برگزیده های پرشین تولز

ebook reader digital

hsmid123

Registered User
لایک‌ها
3
دوستان می خواستم بدونم آیا این دستگاه Ebook reader در ایران و مجتمع پایتخت موجود هست اگر موجود قیمت آن حدوداً چه میزان است ؟ اگر کسی اطلاعی دربارش داره ممنون می شم در اختیار بنده بگذاره.
یه چیزی مصل این:
http://www.sonystyle.com/webapp/wcs...0151&langId=-1&categoryId=8198552921644523780

bodybuilder2

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
دوستان می خواستم بدونم آیا این دستگاه Ebook reader در ایران و مجتمع پایتخت موجود هست اگر موجود قیمت آن حدوداً چه میزان است ؟ اگر کسی اطلاعی دربارش داره ممنون می شم در اختیار بنده بگذاره.
یه چیزی مصل این:
http://www.sonystyle.com/webapp/wcs...0151&langId=-1&categoryId=8198552921644523780

این لینکی که دادید قیمتش 299 دلاره !!!

شما با کمتر از این قیمت میتونید یک پی دی ای ( کارکرده ) تهیه کنید دهها مرتبه بهتر از اون چیزیه که دنمبالش هستید .
ه نظر من بابت ای بوک ریدر بیش از 50 ~ 60 تومن نباید سلفید .

hsmid123

Registered User
لایک‌ها
3
این لینکی که دادید قیمتش 299 دلاره !!!

شما با کمتر از این قیمت میتونید یک پی دی ای ( کارکرده ) تهیه کنید دهها مرتبه بهتر از اون چیزیه که دنمبالش هستید .
ه نظر من بابت ای بوک ریدر بیش از 50 ~ 60 تومن نباید سلفید .

خوب آخه من که نمی تونم چندین ساعت چشم بندازم رو صفجه pda پدر چشام در میاد .

Last edited:

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
مهدی جان ، اگر ایشون ای بوک ریدر سونی رو منظورشون هست ، این دستگاه ابدا قابل جایگزینی با چیزی مثل پی دی ای نیست ، این دستگاه از تکنولوژی e-inkاستفاده می کنه ، که با این شیوه ، نوشته دقیقا مثل کاغذ نمایان می شه و چشم ابدا خسته نمی شه ، در ضمن برای خواندن نیاز به نور از بیرون هست
اما پیشنهاد من به ایشون خرید دستگاهی مثل iRexهست
موفق باشید

vocian

Registered User
لایک‌ها
4
دکتر جان آیرکس هم خیلی گرون تره هم خیلی سنگین تر و بزرگ تر. با این قیمت عاقلانه نیست به سراغ یو ام پی سی های جدید و ارزون بره؟ مثلا گیگابایت یه مدل جدید داده 700-800 دلار

siavash78

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
دکتر جان آیرکس هم خیلی گرون تره هم خیلی سنگین تر و بزرگ تر. با این قیمت عاقلانه نیست به سراغ یو ام پی سی های جدید و ارزون بره؟ مثلا گیگابایت یه مدل جدید داده 700-800 دلار

عماد جان میشه مدلش رو بگی؟؟؟ و اینکه از کجا میشه گیر آورد؟؟؟

hsmid123

Registered User
لایک‌ها
3
مهدی جان ، اگر ایشون ای بوک ریدر سونی رو منظورشون هست ، این دستگاه ابدا قابل جایگزینی با چیزی مثل پی دی ای نیست ، این دستگاه از تکنولوژی e-inkاستفاده می کنه ، که با این شیوه ، نوشته دقیقا مثل کاغذ نمایان می شه و چشم ابدا خسته نمی شه ، در ضمن برای خواندن نیاز به نور از بیرون هست
اما پیشنهاد من به ایشون خرید دستگاهی مثل iRexهست
موفق باشید

این دستگاهی که شما معرفی کردید واقعاً ارزشش رو نداره خیلی قیمت بالایی داره.
ولی نهایتاً نفرمودید من همین ebook reader رو می تونم تو پایتخت پیدا کنم یا خیر؟

hsmid123

Registered User
لایک‌ها
3

قربان گمان نمی کنم این UMPC ها هم مناسب مطالعه به مدت چند ساعت باشد مطمئناً چشم رو اذیت می کنن اگر قرار بر خرید این باشه ترجیحاً یه دونه از این mini-laptop های جدید asus که 7 اینچ هست رو خریداری می کنم. تازه ارزون ترم هست.

