برگزیده های پرشین تولز

Celeron D 64Bit vs Sempron 64

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
Intel يا AMD مسئه اين است :D
تو تاپيك مشاوره براي خريد CPU بحث شد كه كدوم يكي از اين دو تا CPU‌ الان خريدشون به صرفه تر هست ؟ Celeron D 64Bit يا Sempron 64 ؟
بچه هاي اين فروم كه ماشاالله همه AMD باز هستند از روي تعصب يا هر چير ديگه اكثرا ميگن Sempron 64 اما من قبول ندارم و باور دارم كه AMD يا شركت وارد كننده اين CPU‌ها به ايران داره از محبوبيت AMD‌ و حسن اعتماد شما استفاده ميكنه !

عملكرد هر پردازنده اي در كاربردش مشخص ميشه و هيچ دليلي وجو نداره پردازنده اي كه بر بازي عملكرد بهتري در محاسبات تركيبي هم همون عملكرد رو ارائه بده .
براي يك سيستم اداري يا يك سيستم خانگي كه بازي هاي كامپيوتري سهم بسيار كمي از برنامه هاي اون رو تشكيل ميدهند پردازنده Celeron D 64Bit خيلي سر تر از Sempron 64‌هست . از نظر تئوري داشتن نرخ فركانس بسيار بالاتر و پشتيباني از دستورالعمل هاي SSE3 و همچنين تكيه بر معماري قدرتمند !!!! (خداكنه) NetBrust كه شالوده Pentium 4 بر روي اون قرار داده شده تنها مزيت هاي اندكي است كه بيان ميشوند از طرف ديگر سكوي 775 كه برخلاف سكوي 754 آينده درخشاني دارد اميد به ارتقا پردازنده ارزانقيمت را در آنيده زنده نگه ميدارد .
همچنين آنچه كه به همه اثبات شده است پايداري سيستم هاي مبتني بر پردازنده هاي اينتل در مقايسه با سيستم هاي مبتني بر پردازنده هاي AMD‌هست . اگه Stess Test هاي Tomshardware رو بخونيد كاملا براي شما مشخص خواهد شد كه پردازنده هاي اينتل علارقم اينكه توان مصرفي و توان حرارتي بالاتري دارند اما كاملا پايدارند به طوري كه در تست سنگين 14 روزه اين سايت هيچ مشكلي را ايجاد نكردند .

بهتره مزيت هاي اسمي و تئوري رو فراموش كنيم و در عمل اين دو رو مقايسه كنيم .
من پردازنده Celeron D 335J رو ملاك قرار دادم با قميت 78 هزار تومان
Sempron هاي هم قيمت عبارتند از Sempro 2800 با قيمت 74 هزار تومان
Sempron 3000 با قيمت 86 هزار تومان و Sempron 3100 با قيمت 104 هزار تومان .
(قيمت ها رو ديروز از بازار گرفتم )

اختلاف قيمت celeron D و Sempron 3100 حدود 22 هزار تومان هست حالا بريد تو اين صفحه و نتيجه هر تستي رو كه دوست داريد ببينيد . البته به غير از بازي ها و تست هاي سه بعدي . حالا پاسخ اين سوال رو بديد : آيا واقعا 22 هزار تومان ارزشش اين اختلاف كارايي رو داره ؟
فراموش نكنيد كه داريد روي يك سيستم ارزون قيمت بحث ميكنيد و 22 هزار تومان رو ميتونيد معادل 256 مگ رم بيشتر يا اسپيكر قوي تر يا حتي يك DVD رايتربه جاي CD-RW در نظر بگيريد .

متاسفانه مقايسه هاي قابل استنادي ميان مدل هاي جديد Sempron و Celeron D نيست باسه همون من به مقايسه قديمي Toms‌اكتفا كردم . در ضمن فراموش نكنيد كه اين Sempron 3100 اون Sempron 3100 معروف با هسته پاريس نيستند كسي ميدونه چي هستند پس ؟ اما تو تست هاي تامس اون رو تست كردند .
همچنين تو اين تست ي كه اين زير ميگذارم

3303.png

مسلما براي همچين كامپيوتري كه بازي هاي كامپيوتري زياد توش كاربرد ندارند استفاده از كارت گرافيك آنبرد يك مزيت هست اما چيپست هاي ارائه دهنده سوكت 754 پردازنده هاي گرافيكي زياد جالبي ندارند

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
مبحث خيلي جالبيه خصوصا برا كسايي كه قصد خريد چنين سيستمهاي بغير از كاربرد بازي رو دارن
شما ميتونيد يه پردازنده Celeron D رو با يكي از چيپستهاي تواناي اينتل با گرافيك توكار پيكر بندي كنيد در ضمن اينكه قابليت ارتقائ نسبي هم براي پردازنده هاي سطح بالاتر هس

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
دقيقا چون خودم همچين قصدي رو دارم اين قدر دارم روش تاكيد ميكنم .
اگه از دوستان كسي مخالفه دليل خودش رو بگه و ما رو از اشتباه در بياره .

