برگزیده های پرشین تولز

7 سوال برای ا 520 لطفا محبت کنید همه رو جواب بدهید!!!

hamidvakili

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام

1 به نظر شما بهترن انتخاب برای رم دوربین ا 520 چی است

چه ظرفیتی وچه مارکی

lexarمارک خوبی است قیمت 256و 512 ان رو دارید؟؟؟؟؟؟؟

2 برای ا 520 یک کاور چرمی متل مال انولوگ های قدیم نیست؟؟؟؟؟؟؟

3 ایا استفاده از باطری های معمولی قلمی( غیر الکالاین*) دوربین رو خراب میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟

4 قیمت اداپتور دوربین چند اسن؟؟؟؟؟؟؟

5 ایا استفاده از باطری های قابل شارژ ارزان متل پانوسنیک دوربین رو خراب میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟

6من زیاد شنیدم این دوربین ها که لنزشون بیرون و تو میره زود این مکانیک ورود و خوروج خراب میشه درسته؟؟؟؟؟؟؟

7 دوربین که من می خوام بخرم پلمب است فروشنده میگه همراهش خافظه 16 نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ایا این امکان دارهه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
خوب کينگستون و لکسر خيلي خوب هستن البته اکسترمه هم مارک خوبي هست . ظرفيت بستگي داره بميزان استفاده و نوع برنامه ريزيتون و همينطور دسترسي تون به کامپيوتر . مثلا" اگه روزي مجبوريد 200 تا عکس بگيريد و تا شب هم نميتونيد خالي کنيد دوربين رو حتما" 512 بگير .
منظورت از چرمي رو متوجه نميشم اگه کيف محکم ميخواي بهت تو اون تاپيک توضيح دادم (تاپيک قبلي که زدي و لازم بذکر ميتوني بحثتو همونجا ادامه بدي).
بله ممکنه صدمات جدي به دوربين بزنه . و مطمئن باش شما با الکالين هم کارت راه نميفته بايد از باطري هاي شارژي استفاده کني ni-mh.
اگه منظورت از اداپتور ، اداپتور برقه بايد بگم که بسته به نوع مصرف و نوع باطري مورد نياز دوربينت انتخاب ميشن و قيمتي حدود 25 تا 30 هزار تومن دارن (مارک سونيش) اما با قيمت حداکثر 10 تومن هم ميشه تهيشون کرد.
باطري هاي پاناسونيک خيلي بد نيست ميه ازش استفاده کرد منوط به رعايت استانداردهاي باطري.اعم از ميزان ولتاژ نوع شيمياي باطري و همينطور توانش.
بله اگه رعايتشو نکني و نيروي مخالف بهش اعمال بشه خراب ميشه و هزينه زيادي هم داره.
نه ممکن نيست همه دوربينها يه حافظه همراه خودشون دارن يا اکسترناله که همون کارته که با دوربين ارائه ميشه يا يه اينترنال که تو مدار الکترونيکي درون دوربين تعبيه شده .

hamidvakili

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام

میرسی از راحنمایی شما

با راهنمایی شما من یک کنن ا 520 گرفتم با گارانتی افومار به قیمت 205 خوب خریدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

در مورد باطری حق با شما است

توی سایت نوشته بود با الکتلین میشه 80 شات داشت ولی من با 20 تا باطریم تموم شد!!!!!!!!!!!111

البته چند تا فلاش داشتم

در مورد شارزرو باطری نظر شما چی است
از چه نوعی . از چه مارمکی . چند میلی امپرو چند ولت برای ا520 خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

این کنن که توی سایتش نوشته شارزر کنن هم هست؟؟؟؟؟؟؟

شارزر کنن خوبه یا سونی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

قیمتش چند است این کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

یک سوال دگه هم داشتم

این باطری ها تود دوربین با اتصال اداپتور به ورودی پر می شند یا به این صورت است که باطری در می یاریم

و توی یک شارزر دگه پرش میکنیم

:blush:
راستی این ni-mh که گفتی چند تا شات با یک شارز میشه زد البته با فلاش حا:lol:

مشتاقانه در انتظار جوابم:cool:

