برگزیده های پرشین تولز

F.E.A.R & seriuos sam II & age of empires III

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از ARH :
سلام
آره اومده تو پاساژ پايتخت ديروز پر بود . اما همه گرون ميدند 7 تا CD‌رو ميفرشوند 9000 تومان و 1 دونه DVD شو ميدن 5500 !!!! يكي بود ميگفت اين DVD هايي كه ميفروشند مشكل داره و نصب كردنش دردسر زيادي داره من يك نسخه اورجينال دارم (نشونم داد) كه باست رايتش ميكنم 6000 تومان .
SErios Sam II و Age 3 و brother in Arms جديده هم بود Quake 4 هم تا يك هفته ديگه مياد . من كه بودجه براي اين هزينه اي سنگين رو ندارم دوستان اگه گرفتند ما رو هم دريابند

ممنون از توجه.من بيشتر احتمال ميدادم نتونن كركش كنن الان ديگه روي اينجور بازياي خفن قفلاي خفنتري ميزارن
راستي توصيه ميكنم قبل از خريد اين بازي به فكر سيستمتون باشيد چون بايد گفت يه بازي power-hungry
هس F.E.A.R
كافيه به سرعت فريم قويترين كارتاي گرافيك در اين بازي توجه كنين از همين الان احتمال يه بازار پر رونق رو برا بخش كارتاي گرافيك با اومدن اين بازاي دادن

sunny4u

Registered User
لایک‌ها
8
بازی F.E.A.R کرک شده و دیگه نیازی به alcohol 120 و antiblaxx نیست. اونی که تو پایتخت میفروختند ایمیج بازی بود که باید با الکل 120 اجراش میکردید.
کرک بازی در سایت gamecopyworld موجوده.

sia999us

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از sunny4u :
بازی F.E.A.R کرک شده و دیگه نیازی به alcohol 120 و antiblaxx نیست. اونی که تو پایتخت میفروختند ایمیج بازی بود که باید با الکل 120 اجراش میکردید.

میشه بگی ماله کدوم شرکت بود که اگه دیدیم نخریم؟:)

sunny4u

Registered User
لایک‌ها
8
اسم شرکت روش نیست فقط یه دی وی دیه که ایمیج بازی رو روش رایت کردند. فکر کنم کار خوده پایتختیها باشه.
به نظر من اگه همینو بگیری خیلی بهتره چون set up بازی دست نخورده است و اگه بعدا خواستی آپدیت کنی مشکل نداری.
معمولا وقتی یه بازی کرک میشه اینا ور میدارن set up رو دست میزنن که یا اسم شرکتو بزارن روش یا کرکو با فایل اصلی عوض کنند. خلاصه بعدا سر آپدیت کردن بازی گیر می افتی.

sia999us

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
مرسی
مثل اینکه brother in arms 2 هم اومده ؟

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از sunny4u :

ميتوني در مورد alcohol 120 توضيح بدي كه چطور ميشه نسخه هاي ايميج رو باهاش بكار گرفت

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
ميخواستم نكاتي در مورد اجراي بهتر اين بازي با قطعات سخت افزاري حتي سطح بالا بگم البته شايد تا الان اين بازيو تموم كرده باشيد يا اينكه در حين انجامش هستيد به هر حال ممكنه خيلياتون هم موارديو كه ميگم بدونيد

اين ماه(اكتبر) بسيار پر بار برا بويژه pc gamerها هست چند بازي پر سو صدا تو اين ماه وارد بازار شد و يا خواهد شد شايد داغ ترين اونا همين بازي باشه بويژه كه در بخش گرافيك بعد از doom3 , half life2 يك تحولي در نمايش جلوه هاي ويژه منحصر با جادوي برنامه نويسان شركت monolith هست كه واقعا يك استاندارد جديد در صنعت بازيها ايجاد كرده

