برگزیده های پرشین تولز

C905 Vs KC910

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
attachment.php

به عنوان دو 8 مگاپيکسلي نسبتا مطرح در بازار داخلي, بد نديدم که يه مقايسه اي ازشون بذارم. البته فعلا خيلي ناقص هست و به مرور کاملش مي کنم. معايب موقع کار و نکات ريز و GPS و اينها رو بعدا اضافه مي کنم.

صفحه نمايش

در تابش مستقيم خورشيد تستشون کردم. هر دو عملکرد خوبي دارن. C905 در اين بخش شفافيت بيشتري نشون داد و در نمايش شماره تماس و SMS خيلي عالي کار کرد. KC910 هم شفافيت کمتري داشت ولي متن و شماره ها خوانا بودن. سوني اريکسون توي سري گوشيهاي 2.4 اينچي با صفحه TFT در مجموع خيلي خوب عمل کرده. اما KC910 هم صفحه خيلي خوبي داره و توي فضاي بسته هم فوق العاده جواب ميده. به طوري که در فضاي بسته شفافيتش از 905 هم قابل توجه تر هست. با ارفاق! به هر دو ميدم 8.5 از 10

attachment.php

بلوتوث

براي امتحان از W950 يک فايل 4 مگي رو به هر دو گوشي فرستادم. 59 ثانيه طول کشيد تا به C905 (سوني اريکسون) برسه و حدود 1 دقيقه و 25 ثانيه هم طول کشيد تا KC910 فايل رو دريافت بکنه. هر دو BT 2.0 هستن و شايد SE بودن دو گوشي رو بشه در سرعت ارسال فايل دخيل دونست. اين بخش نمره دادني نيست ولي همينطوري بخوام بگم C905 همون 9 و KC910 هم 8 از 10.

دوربين

اين بخش رو بعدا کامل مي کنم. نمونه عکس از هر دو گوشي توي اينترنت زياد پيدا ميشه. فعلا فقط دو عکس و يک تيکه فيلم از ماشين هاي در حال حرکت براي نمونه گذاشتم. من به هر دو گوشي 10 از 10 ميدم. کم-کم داره از دوربين KC910 خيلي خوشم مياد. براي ديدن عکس در سايز اصلي روي عکس هاي بالا کليک کنيد. نمونه فيلم گرفته شده با C905 رو اينجا و با KC910 رو هم اينجا آپلود کردم. 910 توي اين مقايسه که بهتر فيلم گرفت. AVI هم ميگيره و 905 هم Mp4 سيو مي کنه.

attachment.php

بلندي و شفافيت صدا و آپشن هاي پخش موسيقي,عکس و فيلم

هر دو گوشي کيفيت مناسبي موقع پخش موسيقي دارن. از اين نظر مشکلي نيست و ميشه به هر دو اطمينان کرد. اما در بخش بلندي, KC910 کم مياره و اون حجم و بلندي مورد نظر رو نداره. در قسمت Settings مربوط به پخش موسيقي در C905 همون Equaliser قديمي که ميشه به صورت دستي به صدا حجم داد و از مدلهاي 3-4 سال پيش به اينور اضافه شده رو شاهد هستيم و مثل بعضي از SE هاي ديگه که از قديم Stereo Widening داشتن (مثل W550 خدا بيامرز) اين هم داره. در مجموع بخش Media ـه C905 با منوي پله اي و ظاهري شيک و کارکردي ساده آدم رو راضي مي کنه. گزينه اول Photo هست که علاوه بر امکانات هميشگي يه سري قابليت ديگه که روي ساير SE ها هم هست رو هم داره. مثل مثلا مودي که Nostalgic هست و عکس ها رو به ترتيب و با آهنگي ملايم پخش مي کنه و از اين حرفها. پخش Music هم که آرتيست,آلبوم,ترک,پلي ليست,آديو بوک و پادکست رو شامل ميشه. در بخش Video هم که فايل هاي تصويري رو ميشه ريخت. يک برنامه اي بود که چند سال پيش لينکش رو گذاشته بودم به نام M3 فکر مي کنم که اين براي تبديل فايلهاي Mp4 معجزه ميکرد. ميشه تنظيمات گوشي مشابهي رو بهش داد و بعد هم فايل هاي تصويري با کيفيت بالا رو کانورت و پخش کرد. در مجموع به اين قسمت C905 ميدم 9 از 10. در KC910 اما کلا شاخه Entertainment رو داريم که داخلش گالري,ماي استاف,موزيک,بازي و برنامه هست. آپشن هاي خاصي براي پخش موسيقي نداره. همون چيزهاي لازم و نشون دادن کاور آرت و اينها. فايل هاي تصويري رو هم ميشه تبديل کرد و با کيفيت بالا پخش کرد. خودش هم که از فرمت هاي مختلفي پشتيباني مي کنه. در مجموع تو اين قسمت بهش 8.5 از 10 ميدم.

