خرید بک لینکخرید بک لینک,خرید رپورتاژ آگهی
zula

British Airways سوخت خود را از بازيافت زباله تامين میکند

شروع موضوع توسط gasho ‏23 فوریه 2010 در انجمن گفتگوی آزاد

 1. gasho

  gasho Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏4 فوریه 2010
  نوشته ها:
  234
  تشکر شده:
  402
  روزنامه ي گاردين، چاپ لندن، نوشت: تصميم شركت هواپيمايي British Airways مبني بر تامين بخشي از سوخت مورد نياز هواپيماهاي خود از طريق بازيافت زباله هاي شهري، نيازمند اخذ تاييديه از نهادهاي نظارتي بريتانيا است.

  بر اساس اين گزارش بريتيش ايرويز براي تامين بخشي از سوخت مورد نياز جت هاي خود، قراردادي با كارخانه ي "سولناي" آمريكا منعقد كرده است كه طبق آن، شركت آمريكايي موظف شده است با احداث كارخانه اي در لندن، از ابتداي سال 2014 بخشي از سوخت مورد نياز هواپيماهاي بريتيش ايرويز را از طريق بازيافت زباله هاي شهري تامين نمايد.

  اما وزارت دفاع بريتانيا كه مسووليت كنترل كيفي سوخت هاي جت را در اين كشور بر عهده دارد، هفته ي گذشته با عجولانه توصيف كردن تصميم بريتيش ايرويز اعلام كرد: استفاده از چنين سوخت هايي در هواپيما مستلزم كار كارشناسي است و حفظ ايمني پروازها ايجاب مي كند كنترل هاي متعددي بر روي اين نوع سوخت انجام شود.

  سخنگوي بريتيش ايرويز نيز در واكنش به اظهارات مقامات وزارت دفاع گفت: حفظ ايمني پروازها در صدر اولويت هاي بريتيش ايرويز است و قطعا اين شركت بررسي هاي لازم را در اين خصوص انجام داده است.

  وي افزود: اين سوخت به تنهايي قابل استفاده نيست، بلكه نوعي سوخت مكمل است كه با تركيب 50-50 با بنزين مخصوص هواپيما قابل استفاده مي شود و كيفيت و مجوز استفاده از آن در آمريكا صادر شده است. اين سخنگو تصريح كرد: طبق برنامه، تا آخر سال 2015 بريتيش ايرويز حداقل 10 درصد از سوخت مورد نياز خود را از طريق بازيافت زباله هاي شهري تامين خواهد كرد.


  پورتال فرودگاه های کشور
   
 2. کوتاه کننده لینک
avanak عسل طبیعی و گرده گل ایرانی همکاری در فروش