اين بازي همانند خيلي از بازيهاي جديد اول شخص بيشتر GPU-bound هست تا CPU-bound بنابراين اول از هر چيزي برا كسي كه قصد ارتقا’ سيستمشو براي اين بازي داره كارت گرافيك حائز اهميته البته نه كه پردازنده تاثير زيادي در عملكرد نداره ميدونيد كه اين بازي از فيزيك بسيار چشمگيرhalf life2 كه فكر كنم havoc باشه بهره برده با اين حال مطمئنا يه كارت گرافيك سطح بالا با يه پردازنده نه چندان قوي به مراتب بهتر ميتونه خواسته هاي شمارو به نسبت يه پردازنده سطح بالا با كارت گرافيك ضعيف براورده كنه نكته ديگه اينكه نرخ فريمهاي اين بازي حتي در قويترين پردازنده هاي گرافيكي مثل يه geforce 7800gtx هم واقعا بالا نيست يعني شايد بالاترين نرخ فريم در اين بازي با يك گرافيك سطح ،حداقل نرخ فريم نمايش دهنده يه بازي اول شخص جديد ديگه باشه كافيه صحت حرفهاي منو با تستهايي كه چندي از سايتها انجام دادن مقايسه كنيد

اولين نكته در مورد بهبود بازي كه مسلما خيلياتون انجامش داديد به روز كردن جديدترين نسخه هاي راه انداز كارت گرافيكتون هست. برا محصولات nvidia كه توصيه من و خيلي از سايتاي نقد كننده ،اجراي بازي با حداقل يه geforce 6600 هست شما ميتونيد درايور بتاي ForceWare 81.85 از زيربگيريد كه بنظر nvidia بهينه سازيهايو براي اجراي بهتر بازي درش انجام داده;براي محصولات ATI پيشنهاد من نسخه Catalyst 5.10a هستش كه بهينه سازيهايي براي دو بازي Quake 4 و Serious Sam 2 انجام دادن كه من بعيد ميدونم F.E.A.R هم جزو اين بهينه سازيها نباشه

81.85 Beta Forceware

ATI Catalyst 5.10a

مورد بعدي در مورد تنظيمات گرافيكي بازي هست توصيه ميشه تمام تنظيمات گرافيكي كه مايل به اعمال تغييرات درش هستيد از داخل تنظيمات خود بازي انجام بديد فرضا در كارتهاي nvidia تمام تنظيمات كيفيتيو به حالت application(preference(controlled قرار بديد تا منوط بشه به تغييرات انجام شده از خود بازي

اما در تنظيمات داخل بازي monolith دست كاربرو برا اعمال در تغييرات كيفيتي بازي واقعا باز گذاشته و قابليتهاي زيادي در بهبود كيفيت بازي نقش دارن از اين موارد چند تا ازا اونا متاسفانه مشكلات متعددي در پياهد سازيشون در بازي هست كه فوقالعاده تو افت عملكرد تاثير ميزاره

اولين مورد مربوطه به گزينه اي به اسم texture resolution setting هست قرار دادن اين در مد Maximum حتي ميتونه سيستم قدرتمند شما رو به زانو بندازه در نتيجه با هر سيستمي و با هر كارت گرافيكي كه اذعاي قدرتشو ميكنيد اين نسخه رو نهايت روي مد Medium قرار بديد به هر حال تو صيه شده كه مد Minimum بهترين حالت براي از بين رفتن خيلي از تاخيرات بازي هست