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
سوني بخر . تو کاتالوگ دوربينت نوشته که چه نوع باطري بهش ميخوره حتما" همون نوع رو بخر. باطري ها الکالين يکبار مصرف هستن و باطري هاي ان اي ام اچ قابليت شارژ مجدد دارن . اما به توصيه دوستان منم توصيه ميکنم سوني بخري 3000 ميلي امپر يا 2500 . چندتا از بچه ها دوربينشون مثل مال شماست و خيلي وقته که دارنش ميتوني اطلاعات دقيقي ازشون دريافت کني . يکيشون رامين نجفي هست .
AA (2) batteries (NiMH recommendedاين باطري رو براش بايد بگيري.
قيمت هم بين 25 تا 30 تومن هست سونيش.
باطري ها رو هم در مياري ميذاري تو شارژر.

hamidvakili

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
ایا میشه با یک شارژر متلا پاناسونیک باطری سوی رو شارژ کرد>؟؟؟؟/

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
بله اگه نوع باطري ها به شارژر ها بخوره.

hamidvakili

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام

برای رم منظور از 8x, 40x چی است

ایاختلاف خودش رو توی چی نشون میده؟؟؟؟

با هم خیلی فرق دارند؟

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
سرعت نوشتن رو کارت هست حتما" بهش دقت کن و اگه ميتوني و گيرت مياد يه 80 x بخر چون دوربين سريعتر روشن ميشه . بعد از اينکه عکس بگيري سريعتر عکس رو سيو ميکنه و سريعتر براي عکس بعدي اماده ميشه . براي انتقال تصاوير به کامپيوتر سريعتر اينکار انجام ميشه . اينا تائثيراتشه . در ضمن بايد عکس بذاري تو تاپيک اخرين عکسي که گرفتم. بذار ببينينم وضعيتت چيه.

hamidvakili

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام

راستش هر چی سعی کردم عکس بزارم توی تاپیک وقتی ایکون insert imag رو می زدم بجای اینکه جای عکس رو از من توی کامپیوتر بپرسه url می خواست!!!!!!!!!!!!!!!11
:blink: :blink:
خلاصه بلد نیستم چه طوری عکس بزارم:( :( :( :(

در مورد کیف یک lowepro 10aw گرفتم چطور کیفی است؟؟؟؟؟؟؟؟ به قیمت 14 تومان . چطوره؟؟؟

در مورد باطری فروشنده فقط نوع کویک شارژ سونی رو داشت به قیمت 20 هزار تومان گفت نوع عادیش رو بعد از

عید به قیمت 25 می ایاریم

من از قبل یک شارزر پاناسونیک داشتم که روش این جوری نوشته

putput;
2.4v
dc*2
120ma
for ni-cd and ni-mh

به اسرار فروشنده که 1000 تا قسم خورد
موقتا
یک جفت باطری c.f.l 2500maگرفتم از نوع ni-mh

سوال من این است که با این شارژر که دارم می شه این ها رو شارژ کرد

اخه روی باطری نوشته

standared charge 14h at 250ma

من که 120ma هستم:f34r: :f34r:

ایا می شه؟؟؟/

چه مدته همون 14 ساعت شارژ است؟؟؟؟

؟

:wacko: :wacko: :wacko:

یک چیز رو الان فهمیدم باطری ها 1.2 ولت هستند نه 1.5 ولت!!!!!!!!1

ازشون استفاده کردم 20 تا یی هم عکس گرفتم

ایا استفاده از این 1.2 دوربین رو خراب میکنه؟؟؟؟؟؟؟

باید بی خیال این باطری ها شد؟؟؟؟؟//

چکار کنم؟؟؟؟؟؟

راستی شارژؤ سونی مدل bcg-36hc4

خوبه؟

با قیمت 20 تومن

میشه ویژگی های اون رو بگید

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
دوست عزيزم چون امپرش پايينه پس مدت زيادتري طول خواهد کشيد تا باطري رو شارژ کنه از اين رو ميتونه برات مشکل ساز باشه. اما از لحاظ اينکه شارژ کنه مشکلي وجود نداره . کاتالوگ دوربينت رو ببين ، مشخصاتش حتما" نوشته شده و انواع باطري هايي که بهش ميخوره. ولتاژ کم دوربين رو و کلا" هيچ وسيله اي رو خراب نميکنه تو شرايط عادي بلکه ولتاژ زياد باعث خرابي ميشه.ميتوني تو نت براي اسن مدل شارژر سرچ کني. براي اپ کردن عکس از اين ادرس استفاده کن.
http://www.imagehosting.us

