برگزیده های پرشین تولز

biochips

Britney

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام دوستان عزيز... همه خوبين؟
اولين msg ام رو تو اين فوروم مي ذارم...و اولين تو persian blog!
:) خوشحال مي شم اگه كسي تو زمينه بيوچيپ ها به صورت عملي كاري انجام داده... باهاش آشنا بشم...
من چنتا مقاله تو اين زمينه دارم و به فكر عملياتي كردن ايده هام هستم...
كسي نظر خاصي نداره؟!:rolleyes:
مرسي

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13
سلام دوستان عزيز... همه خوبين؟
اولين msg ام رو تو اين فوروم مي ذارم...و اولين تو persian blog!
:) خوشحال مي شم اگه كسي تو زمينه بيوچيپ ها به صورت عملي كاري انجام داده... باهاش آشنا بشم...
من چنتا مقاله تو اين زمينه دارم و به فكر عملياتي كردن ايده هام هستم...
كسي نظر خاصي نداره؟!:rolleyes:
مرسي
برای کار به صورت عملی تو این زمینه باید مدرک و علم بالایی داشته باشی , در حد دکترا و دانشجوی دکترا , که فکر نمی کنم که توی فروم های غییر تخصصی مثل اینجا کسی در این حد باشه ;) ;)

ولی در حد مطالعه , من خودم در زمینه ی نانو مطالعاتی داشتم که به همین دلیل گریز هایی هم به بیوتکنولوژِی زدم

خود شما در چه حد هستین ؟

Britney

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
من دانشجوي رشته پزشكي هستم...تو زمينه ميكرواري نزديك 2 ساله تحقيق مي كنم..از طريق استادام با چنتا موسسه بيوتكنولوژي داخلي تماس داشتم...ولي به دليل هزينه بسيار بالاي طراحي بيوچيپ اغلب جواب قطعي نمي دن.. گفتم شايد اينجا بتونم راهنمايي بگيرم....:)
در زمينه بيوانفورماتيك هم واردين؟

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13
من دانشجوي رشته پزشكي هستم...تو زمينه ميكرواري نزديك 2 ساله تحقيق مي كنم..از طريق استادام با چنتا موسسه بيوتكنولوژي داخلي تماس داشتم...ولي به دليل هزينه بسيار بالاي طراحي بيوچيپ اغلب جواب قطعي نمي دن..

دقیقا , تحقیقات نانوتکنولوژیکی و بیوتکنولوژِیکی خیلی هزینه بر هستن و به سطح بالایی از علم نیاز داره

شرکت ها و صنایع مختلف به این راحتی تو این زمینه ها سرمایه گذاری نمی کنن

مگر اینکه دولت مجبورشون کنه که اینکار رو بکنن

ما هم می خواستیم که حمایت صنایع فولاد اهواز رو جلب کنیم که اینقدر سنگین گرفتن که بی خیال شدیم

در زمينه بيوانفورماتيك هم واردين؟
بیوانفورماتیک که می شه گفت یه زمینه ی تقریبا تخصصیه پزشکی هستش البته ریاضیدان ها هم از این رشته دور نیستن ولی مهندسی که من هستم به این رشته می شه گفت اصلا نزدیک نیست به همین خاطر فقط در حد آشنایی یه چیزهایی بلدم

ولی بیوالکترونیک و موتور های مولکولی و استفاده از دی ان ای بجای رسانا و از این دسته موارده
نمی شه گفت واردم , ولی چندتا سمینار شرکت کردم که موضوعش توی این زمینه بوده , البته به عنوان شنونده , مطالعاتی هم داشتم ولی چون رشتم مهندسی هستش , خب زیاد در موارد بیولوژیک کار نکردم

