آژانس هواپیماییexchanging

Civilization IV

شروع موضوع توسط Ajabshirkhan ‏29 اکتبر 2005 در انجمن معرفی بازی

1. Ajabshirkhan

Ajabshirkhan مدیر بازنشسته

با توجه به اينكه اين بازي نمره بسيار بالايي از سايتهايي مختلف گرفته و در بين بازيهاي pc در سايت game spot بالاترين نمره رو بدست اورده وبه نظر ميرسه كه يكي از بهترين بازيهاي استراتژيك تاريخ و يكي از نامزدهاي اصلي بهترين بازي سال باشه خلاصه اي از review سايت game spot در باره اين بازي رو در اين تاپيك اوردم تا اونهايي كه با اين بازي اشنا نيستند با اون اشنا بشن و علاقه مندان اين بازي هم از تغييرات و پيشرفتهاي اين بازي نسبت به نسخه هاي قبلي اگاه بشن.
    قابل ذكر هست كه سايتهاي gamespot و IGN به اين بازي نمره 9.4 داده اند و مراجعين سايت game spot تا به حال با 880 راي نمره ميانگين 9.5 را به اين بازي داده اند.
    http://www.gamespot.com/pc/strategy/civilizationiv/index.html
    -----------------------------------------------------------------------------------------------
    اگربا سري civilization اشنا باشيد ميدانيد كه اين بازي يك بازي turn -based strategy هست كه در ان شمارهبري يكي ازملل جهان را بر عهده مي گيريد و بايد ان را به پيشرفته ترين كشور جهان تبديل كنيد.شما بازي را از عصر حجر شروع ميكنيد وتا عصر فضا ميتوانيد بازي را ادامه دهيد.در ابتداي بازي را با يك settler شروع ميكنيد كه ميتواند اولين شهر شما را بنا كند و پس از ان ميتوانيد با ساختن شهر هاي بيشتر ساختن ساختمانهاي مختلف و تحقيقات علمي و غيره , باعث پيشرفت كشور خود شويد.برايرسيدن به پيروزي شما راههاي مختلفي در پيش رو داريد.فتح همه كشورهاي ديگر, بوجود اوردن پيشرفته ترين كشور از لحاظ فرهنگي يا علمي و غيره.
    مانند نسخه هاي قبلي اين سري رهبر كشور انتخابي شما دو خصوصيت دارد كه بر كشور تحت حكومت وي تاثير ميگذارد.مثل علمي, اقتصادي, فرهنگي , مذهبي وغيره.در نسخه جديد بازي با خصوصيات كاملا متفاوت و جديدي نسبت به نسخه هاي قبلي روبرو هستيم.مثل organized (سازمان يافته) كه باعث كاهش هزينه هاي نگهداري ساختمانها و نيروها ميشود يا expansive (توسعه طلب) كه باعث بالا بردن سطح بهداشت در شهرها و توسعه سريعتر انها ميشود.در كل در civilization IV با همان اهداف موجود در سريهاي قبل روبرو هستيم با اين تفاوت كه براي رسيدن به انها گزينه هاي بسيار بيشتري در اختيار داريم و نياز به اتخاذ استراتژي عميقتر و دقيقتري داريم.
    game play بازي از اجزاي مختلفي تشكيل شده كه هر كدام نسبت به نسخه قبلي بازي پيشرفت چشمگيري داشته اند.بطور مثال در سيستم نبرد بازي كه بر اساس قدرت نسبي دو نيرو وميزان پيشرفته بودن نيروها از لحاظ تكنولوژي بنا نهاده شده بود بگونه اي تغيير كرده كه اولا درك ميزان قدرت نيروها به گونه اي عيني تر امكان پذير است وثانيا نيروهايي كه از نظر تكنولوژيكي پيشرفته تر هستند برتري قابل ملاحظه اي نسبت به نيروهاي قديميتر داشته باشند به اين ترتيب ديگر اين امكان وجود نخواهد داشت كه بطور مثال يك spearman (نيزه دار) در مقابل يك تانك به پيروزي برسد.(اگرچه در نسخه هاي قبلي هم اين امر خيلي به ندرت رخ ميداد.)
