برگزیده های پرشین تولز

cpu با يك پايه شكسته ، ممكن است كه باز هم درست كاركند؟

mossi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان من شانسي اين فروم شما را پيدا كردم و از مطالب متنوع اي كه مطرح ميكنيد بسيار خوشحال شدم.
ميخواستم شيوال كنم آيا ممكنه كه يك سي پي يو با يك پايه شكسته همچنان درست كاركند .

اين اتفاق براي من افتاده . من ميخواستم كولر عوض كنم ، اشتباهي cpu را برعكس جازدم ، دو تا از پايه هاش كج شد. يكي را راست كردم ولي دومي شكست .من فكر ميكردم كه ديگر مرده و كارش تمام است . اما وقتي اونو دوباره جا زدم همه چيز نرمال شروع به كار كرد و تا حالا كه 7 روز از اين ماجرا ميگذره هنوز داره سرحال كار ميكنه.
آيا امكان دارد كه اين پايه ، پايه مهمي نبوده باشد؟ .
درضمن من درجه حرارت را با cpu cool كه نگاه ميكنم بهنظرم ميآيد كه نسبت به قبل 10 درجه گرم تر نشان ميدهد. قبلا 70 اما حالا 81 . خوب نظر شما چيه ؟ اين چگونه ميتونه امكان داشته باشه؟

asa2000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از mossi :
دوستان من شانسي اين فروم شما را پيدا كردم و از مطالب متنوع اي كه مطرح ميكنيد بسيار خوشحال شدم.
ميخواستم شيوال كنم آيا ممكنه كه يك سي پي يو با يك پايه شكسته همچنان درست كاركند .

اين اتفاق براي من افتاده . من ميخواستم كولر عوض كنم ، اشتباهي cpu را برعكس جازدم ، دو تا از پايه هاش كج شد. يكي را راست كردم ولي دومي شكست .من فكر ميكردم كه ديگر مرده و كارش تمام است . اما وقتي اونو دوباره جا زدم همه چيز نرمال شروع به كار كرد و تا حالا كه 7 روز از اين ماجرا ميگذره هنوز داره سرحال كار ميكنه.
آيا امكان دارد كه اين پايه ، پايه مهمي نبوده باشد؟ .
درضمن من درجه حرارت را با cpu cool كه نگاه ميكنم بهنظرم ميآيد كه نسبت به قبل 10 درجه گرم تر نشان ميدهد. قبلا 70 اما حالا 81 . خوب نظر شما چيه ؟ اين چگونه ميتونه امكان داشته باشه؟
دوست عزيز بعضي از پايه هاي CPU به هيچ جايي در مدار وصل نميباشند و اختصارا به آنها NC يا NOT CONNECTION گفته ميشود و به اين خاطر وجود دارند كه پايه هاي مفيد ديگر از حالت تكي خارج شوند و احتمال شكسته شدنشان كم شود .

mossi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از asa2000 :
دوست عزيز بعضي از پايه هاي CPU به هيچ جايي در مدار وصل نميباشند و اختصارا به آنها NC يا NOT CONNECTION گفته ميشود و به اين خاطر وجود دارند كه پايه هاي مفيد ديگر از حالت تكي خارج شوند و احتمال شكسته شدنشان كم شود .

خيلي ممنون

من هم ندانسته ، همين فكر را ميكردم.

اگر ممكن است لطفا بفرماييد درجه نرمال يك cpu مثلا پنتيوم 4 2000 مگا هرتز روي چند بايد باشد ، الان 80 را نشان ميدهد. تا چند درجه نرمال است؟

asa2000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از mossi :
خيلي ممنون

من هم ندانسته ، همين فكر را ميكردم.

اگر ممكن است لطفا بفرماييد درجه نرمال يك cpu مثلا پنتيوم 4 2000 مگا هرتز روي چند بايد باشد ، الان 80 را نشان ميدهد. تا چند درجه نرمال است؟
دوست عزيز درجه حرارت نرمال سيستم در يك ساعت اول حدود 40 درجه سانتيگراد و در ساعتهاي بعدي حداكثر تا 55 درجه ميباشد و من به ندرت درجه هايي بالاتر را ديده ام ولي 80 درجه كمي غير عادي ميباشد !

