برگزیده های پرشین تولز

CNN و تصاویری از تهران

White Raven

Registered User
لایک‌ها
0
به نظر من لازمه قانونی تصویب بشه که به خبرنگاران CNN و BBC و ZDF یا هر شبکه خبری دیگه ای اجازه داده نشه که از محلات پایینتر از ونک گزارش تهیه کنند!
چه معنی داره؟!
4q3y0s3.gif

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
به نظر من که این فیلم زیاد هم با واقعیت در تناقض نیست. فقط چند منطقه تو چند تا از شهر های بزرگ ایران وضعیتی بهتر از وضعیتی که این فیلم نشون میده دارن. بقیه مناطق ایران یا همسطح همین فیلم هستند یا بدتر از اون.
به نظر من حتی میشد وضعیت مردم ایران رو بدتر از این هم به تصویر کشید... آیا قبول دارید که نصف تهران و شهر های بزرگ ایران همینطوریه که تو این فیلم نشون میده؟ نصف دیگه هم وضعیت زیاد بهتری ندارن. حالا روستاها و شهر های کوچک پیشکش...
نه من قبول ندارم !
کجا نصف تهران اینطوریه ! پاشو برورو خانی آباد یاخچی آباد میدون اعدام کجاش اینطوریه ! اصلا هم همچین چیزی نیست ! همه جای تهران مردم ماشین دارن توی تهران ما کلی برج داریم مغازه های شیک داریم این بازار چه های اینطوری فقط یه جاهای خاصی از تهرانه ! یه جور بافت سنتی اه ولی درصد خیلی کمی از کل تهرانه !

توی شهر های دیگه ای هم که من رفتم کم و بیش اوضاع بد نبوده مردم سوار ماشین میشدن میرفتن اینور و اونطرف خونه هاشون آجری بوده و کف خیابونا آسفالت بوده ! مردوم دکتر داشتن ، بیمارستان داشتن ، مغازه ها یشه داشتن توی همه شهر ها رستوران بوده فست فود بوده !

نه من هیچ جا روندیدم که این تصویری که از تهران نشون دادن توی ایران وجود داشته باشه ! آخه موضوع به اینجا که ختم نمیشه تصویری از فیلم های هالی وودی از چنین بازارهایی و آداب و رسوم و فرهنگ مردمی که اینطوری زندگی میکنن قبلا به خورد ملل جهان داده شده که نشون دادن این تصویر ها نا خداگاه اون ذهنیات رو جلوی چشم آدمها میاره ! این بده !

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
نه من قبول ندارم !
کجا نصف تهران اینطوریه ! پاشو برورو خانی آباد یاخچی آباد میدون اعدام کجاش اینطوریه ! اصلا هم همچین چیزی نیست ! همه جای تهران مردم ماشین دارن توی تهران ما کلی برج داریم مغازه های شیک داریم این بازار چه های اینطوری فقط یه جاهای خاصی از تهرانه ! یه جور بافت سنتی اه ولی درصد خیلی کمی از کل تهرانه !

توی شهر های دیگه ای هم که من رفتم کم و بیش اوضاع بد نبوده مردم سوار ماشین میشدن میرفتن اینور و اونطرف خونه هاشون آجری بوده و کف خیابونا آسفالت بوده ! مردوم دکتر داشتن ، بیمارستان داشتن ، مغازه ها یشه داشتن توی همه شهر ها رستوران بوده فست فود بوده !

نه من هیچ جا روندیدم که این تصویری که از تهران نشون دادن توی ایران وجود داشته باشه ! آخه موضوع به اینجا که ختم نمیشه تصویری از فیلم های هالی وودی از چنین بازارهایی و آداب و رسوم و فرهنگ مردمی که اینطوری زندگی میکنن قبلا به خورد ملل جهان داده شده که نشون دادن این تصویر ها نا خداگاه اون ذهنیات رو جلوی چشم آدمها میاره ! این بده !

درسته
منم ایرانو زیاد گشتم
فیلمهای اینطوری خیلی تو بد نشون دادن زندگی مردم افراط میکنن
یه چیزی
فیلمهای خودمون رو که اصطلاحا میگیم جشنواره ای رو دیدین؟
ما خودمونم بدبختی خودمونو دوس داریم نشون بدیم چون فکر میکنیم برا خارجیا جذاب تره :D

hossein_asp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
منم چند وقت پیش چند تا ویدیو با سرچ کلمه ایران و پرشین و .... پیدا کردم. یکی از یکی مسخره تر. باور کنید یه ویدیو با کلاس توش بود اونم درباره یه مدل س ک سی ایرانی بود که توی خارجه!
عزیز اگه بخوایم اینطوری تحقیر نیشیم راهش اینه که مثل اونها قدرت پیدا کنیم. اونها برای این قدرتی که دارند زحمت کشیدند مام اگه زحمت بکشیم میتونیم آدم بشیم ولی اگه همش مفت خوری کنیم و بگیم چقدر اونا نامردن و ... به هیچ کجا نخواهیم رسید.