    در اين نسخه نيروهاي جنگي با به دست اوردن experience point و بالا بردن level خود امكان upgrade را پيدا خواهند كردكه upgrade هاي متعددي براي نيروهاي مختلف موجود هست.همچنين نيروهاي artillery (توپخانه) قويتر شده اند تا بتوانند مفيدتر باشند.انها ميتوانند با بمباران شهرها دفاع انها را كاهش دهند و نيز با شليك به سمت گروهي از نيروهاي دشمن به همه انها صدمه وارد كنند.
    civilization IV از لحاظ ديپلماسي نيز پيشرفت چشمگيري داشته.شما علاوه براين كه ميتوانيد با همسايگان خود رفتاري دوستانه داشته باشيد كه اين زمينه را براي پيروزي ديپلماتيك فراهم ميكند و با انها به تبادل كالا,تكنولوژي و شهرها بپردازيد ميتوانيد انها را ترغيب كنيد تا با كشورهاي ديگر جنگ يا صلح كنند و همچنين با كمك سيستم جديد كنترل مرزها, شما ميتوانيد مرزهاي خود را به روي كشورهاي ديگر ببنديد يا باز كنيد.در نسخه هاي قبلي نيروهاي حريفان ازادانه ميتوانستند در داخل مرزهاي شما حركت كنند و برعليه شهرهاي ضعيف شما وارد جنگ شوند و شما فقط ميتوانستيد اعتراض خود را به انها اعلام كنيد كه انها ميتوانستند قبول كنند و از مرزهاي شما خارج شوند.يا بر عليه شما اعلان جنگ كنند.اما در اين نسخه فقط در صورت اعلان جنگ يا باز بودن مرزها همسايگان شما ميتوانند در داخل مرزهاي شما رفت و امد كنند.اگر شما در بسته نگاه داشتن مرزها خيلي سختگيري كنيد اين در ذهن همسايگان شما خواهد ماند و بدين ترتيب دوستان كمتري خواهيد يافت و در معاملات وروابط با كشورهاي ديگرموفقيت زيادي نخواهيد داشت.
    اگر بتوانيد همسايگان خود را ترغيب كنيد تا مذهب شما را بپذيرند دوستي انها با شما بيشتر خواهد شد.سيستم جديد مذهبي بازي هفت مذهب جديد را به بازي اضافه كرده كه هر كدام با تحقيق يك تكنولوژي خاص قابل دسترسي هستند كه هر يك ميتوانند بر ميزان توليد فرهنگ معابد, مبلغين مذهبي و ساير ساختمانهاي شما تاثير گذار باشند و هر يك امكان ساخت ساختمانهاي مذهبي خاص خود را به شما ميدهند.اگر شما بخواهيد يك مسير مذهبي را دنبال كنيد بايد سعي كنيد همه شهرهاي شما و نيز شهرهاي همسايه يك دين را بپذيرند. همچنين با توجه به ميزان فرهنگي كه ساختمانهاي مذهبي توليد ميكنند امكان توسعه سريع به وجود ميايد.(با توجه به اينكه شهرهايي كه به فرهنگ بالايي ميرسند مرزهايشان بطور اتوماتيك گسترش ميابد.)
    اگر شما تمام تمركز خود را بر روي يك استراتژي خاص قرار دهيد مثل پيشرفت علمي يا فرهنگي اين كار به توليد انسانهاي بزرگ (great persons ) منجر خواهد شد.مثلا اگر در زمينه علمي پيشرفت كنيد يك دانشمند بزرگ و اگر در زمينه فرهنگي پيشرفت كنيد يك هنرمند بزرگ خواهيد داشت.اين اشخاص بزرگ ميتوانند براي بدست اوردن يك سري توانايي ها مورد استفاده قرار بگيرند.مثلا اگر يك هنرمند داشته باشيد اين هنرمند ميتواند با به وجود اوردن يك قطعه هنري در يك شهر يك بمب فرهنگي در ان شهر منفجر كند كه منجر به توليد ناگهاني هزاران امتياز فرهنگي خواهد شد.كه در نتيجه منجر به توسعه سريع مرزهاي شهر و گسترش سريع ان خواهد شد.همچنين ميتوانيد دو شخصيت بزرگ را با هم تركيب كنيد تا يك عصر طلايي بوجود اوريد و در نتيجه سرعت توليد نيروها و ساختمانهاي خود را به شدت افزايش دهيد.اگر رهبر كشور شما خصوصيت فلسفي (philosophical) داشته باشد احتمال توليد اشخاص بزرگ افزايش مي يابد.