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
عماد جان ،
فکر میکنم حق با ایشون باشه ، خوندن ایبوک ، روی این دستگاه ها به چند دلیل ، مزیت عمده ای نسبت به دیگران داره ،
یکی اینکه نور از پشت ال سی دی نمی یاد ،
یکی اینکه باطری هر شارژشون برابر حدود2تا3 هزار صفحه خواندن هست ( به دلیل اینکه تنها زمانی که اینها باطری مصرف می کنند ، وقتی ست که محتوای صفحه عوض می شه )
دیگر اینکه وزن اینها اغلب بسیار سبک و ضخامت نزدیک به یک کتاب دارند
در آخر ، قیمت کمتر اینهاست

یو ام پی سی ها ، البته ابزاری مناسب برای ایبوک خوانی هستند ، ولی مزایای دیگری دارند ، که ممکن ست مد نظر ایشون نباشه ، مثلا ، من بسیاری از مطالب حرفه ام ، کتاب نیست ، برنامه تحت ویندوز هست ، این طوری قابل اجراست
یا مثلا برنامه سلف تست توفل رو می تونید اجرا کنید روش
به هر حال، اگر اون پروژه بزرگمون کلید خورد عماد جان ، حتما یه بخش ایبوک ریدر هم خواهیم داشت
شاد باشید

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
اون مینی لپتاپ ها ، در واقع UMPC های Eee ِ شرکت ِ ASUS هستند و مینی لپتاپ نیستند . 450 تومن یکیش توی پایتخت هست ولی به قول شما نمیشه باهاش خیلی خوند ( اونجوری که شما از خوندن صحبت میکنید مثکه خیلی میخونید :D ) اما قضیه اینه که به صرفه تره که یک UMPC بخرید تا از خوندنتون کاهش بدید و به کارهای کامپیوتریتون در جاهایی که دسترسی به پی سی ندارید استفاده ش رو ببرید .
اینجوری هم به مقداری که چشم جواب میده مطالعه کردید هم یه سری ارگانایز ها و منیجینگ ها انجام دادید و جلو میافتید توی کارهای روزمره .

hsmid123

Registered User
لایک‌ها
3
اون مینی لپتاپ ها ، در واقع UMPC های Eee ِ شرکت ِ ASUS هستند و مینی لپتاپ نیستند . 450 تومن یکیش توی پایتخت هست ولی به قول شما نمیشه باهاش خیلی خوند ( اونجوری که شما از خوندن صحبت میکنید مثکه خیلی میخونید :D ) اما قضیه اینه که به صرفه تره که یک UMPC بخرید تا از خوندنتون کاهش بدید و به کارهای کامپیوتریتون در جاهایی که دسترسی به پی سی ندارید استفاده ش رو ببرید .
اینجوری هم به مقداری که چشم جواب میده مطالعه کردید هم یه سری ارگانایز ها و منیجینگ ها انجام دادید و جلو میافتید توی کارهای روزمره .

نه اتفاقاً اونقدا هم نمی خونم ولی خوب این umpc ها نهایتاً 4 5 ساعت شارژ جواب می ده . ولی این Ebook-readera حدود 9000 پیج می شه باش خوند. و صفحه هاشم واقعاً آسیب نمی رسونه هم جذاب می کنه کار مطالعه رو . اگر جهت کارای دیگه هم باشه که خوب لب تابم همراهمه دیگه نیازی به UMPC ندارم. و در کل من به این نتیجه رسیدم که از هرچیزی باید یه انتظاری داشت مثلاً از mp3 player جهت گوش دادن به موزیک از تلفن همراه جهت فرستادن اس ام اس و تماس از ebook reader جهت مطالعه صرف و لب تاب و pc هم اتصال به اینترنت و کارهای دیگه و ...آخه این منطقی نیست که آدم بره یه HTC shift بخره و همه اینارو ازش بکشه بیرون.

ولی در کل من که در عجبم چرا هیچ کس به اصل مسئله نپرداخت . یعنی واقعاً کسی اطلاع نداره که یه همچین چیزی تو پایتخت هست یا خیر؟

Last edited:

vocian

Registered User
لایک‌ها
4
نیست . همین آی رکس هم یکی از دوستان در همین فروم وارد میکرد. (فکر کنم هنوز هم وارد کنه)
راستش اگر فقط استفاده از ایبوک مد نظره به نظرم اینها یا یه مدل ایبوک ریدر مخصوص آمازون (با قیمت 300$ ) یه مدل دیگه 200 دلاری الان عالی باشند.

من یه زمانی قصد خرید آی رکس رو داشتم . اما خیلی از کتابهای ما دژاوو هستند که اکثر این ایبوک ریدر ها روش جواب نمیدن . در ضمن قیمتشون واقعا در صورت وارد شدن بالا خواهد رفت و واسه من اختلاف خیلی غیر منطقی میشد که از خریدش صرفنظر کردم.

