آژانس هواپیماییexchanging

Car Audio System و...

شروع موضوع توسط Jacky ‏1 جولای 2005 در انجمن بایگانی

1. Jacky

Jacky مدیر بازنشسته - فروشنده معتبر کاربر فعال

فكر مي كنم جاي يك تاپيك كه در مورد سيستم هاي صوتي ماشين صحبت كنيم ، خالي بود.
    اين تاپيك رو زدم تا دوستان تجربيات و اطلاعات خودشون رو در ميون بذارن تا براي همگي ما راهنماي خوبي باشه . و در هنگام خريد كمتر دچار سردرگمي بشيم . چون اين بخش از بازار ما هنوز خيلي بي سر و سامان است و وضع خوب و مشخصي نداره .
    البته مي دونم كه به بحث كامپيوتر خيلي مربوط نيست ولي فروم مناسب تري پيدا نكردم تا اين تاپيك رو بزنم .

از همكاري همه رفقا ممنونم

2. Jacky

براي ابتدا خودم شروع مي كنم . اميدوارم بقيه دوستان هم تجربيات خودشون رو بيان كنن .

من حدود يك سال هست كه SONY CDX-F5500 به همراه باند هاي JBL P953 روي ماشين دارم .

SONY CDX-F5500

MP3 Playback With ID3Tag V.2.4
    CD-R/RW Playback
    CD Text Display/ Scroll
    Repeat Shuffle
    S-MOSFET Output Power: 52W x 4
    · Signal-To-Noise Ratio: 100dB+

مشخصات بيشتر

يكسال گارانتي خدمات هاي مجاز سوني ( آوانگار ، ايران ضبط و خدمات مركزي ) است .
    هد خوندن خوبي داره ، CD هاي RW رو به راحتي مي شناسه ( البته يه خرده كندتر از CD‌هاي معمول )
    از لحاظ حساسيت به حركت و لرزش هاي زياد هم واقعا خوبه و تا حالا كه اذيتم نكرده .
    طراحي Panel و كليدهاي روي آن چندان user friendly و راحت نيست .
    اكولايزرهاي خوبي داره .
    از كيفيت خروجي اش هم راضي ام .

Power Handling, RMS: 110 Watts
    Power Handling, Peak: 330 Watts
    Sensitivity: 90dB
    Frequency Response (±3dB): 35Hz - 23kHz

مشخصات بيشتر

شفافيت صداي بسيار خوبي و ايده آلي داره .
    ثبات صدا در ولوم هاي بالا هم خيلي خوبه .
    bass اون نسبت به pioneer‌ ها كمتره و اين موضوع كاملا محسوسه . ( البته منظورم اين نيست كه ضعيف است )
    سيستم هاي JBL رو بازرگاني عكاظ كيش وارد و پخش مي كنه .

فایل های ضمیمه:

3. SherlockHolmes

SherlockHolmes کاربر قدیمی پرشین تولز

داش جكي قيمت رو هم بگو!!چون در هر صورت مهمه ديگه!!;)

مخلصيم!

4. mahdeen

mahdeen کاربر تازه وارد

ممنون از جكي به خاطر اين تاپيك مفيد...
    car audio خيلي مهم هست و خيلي ها ممكنه سوال داشته باشن راجع به اين موضوع...
    من هم سيستم مورد استفاده بر روي ماشينم رو ميذارم اينجوري خود به خود آرشيو كاملي از مدل ها و تجربيات افراد روي سيستم هاي مختلف بوجود مياد...

pioneer DEH-8600MP

specs

این دستگاه پخش يا head unit -HU يكي از بهترين HU هاي سري MP3 پايونير هست... طراحي بسيار شيكي داره... مشخصات كاملش هم روي سايت موجود هست... توضيح اينكه با نام 8650 هم در بازار آسيا وجود داره...
    من از تجربه شخصي خودم بايد بگم در مقايسه با HU هاي ديگه از نظر كيفيت صداي خروجي خيلي عالي هست... تنظيم هاي صوني پيشرفته و قابليت backgroung هاي JPG هم يكي از امكانات تفريحي اش هست... امكان دانلود فيلم هاي background هم داره و از نظر زيبايي در كنسول ماشين چه در روز و چه در شب جزو بهترين گزينه ها هست البته به نظر من...
    ريموت كنترل به كنار.. خود پنل هم خيلي راحت هست كار كردن باهاش و كنترل سمت راست مانند يك joystick عمل ميكنه و به راحتي و به طرق مختلف ميشه فايل ها رو جستجو كرد... ديگه همه امكانات رو نميشه گفت و بي زحمت خودتون بخونين !!! :p