    در اين نسخه بر خلاف نسخه گذشته كارگران قابليت بيشتري پيدا كرده اند.انها علاوه بر ساختن جاده ومعدن ميتوانند كارهاي بسيارمتعدد و مفيد ديگري مثل ساختن چراگاه براي حيوانات , مزارع توليد كننده غذا , كلبه هاي توليد كننده سود و غيره انجام دهند.
    از امكانات مهمي كه به بازي اضافه شده امكان تغيير سرعت بازيست.هرچه سرعت بازي بالاتر باشد سرعت توليد نيروها , ساختمانها , تحقيقات , افزايش ثروت و توسعه شهرها افزايش مي يابد بطوريكه در بالاترين سرعت شما ميتوانيد در يك تا دو ساعت بازي را به پايان ببريد.
    بازي در زمينه هوش مصنوعي نيز پيشرفت كرده ضمن اينكه تقلبهاي اشكاري هم كه درنسخه هاي قبلي بازي به چشم ميخورد.مثل اكتشاف كل نقشه در 2 turn يا ساخت شبكه اي از 5 شهر در همان دو turn به چشم نميخورد.از طرفي حريفان در معاملات و در مقابل پيشنهادهاي كم ارزش به راحتي فريب نخواهند خورد و در مقابل پيشنهادهاي منطقي تري هم به شما ارائه ميدهند.همينطور سيستم اتوماتيك بازي هم در مورد بكار گرفتن كارگران يا نظم دادن به اشفتگيهاي درون شهرها كارامدتر شده.
    بازي از لحاظ صداگذاري و موسيقي هم پيشرفتهايي داشته.علاوه بر اينكه براي هر تمدن يك موسيقي خاص در نظر گرفته شده در ابتداي هر بازي هم يك گوينده بر روي يك فيلم انيميشن اصول بازي را به شما اموزش خواهد داد همچنين در حين بازي هم هنگام تكميل تحقيقها همين گوينده اين مساله را به اطلاع شما ميرساند.
    موتور جديد و سه بعدي گرافيك بازي باعث شده تا محيط بازي بر خلاف نسخه هاي قبلي جذابيت زيادي پيدا كند همچنين امكان زوم كردن روي نقشه بازي در اندازه هاي مختلف وجود دارد و از هر يك از رهبران پورتره هاي انيميشن زيبايي ساخته شده است.
    براي تازه كاران در اين بازي,Civ IV يك بازي پيچيده به نظر مي ايد كه بايد مدت زمان زيادي را صرف يادگيري اصول ان كنند اگرچه هر چه بر مدت زمان بازي كردن انها افزوده شود ونيز درك بهتري از بازي به دست اورند بيشتر جذب بازي خواهند شد.حال انكه در نظر كساني كه نسخه هاي قبلي اين بازي را انجام داده اند اين نسخه علاوه براينكه از جهات مختلف ارتقا يافته و ايرادات ان نيز برطرف شده بلكه از بسياري جهات نسبت به نسخه هاي قبلي كاملا متفاوت است و نو اوريهاي زيادي در ان به چشم ميخورد.ضمن اينكه نسبت به نسخه هاي قبلي بسيار جذابتر و معتاد كننده تر شده است.اگر شما حتي علاقه مختصري هم به بازيهاي استراتژيك داريد احتمالا اين بازي براي شما جذابيت بسيارزيادي خواهد داشت.
    حداقل سيستم مورد نياز براي اجراي اين بازي :
    CPU-P4-1.2 GHZ
    Ram-256 mb
    Graphic card) -64 mb ) Video memory
    اين بازي ظاهرا با كارتهاي ATI مشكل دارد و بايد منتظر patch براي رفع اين اشكال
    باشيد.

