برگزیده های پرشین تولز

CD-Rom,Writer

Shahab3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در خواست راهنمايي : آيا كسي با رايترهاي جديد MSI كار كرده است؟خوب يا بد !!!!!!! لطفا مدل رايتر خود را هم ذكر نماييد.

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
در مورد دي وي دي رام، سي دي رام، دي وي دي رايتر و سي دي رايتر هر سوالي داريد در اين قسمت مطرح كنيد.
البته سوالاتي مربوط به بازار باشد.
متشكرم. :)

aftab_ir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از MohammadR :
در مورد دي وي دي رام، سي دي رام، دي وي دي رايتر و سي دي رايتر هر سوالي داريد در اين قسمت مطرح كنيد.
البته سوالاتي مربوط به بازار باشد.
متشكرم. :)
سلام
من مدتی است می خوام یک cd رایتر بگیرم .ولی تو نوعش ماندم که چی بگیرم . یکی می گفت طوری بگیر که هم cd رایت کنه و هم DVD ROM باشه . در ضمن می خوام با کارآیی و با کیفیت باشه . همچنین قیمتش هم مناسب باشه :rolleyes: . می شه راهنماییم کنید .ممنون می شم .

Jacky

مدیر بازنشسته - فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
34
دوست عزيز اين بحث يك مقدار در آدرس زير مطرح شده ، سري به اونجا بزن :
http://forum.persiantools.com/showthread.php?t=10236
در ضمن Writer Combo ( رايتري كه DVD هم مي خونه ) ماركهاي محدودتري در بازار موجوده . چيزايي كه راحت مي توني پيدا كني : Sony , MSI, Teac,LG و البته TDK رو هم شايد با سختي بتوني پيدا كني .lite On هم يه زماني Combo ش در بازار پيدا مي شد . Asus كه هيچ وقت نديدم Combo داشته باشه .
MSI كه به هيچ وجه نخر . در مورد اين Teac اطلاعي زيادي ندارم كه كيفيتش چطوره .
بهترين اتخابت براي رايتر Comb : سوني يا TDK است .
اگر هم Combo نخواستي كه Asus بگير ، ريسكش كمتره .

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
آقا به نظر من Combo نگير!
اصلا خوب نيست.
گرفتم يك DVD-ROm جدا و يك CD-Writer جدا ممكنه گران تز بشه اما عمر بيشتري خواهد كرد

buf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
دی وی دی پلیر چی بخرم؟... مظنه چند؟

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
دوست عزيز من منظورت خوب نگرفتم ، Dvdrom براي كامپيوتر مي خواي يا DVd Video براي خونه ؟ فكر كنم دومي مي گي نه ؟

buf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
نه، اولي! يعني برا كامپيوتر.
مرسي...

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
دادش خيالت رو راحت كنم ، برو يك سره Asus بخر . حدود 26 تا 29 هزار تومانه . روي خود بدنه رو هم نگاه كن هولوگرام MTC داشته باشه . ( گارانتي اصلي Asus همينه ) سرعت خوندن ، كپي كردن و بي سر و صدايي اش واقعا خوبه . در كل گزينه ايده آلي . كار Cdrom رو هم برات به خولي انجام مي ده . اين سري فعالي هم ATA100 است . خيلي از اين DVdrom هاي بازار هد خوندن بسيار حساس و سرعت پاييني در خوندن دارن ، ولي اين رو با خيال راحت مي توني بخري .
من خودم با دو مدل Pioneer هم مكشي و هم معمولي كار كردم . هد خوندنشون خيلي قوي نيست ، و سرعتشون هم متوسطه ، صداي باز و بسته شدن درش هم يه خورده وحشتناكه . در حال حاضر هم يك Toshiba دارم . با دست كاري هايي كه كردم سرعت خوندنش الن خيلي عاليه ، ولي بعضي مواقع كه داره كپي مي كنه صداي زودپز مي ده .
بچه ها هم كه با Plextor كار كردن ، مي گفتن سرعت و صداش تعريفي نبود .
( چون DVd در كشور ما وقتي به دستت مي رسه يا كلي خش و خط داره ، چون هيچكدوم با Pack و درست و حسابي نمياد و يا اكثرا كپي است ، براي همين انتخاب يك دستگاه با هد قوي ، كاملا ضروريه )
موفق باشي

buf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
خيلي ممنون از راهنماييت

black_jack_of_black_city

Registered User
لایک‌ها
73
با قلبی شکسته در انتظار مرگ گوشه ای نشستم . به آرز
الان پس ديويدي رايتر خوب كه بخواد برا من مثه چي كار كنه يعني زياد رايت بزنه چنده؟

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
بلكي جان اينجا در مورد DVD Writer ها صحبت شده ، و ستوده يه آمار جديد از موجودي بازار رو داده و خودش هم بتازگي يكي خريده . به اينجا هم يه سري بزني بد نيست .

sepehr650

Guest
لایک‌ها
0
cd writer خوب و نسبتا ارزون با گارانتی چی خوبه؟
یه سوال ضایع: dvd rom سی دی رام هم هست؟

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
جواب سوال اول:
من فكر مي كنم TDK انتخاب خوبي باشه
2-بله

