آژانس هواپیماییexchanging

CrossFire چی هست

شروع موضوع توسط من ‏8 سپتامبر 2005 در انجمن سخت افزار

1. من

من Registered User

این تکنولوژی CrossFire که برای کارت گرافیک هست چی هست ؟

2. SonyStyle

SonyStyle Registered User

تکنولوژی Cross Fire یک تکنولوژی Multi-GPU هستش که توسط شرکت ATI طراحی و ساخته شده و در واقع جواب ATI یه تکنولوژی SLI شرکت nvidia هستش!
    Cross Fire هم مثل SLI به 2تا PCI Express 16x احتیاج داره تا اونجایی هم که من میدونم تفاوتش با SLI ایناس:

1. لزومی نداره که هر دو کارت هم مدل و هم مارک باشن. (که بنظر من واقعا مفیده این خاصیت!)
    2. کارتها توسط bridge بهم وصل نمیشن! بلکه یه پورت مونیتور مخصوص داره! اینجوری که از یه کارت اول میره یه او یکی و یعد به مونیتور!
    3. حالتهای Dual Mode بیشتری رو نسبت به SLI داره.

اینم عکسش:
    توضیح و بررسی کامل این تکنولوژی

3. من

من Registered User

خیلی ممنون دوست عزیز
    راستی یه مسئله جالب به نظرم رسید ، اون دوتا پورت خالی dvi هم قابل استفاده هست که مثلا بشه بهش 3 تا مونیتور وصل کرد ؟

و همینطور در مورد sli میشه چهار تا مونیتور رو به کارت وصل کرد ؟

4. SonyStyle

SonyStyle Registered User

هم در Cross Fire و هم در SLI شما میتونین تا 4 مانیتور رو به PC تون وصل کنین! :happy:
    البته در این حالت دیگه سیستمتون SLI/Cross Fire کار نمیکنه! یعنی اونجوری نیست که performace جفتشون با هم جمع شه! هر کدوم ار کارتها تصویر 2 مونیتور رو Render می کنن.
    بنظر من این حالت فقط حال میده برای فیلم Wide Screen دیدن! اونم Wide های خفن مثل Star Wars که نسبت ابعادش 2.35:1 هستش! البته 4تا مانیتور از اینم Wide تر میشه!! :wacko: ولی خب کلا حال میده دیگه!! :D