[​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]

2. irgamer

irgamer مدیر بازنشسته

ضمن تبریک به طرفداران بازی civilization از Ajabshirkhan خیلی ممنونم که باز با مطالب مفیدش ما رو شرمنده کرد:blush: :)
    موفق باشید

3. ReD3ath++

ReD3ath++ کاربر فعال بازیهای کامپیوتری کاربر فعال

مرسی داش Ajabshirkhan ، من مرده سری civilization بودم همیشه ... :)

4. Ajabshirkhan

خواهش ميكنم.
    اميدوارم از اين بازيهاي خلاقانه و متفاوت بيشتر از اينها ساخته بشه.اين بازيهاي اكشن و حتي بعضي بازيهاي استراتژيك و ادونچر دچار يكنواختي شدند و الان ديگه اگر بازي نمره بالا بگيره بيشتر بخاطر گرافيك بالا و هيجان و جلوه هاي بصري و صوتي اون هست تا game play جذاب.

5. m_amin

m_amin Registered User

ایول باحال بود من که از اون سری اول دارم بازی میکنم
    کسی این بازی رو گرفته ؟ یعنی تهران اومده؟

6. Persianit

Persianit Registered User

می دونستین این بازی در خارج از کشور. مرکز ترک این بازی را برگزار می کنه. برای معتادان این بازی

7. appbannerkhuniresbanner
  8. farshin

farshin Registered User

البته اون فیلمی که شما دیدید کمدی بود یه نوع تبلیغ برای بازی... از طرفی این بازی معتاد کننده ترین بازی شناخته شده حالا که این حکم رو براش صادر کرده معلوم نیست کلا بین gamer ها اینجوری میگن

بازی تو پایتخت dvd ایش رو میتونید پیدا کنید

البته برای اجرا احتیاج به mount کردن image و antiblax داره

مولتی پلیر بازی هم cdkey نمیخواد من یه دست بازی کردم خیلی روان شده مولتی پلیر بازی نسبت به نسخه های قبلی

9. siatellii

siatellii کاربر تازه وارد

سلام
    من عاشق این بازی هستم و مدتهاست که منتظرش هستم
    اگه CD بازی تهران هست لطفاً به من خبر بدید.
    [email protected]
    خیلی خیلی ممنون می شم.

10. irgamer

irgamer مدیر بازنشسته

در سایت dcinpc.com هست اما شاید هنوز منتشر نکرده باشن.
    موفق باشید

11. cyrusempire

cyrusempire کاربر تازه وارد

Civilization IV سرعت خیلی کندی که داره. من توی فایل Read me که دیدم سیستم Minimum خیلی پایین تر از سیستم من بود.و سیستم سفارشی خود 2kgames هم به جز سی پی یو که بازهم بالاتر بودم بقیه مساوی بود. شما هم اینجا سیستم رو معرفی کردین که خیلی پایینه اما واقعا نمی فهمم چرا این قدر کنداجرا میشه، نمی دونم اما حس می کنم جاییش مشکوکه!!! من حتی توی تنظیمات تمام Detail ها رو پایین آورم و همشون LOW هستن
    اما سرعت هیچ تغییری نمی که یعنی گرافیک هم عوض نمیشه!!! شما می دونی این دردش چیه!!!؟؟؟
    در ضمن راهنماتون هم عالی بود، من چون ورژن های قبلی رو بازی نکرده بودم واقعا گیج شده بودم اما الان تقریبا همه چیز دستمه به جز ریزه کاری هایی که با گذشت زمان پیدا میشه.
    در ضمن سیستم من :
    Pentium 4 - 2.4 Full
    Ram 512
    VGA : GeForce FX5200

12. PersianPC

PersianPC کاربر فعال صفحات داینامیک کاربر فعال

دوستان معذرت از اینکه سوالم بی ربط هستش ( ارزش زدن تاپیک جدید رو نداشت )
    فرق Civilization III Conquest و Civilization 3 چی هستش ؟ چون وقتی که من میخواستم این بازی رو بخرم ، این 2 نسخه وجود داشت که من نمیدونستم ، چه فرقی داره و Civilization III Conquest رو گرفتم .
    این 2 تا چه فرقی دارن ؟

13. imt.Amir

imt.Amir کاربر تازه وارد

آقا فرقی نمیکنن. فقط اونایی که لیبل سی دی رو درست کردن هر بار یه طور نوشتن.III با 3 فرقی نمیکنه.