مورد ديگه ناتواني monolith از بهره وري سالم تكنينكي به اسم soft shadows هست كه همانند Chronicles of Riddick اين بازي هم از عملكرد فوقالعاده پايين در هنگام فعال بودن اين گزينه رنج ميبره اگه يادتون باشه تو Riddick زماني كه بخش shader2.0+ براي بازي فعال ميشد عملا بازي حتي روي قويترين سيستمها ناتوان از اجرا بود اين دقيقا زمانيه كه soft shadows بكار گيري ميشد هر چند تو SC:CHOAS THEORY اين قابليت تا حد بسيار بالايي خوب بكار گرفته شده كهميشه در يه سرعت قابل قبول ازش بهره برد بهر حال تو F.E.A.R شما براي بكار گيريش حداقل يه سيستم SLI -6800GT يا يك تك 7800GT(در وضوح تصويري 768×1024 به پايين) نيازتون هست در اخر خيالتونو راحت كنم تستها نشون داده با فعال كردن soft shadowsدر اين بازي عملكرد يه كارت گرافيكي بمانند يه 7800gtx يا x1800xt به" نصف" كاهش پيدا كرده! حالا ببينيم اصلا اين soft shadows چي هست واقعا كيفيت تصويري كه نشون ميده ارزش اينو داره كه اين همه خرج روي دست كاربر بزاره

soft shadows به صورت قابل توجهي موجب افزايش نورپردازي در يك بازي بوسيله تخصيص دادن طرحي از سايه هاي اشيا’ به صورت يكنواخت(multiple shadows from a object) با توجه به مقدار تاريكي محيط،كه موجبات نمايي واقعيتر از صحنه قابل رويت ميشه

ميشه گفت soft shadows اساسا نتيجه نمايشي از سايه هاست كه چطو اونا گرايش به محو شدگي در لبه ها يا طرح خطهاي روي هم افتاده اي از سايه ها منعكس شده از يك منبع نوري بر روي ديوار كه منوط ميشه به نو اشيا’ يا اجسام وعوامل مختلف ديگه همچون زاويه نور نسبت بهش يا فاصلش هست يه مثال ميزنم فرضا اگه شما حركاتي رو با دستتون در يك منبع نور روي ديوار انجام بديد متوجه يك چندين سايه از حركات دستتون با توجه به در جه تاريكي محيط و مطمئنا زاويه نور و منبعش خواهيد شد وچنانچه شما دستتون به صورت متوالي از منبع نور دور كنيد در حين دقت به سايه اون روي ديوار متوجه ميشيد كه چطور soft shadows به صورت پويا تغيير ميكنه حالا شما فرض كنيد بخواين اين قابليتو در يك بازي كه real time هست پياده سازي كنيد كه مطمئنا كاربشدت پيچيده اي هس كه تا الان برنامه نويسان F.E.A.R اخرين گروهي تا الان بودن كه اين افت تصويري جالب رو پياده سازي كردن

با تعريف مختصري كه از soft shadows شد مشخص ميشه چرا اين همه افت عملكرديو موجب ميشه:چندي سايه رويهم افتاده از يه جسم كه به صورت ديناميكي در اثر انفعالاتي قابل تغيير هست

اگه باز هم متوجه نشديد سايت AnandTech دو عكس در وحالت فعال و غير فعال بودن اين تكنيك گرفته كه كاملا مشخص ميكنه وضعيتو:

بدون soft shadows :
16noaanosoftatismall.png

با soft shadows :

16noaasoftatismall.png

نكته اخر در مورد تكنيك Parallax Mapping هست

در حاليكه جزئيات بافتها،نورپردازي عالي،بكارگيري قابل قبول نمايش سايه هاي ايستا و پويا(عليرغم مشكلات soft shadows ناشي شده)و تاثيرات گوناگون زيباي ديگه در FEAR همگي دست به دست هم دادن تا يك تجربه گرافيكي شناور و روان رو به نمايش بزارن با اينحال اونجا هنوز گفتني هايي يا بهتر اخطارهايي وجود داره مشخصا Monolith با قرار دادن چنين ويژگيهايي در يك بازي يك سلطه جو به حساب مياد كه اونا رو در لبه تكنولوژي جادوي گرافيكي قرار داده