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
حرف شما در مورد CPU تا حد زیادی درسته، ولی خب چون ما هیچ وقت از معماری intel خیر ندیدیم، اینجوری از Intel زده شدیم و هی AMD,AMD می کنیم!:wacko: :lol:
یه نکته دیگه هم هست! شما وقتی میخوای سیستم CeleronD جای Sempron ببندی، فقط اختلاف قیمت CPU رو محاسبه میکنی؟:hmm: دقت کن که CeleronD رم DDR2 استفاده میکنه که از رم ِِDDR400 که برای Sempron استفاده میشه گرونتره! تازه CeleronD فقط با چیپ Intel خوب از آب در میاد که اونم گرونتر از چیپ nforce3 یا nforce4 برای Sempron هستش! قیمت کل رو با در نظر گرفتن اینها حساب کن!:blink: :blink:
اما در کل میشه گفت CeleronD 64bit یکی از اقتصادی ترین و کار آمد ترین محصولات intel تو این چند وقته بوده! ;) :)

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
من میگم سمپرون و الان من از یه سمپرون 2800+ 64 بیتی استفاده میکنم.به نظرم amd قابل اطمینان تره.کل صحبت سونی عزیز تائید میشه

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
من يه بررسي كردم الان برا پلتفرم CeleronD اينتل با گرافيك تو كار دو تا چيپست خوب وجود داره يكي ati xpress200 و ديگري 945g
البته 915g هم هس ولي بنظر محدوديت ارتقائ پردازنده نسبت به 945g داره
براي انتخاب بهترين گرافيك تو كار خوب مسلما ati xpress200 بالاترين عملكرد در بخش directx9 براي يه IGP محيا ميكنه اما من در كل 945g انتخاب برتر ميدونم چون فكر ميكنم پايداري بهتري و تا حد كمي عملكرد بالاتري داره
يه نكته هم هس كه فكر ميكنم 945g تنها ddr2 ساپورت باشه اما بردهايي از xpress200هستن كه هر دوي ddr2 و ddr روي يه برد محيا كنن بهر حال تا جايي كه اطلاع دارم اختلاف قيمتي ddr2 با نسخه اوليه خودش الان زياد نيست
در مورد قيمتها هم كاملا موافقم كه در هزينه كلي مطمئنا سيستمهاي CeleronD هزينه بالاتريو در مقايسه با Sempronها رو دست خريدار ميزارن
ضمنا الان بهترين عملكرد IGP برا پلتفرم Sempronها با خانواده چيپهاي جديد NVIDIA C51 هس كه براحتي ميشه يكي از اونا رو در يكي از بردهاي سوكت 754 با Sempron جمع كرد بهر حال اين برا كسي مهمه كه بخواد با حداقل،يه سيستم بازي جمع كنه

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
بچه ها یه مسئله ای که خیلی روی AMD تاثیر بدی از نظر تبلیغی گذاشته مشهور شدن اون به cpu داغ هست که برای من ثابت شده که این مسئله حقیقت نداره چون خودم یه amd 64 3200 دارم که دماش روی 32 33 هست و یه بارتون 2500 که دماش روی 49 هست در صورتی که من چند جا که سیستم اینتل دیدم دماشون خیلی بالاتر بوده مثلا دوستم تازگی ها یه سیستم 2.8 pentium 4 سوکت 478 بسته که دمای اون روی 55 هست . اما دمای 775 ها رو نمیدونستم .