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
دوست عزيز cd writer ها كلا قيمتشون پايينه . ( 27-34) بجز plextor كه 50 است . asus خريد بدون ريسكيه . 18 ماه هم گارانتي داره .(گارانتي MTC ) قيمت هم 28 تا 30 . lite on هم جنس خوبيه ولي گارانتي اش كمه ( 6 ماه ) قيمت هم 25 تا 27 . nec دو سال گارانتي و سه ماه تعويض داره ، ولي باهاش تاحالا كار نكردم . قيمت 32 تا 35 . tdk هم بين 35 تا 40 . ( 6 ماه گارانتي )
dvdrom كارcdrom رو هم انجام مي ده و اگه خواستي بخري فقط asus بخر ( روي اين يكي كاملا تاكيد مي كنم )

blacklife1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
جكي جان من شما رو خيلي دوست دارم و به حرفاتون هم كاملا ايمان دارم
ولي نمي دونم چرا از ايسوز ( سي دي رايترش ) اين هم بدي ديدم
توي يه ماه دوتا از دوستام 2 تا سي دي رايتر ايسوز سوزوندن ( البته در هنگام كار نه اينكه بخوان باهاش ور برن )
من خودم TDK رو خيلي مي پسندم ( كارش رو هم ديدم و خيلي هم ازش راضي بودن)
من خودم هم يه رايتري TEAC از اون مدلهاي 24x دارم كه اصلي هست و حدود 3 سال و بيشتره كه داره كار مي كنه و آخ هم نگفته
تازگي ها هم يدونه TDK براي يكي از دوستان گرفتم كه خيلي داره حال ميده
نظر شما چيه؟

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
من مخلصم blacklife جان ، شما محبت داري و به بنده لطف داري ؛ داداش . خجالتم نده . :blush: :D
در مورد رايتر كه شما گفتي ، دليل تاكيد من بر asus طول عمر و كار مطمئن اونه ، كه متاسفانه شما نتيجه عكس گرفتي. من در ط.ل تجربيات شخصيم ، مشكل خاصي در اين ها نديدم . حداقل 10 تا cdrom asus رو ديدم كه 3 تا 5 سال بدون هيچ مشكلي كار كردن و مي كنن . در مورد رايتز ها نمونه هاي زيادي در طول اين دو سه سال بوده كه حتي بجاي cdrom هم ازشون استفاده مي شده و هنوز هم هيچ مشكلي نداره . به همين خاطر هم خريد asus رو ، خريد بدون ريسكي مي دونم . ( راستي من هميشه گفتم ، به هيچ جنسي تعصب ندارم ، يه وقت فكر نكني من به اين مارك تعصب خاصي دارم ) و در ضمن جون گارانتي معتبر ، با مدت زمان خوبي داره ( 18 ماه ) باز هم به خيلي ها ترجيح مي دم . و من يك مساله خيلي برام مهمه ، كه روي پول ديگران ريسك نكنم ، به همين خاطر سعي مي كنم خريد كم ريسك تر رو براي ديگران انجام بدم ، و كسب تجربم از جيب خودم باشه ، نه مردم .
ولي تجربه من از TDK خيلي مثبت نبود و گارانتي اش هم كه 6 ماه بيشتر نيست .
من شخصا از رايترهاي lite on خيلي خوشم مياد و جنس واقع خوبيه ؛ اين قضيه رو با يك جستجو در اينترنت هم مي توني پيدا كني . و حدود يك سال هم روي سيستم خودم استفاده مي كردم ، ولي مدت گارانتي كمي داره ( 6 ماه ) و به كسي هم تا حالا پيشنهاد نكردم .

در هر حال بنظر من يكي از اصول مهم قبل از هر خريدي اينه كه : اگه از جنسي راضي بودي و بهش اعتمادي داشتي اون رو در اولويت قرار بده ، اگه نسبت به جنسي بد دل هستي ، بي خيال اون شو ، چون اين قدر با خودت و اون ورمي ري كه يه مشكلي پيش بياد . ( هر جنسي مشتري خودش رو داره )
در ضمن اگه در مورد كم و كيف و جزييات بيشتر رايترهايي كه گفتي خراب شدن ، اطلاعي بدي ممنون مي شم .

blacklife1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جونم برات بگه كه
يكي از اين رايتر ها بعد از 6 ماه كه خريداري شده بود بعد از رايت 10 عدد سي دي پشت سر هم ديگه سي دي رايت نكرد و بعد از كنكاش و فرستادن براي گارانتي شركتي كه گارانتيش بود ( نمي دونم كجابود ) با هزار جور بهانه گفتن كه از گارانتي خارجه
خلاصه بعد از برگشتن رايتر از گارانتي ما خودمون كه بازش كرديم و يخورده اينور و اونورش كرديم مشخص شد كه چشمش مورد پيدا كرده و بعد از تست يه چشم ديگه مشخص شد كه بله از چشمش بوده و چشمش خراب شده بود
رايتر دوم هم طرف بعد ازيك سال ( البته اينو بگم كه توي اين يك سال خيلي سي دي رايت كرده بود ) رايتر ديگه رايت نكرد

در مورد اينكه گفتين از رايتر به عنوان سي دي رام استفاده شده , اينو بگم كه من خودم مدت 1.5 سالي هست كه از رايترم به عنوان سي دي رام استفاده مي كنم و سي دي هايي رو هم كه توي سي دي رام بعضي مواقع اجرا نمي شن رو اجرا مي كنه

در مورد TDK هم كه همونجور كه گفتم من هم ازش راضي هستم و كارش رو تاييد مي كنم و Lite on رو هم نديدم و كار نكردم باهاش ( ولي مطمئن هستم كه مارك خوبي بايد باشه كه شما خوشتون اومده )

با جمله هاي آخرتون هم موافقم كه اگه از جنسي راضي نباشه آدم اينقدر باهاش ور ميره تا يه بلايي سرش بياد و سر آخر هم ميگه كه اون مشكل داره و خودش تقصيري نداره

بالا