نمايش دادن يك Parallax Mapping ژرف براي نمايش دادن خسارات متحمل شده از قبل يا بوجود اومده توسط اتفاقات محيط يك ايده بسيار مورد استقبال هست اما بنظر Parallax Mappingيي كه درFEAR پياده سازي شده طبق گفته،از ويژگيهاي كليدي اين قابليت همانند self-occlusion و self-shadowing بهره وري نميكنه

بهرحال بكار گيري الگوريتمهايي درParallax Mapping همانند self-occlusion بنظر موجبات ناپديدشدن برخي بافتهاي زائد قابل رويت از برخي زوايا در فرضا يك سوارخ ايجاد شده با برجستگيهايي يا خرابيهايي در داخل در يك ديوار در يك صحنه از يك بازي رندر شده ميشه در واقع نسبت يك تكنيك پيشرفته تر bump mapping(تكنيك برجسته سازي شامل پستي بلنديها،خرابيهاو...در يه صحنه كه از بافتهاي متعدد براي اين كار استفاده ميشه) كه نمايش سطوحي بدشكل و نافرم رو ايجاد كنه

در نتيجه بررسي دو افكت Soft Shadows و Parallax Mapping بايد گفت كه هيچ كدوم دراين بازي به نسبت ضرري كه به عملكرد بازي وارد ميكنن نتيجه نمايشي خوبي ندارن با اين حال تقريبا تمام نقد كننده ها از monolith به عنوان يكي ديگه از پيشگامان نمايش گرافيك كامپيوتري قدر داني كردن كه تجربه سازنده هاي اين بازي با بكار گيري تكنولوژيهاي جديد ساخت اين اجازه رو به خريداران پردازنده هاي گرافيك سطح بالا بدن تا توان حقيقي و قابليتهاي سختافزاري بكار رفته از نمايش يه تصوير سه بعدي چيپ گرافيكيشونوببينن و لذت ببرن

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
به نقل از Xradical :
ميتوني در مورد alcohol 120 توضيح بدي كه چطور ميشه نسخه هاي ايميج رو باهاش بكار گرفت
مثل برنامه های سیدی مجازی دیگه میمونه . اگه از برنامه های دیگه هم استفاده کنی فرقی نمیکنه :)

check_shark

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
به نقل از ma000055 :
دوستانی که به اینترنت Broadband دسترسی دارند:
این نسخه رو
http://www.mininova.org/tor/128819
من دانلود و تست کردم.نسخه کامل Age of Empire3 هست و بدون مشکل اجرا میشه.
در مجموع بازی خوبیه.هرچند نمیشه گفت نسبت به نسخه قبلی متحول شده.

اینترنت Broadband چیه؟

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167

sia999us

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
راديكال جان بالاخره FEAR رو خريدم:D
بابا عجب گرافيكي داره!!!:blink:
قسمت تنظيماتperformance به 2 بخش تقسيم شده
يكي computer و يكي ديگه graphic و وقتي اينا رو تنظيم كردي test settings داره كه 1 قسمت يا 1 دمو از بازي رو پخش ميكنه و بعدش بريم ميده!
كه من وقتي هر دو رو رو maximum گذاشتم نتيجش اين شد!!!
below 25 FPS: 83%
between 25 and 40 FPS:17%
above 40 FPS:0%!!!

:wacko: :blink: (لازم شد برم 1دونه 6600gt ديگه بخرم بكنمش SLI:f34r: )

و وقتي computer رو گذاشتم رو max و graphic رو روي high گذاشتم نتيجه اين شد:eek: (به ترتيب بالا)
1%
68%
31%