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
راستی بچه ها دمای 775 ها چجوریه ؟

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از Persianit :
با خرید CeleronD یا یک محصول اینتل بعدا دیگه جای ارتقا ندارید.
ولی amd رو میشه روی مین بوردهای 2 سال پیشش cpu جدید سوار کرد

والا من هرچی فکر میکنم، عکس این قضیه بنظرم درست میاد! :blink: :blink:
اونی که آینده داره، Socket LGA775 هستش! نه Socket 754 ! مگه 2سال پیش Socket754 بود؟ تازه نسلشم دیگه داره منقرض میشه و آینده نداره! اما دقیقا عکس گفته شما، این LGA775 هستش که آینده داره و الان همه محصولات اینتل رو میتونی رو این Socket پیدا کنی! :D
یکی از اصلی ترین ضعفهای Semrpon بنظر من همین Socket اش هست....:hmm: :(
من که خودم در کل به Semrpon رای میدم!:happy: ولی خب اینی که شما گفتی اصلا صحیح نبود....:blink:​

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از graphiator :

چه ربطی داشت؟؟؟ :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:
کسی نپرسید بهترین CPU چیه که! اگه اینجوریه، منم میگم Athlon FX-57 !!!
فکر کنم بحث سر Semepron 64bit و CeleronD 64bit هستش !!:wacko:

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از SonyStyle :
حرف شما در مورد CPU تا حد زیادی درسته، ولی خب چون ما هیچ وقت از معماری intel خیر ندیدیم، اینجوری از Intel زده شدیم و هی AMD,AMD می کنیم!:wacko: :lol:
یه نکته دیگه هم هست! شما وقتی میخوای سیستم CeleronD جای Sempron ببندی، فقط اختلاف قیمت CPU رو محاسبه میکنی؟:hmm: دقت کن که CeleronD رم DDR2 استفاده میکنه که از رم ِِDDR400 که برای Sempron استفاده میشه گرونتره! تازه CeleronD فقط با چیپ Intel خوب از آب در میاد که اونم گرونتر از چیپ nforce3 یا nforce4 برای Sempron هستش! قیمت کل رو با در نظر گرفتن اینها حساب کن!:blink: :blink:
اما در کل میشه گفت CeleronD 64bit یکی از اقتصادی ترین و کار آمد ترین محصولات intel تو این چند وقته بوده! ;) :)

درسته معماري NetBrust نتونسته تمام انتظارات رو بر آورده كنه و اينتل هم حالا حالا ها هيچ برنامه اي براي تعويض اون نداره (براي اثبات كارايي اين معماري مقايسه P4 و Pentium M از سايت Toms كار آمد هست) .

نه من فقط قيمت CPU رو در نظر نگرفتم و با در نظر گرفتم قيمت سكوي CPU دارم ميگم كه سيستم Sempron صرفه اقتصادي براي اون دسته از كاربراني كه بازي و برنامه هاي سه بعدي به ندرت بر روي كامپيوترشون اجرا ميكنند نداره .

سكوي Celeron D چيه ؟ مادربرد Micro ATX با چيپست i915GL يا i915GV گرون ترين مادربرد اين دسته 80 تومان هست !!!! چه امكاناتي داره : PCI-E و SATA و HD Audio و 900 Intel Media Acclerator و خيلي چيزاي ديگه كه به الان تو ذهنم نيست . يكي ش كه الان يادم اومد همون پايداري فوق العاده اي هست كه CPU‌هاي اينتل با چيپست هاي اين شركت ارائه ميكنند .
سكوي داراي اين امكانات رو سوكت 754 چيه ؟
مادربرد full ATX با چيپست nForce 4 4x : كه IMA 900 رو نداره يعني بايد باسش كارت گرافيك بخري اونم PCI-e . اما مزيت هايي هم داره مثل NCQ و SATA 2 . از اين بابت ميگم Full ATX چون Micro ATX گير نمياد . حالا شما فكر ميكني اين مادربرد با كارت گرافيكش ارزون تر از 80 هزار تومان در بياد ؟

راستي يك چيزي رو فراموش كردم : كسي كه باسه Celeron D حافظه DDR2 ببنده واقعا مخش عيب داره :) اگه بخواي سينكرونش كني با DDR266 دو كاناله كاملا پهناي باند 533 مگاهرتزي FSB ش رو پر ميكنه !
مادربردهاي مبتني بر i915GL/GV هم DDRساپورتند .

با اين توصيفات قبول داري كه سكوي Celeron D هم از سكوي Sempron به صرفه تره ؟

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از ARH :
درسته معماري NetBrust نتونسته تمام انتظارات رو بر آورده كنه و اينتل هم حالا حالا ها هيچ برنامه اي براي تعويض اون نداره (براي اثبات كارايي اين معماري مقايسه P4 و Pentium M از سايت Toms كار آمد هست) .