hamidvakili

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام

توی کتلوگ دوربین فقط توصیه به مشخصات خود باطری کنن کرده

یعنی به مدل باطری nb-2ah

که ا ین مدل رو گفتند ایران نیست!!!!1

ولی مشخصاتش 2300 میلی امپر و 1.2 ولت است

در مورد شارژر یک سئوال داشتم در مورد زمان لازم برای شارژ

ایا این محاصبات درست است؟؟///

http://www.digibattery.com/

من طبق اینها عمل کنم؟

یعنی برای من که باطریم 2500 و شارژرم 120 است باید 20 ساعت و 48 دقیقه بزارم توی شارژر باشه؟/

وبرای اولین بار ار +40% یعنی 29 ساعت استفاده کنم؟؟؟؟؟؟؟

نظر شما چی است

یک سئال دگه پشت شارژر من نوشته 120میلی امپر ولی هم میشه توش 2 تا باطری گذاشت هم 4 تا

ایا در هر دو حالت توان خروجی همان 120 است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

:)

عکس هم گذاشتم

hamidvakili

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
:blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :( :( :( :( :(

کسی نیست جواب بده ;) ;) ;) ;) :f34r: :f34r: :f34r: :f34r: :f34r:

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
بله درسته محاسبات منم خدمتتون عرض کردم و نيازي به محاسبه نبود. اما در مورد مورد شارژر بله اين ميزان خروجي براي هر باطري هست . شارژر و باطري توصيه شده خريداري کن.

ملت

Registered User
لایک‌ها
1
سلام
دوربيني كه خريدي ساخت چين است يا نه ؟؟مطمئني مدلش i است ؟مگه خود دوربين پاور نداره كه از اون استفاده كني .
اما در مورد شارژ و شارژر؟؟؟؟؟ الان تو بازار دو جور شارژر داريم شارژهاي سريع اتوماتيك و معمولي كه قيمتشون براي شارژ سريع از 10000 -40000 و براي معمولي 2000-6000 ميباشد اما شارژهاي سريع يك باطري 2300 را د ر
2 ساعت و 20 دقيقه شارژ ميكنند ولي شارژهاي معمولي 24 ساعت زمان لازم دارد تا شارژ كند.
در ش-سريع معمولا عمر مفيد باطري كمتر ميشود ولي ارزشش را دارد چرا؟؟ چون قيمت يك جفت باطري 2300 سي اف ال 3000 تومن است كه اگر يك سال هم كار كند ارزشش را دارد در ضمن بعد از گذشت يك سال از آن براي
اسباب بازيها و .... ميتوان استفاده كرد .در ضمن مرغوب بودن و نامرغوب بودن باطري هيچ تاثيري رو دوربين ندارد
(البته پاور دوربين بحث جداگانه دارد) دوربن نباز به يك انرژي دارد اگر تامين شد كار ميكند اگر نشد كار نميكند در ضمت يك باطري 1.2 ولت هرگز 220 ولت برق نميدهد (حتي اگه 100 سال تو شارژ باشد)
من الان يك شارژر وارتا به قيمن 10000 تومن خريدم خيلي هم عاليه (نسبت به قيمتش)
اما در مورد رم دوربين سعي كن يك رم 512 بخري چون دوربين شما فكر كنم 4 مگا پيكسل باشه كه اگه بارزولوشن بالا و كيفيت بالا بياندازي (11 مگا بيت براي هر عكس در حالت سوپر فاين) ميشود 48 تا د رمورد مارك رم كينگستن(28000 تومن) يا توينيموس خوبه
اما در مورد لنز و دوربين ديجيتالي اولا هرگز نبايد ضربه بخورد .د ركنار ساحل خيلي بايد مواظب باشي چون اگه يك كم خاك داخلش بره تموم البته خودشان گردگير دارند (من يك بار50000 تمن بخاطر همين مسئله براي دوربين سوني پياده شدم) در ضمن براي همه چيز احتمال خراب شدن وجود دارد و هيچ چيز مستثنا نيست حتي انسان اما با كمي مراقبت مشه از بعضي خرابي ها جلو گيري كرد.