14. avajang.com .leftavajang.com.right
  15. farshin

farshin Registered User

آقا شما تو سوئد چقدر اطلاعات دقیقی دارید

فرق این دو نسخه این هست که شما civilization 3 رو میتونید بخرید وبازی کنید اما برای بازی کردن civilization 3 conquest شما احتیاج دارید که civilization 3 رو نصب کنید قبلش

civilization 3 conquest در واقع expansion یا نسخه اضافه شونده civilization 3 هست که یه سری چیزا اضافه میکنه به بازی اصلی و این دو تا خیلی با هم فرق دارن

اگر میخواید این بازی رو بخرید باید civilization 4 رو بگیرید که آخرین نسخه بازی هست

در مورد اون دوستی هم که سرعت بازیش پایینه علت اصلیش کارت گرافیکیش هست که 5200 الان جزو ضعیفترین کارتهای گرافیکی برای بازیهای کامپوتری محسوب میشه و حتی در پایین ترین جزییات بازی برای شما آروم خواهد بود

شما در صورتی که میخواید این گونه بازی ها رو انجام بدید بایستی کارگرافیکتون رو عوض کنید

16. kasra_kh

kasra_kh Registered User

چه دورانی ما با 3 و 2 ش داشتیم ! یه bug هم توی 3 پیدا کرده بودیم ! (لبته احتمالا توی اینترنت موجوده)
    چه اسمهایی روی شهرها میزاشتیم ! محشر بود !:D:D

17. PersianPC

ممنون ، پس باید Civilization III رو هم بگیرم .
    در مورد تغیراتی که کرده ، به نظر شما بازی جالب تر شده ، یا نه ؟ ( در مورد Civilization III Conquest )

بازم معذرت که اینا رو اینجا نوشتم ...

18. farshin

farshin Registered User

عزیز من دقیق متوجه نشدم شما منظورت چیه

ببین اینا که نوشتی جفتش مربوط میشه به نسخه سوم بازی

الان دیگه اون قدیمی شده و نسخه 4 اومده و چون بازی داستان خاصی نداره و turn base هست هیچ دلیلی وجود نداره که شما نسخه های قبلی بازی رو بگیری شما تنها چیزی که باید بخری اینه اسمش civilization 4

حالا اگر من بد متوجه شدم بگو

19. PersianPC

بله ، من بدلیل اینکه کارت گرافیکم پایین هست ( Nvidea TNT 2 32mg ) ، نمیتونم شماره 4 این بازی رو بازی کنم ، واسه همین دنبال بازی کردن نسخه 3 هستم.

20. cyrusempire

cyrusempire کاربر تازه وارد

آخرش چی شد! کسی نگفت این چه مرگشه! حیف نیست آخه یه همچین بازی توپی رو نشه اونهم وقتی مشخصات بالاتره بازی کرد! :(

21. Ajabshirkhan

من چند تا از فرومهاي خارجي رو نگاه كردم.يك عده ديگه هم مشكل شما رو داشتند با همين كارت گرافيك .
    همه ميگفتند مشكل از كارت گرافيك هست.راههايي هم براي رفع مشكل پيشنهاد داده بودند كه هيچكدوم مشكل رو حل نكرده بود.
    بهر حال اين به سازندگان بازي هم برميگرده كه اگر مهارت لازم رو داشته باشند بازي رو با همون حداقل سيستم هم ميشه بازي كرد.بخصوص انتظار نميره در يك بازي turn base اينقدر مشكل به وجود بياد.ولي بنظر ميرسه براي اين بازي حداقل يك كارت 6200 لازم باشه البته 6600 توصيه شده بود.

22. Ajabshirkhan

در Civilization III Conquest ميتونيد سناريو هايي كه مربوط به وقايع تاريخي هست رو بازي كنيد.
    ضمن اينكه نيروها,تحقيقات,تمدنها , قابليتها , رهبران,منابع , نوع حكومتهاي جديد , عجايب و ساختمانهاي جديد به بازي اضافه شده و هوش مصنوعي و كنترل بازي هم بهبود پيدا كرده.