نه من فقط قيمت CPU رو در نظر نگرفتم و با در نظر گرفتم قيمت سكوي CPU دارم ميگم كه سيستم Sempron صرفه اقتصادي براي اون دسته از كاربراني كه بازي و برنامه هاي سه بعدي به ندرت بر روي كامپيوترشون اجرا ميكنند نداره .

سكوي Celeron D چيه ؟ مادربرد Micro ATX با چيپست i915GL يا i915GV گرون ترين مادربرد اين دسته 80 تومان هست !!!! چه امكاناتي داره : PCI-E و SATA و HD Audio و 900 Intel Media Acclerator و خيلي چيزاي ديگه كه به الان تو ذهنم نيست . يكي ش كه الان يادم اومد همون پايداري فوق العاده اي هست كه CPU‌هاي اينتل با چيپست هاي اين شركت ارائه ميكنند .
سكوي داراي اين امكانات رو سوكت 754 چيه ؟
مادربرد full ATX با چيپست nForce 4 4x : كه IMA 900 رو نداره يعني بايد باسش كارت گرافيك بخري اونم PCI-e . اما مزيت هايي هم داره مثل NCQ و SATA 2 . از اين بابت ميگم Full ATX چون Micro ATX گير نمياد . حالا شما فكر ميكني اين مادربرد با كارت گرافيكش ارزون تر از 80 هزار تومان در بياد ؟

راستي يك چيزي رو فراموش كردم : كسي كه باسه Celeron D حافظه DDR2 ببنده واقعا مخش عيب داره :) اگه بخواي سينكرونش كني با DDR266 دو كاناله كاملا پهناي باند 533 مگاهرتزي FSB ش رو پر ميكنه !
مادربردهاي مبتني بر i915GL/GV هم DDRساپورتند .

با اين توصيفات قبول داري كه سكوي Celeron D هم از سكوي Sempron به صرفه تره ؟

آخه گرافیک onboard....:wacko: میدونم میگی برای کسی که بازی و کارهای 3D نمی کنه.... وای خب من هیچ وقت اصلا onboard هارو حساب نکرم... :D :D :lol: ولی خب در این مورد که شما میگی، بله، حرفتون درسته!;)
در مورد RAM هم من نمیدونستم چیپست intel رم DDR هم ساپورت میکنه! فکر میکردم فقط چیپ ATI هست که با Socket LGA775 میتونه رم DDR رو داشته باشه!:blush:
خب اینطوری که شد، آره، CeleronD بصرفه تره! ولی با یه شرط بزرگ!!
بازی تعطیل!!!!
:blink: :blink: :wacko: :wacko: :( :(

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
من که خودم در کل به Semrpon رای میدم!:happy: ولی خب اینی که شما گفتی اصلا صحیح نبود....:blink:

sonystyle مطمئني كه از روي تعصبت راي ندادي ؟

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
من میگم سمپرون و الان من از یه سمپرون 2800+ 64 بیتی استفاده میکنم.به نظرم amd قابل اطمینان تره.کل صحبت سونی عزیز تائید میشه

منم الان يك Athlon 64 3000 زير دستمه اگه بخوام از روي تجربه و تعصب نظر بدم مگم فقط مال خودم :)
من اين تاپيك رو زدم تا دلايل حرف شما روشن بشه شايد من در اشتباه باشم .

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
راستی بچه ها دمای 775 ها چجوریه ؟

ببين درجه حرارت كاري پردازنده هاي P4 با هسته Prerscott كلا بالاتره . در اين شكي نيست و همه جا هم دارند ميگند . اما Celeron D 64Bit‌ كه از همين هسته تقريبا توليد شده حداكثر توان مصرفيش 84 وات هست و تا دماي 69 درجه رو تحمل ميكنه .
اين پاسخ سوالت . اون بحثي كه در مورد داغ بودن پردازنده هاي AMD‌هست هم يك شايعه بازاري ها هست كه اصلا صحت نداره .
Tomshardware اين قصيه رو اثبات كرده كه با اينكه Pentium4 از Athlon 64 خيلي درجه حرارت بالاتري در حالت burn داره و توان بيشتري هم مصرف ميكنه اما پايدار تره .