hamidvakili

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام

میرسی از جوابتون
مدل دوربین a520 cnonکه ساخت مالزی است

هیچ کاور یا پاوری هم نداشت

من برای زمان شارژ مشکلی ندارم

طبق محاسبات می زارم 20 تا 24 ساعت تحت شارژ باشه

زمانش مهم نیست:happy:

یک سوال دگه داشتم گزینه فرمت در دور بین به درد چی می خوره؟

چه فرقی با دلیت داره؟؟؟؟؟

فروشنده گفت از فرمت استفاده نکنم :blink: :blink: چرا؟؟؟؟؟؟؟/:f34r: :f34r:

میرسی

در مورد رم فروشنده توصیه اکید به لکسر 512 با سرعت 40 ایکس کرد با قیمت 50تومان میگه کنگیستون هنگ میکنه ارور میده:blink: :blink: :wacko: :wacko:

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
در حالت دليت دوربين عکسها و فيلمها و در کل اطلاعات رو پاک ميکنه . اما در گزينه فرمت همه چيز از رو حافظه پاک ميشه حتي فولدر و شماره هاي عکسها و غيره. من هميشه از فرمت استفاده ميکنم براي اطمينان از کار کردن درست کارت (البته وقتي که خاليش کرده باشم) . خيلي گرونه يه 256 کيگستون بگير 23 هزار تومان برات کافيه. اما در مورد هنگ کردن بايد بگم من چيزي نديدم جز اينکه بعضي اوقات (زماني که خيلي باش هي عکس بگيري و هي بريزي رو کارت و اينکارو چندين بار تکرار کني و فرمت نکني ) عکس اول رو نشون نميده . که خيلي کم پيش اومده شايد دوبار. ولي هيچ مشکلي تا حالا نداشته.

hamidvakili

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
پس اینحرف که فرمت نکنم درست نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟

میشه خواهش کنم که جواب همه قسمت ها رو بدهید:happy: و بصورت واضح که متوجه بشم اره یا نه میرسی

من با توجه به کارم 256 برام کمه

فروشنده کینگ 512 رو 30تومن میده ولی گفت توصیه نمی کنم

در ضمن سرعتش گفت 8 است
ولی سرعت لیسر 50 تومنی 40 است

راستی این دور بین رم 1 گیگ رو ساپورت میکنه؟

ایا باهاش سازگاره؟
قیمت ان چند است؟

من امروز متوجه یک لکه خیای کوچک در حد یک براده اهن روی السیدی شدم

فکر کردم یک لکه است
خواستم پاکش کنم متوجه شدم زیر صفحه السیدی است

و وقتی دسمال کاغذی روی السیدی میکشیدم به علت خاصیت کهربایی زیر دسمال حرکت میکرد

کوچیکه در حد یک براده اهن

ولی توی عکس هیچ اتری نداره و اصلا نمی افته

ایا این ذره کوچک زیر این محافظ السیدی چیز مهمی است؟

به اون حساسیت نشون بدم یا نه؟"

