سایت ساز وبزیخرید بک لینک

Batte Realms

شروع موضوع توسط black_jack_of_black_city ‏29 مارس 2004 در انجمن بازیهای کامپیوتری

 1. black_jack_of_black_city

  black_jack_of_black_city Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏19 سپتامبر 2003
  نوشته ها:
  1,449
  تشکر شده:
  62
  محل سکونت:
  با قلبی شکسته در انتظار مرگ گوشه ای نشستم . به آرز
  نوع بازي : RTS (استراتژيك)

  سارنده : Liquid Entertainment

  ناشر : Ubisoft & crawe


  مقدمه
  بازيهاي استراتژيك امروزه بخش بزرگي از بازار بازيهاي كامپيوتري را در دست دارند . پيشينه اين بازيها به زمان حضور سيستم عامل DOS باز مي گردد كه بازي Warcraft از شركت Billizard توانست اصول اوليه اين بازيها را معرفي كند . چند سال بعد بازي معروف Age Of Empire از Ensemble سبك متفاوتي از بازيهاي استراتژيك را ارائه كرد . پس از آن گونه هاي تازه اي نيز از بازيهاي استراتژيك ارائه شد (مثل Steel Soldier ) ولي هيچ كدام نتوانستند مقبوليت دو گونه اول را بدست آورند . Batte Realms سعي كرده است با افزودن امكانات تازه و ايجاد محيطي متفاوت تحولي تازه در بازيهاي استراتژيك پديد آورد .


  داستان بازي
  داستان بازي در ژاپن باستان مي گذرد و شما در نقش Kenji ظاهر مي شويد . يكي از نو آوريهاي بازي امكانات انتخاب قبيله شماست . در ابتدا اگر به سربازان قبيله Dragon كمك كنيد شما نيز جرئي از آنها خواهيد شد و اگر به روستائيان براي نابودي سربازان قبيله Dragon كمك كنيد جرئي از قبيله Serpent مي شويد . در مراحل مختلف نيز اين امكان انتخاب براي شما وجود دارد و طي آن شما با قبايل دشمن (Serpent و Dragon و Wolf و Lotus )مواجه خواهيد شد . تعدادمراحل بازي اصلي 13 مرحله است . بخش ديگر مبارزه آزاد يا Skirmish است . در اين قسمت چهار قبيله مختلف Serpent و Dragon و Wolf و Lotus وجود دارد . شما ميتوانيد يكي از قبايل را انتخاب كنيد و نقشه و امكانات متفاوتي را نيز يرگزينيد . سه قبيله ديگر توسط كامپيوتر كنترل مي شوند . حال در يك مبارزه آزاد ( البته با پيروي از قوائد استراتژيك ) ساير قبايل را شكست دهيد .

  گرافيك
  اولين چيزي كه هنگام ورود به محيط بازي جلب نظر مي كند گرافيك محيط است كه ظاهري نسبتا متفاوت به BR داده است . در محيط بازي جزئيات بخوبي رعايت شده اند . حركت آب در رودخانه ،‌ محيط هاي جنگلي و ساير بخشها بسيار زيبا طراحي شده اند . مدل سازي ها نيز خوب از كار در آمده اند . استفاده از جلوه هايي مانند محو شدن آرام جنگل هنگام حركت در آن نيز محيط بازي را دلپذيرتر كرده است . هر چند ضعف هايي نيز در اين ميان به چشم مي خورد مثلا مدل سازي در فيلمهاي بازي چندان قوي نيست و به اجزاي بدن شخصيت ها دقت زيادي نشده است . ضمن اينكه امكاناتي كه در بازيهاي استراتژيك همزمان با BR گذاشته شده است مانند حركات جالب دوربين يا نمود دادن به ارتفاعات نيز در اين بازي چندان رعايت نشده است .

  روش بازي
  كساني كه با اصول بازي هاي استراتژيك آشنا باشند بزودي روش بازي در BR را نيز فرا خواهند گرفت . اساس بازي بر مبناي روستائيان است . در هر مرحله از بازي و با توجه به قبيله اي كه انتخاب كرده ايد مي توانيد جمعيت خود را تا 40 نفر در هر قبيله افرايش دهيد . روستائيان شما دو راه دارند يا بايد با استفاده از آنها نيروهاي نظامي ( مثل نيزه دار ، تيرانداز ، … ) بسازيد و يا از روستائيان براي جمع آوري منابع استفاده كنيد . منابعي كه در اين بازي بايد جمع آوري كنيد برنج و آب است . عناصر مختلف نيز همانند گرافيك و موسيقي بازي ير مبناي فرهنگ ژاپني طراحي شده اند . مثلا براي ارتقاي واحدها و افراد خود بايد از yin و yong استفاده كنيد .

