• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

6 ترفند برای حرفه‌ای شدن در تایپ با دستگاه‌های اندرویدی ویژه

IT GALAXY

Registered User
تاریخ عضویت
23 مارس 2013
نوشته‌ها
473
لایک‌ها
277
242b7cac26b02f080edc3ea8e0e494ba_XL.jpg

اگر تنها کاری که با صفحه‌کلید تبلت یا تلفن‌همراه اندرویدی خود انجام می‌دهید، زدن بر روی کلیدها یا کلمات پیشنهادی آن است، باید گفت که ترفندها و امکانات فوق‌العاده‌ای را از دست داده‌اید. در ادامه با ۶ نمونه از این ترفندها آشنا خواهیم شد که به شما در حرفه‌ای شدن در تایپ کمک شایانی خواهند نمود. با زومیت همراه باشید.

درست است که بدون توجه به این ویژگی‌ها نیز می‌توان به تایپ کردن در گجت ادامه داد اما اگر می‌خواهد در تایپ با دستگاه خود مانند یک حرفه‌ای تمام‌عیار، سریع باشید بهتر است به آن‌ها توجه کنید.
[h=3]تایپ صوتی (Voice typing)[/h] اگر دستان شما آزاد نیستند یا دوست دارید حرف شنویی دستگاه خود را امتحان کنید، می‌توانید بر روی کلید میکروفون روی صفحه‌کلید زده و با دستگاه خود صحبت کنید. این ویژگی، صدای شما را به سرویس تشخیص صدای گوگل ارسال کرده و در آنجا با تحلیل صدای دریافتی، متن متناسب در خروجی ظاهر می‌شود.
android-voice-typing4.png

دسترسی به اینترنت برای استفاده از این سرویس ضروری است. بسته به کیفیت اتصال شما، این سرویس می‌تواند به طور شگفت‌انگیزی دقیق و سریع عمل کند.

برای درج علایم ویرایشی مانند نقطه، کاما یا علامت ‌سؤال (Comma ،Point یا Question Mark) هم کافی است، آن‌ها را نام ببرید.
[h=3]تایپ صوتی به صورت آفلاین (Offline voice typing)[/h] اگر از نسخه ۴.۲ یا بالاتر اندروید استفاده می‌کنید، می‌توانید از سرویس تایپ صوتی به صورت آفلاین نیز استفاده کنید. برای اینکار هم کافی است ابزار فرهنگ‌لغت زبانی تشخیص صدا (Voice-Recognition language dictionary) را بر روی دستگاه خود نصب کنید. البته به یاد داشته باشید که تایپ صوتی در حالت آفلاین از دقت کمتری برخوردار است.


google-voice-typing-settings.png
برای نصب این سرویس در صفحه تنظیمات (Settings) بر روی گزینه Language & Input زده و در لیست باز شده گزینه Google voice typing را انتخاب کنید.
android-download-offline-speech-recognition.png
حالا کافی است زبان‌های مورد نظر خود را دانلود نمایید.
[h=3]Swipe typing[/h] صفحه‌کلید پیش‌فرض اندروید ۴.۲ این ویژگی را در اختیار کاربر قرار داده تا به راحتی و با کشیدن انگشتان خود بر روی کلیدها (Swipe) به تایپ کردن بپردازد.


android-gesture-typing.png
مثلاً برای تایپ عبارت Zoomit، ابتدا بر روی Z زده در ادامه انگشت خود را تا کاراکتر O کشیده و این کار را تا به پایان رسیدن تایپ کلمه انجام داده و در انتها انگشت خود را از روی صفحه‌کلید بلند کنید. اندروید سعی می‌کند براساس حرکت انگشتان شما، کلمه‌ها را تشخیص و شناسایی کند.
[h=3]پیش‌بینی لغات و تصحیح خودکار (Word Prediction and Auto-Correction)[/h] هنگام تایپ، سیستم‌عامل اندروید سعی می‌کند با توجه به کارکترهای تایپ شده، کلمه مورد نظر کاربر را تشخیص دهد. مثلاً هنگامی که کاربر عبارت Messa را تایپ می‌کند، اندروید کلماتی نظیر Message را پیشنهاد می‌کند.
android-word-prediction-and-auto-correction.png
بر انتخاب کلمات، کافی است بر روی کلید فاصله (Space Bar) بزنید. علاوه بر این، اندروید با توجه به محتویات متن شما تلاش می‌کند، پیش از شروع به تایپ، کلمات بعدی را پیشنهاد بدهد. برای انتخاب هر یک از این کلمات، بر روی آن‌ها بزنید.
android-next-word-prediction.png
[h=3]تنظیمات صفحه‌کلید (Keyboard Settings)[/h] در اندروید می‌توانید رفتار صفحه‌کلید خود را شخصی‌سازی کنید. در صفحه‌ تنظیمات بر روی Language & Input زده و در صفحه باز شده، گزینه Android Keyboard را انتخاب کنید.
open-android-keyboard-settings.png
به کمک این بخش، می‌توانید ویژگی Swipe، تصحیح خودکار، بزرگ نوشتن کاراکتر اول (Auto Capitalization)، تشخیص کلمه بعدی (Next-word Suggestion) را فعال یا غیرفعال کنید. علاوه بر این می‌توانید، مثلاً سرویس تصحیح خودکار را فعالانه‌تر به کار بگیرید یا زبان‌های دیگری به صفحه‌کلید اضافه کنید.
android-keyboard-settings.png
[h=3]استفاده از صفحه‌کلیدهای واسطه (Third Party Keyboard Replacement)[/h] صفحه‌کلید پیش‌فرض اندروید تنها یکی از گزینه‌های پیش روی شما برای تایپ‌ است. در‌واقع ممکن است کارخانه سازنده تلفن‌همراه هم، صفحه‌کلید اختصاصی خود را نیز به اندروید اضافه کرده باشد. علاوه بر این می‌توانید، صفحه‌کلیدهای واسطه دلخواه خود را از فروشگاه گوگل انتخاب و بر روی دستگاه نصب کنید.


android-keyboards-and-input-methods.png

نکته‌ها و امکانات زیادی در استفاده از صفحه‌کلید اندروید وجود دارد که به کمک آن‌ها می‌توانید تجربه‌ کاربری خود را بهتر از گذشته کنید. تنها کافی است آن‌ها را شناخته و از آن‌ها بهره ببرید.
صفحه مقالات آموزشی اندروید در زومیت
اگر ترفند و ویژگی دیگری می‌شناسید آن‌ها را با ما به اشتراک بگذارید. شما از کدام صفحه‌کلید در دستگاه خود استفاده می‌کنید؟
منبع howtogeek لینک مطلب
بخش‌های مرتبط Android Guide Keyboard


 
بالا