Britney

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
بیوانفورماتیک که می شه گفت یه زمینه ی تقریبا تخصصیه پزشکی هستش البته ریاضیدان ها هم از این رشته دور نیستن ولی مهندسی که من هستم به این رشته می شه گفت اصلا نزدیک نیست به همین خاطر فقط در حد آشنایی یه چیزهایی بلدم
ولی بیوالکترونیک و موتور های مولکولی و استفاده از دی ان ای بجای رسانا و از این دسته موارده
نمی شه گفت واردم , ولی چندتا سمینار شرکت کردم که موضوعش توی این زمینه بوده , البته به عنوان شنونده , مطالعاتی هم داشتم ولی چون رشتم مهندسی هستش , خب زیاد در موارد بیولوژیک کار نکردم

دوباره سلام:) ممنون... راستش به نظر من براي انجام يه كار تحقيقاتي عالي بايد از پلهاي اغلب نامرئي بين علوم رد شد... به همين دليل وارد مقولاتي شدم كه چندان به رشته تخصصي خودم هم مربوط نمي شن...مثلا بيوانفورماتيك كه ازتون پرسيدم..جداي از مقوله بيوتكنولوژي و طراحي بيوچيپ كه بيشتر روشون كار كردم و چند تا publication و congress دارم ، تو زمينه بيوانفورماتيك مي خوام وارد بشم... به كمك يه متخصص اين كار براي اندازه گيري شارژ مولكولها جهت طراحي ليگاند مناسب رسپتورهاي خاص نياز دارم..كه فكر مي كنم بيشتر بايد رياضيدان باشه تا پزشك! :D
فكر مي كنين از كجا بتونم راهنمايي بگيرم؟؟

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13
دوباره سلام:) ممنون... راستش به نظر من براي انجام يه كار تحقيقاتي عالي بايد از پلهاي اغلب نامرئي بين علوم رد شد... به همين دليل وارد مقولاتي شدم كه چندان به رشته تخصصي خودم هم مربوط نمي شن...مثلا بيوانفورماتيك كه ازتون پرسيدم..جداي از مقوله بيوتكنولوژي و طراحي بيوچيپ كه بيشتر روشون كار كردم و چند تا publication و congress دارم ، تو زمينه بيوانفورماتيك مي خوام وارد بشم... به كمك يه متخصص اين كار براي اندازه گيري شارژ مولكولها جهت طراحي ليگاند مناسب رسپتورهاي خاص نياز دارم..كه فكر مي كنم بيشتر بايد رياضيدان باشه تا پزشك! :D
فكر مي كنين از كجا بتونم راهنمايي بگيرم؟؟

این سایت زیر مربوط به شبکه ی پزشکی مولکولی
که یه کارگاه هم چند وقت پیش برگزار کرده فکر می کنم که از طریق این سایت بتونی اطلاعاتی بگیری

شبکه ی پزشکی مولکولی

این سایت زیر هم مرکز تحقیقات بیولوژِی مولکولی هستش
در ضمن همین سایت هم خیال برگزاری یه کارگاه تو همین زمینه رو داره ببین می تونی تو کارگاهشون شرکت کنی

مرکز تحقیقات بیولوژی مولکولی

و این هم ...
پرتال بیوانفورماتیک ایران

که زیاد مثل تو سایت دیگه فعال نیست

راستی سایت مرکز تحقیقات بیولوژی مولکولی یه کتاب هم برای دانلود تو زمینه بیوانفورماتیک داره ببین چطوره !

موفق باشی :happy:

Britney

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
دستتون درد نكنه! مرسي از راهنماييتون.:)
راستي امضاي زيبايي دارين! ياد عيد و هفت سين...
براي شما هم آرزوي موفقيت مي كنم.:happy: خوشحال مي شم اگه تو زمينه پزشكي و مطالب مرتبط كمكي لازم داشتين ازم بپرسين.:) گرچه هنوز دانشجوئم ولي سعي مي كنم اون چه از دستم بر مياد دريغ نكنم.

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13
دستتون درد نكنه! مرسي از راهنماييتون.:)
راستي امضاي زيبايي دارين! ياد عيد و هفت سين...
براي شما هم آرزوي موفقيت مي كنم.:happy: خوشحال مي شم اگه تو زمينه پزشكي و مطالب مرتبط كمكي لازم داشتين ازم بپرسين.:) گرچه هنوز دانشجوئم ولي سعي مي كنم اون چه از دستم بر مياد دريغ نكنم.