  ارتقاي هر واحد نياز به مقدار مناسبي از ستاره هاي yin و yong دارد . شايد مهمترين تغييري كه در BR نسبت به بازيهاي استراتژيك قبلي بوجود آمد قابليت hero يا ساخت قهرمانان است . با استفاده از اين قابليت افراد اصلي شما پس از هر مبارزه و پيروزي قابليتهاي بيشتري پيدا مي كنند و به مرور تبديل به افرادي با توانايي هاي بسيار مي شوند . جادوهاي افراد نيز بسيار جالب است و كساني كه با فرهنگ و تاريخ شرق دور آشنا باشند لذت زيادي از جادوها خواهند برد . BR امكانات زيادي در روش هاي كار در اختيار شما خواهد گذاشت كه بازي را نسبت به بسياري از بازيهاي مشابه سخت تر كرده است ، مثلا براي ساخت سواركار شما بايد اسب هاي وحشي را گرفته و رام كنيد و از طرف ديگر دهقانان را براي سوار كاري آماده سازيد . همين موضوع و مسايل مشابه زمان زيادي از شما خواهد گرفت و در بسياري از مواقع شاهد هستيد قبايل دشمن از شما بسيار جلوتر و قوي تر هستند .

  صدا و موسيقي
  يكي از عواملي كه محيط بازي را دلپذير مي كند افكت هاي زيبا و طبيعي محيط است كه شما را واقعا در محيط قرار ميدهد مثلا ريزش باران روي ساختمانها يا صداهاي پرندگان در جنگل بسيار خوب طراحي و ساخته شده اند . موسيقس بازي نيز بسيار زيباست و در آن اكثر از عناصر شرقي استفاده شده . ضمن اينكه قابليت جالب امكان تغيير موسيقي نيز هنگام بازي وجود دارد كه در كمتر بازي ديگري شاهد آن هستيم . صداي شخصيت ها نيز به خوبي انتخاب شده و در اكثر موارد با طراحي شخصيت هماهنگي دارد . تنها شايد عدم حس مناسب در بعضي جملات مشاهده شود .

  بازي چند نفره
  بازي چند نفره BR امكانات خوبي را دارد . امكان بازي در شبكه يا اينترنت وجود دارد . حداكثر هشت بازيكن همزمان مي توانند با هم بازي كنند و 36 نقشه متفاوت را انتخاب كنند . سبك بازي چند نفره همانند مبارزه آزاد خود بازي است و قبايل مختلف با هم به مبارزه خواهند پرداخت .

  شركت هاي سازنده و ناشر
  سازنده بازي Liquid entertainment است و BR اولين محصول آن به شمار مي آيد . نقاط قوت اين شركت بيشتر در طراحي و گرافيك است كه باعث همكاري شركت Liquid entertainment با شركتهاي ديگر در زمينه گرافيك بازي ها شده است . فروش بازي به طور مشترك در اختيار Ubisoft و Crane است . شايد يكي از عواملي كه باعث عدم فروش مناسب BR ( نسبت به قابليت هاي جالب آن ) شده است انتخاب نامناسب ناشر از طرف Liquid entertainment باشد .


  پشتيباني و ادامه بازي
  Ubisoft سايت رسمي براي BR است . علاوه بر آن سايت هاي متعددي براي نقشه هاي جديد در اينترنت وجود دارد . نسخه اي براي ادامه اين بازي نيز به نام Winter Of Wolf عرضه شده است . همچنين به دليل سختي نسبي بازي در سايت هاي مختلف روش هاي بازي

  ( مرور ) و نكات مختلفي براي گذشتن از مراحل سخت گذاشته شده است .