این کچلو اونجا چه میکنه؟

در مورد عکسی هک که گذاشتم نظری ندادی ها

خیلی ناشیانه است؟

ملت

Registered User
لایک‌ها
1
معمولا كارتهائي را نبايد فرمت كرد كه داخل آنها يك پوشه و برنامه راه انداز يا درايور وجود دارد مثل يك سري از mp3
پليرها كه نبايد فرمت كرد شما در دليت اطلاعات رو پاك ميكني و در فرمت كارت را طبقه بندي و آماده ريختن اطلاعات ميكني اما دوست عزيز هرگز به فروشنده اعتماد نكن چون خيلي وقت ها واقعا حرف مفت ميزنند و فقط فكر منافع خودشان ميباشند من خودم كارتم را بعد از چند سري دليت كردن (بخاطر بهم ريختن پيكره كارت) فرمت ميكنم ودوباره آماده براي......... ميكنم پس اشكالي ندارد...
قيمت كارت 512 هم بين 27500 تا 30000 متفاوت است(بعضي پشتش نوشته ژاپن بعضي هم نوشته چين)
اما يك مدل هم داره كه هاي اسپيد است و رنگش هم سفيد(معمولي ها آبي هستند) قيمتش رو نميدونم
در مورد هنگ منهم تا بحال به موردي بر نخوردم البته دوست عزيزم درست ميفرمايند وقتي كه ثبادل اطلاعات بين كارت و دوربين زياد بشه در بعضي موارد خيلي كم كمي مشكل ساز ميشه كه اگه يك كم صبر كني حل ميشه(اصلا چيز مهمي نيست)
بله رم يك گيگ رو هم ساپورت ميكنه اما تو قطعات جانبي خودش معمولا تا 512 رو توصيه ميكنه قيمتش براي كينگ
48000 تا 53000 تومان متفاوت است

اگه اون ذره فلزي باشه حتما بده درش بيارند چون يك وقت ميره ميافته بين پايه هاي آي سي هاي چاپي فرمان و مشكل درست ميكنه اما اگه فلزي نيست بي خيال در ضمن انقدر حساس نباش
اما يك سئوال پاور برق روش چند ولته روي دوربين نوشته بگو
در ضمن براي شارژ .زمان يك فاكتور بسيار مهم ميباشد كه در آينده به اين نتيجه خواهي رسيد

hamidvakili

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام:)
در مورد ان ذره من نمی تونم من از پشت محافظ السیدی نمی تونم نظر دقیق بدم

ولی فکر کنم فلزی نباشه

چون زمانی که فکر می کردم که لکه است و می خواستم با دسمال پاکش کنم دیدم همراه دسمال پشت السیدی حرکت میکنه . پس فلزی نباید باشه:blush:

الان هم که جاش تابت است . خواستم همون جوری جابجاش کنم که تکون نخورد من هم بیشتر سعی نکردم:happy:

در مورد سوال شما باید بگم نوشته
DC 3.15 V

یک سوال دیگه

برای تمیز کردن این دوربین از چی باید استفاده کرد

ایا نیازی به هیچ نوع سرویس و تمیز کاری داره؟؟؟؟؟

در ضمن یک بار دیدم اون دیافرگمی که روقتی دوربین رو میپوشانه . وقتی دورین روشن است کاملا کنا ر نرفته

چند بار روشن و خاموش کردم درست نشد و باز مو قع رو شن شدن کاملا کنر نمی رفت:( :(

با یک سیم یک ضربه خیلی کوچک در جهتی که میبایست میرفت زدم ;)

درست شد:)
ایا کار درستی کردم

این دوربین ها همشون این مشکلات رو دارند:wacko: :wacko:

چرا اینجور میشه:wacko: :wacko: :eek: :eek: :blink: :blink: :blink:

ملت

Registered User
لایک‌ها
1
سلام
بهترين راه تمييز كردن استفاده از يك پارچه نم دار است
اما در مورد كاور لنز معمولا وقتي موقع خاموش بودن فشار بر روي قسمت جلوي دوربين بيافتد اين اتفاق رخ ميدهد
در مورد پاور يك سئوال داشتم شما وقتي دوربين را خريدي پاور(آداپتور) 3.15 نداشت؟؟؟؟؟
قيمت اصليش 30 تا 40 هزار تومان است اگه خواستي من يك دونه دارم به قيمت خوبي بهت ميدم چون من قبلا من يك مينولتا داشتم كه با 3 ولت كار ميكرد بعد گفتم از دبي يكي برام آوردن البته اصلي نيست ولي من هميشه ازش استفاده ميكردم واقعا عالي بود مشخصاتش هم 3.1 ولت با 1.5 آمپر قدرت ميباشد. درضمن فيش برقش هم مينياتوريه از همه فيش برق ها كوچيكتره؟؟؟؟

لينك اول مربوط به پاور ودومي يك كار گرافيكي برا دوربينت خيلي جالبه
http://www.canoncompanystore.com/epages/annex.storefront?ProductDetail=7640A001AA
http://consumer.usa.canon.com/app/flash/d_camera/powershota520.htm

بالا