حالا چرا لو میدی.منم سرچ کردم همینجوری بود.یکی هم ندیده میره میبینه.نمیدونم کدوم نامردایی اینا رو آپلود کردن.

hossein_asp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
توی ایران توی تاکسی توی پاکر و سینما همه جا مردم از هم میترسند
با ترس در مورد حمومت موزیانه صحبت میکنند فکر میکنند طرف مقابلشون ماموره
خلاصه این حکومت ترور اجتماعی به وجود آورده است

چند ساله ایران نیستی؟؟کی میترسی والا م هر کی رو دیدم هرچی دلش خواسته گفته.

monerr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بدبختی ایرانی جماعت اینه برای هم وطن خودش توی هیچ کدوم از موارد اخلاقی و اجتماعی ارزشی قائل نیست
اگر هرکدوم از ما توی هر هفته اخلاق خودمونو بازنگری کنیم میبینم باعث این فلاکت خودمون بودیم نه اجنبی نه خبرنگار cnn , bbc

kagero

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
به نظر من که این فیلم زیاد هم با واقعیت در تناقض نیست. فقط چند منطقه تو چند تا از شهر های بزرگ ایران وضعیتی بهتر از وضعیتی که این فیلم نشون میده دارن. بقیه مناطق ایران یا همسطح همین فیلم هستند یا بدتر از اون.
به نظر من حتی میشد وضعیت مردم ایران رو بدتر از این هم به تصویر کشید... آیا قبول دارید که نصف تهران و شهر های بزرگ ایران همینطوریه که تو این فیلم نشون میده؟ نصف دیگه هم وضعیت زیاد بهتری ندارن. حالا روستاها و شهر های کوچک پیشکش...

من هم قبول دارم.محله هاي جنوب شهر وضع بدي دارن توي بعضي از شهرستانها ادمها مثل حيوان دارن زندگي ميكنن.اصلا قبول دارين ايرانيا يه خورده وحشي اند؟ هر چي بگن حقمونه.بابا محله ما مثلا محله نسبتا سطح بالاييه مردمش خير سرشون اكثرا وضعشون خوبه يه بار با مامانم رفتم صف نذري روز عاشورا بود نميدونين زنها چيكار ميكردن.از ماشين اخرين مدل ميومدن پايين يه دفعه هل ميدادن روسري همديگرو ميكشيدن يه ماجرايي بود.....به خدا تو مناطق قحطي زده افريقا نشون ميده مردم ارام تو صف غذا وايسادن اونوقت اينجا....هر چي بگن حقمونه ايرانيها بيفرهنگ و وحشي اند.

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
بدبختی ایرانی جماعت اینه برای هم وطن خودش توی هیچ کدوم از موارد اخلاقی و اجتماعی ارزشی قائل نیست
اگر هرکدوم از ما توی هر هفته اخلاق خودمونو بازنگری کنیم میبینم باعث این فلاکت خودمون بودیم نه اجنبی نه خبرنگار cnn , bbc

سلام
این پاراگراف رو کامل قبول دارم! من و شما اگه دچار مشکلی هستیم چه سیاسی (که این دولت رو خودمون آوردیم) چه اقتصادی (که روزی یه ساعت کار مفید نمیکنیم و همش از همه جا انتقاد میکنیم) چه اجتماعی (که وقتی یه بچه میاد یه غلطی میکنه تو خیابون تشویقش میکنیم.) منشا تمام مشکلات برمیگرده به خودمون.
اگه خودمون بخوایم میتونیم بهتر بشیم. اگرم نخوایم هیچی نمیشیم و همینی که هستیم باقی میمونیم. یعنی هیچی!

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
حالا چرا لو میدی.منم سرچ کردم همینجوری بود.یکی هم ندیده میره میبینه.نمیدونم کدوم نامردایی اینا رو آپلود کردن.