  موتور بازي
  Liquid entertainment از موتور منحصر به فرد يعني Hzo براي ساخت بازي استفاده كرده است . اين موتور اشكالات كمي دارد و اكثر آنها نيز در Patch ارائه شده حل شده اند . در ضمن سيستم مورد نياز براي بازي نيز يك سيستم متوسط است . تنها اشكال اين موتور نبود محيط ويرايشگر به همراه آن است كه امكان ساخت نقشه هاي تازه را براي بازي محدود نموده است .

  نصب منوها و كليدها
  نصب بازي آسان بوده و تصاوير زيبايي براي نصب گنجانده شده است . منوهاي بازي نيز ساده و امكانات آن سهل الوصول است . در بخش Option مي توان راهنماي كليد ها را ديد . استفاده از اين كليدهاي ميان بر ( كه تعداد آنها بسيار زياد است ) مي تواند سرعت عملكرد شما را بالا ببرد ولي كليدهاي اصلي همان كليدهاي استاندارد بازي هاي استراتژيك است ضمن اينكه در خود بازي و در هر بخش نيز كليد ميان بر آن ذكر شده است . ذخيره و بازخواني نيز بصورت دستي توسط كاربر بود و سرعت خوبي دارد .

  آموزش بازي
  BR يك مرحله آموزشي Tutonial نسبتا كامل نيز دارد . اشكال اين مرحله آموزشي نداشتن صدا براي توضيح دهنده و عدم تكرار آخرين دستورات داده شده است .

  سيستم مورد نياز

  حداقل سيستم مورد نياز به صورت زير است :

  - CPU : PII-400 or equivalent

  - RAM : 64 MB

  - CD ROM : 4X

  - VGA : 16 MB

  - Frees Space : 600 MB

  - Sound card

  - Direct x 8.0

  مقايسه با ساير بازي هاي مشابه

  اولين نسخه BR در نوامبر سال 2001 وارد بازار شد و در آن زمان مورد استقبال خوبي قرار گرفت .قابليت هاي بازي در حدي است كه هنور هم بسياري از بازيكنان حرفه اي بازي هاي استراتژيك ار آن لذت مي برند . سبك كلي بازي مشابه با بازيهايي چون Warcraft يا Starcraft است . هر چند در زمينه هايي نيز مشابهت هايي با سبك AOE مشاهده مي شود ( مثل ارتقاي واحدها ) . مهمترين اثري كه BR روي بازي هاي استراتژيك گذاشت بوجود آمدن قهرمانان يا Hero ها بود . اين قابليت تقريبا در تمام بازي هاي تازه استراتژيك نيز استفاده شده است . از نمونه هاي آن مي توان بهWarcraft III و Age Of Mythology اشاره كرد كه شخصيتهاي اصلي آنها همان قابليتهاي Hero را در BR دارند . دو عامل اصلي نيز شايد از دلايل عدم توفيق كامل اين بازي باشند اول سختي بازي است . تعداد مراحل كم (13 مرحله ) شايد در نگاه اول زمان اتمام BR را تنها چند ساعت براي يك بازيگر حرفه اي نشان دهد ولي كساني كه بازي را انجام داده اند متفق القولند كه مسائلي مثل سرعت بالاي قبيله هاي دشمن در ساخت مكانها و سلاحها باعث شده بازيگران بي تجربه تر كار سختي را پيش روي داشته باشند . دليل دوم محيط خاص بازي يعني ژاپني است كه ممكن است براي بازيگراني كه علاقه اي به اين فرهنگ ندارند كمي دلسرد كننده باشد .

  ديدگاه كلي
  مزايا : مراحل و داستان جالب ، تعداد نقشه ها در مبارزه آزاد و بازي چند نفره ، محيط زيبا ، تنظيمات خوب ، موسيقي و جلوه هاي صوتي زيبا

  معايب : كنترل سخت واحدها به هنگام حمله ، تعداد كم ساختمانها ، نداشتن ويرايشگر نقشه

  نظر كلي : BR يك بازي استراتژيك خوب با قابليت هاي جالب است كه براي علاقه مندان بازي هاي RTS و دوستداران فرهنگ شرق دور جذاب خواهد بود ولي براي بازيكنان مبتدي اندكي سخت است .


  امتياز : 85 – عالي

  گروه سني : نوجوان (T )
   
 2. بازدیدیار - افزایش بازدید سایت و سیگنال های برندخرید بک لینک
عسل طبیعی و گرده گل ایرانیخرید و فروش اتوماتیک ارزهای الکترونیکی