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از Xradical :
من يه بررسي كردم الان برا پلتفرم CeleronD اينتل با گرافيك تو كار دو تا چيپست خوب وجود داره يكي ati xpress200 و ديگري 945g
البته 915g هم هس ولي بنظر محدوديت ارتقائ پردازنده نسبت به 945g داره
براي انتخاب بهترين گرافيك تو كار خوب مسلما ati xpress200 بالاترين عملكرد در بخش directx9 براي يه IGP محيا ميكنه اما من در كل 945g انتخاب برتر ميدونم چون فكر ميكنم پايداري بهتري و تا حد كمي عملكرد بالاتري داره
يه نكته هم هس كه فكر ميكنم 945g تنها ddr2 ساپورت باشه اما بردهايي از xpress200هستن كه هر دوي ddr2 و ddr روي يه برد محيا كنن بهر حال تا جايي كه اطلاع دارم اختلاف قيمتي ddr2 با نسخه اوليه خودش الان زياد نيست
در مورد قيمتها هم كاملا موافقم كه در هزينه كلي مطمئنا سيستمهاي CeleronD هزينه بالاتريو در مقايسه با Sempronها رو دست خريدار ميزارن
ضمنا الان بهترين عملكرد IGP برا پلتفرم Sempronها با خانواده چيپهاي جديد NVIDIA C51 هس كه براحتي ميشه يكي از اونا رو در يكي از بردهاي سوكت 754 با Sempron جمع كرد بهر حال اين برا كسي مهمه كه بخواد با حداقل،يه سيستم بازي جمع كنه

دور 945G رو خط بكش چون مادربرداش خيلي گرون هستند اما Radeon Xpress 200 قابل بحث هست . در ضمن من هيچ چيزي در مورد تفاوت CPU Support List ميان چيپست هاي 915 و 945 نشنيدم اونچه كه مهمه اينه كه 915GL/GV به صورت رسمي از celeron D 64 Bit پشتيباني ميكنند .
اما Radeon Xpress 200 : مادربردهايي كه از اين چيپست در دسترس ما هستند فقط مال Asus‌ اند كه ليست كاملشون رو ميتوني ايجا ببيني . ارزون ترين مدلش كه همون P5RD1-VM‌ هست يك چيزي تو مايه ها 80 تومان هزينه داره يعني از نظر قيمتي با i915GL/GV فرقي نميكنه و تنها مزيتش اينه كه از پردازنده گرافيكي قدرتمند تري استفاده ميكنه كه اين موضوع براي شخصي كه بازي نميكنه و برنامه سه بعدي به ندرت اجرا ميكنه كمتر ارزش داره . اما مزيت هاي i915GL/GV نسبت به اين چيپست خيلي زياده مثلا روي اين مادربردها پل جنوبي ULI استفاده شده در حالي كه اونور ما پل جنوبي قدرتمند Intel ICH6 رو داريم كه زمين تا آسمون با هم فرق ميكنند .
متاسفانه مادربرد ارزون قيمت با اين چيپست نمي شه پيدا كرد و بهترين انتخاب براي سكوي پردازنده Celeron D 64 Bit همون i915GV/GL هست .
حالا كدون يكي از 915GV و 915GL‌ بهتره ؟ بايد تحقيق بشه !
اگه اين Nvidia C51 ها سريع وارد بازار بشند و قيمت قابل رقابتي داشته باشند قضيه فرق ميكنه ! اون موقع ديگه نميشه گفت كه Celeron D 64 Bit بي شك از Sempron 64 bit باسه كسي كه بازي نميكنه به صرفه تره .

