برگزیده های پرشین تولز

AMD & Ati - PCI Express 2.0 یه چندتا خبر

bnc

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
43
یه چندتا خبر از اینا که تو تاپیک گفتم خودتو بخونین..اگه قدیمیه ببخشید اما یکی مثل خودم شاید با خبر نباشه..
عنوان خبر : تصميم گيري AMD براي نام آينده ATi

چندين روز پس از اعلام رسمي خريداري شدن ATI Technologies توسط شرکت AMD، هنوز مشخص نشده است که آيا محصولات ATI از اين پس با نام تجاري جديدي به بازار وارد مي شوند و يا اين شرکت که حال زيرمجموعه اي از AMD محسوب مي شود، محصولات خود را با نام هميشگي و آشناي ATI و Radeon عرضه خواهد نمود يا خير. از سوي ديگر، کنار گذاري نام تجاري ATI به معناي افزايش کاربرد و اعتبار نام تجاري AMD خواهد شد اما استفاده از نام جديدي مانند AMD Radeon ممکن است به شدت از محبوبيت اين خانواده تراشه هاي گرافيکي بکاهد. بر اساس خبري که در سايت CUSTOM PC منتشر شده است، "ريچارد بيکر" از مسولان مهم AMD در جواب اين پرسش که بر سر نام بياد ماندني Radeon چه خواهد آمد، اينچنين پاسخ داده است:" ما هنوز تصميم قطعي براي تغيير يا ابقاي نام ATI و مارک تجاري آن Radeon نگرفته ايم، اما من شخصا از کنار گذاشتن نام ATI طرفداري مي کنم. به هرحال ATI اکنون زيرمجموعه اي از AMD است و نام آن تغيير پيدا خواهد کرد!"

گرِت کارتر، يکي ديگر از کارمندان ارشد AMD اينگونه گفته است:"شرکت جديد، AMD نام خواهد داشت". "من نظر خاصي در مورد تغيير يا عدم تغيير نام تجاري آينده نخواهم داشت، نام قديمي يا نام جديد، من فکر ميکنم مهم اين است که ما به سوي توليد محصولات بهتر حرکت مي کنيم. ATI ممکن است رفته باشد، اما مطمئنا در روزهاي آينده بحث هاي بسياري در مورد نام تجاري آشناي ما و قدرت آنها (AMD) صورت خواهد گرفت" پاسخ کريس هوک، رييس شرکت ATI Technologis به سوال مطرح شده.

درحالي که شرکت هاي متعددي با دو اسم، مانند فوجيتسو-زيمنس، بنکيو-زيمنس و سوني-اريکسون درحال فعاليت هستند، به نظر نميرسد که دو شرکت ياد شده از نام AMD-ATI استفاده کنند. در عين حال شرکتي نيز مانند Matsushita Electric Industrial CO نيز وجود دارد که با چندين نام مختلف پاناسونيک، تکنيکز و JVC فعاليت مي کد. به هر حال تغيير نام ATI و Radeon مي تواند تبعات مختلفي را در آينده به دنبال داشته باشد، اين چيزي است که با گذشت زمان مشخص خواهد شد.

خبر 2:
عنوان خبر : PCI Express 2.0 در راه است

سازمان مسئول توسعه استاندارد PCI-Special Interest Group) PCI-SIG) به تازگي خبري در مورد انتشار مشخصات استاندارد PCI Express 2.0 و ارايه آن به شرکت هاي عضو در اين سازمان جهت انجام آخرين آزمايشات و نقد و بررسي ها نموده است. اين نسخه از سوي موسسه استاندارد PCI-SIG نسخه RC 0.9 نامگذاري گرديده و به اين ترتيب احتمالا همين نسخه به عنوان نسخه نهايي و استاندارد ارتباطي PCI-E خواهد بود. از جمله تغييراتي مهمي که در اين نسخه در مقايسه با نسخه قبلي يعني PCI Express 1.1 مشاهده مي شود، افزايش نرخ سرعت انتقال اطلاعات به 5GT/s يا 5 گيگاهرتز در برابر نرخ سرعت 2.5GT/s نسخه 1.1 آن و همچنين سازگاري کامل با نسخه هاي قبلي مي باشد. همچنين تلاش هايي براي بهبود لايه نرم افزاري اين پروتکل که بيش از سه سال از معرفي آن مي گذرد توسط اين سازمان انجام شده است.

در ادامه مشخصات اين نسخه براي يک دوره 60 روزه نقد و بررسي در اختيار شرکت ها و مهندسان قرار گرفته است، توضيحاتي در مورد تقويت ارتباط کابلي اين نسخه تا طول 10 متر و حداقل نرخ انتقال اطلاعات 2.5GB/s مشاهده مي شود. همچنين بهبود ارتباط و بهينه سازي سيستم آدرس دهي ATS يا Address Translation Services و اشتراک گذاري آدرس ها نيز از جمله تغييرات اين نسخه به شمار مي رود.

پيشبيني مي شود استاندارد جديد PCI Express 2.0 بين 3 تا 6 ماه آينده وارد عرصه کامپيوتر هاي شخصي شود.

از پیش بینی 2ماه گذشته..
یعنی خبر ماله آبانه..:f34r:
..

بالا