قيمت هم اضافه كردم : 320000 ناقابل !! :blush:

5. sheva2006

sheva2006 کاربر تازه وارد

khob dostan in avalin post man dar in forums,az onja ke nemidonam chetoor shoma inghadar rahat farsi minevisid man finglish nevashtam,omidvaram man ro bebakhshid.tajrobyate man dar serie pioneer ast,
    dar hale hazer man az pioneer 5650 estefade mikonam.besyar user freindly ast,sedaye khoby ham dare.

albate dar asl baraye residan be sedaye khob bayad amp va bande khob dashte bashid.
    dar hale hazer man band haye jbl va makhsosan infinity ro mipasandam.(i recommend infinity" kappa")

amp ham faghat pioneer ,on ham modele ghadim pioneer 554ya 544.
    be in system ye boombox 10"(10" baraye pride kafiye) ham ezafe konid ,ta beshavad mashine man.man dostan zeyadi daram ke systemhaye mokhtalefi ro emtehan karadand,dar pride in vaghean javab mide.

gheymat haye man ghadimi ast:

pioneer 5650 135000
    infinity 9203 89000
    amp:pioneer 554 140000
    boombox jbl 10": 85000

6. Jacky

چشم شرلوك جان ، فقط قيمت روز رو ندارم .
    ضبط رو 145 و باندها رو 62 گرفتم .

7. appbannerkhuniresbanner
  8. mahdeen

mahdeen کاربر تازه وارد

و اما speaker :D

متاسفانه اسپيكر هاي تقلبي از پايونير در دنيا خيلي توليد شده... و در ايران هم كه بازار كلاه برداري داغ هست بنا بر اين خيلي بايد توجه بشه به اين مسئله...

TS-A6975

اين اسپيكر در سايت pioneer وجود نداره در حال حاضر... ولي در بازار خاور ميانه و اروپا به وفور يافت ميشه و جزو بهترين 9 × 6 اينچ هاي پايونير محسوب ميشه... specs رو بعدا اضافه ميكنم...

از ويژگي هاي بارز اش صداي بسيار شفاف و بيس فوق العاده اس هست كه داره... خيلي از دوستان كه براي بار اول صداشو ميشنون فكر ميكنن كه sub-woofer داره ماشين !!! اگه با amp مناسب به كار بره خيلي عالي جواب ميده...

9. Spiro

Spiro Registered User

ممنون بچه ها
    جكي جان دستت درد نكنه خيلي به موقع بود احداث تاپيكت :)

10. sheva2006

dostan to speacker man vaghean jbl v infinity ro pishnehad mikonam .
    bass jbl va infinity beseyar narme valy pioneer khayly khoshke.

11. Jacky

دوست عزيز با فروم خوش اومدي :)
    اميدوارم حضور فعالي داشته باشي و بتونيم از اطلاعات هم ديگه استفاده كنيم
    من با استفاده ازنرم افزار En2Fa عزيز پست شما رو فارسي كردم . اگه بتوني فارسي بنويسي خيلي خوب مي شه .
    راستي اين قيمت ها مال چند وقت پيشه ؟
    و چند وقته كه شما با اين سيستم كار مي كني ؟
    در ضمن اگه لينك ، عكس و مشخصات بيشتري از قطعات بذاري ، بهتره .