نصب برنامه/بازيهاي جاوا

attachment.php

سوني اريکسون به ساخت گوشيهاي قدرتمند جهت پردازش فايلهاي جاوا معروف هست. C905 هم دقيقا مثل ساير گوشيها فوق العاده در اين مورد قدرتمند عمل مي کنه و جاي هيچ حرفي رو نميذاره. 10 از 10. اين KC910 هم برخلاف خيلي از گوشيهاي ال جي (و سامسونگ هاي مشابه) خيلي خوب از پس جاوا بر مياد. براي تست برنامه/بازيها رو بلوتوث کردم روش و خيلي راحت و نصب و اجرا شد. چون صفحه کليد فيزيکي نداره موقع اجراي جاوا همون کليدهاي جهتي مجازي روي صفحه شکل ميگيره که عدم توانايي در زدن چند کليد همزمان (يا حداقل سختي اينکار) يکمي کار رو مشکل ميکنه. يعني خيلي از بازيها رو از دست ميدين. به خاطر همين مشکل 9 از 10. اما از نظر پردازش فايل ها هيچ مشکلي نداره و کم نمياره. بايد بازيهاي مخصوص صفحه نمايش KC910 رو هم در نظر گرفت. من بازي Gravity Defied رو روي هر دو گوشي ريختم که بدون مشکلي اجرا شد. بازي موبايلي که روي N82/W950 به سختي اجرا ميشه.

فایل های ضمیمه

• 07052010810.jpg
    07052010810.jpg
    45.3 KB · نمایش ها: 46
  • 07052010812.jpg
    07052010812.jpg
    41.6 KB · نمایش ها: 48
  • 07052010814.jpg
    07052010814.jpg
    19.9 KB · نمایش ها: 47
  • 07052010815.jpg
    07052010815.jpg
    18.3 KB · نمایش ها: 47

Flint Lockwood

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
319
علیرضا خسته نباشی،عالی بود :دی
به نظرم در کل C905 بهتره،از نظر سرگرمی،طراحی و ... :دی

bahrain

Pocket PC کاربر فعال موبایل و
کاربر فعال
لایک‌ها
15
دستت درد نکنه علیرضا

هرچند که این دو مدل قدیمی شدند ولی اگه بخواهم بین یکی از این دو یکی رو انتخاب کنم ال جی رو بیشتر میپسندم

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
ممنون علیرضا....زحمت کشیدی...

من هم بین این دو همون C905 رو ترجیح میدم..

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
ممنون از مهدی,محمد,مازیار
rose.gif

حالا KC910 رو احتمالا همین روزها به یه آشنا میفروشم. تو فکر خرید Wii هستم.

Wiseman

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
138
re-view ـه خیلی خوبی بود؛ خسته نباشی علیرضا جان.
من خودم با KC910 کار نکردم ولی اینطور که مشخص شد صفحه نمایش خیلی خوب و فیلم‎برداری عالی‎ داره

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
re-view ـه خیلی خوبی بود؛ خسته نباشی علیرضا جان.
من خودم با KC910 کار نکردم ولی اینطور که مشخص شد صفحه نمایش خیلی خوب و فیلم‎برداری عالی‎ داره

مرسی :wub:
آره کلا گوشی خوبی هست. فقط من کلا با این گوشیهای گنده! بدون سیستم عامل یکمی مشکل دارم!! پوچ به نظر میان!

بالا