سلام دوست عزیز :happy:

خوشحالم که مفیده بود :happy: , ببخشید اگه دیر جواب دادم چند روز هفته رو نیستم

...راستي امضاي زيبايي دارين! ياد عيد و هفت سين...

دیدم عید نوروز داره نزدیک می شه گفتم یه کاری بکنم که حال و هوای نوروز داشته باشه :happy:

...خوشحال مي شم اگه تو زمينه پزشكي و مطالب مرتبط كمكي لازم داشتين ازم بپرسين.:) گرچه هنوز دانشجوئم ولي سعي مي كنم اون چه از دستم بر مياد دريغ نكنم
جدی ؟
من همیشه دوست داشتم که دوستانی از این رشته ها داشته باشم , ریاضی , فلسفه و پزشکی , همیشه از هم صحبتی باشون لذت می بردم و همچنین یه چیزی یاد می گرفتم

من چند وقت پیش فکر روی هوش مصنوعی مشغول بود و کمی هم مثل همیشه تو این مورد مطالعه کردم , ساز و کار مغز انسان برام سؤال بوده ,

نحو ه ی ثبت اطلاعات تو مغز , به یاد آوری اطلاعات دور یا نزدیک , پیدا کردن ارتباط منطقی با موضوعاتی که می بینه و می شنوه , چگونگی حفظ کردن اطلاعات شنیداری و یا دیداری ... و از این دست سؤالات

حالا که شما مایل هستین , می گم اگر می تونید یه کتاب یا مقاله , سایت و یا هر چیزی که بتونه تو این زمینه چیزی یادم بده معرفی کنید خوشحال می شم , مخصوصا کتاب :happy:

Britney

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
من همیشه دوست داشتم که دوستانی از این رشته ها داشته باشم , ریاضی , فلسفه و پزشکی , همیشه از هم صحبتی باشون لذت می بردم و همچنین یه چیزی یاد می گرفتم
منم خوشحال مي شم , اميدوارم بتونيم دوست و راهنماي خوبي براي هم باشيم:) بسيار به زمينه فيزيك و رياضي علاقه دارم البته فرصت كار و مطالعه چنداني پيدا نكردم، ولي اصول فيزيكي همه جا حاضرن و آشنايي باهاشون اجتناب ناپذيره بويژه در علوم مولكولي كه فيلد تحقيقام بيشتر تو اين زمينه هست...

حالا که شما مایل هستین , می گم اگر می تونید یه کتاب یا مقاله , سایت و یا هر چیزی که بتونه تو این زمینه چیزی یادم بده معرفی کنید خوشحال می شم , مخصوصا کتاب
حتما! تو اين زمينه براي شروع كار و مطالعه base ساز و كار مغز كتاب رفرانس درسي خودمون يعني گايتون رو پيشنهاد مي كنم... براي مطالعه بيشتر فكر مي كنم كتب در زمينه Neuroscience براتون مفيد باشه..يكي از دوستام كه سال بالايي هست تو اين زمينه خيلي كار كرده، ولي ديروز و امروز نديدمش.. در اولين فرصت كه ديدم براتون سوال مي كنم...:happy:

سايت هاي زير هم يه سر بزنين اميدوارم مفيد باشه: ( 3 تا لينك اول سايتهاي خوب انگليسي براي آشنايي با مغزه و 2 تا لينك بعدي در مورد هوش مصنوعي به زبان فارسي هستند)
http://health.howstuffworks.com/brain.htm
http://www.fi.edu/brain/index.htm
http://www.learner.org/discoveringpsychology/brain/
http://artificial-i.blogfa.com/
http://www.irandoc.ac.ir/data/e_j/vol5/mohammadi_k_abs.htm

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13
منم خوشحال مي شم , اميدوارم بتونيم دوست و راهنماي خوبي براي هم باشيم:) بسيار به زمينه فيزيك و رياضي علاقه دارم البته فرصت كار و مطالعه چنداني پيدا نكردم، ولي اصول فيزيكي همه جا حاضرن و آشنايي باهاشون اجتناب ناپذيره بويژه در علوم مولكولي كه فيلد تحقيقام بيشتر تو اين زمينه هست...