ممنون :)

12. Jacky

همونطور كه مهدين عزيز گفت باندهاي pioneer تقلبي خيلي زياد دارن .
    اگه دوستان راهنمايي براي خريد باندهاي اصل بكنن ، خيلي ممنون مي شم .
    در ضمن made in اين باندها هم خيلي متفاوته : مالزي ، مكزيك و.... اين ها مي توني نشانه اي بر اصل يا تقلبي بودنشون باشه . يا ارجحيتي نسبت به هم دارن ؟

13. sheva2006

سلام صبح بخير

آقا خيلی ممنون از بابتهEn2Fa اين عجب نرم افزاره خفنيه.
    من با pioneer 5650 شروع ميکنم:
    صدايه 5650 خيلی بهتر از 4560 است و زياد اختلافه قيمتي هم ندارند.متأسفانه من الان قيمتی ندارم.
    ولی اختلافه بينه 5650 و 7650 فقط همون صفحه نمايشه گرافيکی است.که به نظره من زياد جالب نيست.يکی از دوستان
    در مورده 8650 اشاره کرد ،ولی بنظره من ،ان سفهه نمايش اولش خيلی جالبه بد تکراری ميشه،در مورده اين 7650 اختلافه
    قيمت 60000 تا 70000 تمنه ،فقط بخاطره يه صفحه نمايش.وگر نه صدا زياد فرقی نداره.

اين مشخصات 5650 است:
    This CD RDS tuner with WMA, MP3 and WAV format capability spells great sound. It ’s complete with a MOSFET 50 W x 4 amplifier for plenty of power. The sound has never been smoother with EEQ+ precision tuning featuring a Low Pass Filter and High Pass Filter, SFEQ for independent bass and treble customisation, Direct Sub Drive and the handy EQ-EX button. One touch and the EQ curve is perfectly optimised for the fullest sound possible. The BMX (Bitmetric Equaliser) improves the auditory impression of compressed audio files applying the latest digital compression technology. The multiple IP-Bus control lets users create a total in-car multimedia system with a multi-CD player, DVD player, TV or DAB tuner. Extra conveniences include wired remote input for use with an existing steering wheel remote control system and optional adaptor. Plus the handy pop- out rotary volume button perfectly compliments the multi-colour display.

14. avajang.com .leftavajang.com.right
  15. sheva2006

آقا يه سايت هم برايهcar audio هست ،که البته بر و بچ امريکايه خيلی اونجا حال ميکنند ولی بد نيست.
    اگر واقعاً قصده بستن سيستمه خفن داريد يه سری به اينجا بزنيد،فرور خوبی هم داره

http://www.caraudio.com/

16. sheva2006

اين باند هم بد نيست،به نظره من از pioneer خيلی بهتره،bass بسيار نرمی داره.
    من 1 ساله پيش 89000 خريدم ولی حالا حتماً پايين امده.

Key Features
    Manufacturer Sku: 9603I
    Brand: Infinity
    Product Line: Reference
    Model: 9603I
    Size: 6 X 9 in
    Design: 3-way
    Peak Power Handling: 300 Watts
    RMS Power Handling: 100 Watts
    Sensitivity: (what's this?) 92 db
    Cone Material: Polypropylene
    Surround Material: Rubber
    Min Frequency Response: 46 Hz
    Max Frequency Response: 21 KHz
    Nominal Impedence: 4 Ohms
    Bottom-mount Depth (Inches): 3.88 in
    Top Mount Depth: 3.19 in
    Warranty: 1 Year

17. kamyar_akhbari

kamyar_akhbari کاربر تازه وارد

سلام

[​IMG] عكس اسپيكر ماشين من اينجا چه كار ميكنه ؟!؟!؟ [​IMG]

اين عكس رو برادرم (كه اسمش پايين عكس هستش) (و همينجا لازم ميدونم كه از نويسنده مطلب

كه مثل خيلي ديگه از كساني كه كپي رايت رو رعايت نميكنن! ، مشخصات پايين عكس رو پاك نكردن،

تشكر كنم) ، قبل از اينكه سيستم رو روي ماشين نصب كنم ، براي سايت كار ايكس 1 گرفت و فكر كنم

بقيه عكسها هم باشه اونجا. (اگر هم نبود، بهم بگين تا بذارم همينجا ، كلي عكس از قبل از نصب گرفته

