آژانس هواپیماییexchanging

E-mail Validation با نون اضافه !

شروع موضوع توسط Shahed ‏21 مارس 2008 در انجمن PHP

1. Shahed

Shahed کاربر قدیمی پرشین تولز

لول ! من چقدر دوست دارم تاپیک با تایتل این تیپی بزنم !! :lol:
    بیخیال :D

خوب ببینین ! کلا فرم وارد کردن اطلاعات برای مثال موقع ثبت نام توی سایت رو در نظر بگیرید ! برای مثلا قسمت ایمیل ! دوراه وجود داره که ببینیم ایمیل وارد شده صحیح هست یا نه ! یکی اینکه رشته ایمیل رو با regxp چک کنیم .. یکی هم اینکه با فانکشنهایی مثل getmxrr() بیایم وجود میل سرور رو روی دامین ایمیل چک کنیم و در مرحله بعد ببینیم آیا اون یوزر روی اون میل سرور وجود داره یا نه !!

خوب هزار و یک راه وجود داره برای این کار ! از همون فانکشن getmxrr بگیر تا راههای دیگه مثل اتصال به پورت 25 آی پی MX از طریق سوکت !! و ارسال دستورات SMTP !! پووف !!

حالا مشکل اینجاست که همه این راهها فقط و فقط روی سرور لینوکس کار میکنن !! اون getmxrr که مشخصه ! فقط لینوکس ! تو منوالش هم که نوشته !! برای اتصال از طریق سوکت هم باید اول آی پی MX رو داشته باشیم !! چون همه سرورها الزامی ندارن که آی پی وب سرورشون با آی پی MX شون یکی باشه !! حالا میشه آی پی MX رو از طریق checkdnsrr() و dns_get_record() و فانکشنهای هم خانواده !! هم گرفت و مشکل رو حل کرد !! اما ... بازم هیچکدوم از اینا روی ویندوز کار نمیکنن !!

کلا برای کار با dns توی ویندوز یه پکیج PEAR هست ! که اونم من نتونستم کار بکنم باهاش !!
    خلاصه در کل هرکسی راهی به ذهنش میرسه بگه :D