:lol:
چرا اینارو آپلود نکنن؟ نگاه کنی میبینی که اکثر این فیلم ها توسط یوزر های ایرانی یو تیوب و ... آپلود شدن.

hossein_asp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من هم قبول دارم.محله هاي جنوب شهر وضع بدي دارن توي بعضي از شهرستانها ادمها مثل حيوان دارن زندگي ميكنن.اصلا قبول دارين ايرانيا يه خورده وحشي اند؟ هر چي بگن حقمونه.بابا محله ما مثلا محله نسبتا سطح بالاييه مردمش خير سرشون اكثرا وضعشون خوبه يه بار با مامانم رفتم صف نذري روز عاشورا بود نميدونين زنها چيكار ميكردن.از ماشين اخرين مدل ميومدن پايين يه دفعه هل ميدادن روسري همديگرو ميكشيدن يه ماجرايي بود.....به خدا تو مناطق قحطي زده افريقا نشون ميده مردم ارام تو صف غذا وايسادن اونوقت اينجا....هر چي بگن حقمونه ايرانيها بيفرهنگ و وحشي اند.

هی ترمز کن برادر تو که از هرچی cnn بدتری

hossein_asp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
الان روش جنگیدن عوض شده
فقط جنگ فیزیکی نیست
کشوری برنده هست که بتونه حرفشو خوبیهاشو تو دنیا معرفی کنه
کشور ما به کمک این دولت فقط داره چهره خشن از خودش نشون میده برای همین هیچ حرفی نداره تو دنیا بزنه
اونا هم افکار مردم دنیا رو علیه ما آماده میکنن تا هم مردم ما ناراضی تر باشن از اوضاع هم اگر لازم شد با ایران بجنگن و کسی هم زیاد انتقاد نکنه
دولت ما نه نگران اینه که چهره مردم و کشور تو افکار مردم دنیا خراب شه
نه ناراحته که اسم اماکن و دانشمندان مارو به اسم خودشون جا بزنن ... اصلا این دولت از ما نیست

مشکل دولت نیست که خودمونیم من آرزو به دلم مونده یه ادارهای جایی برم کارم همون روز انجام بشه.کشور وقتی اصلاح میشه که کل مردم تفکرشون اصلاح بشه.

من اگه بودم همه رو یه مدت میفرستادم زراعت D:

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
اکثرا کشورها باید از بالا به پایین اصلاح شن
وقتی اونی که بالاتره از هر نظر میاد گند میزنه از مردم فقط باید توقع اعتراض داشت نه خوب بودن
چون قوانین اشتباهو همه چیو بالا وضع میکنن و ما اگه انجام بدیم به این اشتباه ادامه میدیم

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538

بی خیل عمو جون! :blink: :wacko:
بچه ها بزنیم CNN :lol: :lol:

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
وقتی اونی که بالاتره از هر نظر میاد گند میزنه از مردم فقط باید توقع اعتراض داشت نه خوب بودن
چون قوانین اشتباهو همه چیو بالا وضع میکنن و ما اگه انجام بدیم به این اشتباه ادامه میدیم

سلام
کاملا برعکس! باید از پایین اصلاح بشن برن بالا. چون بالاییه لیاقت همون پایینیاست! :blush:

Sony_B

Registered User
لایک‌ها
44
سلام
این پاراگراف رو کامل قبول دارم! من و شما اگه دچار مشکلی هستیم چه سیاسی (که این دولت رو خودمون آوردیم) چه اقتصادی (که روزی یه ساعت کار مفید نمیکنیم و همش از همه جا انتقاد میکنیم) چه اجتماعی (که وقتی یه بچه میاد یه غلطی میکنه تو خیابون تشویقش میکنیم.) منشا تمام مشکلات برمیگرده به خودمون.
اگه خودمون بخوایم میتونیم بهتر بشیم. اگرم نخوایم هیچی نمیشیم و همینی که هستیم باقی میمونیم. یعنی هیچی!

شما شايد ولي من خيلي از هموطن هاي خودم رو مي شناسم بر خلاف اين مواردي كه شما عرض كرديد عمل مي كنند. اما بازهم هيچ پيشرفتي حاصل نمي شه. و نه تنها تشويقي نمي بينن بلكه سركوب هم مي شن... اصولا هر حركتي خارج از محدوده كنترل اين حكومت باشه محكوم به انهدام و تخريب مي شه...........................

مثال برات مي زنم بهتر متوجه موضوع بشيد:

تعداد زيادي زالو رو به جون يك موجود زنده اگر بندازي چي مي شه؟؟

بله، دقيقا مسئولين اين مملكت رو جاي موجود ميهمان قرار بده و افراد جامعه رو جاي اون ميزبان...حالا شد وضعيت نا كجا ابادي به نام ايران.