تا حين نصب و بعد از نصب دارم از سيستم [​IMG] )

من اين اسپيكر ها بعلاوه يه آمپ پايونير 6000 F و يه ساب پايونير 1201 دي وي سي بعلاوه يونيت پايونير

5650 رو ماشينم گذاشتم كه با توجه به در نظر گرفتن اتاق سمند كه خيلي از نظر صدا ، بد طراحي شده ،

برام راضي كننده هستش... (البته اينم بگم كه من اهل گوبس گوبس!! كردن تو خيابونا نيستم [​IMG] فقط

ميخواستم تو ماشين صداي خوبي داشته باشم كه الان دارم...)

در تاييد فرمايش دوستمون كه گفتن صداي قوي و شفافي داره ، يه دفعه كه اشتباها ساب ووفر رو از روي

يونيت بسته بودم ، به علت صداي بسيار خوبي كه اسپيكرها توليد ميكرد ، تا چند ساعتي متوجه بسته

بودن ساب از روي يونيت نشدم!! ، گرچه فكر كنم اسپيكر هاي من مال ژاپن نيست و توليد (نميدونم) مالزي

يا اندونزي هست، ولي قدرت و شفافيت صداي خيلي خوبي داره... (فقط اينو مطمئنم كه چيني نيست!)

يادش به خير ، همون موقع كه ميخواستم اينا رو بخرم با شونصد نفر! مشورت كردم و اينترنت و مخصوصا

سايت پايونير رو زير و رو كردم تا اينا رو بخرم.. گرچه از نتيجش ناراضي هم نيستم.. ولي خداييش خيلي

اذيت شدم سر كسب تجربه ! همين سيستم رو اگه روي 405 يا پرشيا (كه اتاق و صندوق عقبش از

نظر صوتي خيلي بهتر طراحي شده از سمند) ميبستم ، فكر كنم ميشد شيشه عقب رو با ولوم دادن خرد

كرد!! [​IMG] ولي تو ماشين من فقط نهايتا ميشه ويبره صندلي ها رو حس كرد...

اينم يكي دوتا ديگه از همون سري عكسها :

[​IMG] [​IMG]

دوستاني هم كه مايلند گوبس گوبس!! كنند تو خيابونا ميتونن برن ماشينشونو مثل ماشين دوستمون (آقاي آرش

ناطق) به اين شكل درست كنن [​IMG] (البته ايشون اين ماشين رو خيلي وقته فروختن و ديگه اين شكلي نيست

و الان يه يه تيپ 5 دارن كه عكس اونم اينجا هست )

تيپ 1

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

تيپ 5 :

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

اينم لينك عكسهاش تو Carx1 (فقط لطفا اگه خواستين جايي بذارين ، كپي رايت فراموش نشه [​IMG] ، مرسي)

http://www.carx1.com/article/visitors/akhbari/tuning_206/index.asp

http://www.carx1.com/Gallery/kambiz_akhbari/206/index.asp

موفق باشيد...

18. sheva2006

اين هم sub:
    اين يک subاست که برايه پرايد خوب جواب ميده:اون جاييه که من اينرو خريدم اونرو به صورته يهPORTABLE10 BOOMBOX در آورده بود که اگزوز هم داشت
    .داشتنه اگزوز بسيار مهمه ،چون با اگزوز يهsub 10مثله يه sub 15عمل ميکنه

البته مهمترين نکته در موردهsub داشتنه يه امپ خوب است به قوله معروف امپ بايد خوب sub
    رو پر کنه..

Handling of power RMS: 200 W
    Power of tip: 1600 W
    Frequency response: 35 Hertz - 3 kHz
    Sensitivity: 88 dB
    Impedance: 4 ohms
    Diameter voice coil: 50 mm
    Diameter of the hollow: 231 mm
    Depth of assembly: 145 mm
    You go: 40.17 liters
    Qts: 0,43
    Fs: 35 Hertz
    Qes: 0,47
    Qms: 4,99
    Closed box (vol): 20 liters

19. ehsan

ehsan Administrator

20. thomson762

thomson762 مدیر بازنشسته کاربر فعال

من خیلی وقت پیش می خواستم تو سخت افزار بزنم ولی دودل بودام و فقط برای گرفتن اطلاعات بود که بیخیال شده بودام.
    عجب بحث جالبی شده

خدای این جکی جان و سرورمون آقا مهدین گل اگر برای روغن موتور هم تاپیک بزنن تاپیک باحالی میشه :)
    ولی جدا از این حرف ها اون سوالاتی که می خواستم بپرسم رو الان می پرسم.