حتما! تو اين زمينه براي شروع كار و مطالعه base ساز و كار مغز كتاب رفرانس درسي خودمون يعني گايتون رو پيشنهاد مي كنم... براي مطالعه بيشتر فكر مي كنم كتب در زمينه Neuroscience براتون مفيد باشه..يكي از دوستام كه سال بالايي هست تو اين زمينه خيلي كار كرده، ولي ديروز و امروز نديدمش.. در اولين فرصت كه ديدم براتون سوال مي كنم...:happy:

سايت هاي زير هم يه سر بزنين اميدوارم مفيد باشه: ( 3 تا لينك اول سايتهاي خوب انگليسي براي آشنايي با مغزه و 2 تا لينك بعدي در مورد هوش مصنوعي به زبان فارسي هستند)
http://health.howstuffworks.com/brain.htm
http://www.fi.edu/brain/index.htm
http://www.learner.org/discoveringpsychology/brain/
http://artificial-i.blogfa.com/
http://www.irandoc.ac.ir/data/e_j/vol5/mohammadi_k_abs.htm

اوه باید خیلی خیلی ببخشید , :blush:
چرا من اینقدر دیر جواب می دم :(
ممنون از راهنماییتون :happy:
رفتم کتابی رو که معرفی کرده بودین گرفتم
اون کتاب اصل فزیولوژی گایتون که ماشاالله گرون بود , دو جلد داشت هر جلد 10000 تومن
یه کتاب چکیده ی گایتون داشت که من اون رو گرفتم 8000 تومن بود , سرفصل هاش رو یه نگاهی کردن خیلی خوب بود , خوشم اومد , امیدوارم که موقع خوندنش درگیر اصطلاحات نشم , البته اگر هم شدم ؛ شما هستین دیگه , نه ؟ :lol:
در مورد سایت ها هم دستتون درد نکنه :happy:
مخصوصا اون آخری , مقاله ی خوبی بود

Britney

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
اوه باید خیلی خیلی ببخشید , :blush:
چرا من اینقدر دیر جواب می دم :(
ممنون از راهنماییتون :happy:

خواهش مي كنم! ايرادي نداره مي دونم آخر سال سر همه حسابي شلوغه

رفتم کتابی رو که معرفی کرده بودین گرفتم
اون کتاب اصل فزیولوژی گایتون که ماشاالله گرون بود , دو جلد داشت هر جلد 10000 تومن
یه کتاب چکیده ی گایتون داشت که من اون رو گرفتم 8000 تومن بود , سرفصل هاش رو یه نگاهی کردن خیلی خوب بود , خوشم اومد , امیدوارم که موقع خوندنش درگیر اصطلاحات نشم , البته اگر هم شدم ؛ شما هستین دیگه , نه ؟ :lol:
نگران اصطلاحات نباشين،كتاب basic بسيار خوبيه جندان مطالب گنگ نداره مخصوصا اگه text بخونين كه زبان نگارنده بسيار روان و خوب هست...البته هر جاش كه لازم شد خوشحال مي شم توضيح بدم:happy:

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13
خواهش مي كنم! ايرادي نداره مي دونم آخر سال سر همه حسابي شلوغه

نگران اصطلاحات نباشين،كتاب basic بسيار خوبيه جندان مطالب گنگ نداره مخصوصا اگه text بخونين كه زبان نگارنده بسيار روان و خوب هست...البته هر جاش كه لازم شد خوشحال مي شم توضيح بدم:happy:

حتما , دارم مطالعه اش می کنم

اگر مشکلی پیش اومد همین جا شرمنده ی شما می شیم :happy:

ممنون

بالا