جايي كه ترس از رژيم و حكومت تا حديه كه حتي افراد جامعه نمي تونن در نزد قانون و با آرامش از حقوق شهروندي برخوردار و از حقشون دفاع و موجوديتشون رو بيان كنن.واين است جامعه اي كه در اون فاصله طبقاتي چه در ظاهر شهر سازه و محل اسكان افراد و چه در زندگي شخصي مردم بيداد مي كند. تمام!

در ضمن به قول دوستان بدتر از اين هم مي شد اين جامعه رو به تصوير كشيد!

DNL

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
16
دوستان همونطور که میدونید در آمریکا رسانه ها ومخصوصا cnn خیلی شدید تحت نفوذ دولت هستن و
اگر دولتشون برنامه ای داشته باشه با تمام امکاناتی که دارن ازشون حمایت میکنن
این فقط به گزارش ها محدود نمیشه بلکه الان تو فیلماشون هم میشه این تبلیغات رو دید
فیلمه 300 یک نمونه بارز هستش هر چند که اسثتثناهایی هم دیده میشه مثل فیلم
one night with the king ولی البته دولت ما هم مقصره در این که شکی نیست
مشکل ما اینکه هم از داخل تو سرمون میزنن و هم از خارج:wacko:
البته خراب کردن کشورها در امریکا فقط محدود به ایران نمیشه
مثلا شاید بشه یک صفحه اسم فیلم نوشت که توش روس ها رو خراب کردن:blink:
این امریکایی ها از روس ها نفرت ذاتی دارن چون تنها کشوریه که میتونه جلوشون واسته

monerr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با توجه به تاپیک میخواستم موضوعی رو عنوان کنم
پارسال ژانویه استکهلم بودم واقعا مردم سوئد اصل احترام بودن چه برای کله سیاه ها و چه برای خودشون که مو بلوند هستند
یادمه سوار مترو شده بودم مثل این مترو وحشی بازی های تهران نبود همه با نظم خاضی که از بچگی پدر و مادرشون به ارث گذاشته بودند سوار مترو میشدند

من یک سوال از دختر سوئدی توی مترو کردم گفتم نظرتون در مورد جهان سومی ها و ما ایرانی ها چیست؟
جواب داد حکومت سوئد بخاطر مشروطه پادشاهی بودن همیشه تعادل فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی و سیاسی داره
گفت من ایرانی های کوتاه فکر رو از زمانیکه انقلاب کردند دوست ندارم

monerr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
انقلاب همیشه توی کشور های جهان سوم اتفاق میوفته و نتیحه تخریب فرهنگی اون تا 50 سال باقی میمونه

hossein_asp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

در راستای عکس بودن همه کارای ما ایرانیا ایران پاین به بالا باید اصلاح بشه :D

با توجه به تاپیک میخواستم موضوعی رو عنوان کنم
پارسال ژانویه استکهلم بودم واقعا مردم سوئد اصل احترام بودن چه برای کله سیاه ها و چه برای خودشون که مو بلوند هستند
یادمه سوار مترو شده بودم مثل این مترو وحشی بازی های تهران نبود همه با نظم خاضی که از بچگی پدر و مادرشون به ارث گذاشته بودند سوار مترو میشدند

من یک سوال از دختر سوئدی توی مترو کردم گفتم نظرتون در مورد جهان سومی ها و ما ایرانی ها چیست؟
جواب داد حکومت سوئد بخاطر مشروطه پادشاهی بودن همیشه تعادل فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی و سیاسی داره
گفت من ایرانی های کوتاه فکر رو از زمانیکه انقلاب کردند دوست ندارم

یه روز بر خانه نشسته بودم تخمنه می خوردم ...
هر چی خودت میخواستی بگی از قول این بینوا گفتی :D
خوب خدا رو شکر حداقل مشی شما مشخص شد.مشروطه پادشاهی کاری نداره که از فردا یه مشت مفت خورو به اسم پادشاه بزاریم مشکل شما حله.

hooligan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
کاملا برعکس! باید از پایین اصلاح بشن برن بالا. چون بالاییه لیاقت همون پایینیاست! :blush:

تائید میشه

واقعا این مردم حقشون همین دولته .

هر کی میگه نه به جای اینکه فقط خودشو ببینه یه نگاه به آدم های اطرافش بندازه ....

هر کس هم فکر میکنه توی این جامعه نمیشه هیچ کاری کرد یا به جایی رسید بهونس برای اینکه نمیتونه کاری کنه
شاید سخت باشه ولی نشدنی نیست .

طرف یه ساعت تو اتوبوس برای من داستان میگفت که من اگه رئیس جمهور بودم این کارو میکردم و اون کارو میکردم و .... وقتی میخواست پیاده شه بلیط نداد یواشکی در رفت :blink:

بالا