا برای خبر شبکه 2 هست!
24.gif
24.gif
24.gif
24.gif
24.gif

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
برای من که خیلی مهم نبود!! خدا رو شکر بانک ملی شعبه زیاد داره!!! خیلی نباید سخت باشه!! فوقش تو روز یه 400 تومن هم در راه اسلام و انرژی اتمی خرج میکنم :D

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11

موفق باشيد
مخلص داش حسین گل :)
دقیقا" من هم روی سود این بانک ها خیلی تعجب میکنم چون هر دفعه که از حساب بعد از مدت ها پول میگیری هیچ فرقی نمیکنه!
حتی حساب های کوتاه مدت هم همین جوری شده.

گفته مي‌شود كه ارائه دهنده اين پيشنهاد مديرعامل بانك پارسيان بوده است.

خوب برای پارسیان هم خیلی بد نمیشه چون خیلی از دستگاهای که در شهروند و مغازهای دیگه هست پارسیان هست.
البته من که دیگه عمرا" از کارت استفاده نمیکنم.
چون تو 200 تا باید 2000 تومن هم بدم و خیلی برا آدم زور داره.کلی جونه بزنه بعد 2 تا هم تقدیم کنه!

حرکت به سوی پیشرفت تخنولوژی چینی شدن....
عجب کشوری داریم هر روز داره پیشرفته میشه.

این خبر رو من فقط از 20:30 شنیده بودام کسی جدیدا" از منبع دیگری شنیده؟
از پول مردم می خورم بدون اطلاع رسانی!

پس همه با هم مرگ بر بانک پارسیان
ولی خیلی بعید میدونم پیشنهاد پارس باشه یا ملی گفته یا صادرات.

راستی الان که حقوق کارمندها رو با حسابهای عابر بانکی کردن چه جوری هاست؟
یعنی یکی اگر حقوق اش 600 تا باشه باید تو 3 روز این پول رو بگیره!!!!
این دیگه خیلی مسخره میشه!

amironline

Registered User
لایک‌ها
0
به نظر من بايد يه اعتراض اينترنتي راه بندازيم
من فقط ميخوام متنشو هماهنگ كنيم

:) :) :) :) :)

و استفاده از اين كارتها رو تحريم كنيم

afshin_electronic

Registered User
لایک‌ها
1
به كسي بر نخوره ها .... ايران همينه........ اينم روي بقيه ي كاراشون .... كي به كيه.. :hmm:

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
به نظر من بايد يه اعتراض اينترنتي راه بندازيم
من فقط ميخوام متنشو هماهنگ كنيم
این تحریم و اعتراض ها تاحالا چه نتیجه ای داده!

به كسي بر نخوره ها .... ايران همينه........ اينم روي بقيه ي كاراشون .... كي به كيه
درست میگن.
مشگل باید ریشه ای حل بشه :D

DesertRose

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
377
بچه ها امشب اخبار ساعت 10 شبكه 3 توي خبرهاش اين جريانو تكذيب كرد :wacko:
خداييش معلوم نيست جريان چيه ;) گمونم پشيمون شدن ;) :p

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
هيچي بابا باز دوباره همين جوري يه چيزي از دهنشون پريد ديدن گندش در اومده پس گرفتنش احتمالا!

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از desertrose :
بچه ها امشب اخبار ساعت 10 شبكه 3 توي خبرهاش اين جريانو تكذيب كرد :wacko:
خداييش معلوم نيست جريان چيه ;) گمونم پشيمون شدن ;) :p
من اين خبري كه نوشتم از روي سايت ايسنا برداشتم ها! خبر كاملا موثق بود! يني چي تكذيبش كردن؟! چه معني داره!؟
32.gif

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
به نقل از daftarekhaterat :
من اين خبري كه نوشتم از روي سايت ايسنا برداشتم ها! خبر كاملا موثق بود! يني چي تكذيبش كردن؟! چه معني داره!؟
32.gif
دفي جان! خبر شما كاملا موثق بود اما اينها دفعه اولشون كه نيست و دفعه آخر هم نخواهد بود! :D

astm1834

Registered User
لایک‌ها
16
من اينهمه پول گذاشتم ورداشتم .خبري نبود....

Electronics Art

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
18
به نقل از daftarekhaterat :
32.gif

دفـی جان

دیروز خبر ساعت 20:30 شبکه دو گفت :

آقای شیرانی معاون بانک مرکزی این خبر رو تکذیب کرده و گفته ما همچین اجازه ای به بانکها نداده ایم

در ضمن خبر هم گفت که این شایعه از سوی ایسنا پخش شده :blink:

بالا