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از ARH :
دور 945G رو خط بكش چون مادربرداش خيلي گرون هستند اما Radeon Xpress 200 قابل بحث هست . در ضمن من هيچ چيزي در مورد تفاوت CPU Support List ميان چيپست هاي 915 و 945 نشنيدم اونچه كه مهمه اينه كه 915GL/GV به صورت رسمي از celeron D 64 Bit پشتيباني ميكنند .
اما Radeon Xpress 200 : مادربردهايي كه از اين چيپست در دسترس ما هستند فقط مال Asus‌ اند كه ليست كاملشون رو ميتوني ايجا ببيني . ارزون ترين مدلش كه همون P5RD1-VM‌ هست يك چيزي تو مايه ها 80 تومان هزينه داره يعني از نظر قيمتي با i915GL/GV فرقي نميكنه و تنها مزيتش اينه كه از پردازنده گرافيكي قدرتمند تري استفاده ميكنه كه اين موضوع براي شخصي كه بازي نميكنه و برنامه سه بعدي به ندرت اجرا ميكنه كمتر ارزش داره . اما مزيت هاي i915GL/GV نسبت به اين چيپست خيلي زياده مثلا روي اين مادربردها پل جنوبي ULI استفاده شده در حالي كه اونور ما پل جنوبي قدرتمند Intel ICH6 رو داريم كه زمين تا آسمون با هم فرق ميكنند .
متاسفانه مادربرد ارزون قيمت با اين چيپست نمي شه پيدا كرد و بهترين انتخاب براي سكوي پردازنده Celeron D 64 Bit همون i915GV/GL هست .
حالا كدون يكي از 915GV و 915GL‌ بهتره ؟ بايد تحقيق بشه !
اگه اين Nvidia C51 ها سريع وارد بازار بشند و قيمت قابل رقابتي داشته باشند قضيه فرق ميكنه ! اون موقع ديگه نميشه گفت كه Celeron D 64 Bit بي شك از Sempron 64 bit باسه كسي كه بازي نميكنه به صرفه تره .

در سته بردهاي 945G گرون هستن من هم به اين نكته اشاره كردم كه بردهاي اينتل عموما گرونتر از بردهاي هم رديفوشن در AMD هستن فرضا يه برد xpress200 برا پلتفرم اينتل گرونتر از نسخه AMDش در مياد در ضمن بردهاي asus با اين چيپ مسلما نميتونه در رديف بردهاي خيلي ارزون قرار بگيره حداقلش اينه كه ميتوينم بگيم سوكت 775 asus اوركلاكينگ بهتريو با xpress200 فراهم ميكنن
در مورد تفاوت ساپورت پردازنده بين 915 و 945 اگه اشتباه نكنم سري Pentium D رو 915G ساپورت نميكنه انگار اين شامل xpress200 هم هس در حاليكه 945G از اين مزيت برخورداره هر چند براي يه كاربر معمولي فكر نكنم خيلي مهم باشه مگه اينكه فكر كنه برا اينده شايد بخواد قدرت بيشتري از توانايي پردازش سيستمش بگيره
مزيته IGP قويتره Radeon Xpress 200 نسبت به i915GL/GV درسته تنها مزيت بينشون محسوب ميشه ولي
با در نظر گرفتن قيمت يكسان هر دو چرا Xpress 200 با IGP قويترو انتخاب نكنيم
درضمن اين زمين تا اسموني كه ميگي اختلاف بين پلهاي جنوبي ULI و ICH6 هست در چيه؟ در متعلقات بيشتر يا پايداري بهتر؟ البته نه اينكه پل جنوبي ULI بهتر باشه اما اختلاف اينقدر نيس كه از Xpress 200 صرفنظر كنيم و محصولات اينتل ICH6 رو... بهر حال ULI انقدر قابل اطمينان بوده كه ATI پل جنوبي مهمترين چيپش crossfire رو هم به اون سپرده
من دركل خيلي علاقه اي به نسخه هايi915GL/GV ندارم حتي اگه قيمتها و كاربر مورد استفاده رو هم در نظر داشته باشيم. به قولي به خانواده i915G الان لقب (EOL (End of Life دادن

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,349
به نقل از ARH :
دقيقا چون خودم همچين قصدي رو دارم اين قدر دارم روش تاكيد ميكنم .
اگه از دوستان كسي مخالفه دليل خودش رو بگه و ما رو از اشتباه در بياره .

اوه..اوه...2-3 روز من نبودم....:lol:

خوب عنوان تاپيك رو خوندم خوشحال شدم امدم توش ناراحت...:blink: اصلا شما فراموش كرديد واژه 64 بيت اصل قضيه بود....

خوب به نظر من اگه بخواين عادلانه نظر بديم اينطوري ميشه مقايشه كرد...:

سمپرون 2500 با 256 L2 و البته 64 بيتي قيمتش حدود 60....
رقيبش كه سلرون 331 باشه با 2.53 گيگا هرتز فركانس كاري حدود 66....

هر دو 64 بيتي...

1.....
خوب: اگه سيستم بخواد بر مبناي AGP بسته بشه متاسقانه سمپرون برنده 100 درصده...:(
براي استفاده از سلرون 64 بايد حداقل 915 داشته باشين...:( البته اگه 64 بيتي بودنش رو ادم حساب كنيد...
و يا 890 و يا 656....

