منتخب بازارچه

7دستگاه کارآمد در بدنسازی

nikelhamsh

همکار نویسنده
همکار نویسنده [؟]
تاریخ عضویت
8 آگوست 2017
نوشته‌ها
43
لایک‌ها
27
سن
26


همانطور که یک اره برقی میتواند از یک اره دستی کارآمد تر باشد در بعضی از حرکات دستگاه ها میتوانند نسبت به وزنه های آزاد برتری یابند.مثلا همه میدانیم که برخی حرکات با سیمکش به وضوح موثر تر از اشکال قدیمی تر انجام حرکات هستند. در ادامه مطلب 7 دستگاه را به شما معرفی خواهیکم کرد که نسبت به حرکات سنتی بسیار بهتر می باشند. به جز دستگاه های که بر روی عضلات همسترینگ و ساق پا فشار می آورند باقی دستگاه ها به صورت اختصاصی عضله هدف را تحت فشار قرار می دهند. ما در این مطلب نمی خواهیم از ارزش های تمرینات سنتی و وزنه آزاد بکاهیم فقط میخواهیم نشان دهیم که دستگاه ها در بخشی از حرکات میتوانند بسیار بهتر عمل کنند.

فلای دستگاه
اولین مزیتی که فلای دستگاه را از قفسه دمبل متمایز میکند نحوه قرار گیری آن و تحت تاثیر قرارگرفتن نسبت به نیروی جاذبه است.وزنه ها را اگر رهاکنید بخاطر نیروی جاذبه زمین تنها در یک مسیر حرکت میکنند اما در فلای دستگاه تمام تمرکز شما بر روی فشردن سینه هایتان در جهتی هست که زمین هیچ نبرویی به آن وارد نخواهد کرد.


نشرجانب سیمکش
وقتی شما نشر جانب را با دمبل اجرا میکنید تنها در نیمه بالایی دامنه حرکات به عضلات هدف شما فشار وارد میشود.اما به یاد داشته باشید هنگامی که از سیمکش استفاده میکنید باید در جهتی دیگر وزنه ها را در تمام دامنه بکشید و این یعنی فشار بیشتر.


زیربغل سیمکش
این حرکت نسبت به حرکت سنتی خودش سه مزیت ویژه دارد. شما میتوانید وزنه ها را سبک و سنگین کنید و تمام تکرار ها را با توجه به توان خودتان انجام دهید. دومین مزیت داشتن تنوع در قسمت دستگیره هاست که شما میتوانید با استفاده از دستگیره های متفاوت عضلات مختلفی را درگیر کنید و مزیت آخر تمرکز بر روی عضلات پشت در انتهای دامنه حرکتی است .


اسکات با دستگاه اسمیت
دلیل عمده استفاده از اسمیت برای انجام حرکت اسکات پا اینست که شما نگرانی از بابت تعادل وزنه ها روی شانه خود ندارید و علاوه بر آن براحتی میتوانید موقعیت پاهای خود را تغییر دهید.با دستگاه اسمیت شما میتوانید وزنه های سنگین تر را با ایمنی و اطمینان خاطر بیشتری جابجا کنید.


جلوبازو لاری دستگاه
یکی دیگر از حرکاتی که میتواند از نیروی جاذبه تاثیر بپذیرد همین حرکت جلوبازو لاری دستگاه میباشد.در تمام طول جابجایی از بالاترین نقطه که فشار به حداقل میرشد تا پایین ترین نقطه دامنه فشار جلوبازو روی دستگاه لاری به مراتب بیشتر از لاری معمولی است.


پشت بازو سیمکش
فرقی نمیکند در چه حالتی این حرکت را اجرا کنید.خوابیده یا ایستاده.این حرکت به شما کمک میکند تا لحظه پایانی انقباض عضله دو دست شما به صوت موازی پایین بیاید و عضله به صورت مرتب تحت فشار قرار بگیرد.در این حرکت شما باید با نیروی جاذبه زمین که بر عکس جهت جابجایی وزنه های شماست بجنگید.


کرانچ دستگاه
در حرکت کراجچ که با وزن بدن انجام می دهید دامنه حرکتی بسیار کوتاه بود و انقباض به خوبی شکل نمیگرفت.کرانچ با دستگاه طول دامنه حرکتی را افزایش نمی دهد ولی به شما کمک میکند تا انقباض را در همه جای عضلات شکم حفظ کنید.
 
بالا