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
من هم همچین چیزی دیده ام . بردیم گارانتی طرف میگفت این مربوط به متغیرهای floating point هست و بعیده استفاده بشه و مشکلی براتون درست کنه .

ولی برا من عجیبه که چرا بعد از شکستن پایه درجه حرارت بالا رفته !! جای هاردور خالیه ! اون خیلی بهتر از ما بلد بود !

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
بیایید از یه جنبه ی دیگه به این موضوع بنگریم!!
شما گفتید فن رو عوض کردید دیگه...
شاید اون فن به اندازه ی کافی خنک نمی کنه؟؟

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
من نميدونستم درجه 55 يك درجه عاديه ممنون كه گفتين.

mossi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از irgamer :
بیایید از یه جنبه ی دیگه به این موضوع بنگریم!!
شما گفتید فن رو عوض کردید دیگه...
شاید اون فن به اندازه ی کافی خنک نمی کنه؟؟

خيلي ممنون از اينكه به اين موضوع توجه كرديد .

يك بار ديگه من اين موضوع را از اول تعريف ميكنم .

اين كولر قديمي من خيلي صداش زياد بود مخ ما را برده بود . رفتم يك كولر نو ار اين مارك
http://www.arctic-cooling.com/en/products/super_silent_4protc/

خريدم كه پايه نگهدارنده اش به مينبورد من نميخورد يك پايه هم از جاي ديگه خريدم و عوض كردم . صدا نصف شد .
درجه حرارت 70 بود . بعد از دو هفته . وقتي كامپيوتر را خاموش ميكردم و دوباره بعد از يك ساعت روشن ميكردم .سوت ميكشيد مونيتور هم سياه ميداد . حتي بايوس هم نداشتم .
من فكر ميكردم از سي پي يو است .البته وقتي كامپوتر را چهار پنج دفعه خاموش روشن ميكردم ، بالاخره ويندوز بالا ميامد .
من دوباره كولر قديمي را گذاشتم . باز هم سوت و بعد از چند بار خاموش روشن بالا ميامد .رفتم يك سليكون گريس گرون خريدم . همونجا از فروشنده پرسيدم درجه نرمال سي پي يو پنتيوم چهار 2000 مگا تا چند ميتونه باشه گفت بالاي 70 نرمال است . سليكون را نو كردم جا زدم. كه اين دفعه اون جريان اشتباه جا زدن و شكستن پايه پيش اومد . كه بالا توضيح دادم .
بعد ازاين ديگه ويندوز بلا نيامد كه نيامد . من فكر كردم سي پي يو مرده . به گارانتي تلفن زدم. آمد. ابتدا رفت سراغ
رام . من دوتا رام 250 و 512 دارم . يكي را باز كرد گفت خودت اضافه كردي. گفتم آره .باز بالا نميآمد . دومي را كه اورجينال بود باز كرد يه نو گذاشت .تصوير آمد .ويندوز آمد بالا خيلي نرمال شروع به كار . يارو رفت و تمام شد .
آقا ما شاخ درآورديم . البته از طرف پرسيدم من كه دوتا رام داشتم . اون يكي هم كه سالم بوده ، پس چرا اينجوري بود جريان . كه او يه چيزايي سرهم كرد و گفت شايد كومپاتيبل نبوده ...
حالادرجه حرارت 80 بود . دوباره . كولر نويه را گذاشتم . بازهم درجه حرارت 80 است .
اما تا حالا كه همه چيز خوب و نرمال داره كار ميكنه .

ضمن اينكه اينجا يك موضوع جديد هم باز شده . يعني همين موضوع رام ها . من تا حالا اصلا فكر نميكردم كه ممكنه
كامپيوتر با يك رام خراب نياد بالا . وقتي كه دوتا رام روي برد هست .

روي اين موضوع هم نظر بديد بد نيست .

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
البته وقتي كامپوتر را چهار پنج دفعه خاموش روشن ميكردم ، بالاخره ويندوز بالا ميامد

سلام . اولا خدا رو شکر که مشکلت رفع شده . بعدشم این قصه سی پی یو تو که تعریف کردی یاد شباهت کامپیوتر با یخچال و جارو برقی افتادم ! یعنی چی که بعد از 4 - 5 بار روشن خاموش کردن روشن میشد ؟ میگم نکنه سی پی یوت نمیسوز شده ؟

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
آره RAM خراب باشه یه بوق مخصوص میزنه و کامپیوتر boot نمیشه!
در هر حال خوشحال شدم مشکلت حل شد :)

mossi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون .

اين يارو رام مارو مثلا عوض كرد .
من امروز متوجه شدم كه ان رام 250 كه نو گذاشته كار نميكنه . و فقط رام 512 تا يي كار ميكنه .

خدا لعنتش كند .

milad_sm

Registered User
لایک‌ها
0
آقا بيخيال!!
80 درجه؟!؟!؟ مگه آبگرم کنه؟!
حتماً فارنهايت بوده!! چطور سی پی يو ذوب نشده؟!
آقا سری عمل کن تا همون سی پی يو جانباز شهيد نشده!
يه کولر آبی هم ميتونی بگيری...
من پنتيوم 4 دارم، درجش از 30 بالا تر نميره.
خيلی هم ازش کار ميکشم!
خلاصه مواظب باش!

aryagohar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من يه دونه پنتيوم 4 دارم 2000 گيگ. داره 2500 كار مي كنه ولي حرارتش بالاي 48 نمي ره.
البته فن خودشو با فن يه سلرون 2400 عوض كردم فن سلرون بزرگتره

milad_sm

Registered User
لایک‌ها
0
اريا جان، نکن.
آخرو عاقبت نداره!
منهم عاشقه اورکلاکينگ هستم...امّا عمره دستگاه رو ميآره پايين.
بعد هم اگه ميکنی، درست حسابی فن بذار روش!
رم رو چکار کردی؟ هيت سينک گزاشتی روش؟
هارد دسيك چي؟

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37

mossi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از milad_sm :
آقا بيخيال!!
80 درجه؟!؟!؟ مگه آبگرم کنه؟!
حتماً فارنهايت بوده!! چطور سی پی يو ذوب نشده؟!
آقا سری عمل کن تا همون سی پی يو جانباز شهيد نشده!
يه کولر آبی هم ميتونی بگيری...
من پنتيوم 4 دارم، درجش از 30 بالا تر نميره.
خيلی هم ازش کار ميکشم!
خلاصه مواظب باش!

آقا با سانتيگراد 80 را نشان ميده و با فارنهايت ميره بالاي 150

البته اين CPUCool دو تا درجه را نشان ميده . TEMP 1 45

TEMP3 80

كدوماشو بايد باور كرد نميدونم .

در Tray پايين صفحه مونيتور ، اما هميشه درجه 80 را نشان ميدهد .

تو فكر يه كولر آبي هم بودم اما جعبه كامپيوتر من كوچيكه . به اين كاراش نميرزه .
منتظرم اگه ذوب شد يك برد نو با يك سي پي يو 3 گيگ به بالا بخرم .

milad_sm

Registered User
لایک‌ها
0
خوب اگه می گه سانتیگراد راست می گه دیگه!
یکیش درجه cpu و یکیش درجه کیس هست.

mossi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مرسي
بلاخره چي ؟
temp 1 كه 40 تا 45 نشون ميده درجه cpu است يا temp3 كه 76 تا 82 را نشان ميده؟

milad_sm

Registered User
لایک‌ها
0
من براي دلخوشي شما هم كه شده ميگم 40 يعني دماي cpu! خودت مي توني دستت رو نزديكش كني ببيني درچه وضعيه.
مگه case تو فن نداره؟؟؟ حتما دست كم يه فن بذار پشت. پي سي من الان4 تا فن داره! دو تا عقب يكي جلو و يكي بالا! (چرا اينجوري شد؟!!)
تهويه هوا خيلي تو عمر كامپيوتر مهمه....فراموش نكن. هر جوري شده كامپيوترت رو خنك كن. فكر كنم هارد ديسكت هم گرم مي كنه...اگه وسترن داري يه فن هم براي هاردديسكت بگير. خلاصه يه فكري براش بكن تا نذاشتت تو خرج!!

asa2000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از amin007110 :
چسباندن پایه cpu در 3 سوت.
سلام .
امين خان اگه ميشه يكمي در مورد روش چسباندن پايه سي پي يو توضيح بده ( 3 سوت ! )
من كه پدرم در مياد تا يه پايه رو بچسبونم .
:(

بالا