براي سمپرون با 60-80 هزار ميشه بردي مناسب پيدا كرد...

2.....

اگه بخواين PCIe استفاده كنيد....

اينجا من به شخصه سلرون 331 رو ترجيح ميدم...بطور كل تاخير اجراي اوناع اپليكيشن هاش بسيار كمتره...بقول معروف اعصاب خورد كن نيست...فكر ميكنم با يه 6600 معمولي و يا 550 ميشه اينطور گفت كه اين دو تا پردازنده تو بازي تفاوتي ندارن...

مادربرد مناسب 331 حدود 70-90 و براي سمپرون حدود 80-90....
با اين تفاوت كه معمولا بردهاي اينتل ساپورت (مثلا يه برد فاكسكان كه خيلي عالي بود و قيمتش 80 هزار با چيپ 915 پي و امكانات فوق العاده ) معمولا به صرفه تر و حرفه اي تر و از همه مهتر قابل ارتقا هستند...;)

و حالت سوم:

استفاده از چيپ گرافيكي انبرد....

خوب يه برد مبتني بر 945G حدود 100 تومن قيمتشه...(قيمت درسته;) ...)
و يه برد مبتني بر RS400 (همون رادئون ايكس پرس 200 اينتل) حدود 80-100....

و يه برد مبتني بر 6150 (در صورت وجود كه نيست..)حدود 100 هزار حداقل...

خوب از 915G و ميراژ 2 هم صرفه نظر ميكنيم...

در اين حالت بازم سلرون دي 331 برنده ميدانه....

IMA950 عملكردش تو بازي (البته با اين ضعف كه فكر كنم PS3 نداره) تقريبا در تمامي تستايي كه من ديدم از جيفورس 6150 بهتر بوده.... در رده سوم هم RS480 (كه فقط سوكت 939 موجود داره ) و بعد همه هم با اختلاف اندك RS400......

(نكته: رم DDR2 الان تقريبا هم قيمت با DDR معموليه و صرفه خريد مطمئنا داره..دوال چنل هم فقط نصيب سلرون هاست..و يه چيز ديگه هم پاور 24 پين و كيس BTX فراموش نشه..)
يه سري از اين تستا كه مربوط به گرافيك انبرد بود رو ميشه تو PCstats پيدا كرد و يه سري هم فكر كنم تو ديجيتال ديلي...

حالا حالت چهارم....(يه بار جستي ملخك..دو بار جستي..اخر به دستي..)

خوب اد م پيدا بشه بخواد اور كنه...:f34r: در تمامي حالات بجز گرافيك انبرد سمپرون اختلاف وحشتناكي ميندازه...دماي لود 100 در صد سمپرون 2500 با فركانس 1400 حدود 28 درجه با فن استوك....:f34r: در حات عادي
كار سيستم

ازمايشي كه من كردم با مولتي استوك تا 245 روي يه برد معمولي (يه فاكسكان در پيت) بدون مشگل و ديگه از اين بالاتر رم طرف زيرش زاييد والا (سينكرون تست انجام دادم و رمن رو پايين نيوردم..):blink:

331 هم اور ميشه تا حدود 3100 مگا هرتز ولي خوب دماي كاريش خيلي بالاست...

خوب با تمامي اين تفاسير دو حالت داريم:

1....شما اهل بازي بطور حرفه اي نيستين...دنبال يه سيستم اينده دار و سريع ميگردين..بودجتون هم محدوده...و از همه مهتر فكر ارتقا در اينده هستين...
يكراست ميريد سراغ 945G و سلرون دي 64 بيتي.....ساتا2 و باس 1066 و گرافيك فوق اعاده..سوند عالي...DDR2 و دوال چنل و BTX تكنولوژي چيزايي كه گيرتون مياد....

2...يه كاربر حرفه اي از تمام قدرت سيستمش استفاده ميكنه و دوست داره صرفه اقتصادي خريدش بالا باشه و اهل اور كردنيد و شيد يه كيس و پاور از سيستم قبلي داريد و بدنبال ارتقا در اينده نيستين و بطور كل اينكاره هستيد ميريد يكراست سراغ سمپرون 64 بيتي و يه برد مناسب .....

خوب روضه تموم شد فكر كنم... بريزيد حالا لعن و نفرين كنيد منو..:f34r: :lol:

بالا