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
نیست . همین آی رکس هم یکی از دوستان در همین فروم وارد میکرد. (فکر کنم هنوز هم وارد کنه)
راستش اگر فقط استفاده از ایبوک مد نظره به نظرم اینها یا یه مدل ایبوک ریدر مخصوص آمازون (با قیمت 300$ ) یه مدل دیگه 200 دلاری الان عالی باشند.

من یه زمانی قصد خرید آی رکس رو داشتم . اما خیلی از کتابهای ما دژاوو هستند که اکثر این ایبوک ریدر ها روش جواب نمیدن . در ضمن قیمتشون واقعا در صورت وارد شدن بالا خواهد رفت و واسه من اختلاف خیلی غیر منطقی میشد که از خریدش صرفنظر کردم.

حق با عماد هست ، فکر نمی کنم وارد بشه ، kindleنام دستگاهی ست که امازون تولید کرده
اما آی رکس ، خیلی از فرمت ها رو پشتیبانی می کنه ، در ضمن خیلی از نظر پلت فورم ، باز تر هست ، یعنی کلی کار می شه روش کرد

hsmid123

Registered User
لایک‌ها
3

این irex هم خیلی چیز جالبی به نظرم می رسه حالا جز این آقا که تو فورم وارد کردن جای دیگری تو ایران نیست برای خریدش ؟ چون مثل اینکه ایشون همون چندتا دونه را از انگلیس آوردن

Black belt

Registered User
لایک‌ها
0
بچه ها من e-book reader سونی رو دارم . کیفیتش خیلی عالیه . فارسی هم میخونه (pdf)
در ضمن این دستگاه تو پایتخت برای خرید موجوده . منم از همون جا خریدم . از یه نمایندگی سونی به نام کمان رایانه (88870775 / 88788096 / 88670319) طبقه دوم واحد 253 اینا همه چیزای خفن سونی رو که هیجا نیست دارن ..
سایتشم اینه : www.kaman-co.com
همه مدلاشو داره prs-505 /prs-700 با لوازم جانبیشون و رنگبندی
تازه یه هدفون اوریجینال سونی هم هدیه میده...
اینم لینک مستقیم به e-book:
http://www.kaman-co.com/index.aspx?siteid=1&pageid=484
موفق باشید
در ضمن من در مورد اختلاف قیمتاشم با آمریکا پرسیدم .جالب بدونید که قیمت سایت سونی آمریکا بدون احتساب taks اعلام شده و بسته به ایالت بین 8 تا 16 درصد به این قیمت اظافه میشه .از طرفی تعرفه گمرک ایران برای e-book حدود 24 درصده!!!! (از لپ تاپ خیلی بیشتر) تازه هزینه حملشم بماند ...
آمریکا هم که فروش مستقیم به ایران نداره و باید از طریق واسطه واردش کرد .....بنابراین قیمتش تو ایران باید همین حدودا باشه که اینا میفروشن.

Mehrdad001

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
0
سلام عزیز جان.
آقا شما چند خریدی؟

Black belt

Registered User
لایک‌ها
0
بچه ها یه خبر جدید.
این کمان رایانه ایبوک ریدرای جدید سونی رو هم آورده.مدل PRS-600 و PRS-300!!:(
PRS-600 امکان دست نویس کردن و یادداشت نوشتن روی متن رو هم داره.
من یه PRS-700 دارم که میخام بفروشمش .دستگاه کاملا سالمه و تنها دلیل فروشش اینه که میخام مدل جدیدشو بخرم. در ضمن 8 گیگ مموری هم باهاشه.
اگه کسی خاست خبر بده دیگه...

Last edited:

Arvand

Registered User
لایک‌ها
0
بچه ها یه خبر جدید.
این کمان رایانه ایبوک ریدرای جدید سونی رو هم آورده.مدل PRS-600 و PRS-300!!:(
PRS-600 امکان دست نویس کردن و یادداشت نوشتن روی متن رو هم داره.
من یه PRS-700 دارم که میخام بفروشمش .دستگاه کاملا سالمه و تنها دلیل فروشش اینه که میخام مدل جدیدشو بخرم. در ضمن 8 گیگ مموری هم باهاشه.
اگه کسی خاست خبر بده دیگه...

سلام دوست عزیز
مدل جدید تری که میگی چه مدلی هست ؟
من دنبال یه ایبوک ریدر با سایز حداقل 8 اینچ هستم
کسی میدونه کجا میشه تهیه کرد ؟

بالا