برگزیده های پرشین تولز

5 راه برای رهایی از خستگی هوازی

nikelhamsh

همکار نویسنده
همکار نویسنده [؟]
تاریخ عضویت
8 آگوست 2017
نوشته‌ها
43
لایک‌ها
27
سن
29

id4i_out-there-some-reminders-on-getting-through-this-hot-and-humid-week-1pdvax-clipart.jpgاینکه هر ورزشکار قدرتی و یا پرورش اندام کاری باید در برنامه هفتگی و ماهانه خود تمرینات هوازی را هم انجام دهد امری مهم و اجتناب ناپذیر است. اما جالب اینجاست که تقریبا نصف بدنسازان از این تمرینات متنفرند! حد وسطی وجود ندارد. بدنسازان یا از این تمرینات بیزارند و یا اینکه آن را دوست دارند. قسمت عمده این تنفر و دوست داشتن می تواند به مقاطع زمانی و شرایط بازگردد. به عنوان مثال در دوران کات بدنسازان ساعت ها بر روی تردمیل راه می روند تا درصد چربی خود را پایین بیاورند اما در دوران حجم از دستگاه ورزشی هوازی بدورند.

این خستگی و سردرگمی میتواند دلایل مختلفی داشته باشد که یکی از آنها و مهمترینشان یکنواختی تمرینات هوازی می باشد. در ادامه این مطلب 5 روش برای انجام تمرینات هوازی را نام خواهیم برد که هم بازده بعهتری دارند و هم بخاطر تنوعی که دارند می توانند شما را با این تمرینات آشتی دوباره دهند.

تمرینات اینتروال

یکی از رایج ترین راه های هوازی که جدیدا از آن استفاده میکنند تمرینات پرشدت هوازی می باشد که به اختصار آنرا اینتروال می نامند. در این تمرینات ضربان قلب شما بخاطر تمرینات پر شدتی که انجام می دهید بالا می رود. قسمت فعال تمرین وقتی است که شما در حال انجام حرکات می باشید که ترجیحا کوتاه می باشد. قسمت غیر فعال آن استراحت بعد از انجام تمرین می باشد که ضربان قلب را پائین می آورد و دوباره از نو تکرار قسمت فعال.

زمان پیشنهادی برای انجام حرکات اینتروال 25 الی 30 دقیقه می باشد.

تمرینات یکسره

تمرینات یکسره و بی وقفه که به اختصار LSD نامیده میشوند تمرینات هوازی بدون وقفه برای تایم زمانی بالا می باشند. دوره زمانی این سیستم تمرینی بین 30 الی 60 دقیقه متغییر می باشد. شما می توانید به طور مثال با سرعت 7مایل بر ساعت به مدت 30 دقیقه بر روی تردمیل بدوید.

بازی سرعت سوئدی

تقریبا همان تمرینات اینتروال می باشد با این تفاوت که شما میتوانید تا زمانی که احساس خستگی نکرده اید به تمرینات در فاز فعال ادامه دهید. به بیان دیگر تایم مشخصی ندارد و شما باید به شرایط بدن خود گوش دهید و تمرینات را متوقف و یا دوباره از سر بگیرید.

با استفاده از این تمرین شما میتوانید از حداکثر توان هوازی خود بهره ببرید.

تمرینات هوازی چرخشی با وزنه

یکی از راهکار هایی که برای رهایی از خستگی ناشی از تمرینات هوایی به کار برده می شود همین تمرینات چرخشی می باشد. شما میتوانید با میکس کردن این تمرینات همراه با تمرینات قدرتی از انجام کاردیو خود لذت ببرید. به عنوان مثال میتوانید 5 دقیقه بر روی تردمیل بدوید و سپس به سراغ قفسه سینه دمبل بروید. یا اینکه بعد از انجام یک دقیقه اسکات، یک دقیقه جلو بازوی خود را تمرین دهید.

تمرینات زنجیره ای یا کراس

تمرینات کراس تمرینات پر شدت هوازی می باشد که با هم ترکیب شده اند و باید پشت سر هم انجام شوند. برای هرکدام از آیتم های تمرینی شما زمان مشخص می شود. به ور مثال 10 دقیقه تردمیل، 10 دقیقه دوچرخه و سپس 10 دقیقه مشت زدن به کیسه.

 
بالا