1-این سیستم ها و بلندگو ها چقدر از باطری ماشین کم میکنه؟
    آیا وقتی ماشین با باطری کار میکنه از اش استفاده کنیم ممکنه باطری رو تموم کنه
    البته به مرور

2-این سیم کشی بلندگو ها و غیره واقعا" کابل های مخصوص می خواهد یا این کابل ها برای صدای بهتر هستن؟
    چون یه سری کابل تو سایته xplod دیدام.

3-این قضیه منتفی شدن گارانتی برق ماشین چیه؟
    قبلا" ها می گفتن اگر سیستم رو 206 بگذارید گارانتی برق اش حذف میشه.
    راست بود یا دروغ؟

4-واقعا" ممکنه شیشه عقب ماشین رو بشکنه این سیستم ها؟!

5-این TV ها و ضبط های ماشین که الان در بازار هست ارزش خرید داره؟
    منظورم این LCD های جدید هست.
    راستی پلیس گیر میده؟

6-مگه می خوایم تو ماشین زندگی کنیم که این همه باید خرج اش کنیم :D
    آقا کامیر این N2 می خوان تو ترافیک چی کار کنن :D

21. Jacky

مي شه ضبط ماشين در حالتي كه سوئيچ هم روي اون نيست كار كنه و تبعا از باتري ماشين هم استفاده مي كنه ( در واقع برق يك سره به ضبط وصل مي شه و مستقل از سوئيچ كار مي كنه ) . ولي باتري به اين زودي و راحتي تموم نمي شه.

براي نصب باندها از همين سيم هاي معمولي استفاده مي شه ، ولي در صورت نصب آمپلي از سيم هاي با نويز كمتر استفاده مي شه .

اگه اشتباه نكنم ، قضيه اي كه در مورد 206 ها مي گفتن ، به خاطر سيستم كامپيوتر مركزي اون بود كه مي گفتن در اون ممكنه ايجاد اخلال بكنه .

بله شيشه عقب ماشين رو به خاطر همين چيزها مي شكنن .

LCD‌ها نيز مانند همه قطعات مارك ها و قيمت هاي مختلف دارن . و از لحاظ كيفيت هم در حدي هستن كه ارزش خريد داشته باشن . و اگه اشتباه نكنم پليس گير مي ده .

اگه سوال 6 رو اول مي پرسيدي اين قدر تايپ نمي كردم :blink: :D

( البته دوستان ديگه اي مقل مهدين جان كه بيان توضيحات بيشتري خواهند داد )

22. sheva2006

من سواله 4 شما رو متوجه نشدم.
    شيشه رو بخاطره اين باند بشکنند يا شيشه به خاطره صدايه بلند شکسته بشه.
    کدوم يک.
    در مورده سواله اول باطری هيچ مشکلی نداره،اون به اين راحتيها تموم نميشه فقط اگه مثلان 2 تا امپ و 2 تا
    ساب داريد بهتره يه خازن بزاريد.
    در مورده سواله آخر بهر کی ميخواد سيستم برايه ماشينش بخره پيشنهاد ميکنم اول از خودش پپرسه که چی ميخواد
    وگر نه هی پول حروم ميکنه.
    مثلا نره باند و ضبط بخره بد بگه نه خوشم نيومد حالا امپ هم ميخوام بد بعد از يه مدت
    بگه نه ساب هم ميخوام،اينجوری خرجي که شايد 400000 تومان ميشد ميشه 700000
    چون باند بايد به آمپ بخوره،آمپ بايد به ساب بخوره،ميدونيد که جنسه دسته 2 هم قيمتش ربع ميشه