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
مواردي كه تو صفحه قبل گفتم حتما رو سيستمت و بازي اعمال كن مطمئنا نتيجه خيلي بهتري ميگيري
فكر كنم صداش رو حداقل ميتوني رو حالت ماكزيمم فعال كني و ازش لذت ببري كلا تنظيماتش 3 قسمت مهم داره Enable HW Mixing كه از قدرت سخت افزاري صداي سيستم بهره ميبره(بويژه براي SB live onboard برد شما كه بيشتر عملياتو با كمترين بار پردازش پردازنده انجام ميده) درنتيجه بكار گيري اين گزينه عملكرد بالاتر و كيفيت بهتر رو فراهم ميكنه البته من شنيدم HW Mixing بيشتر رو كارتهاي creative audigy تاثير گذاره بهر حال اگه دچار مشكلاتي در خرابي صدا شدي غير فعالش كن
گزينه بعدي مربوط به Enable EAX 2.0 ميشه كه مسلما كيفيت صداي خوفناكي از حالت صداي چند كاناله ايجاد ميكنه ولي خوب با افت عملكردي همراه ميشه
گزينه سوم هم كه دربارش خوندم Enable EAX Advanced HD هس كه منحصر به محصولات Creative ميشه كه بنظر يه تثبيتي از موقعيتهاي صداهاي سه بعدي رو در مقابل افت كمي از عملكرد فراهم ميكنه

sia999us

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از Xradical :
مواردي كه تو صفحه قبل گفتم حتما رو سيستمت و بازي اعمال كن مطمئنا نتيجه خيلي بهتري ميگيري
فكر كنم صداش رو حداقل ميتوني رو حالت ماكزيمم فعال كني و ازش لذت ببري كلا تنظيماتش 3 قسمت مهم داره Enable HW Mixing كه از قدرت سخت افزاري صداي سيستم بهره ميبره(بويژه براي SB live onboard برد شما كه بيشتر عملياتو با كمترين بار پردازش پردازنده انجام ميده) درنتيجه بكار گيري اين گزينه عملكرد بالاتر و كيفيت بهتر رو فراهم ميكنه البته من شنيدم HW Mixing بيشتر رو كارتهاي creative audigy تاثير گذاره بهر حال اگه دچار مشكلاتي در خرابي صدا شدي غير فعالش كن
گزينه بعدي مربوط به Enable EAX 2.0 ميشه كه مسلما كيفيت صداي خوفناكي از حالت صداي چند كاناله ايجاد ميكنه ولي خوب با افت عملكردي همراه ميشه
گزينه سوم هم كه دربارش خوندم Enable EAX Advanced HD هس كه منحصر به محصولات Creative ميشه كه بنظر يه تثبيتي از موقعيتهاي صداهاي سه بعدي رو در مقابل افت كمي از عملكرد فراهم ميكنه

مرسی رادیکال جان
من از کارت صدای مادربوردم استفاده نمیکنم چون قبل از خریدن این بورد 1 کارتaudigy 2 zs خریده بودم:blush:
این تنظیماتی رو هم که گفتی همش رو فعال کردم واقعا کیفیت صدای بالایی داره!
از نظر performance تو بازی هم با تنظیماتی که گفتم مشکلی ندارم البته بعضی جاها برا 1 لحظه کند میشه اما انقدرا مهم نیست

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از sia999us :
مرسی رادیکال جان
من از کارت صدای مادربوردم استفاده نمیکنم چون قبل از خریدن این بورد 1 کارتaudigy 2 zs خریده بودم:blush:
این تنظیماتی رو هم که گفتی همش رو فعال کردم واقعا کیفیت صدای بالایی داره!
از نظر performance تو بازی هم با تنظیماتی که گفتم مشکلی ندارم البته بعضی جاها برا 1 لحظه کند میشه اما انقدرا مهم نیست

او!
تو امضاتم زديا بهش توجه نكردم:rolleyes: حالا ميگم از اين همه قدرت صدا يكم به كارت گرافيكت قرض بده:happy:

sia999us

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
تموم شد!!!:(
چه زود!
ولي 2 هم داره:lol:

MDK

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من تا حالا دو نسخه از age of empires 3 ' گرفتم . هردو بعد از اجرای بازی پیغامی مبنی بر مشکل d3d یا درایور می دهند. نمی دونم این مشکل برای کسی پیش اومده یا نه . روی athlon xp 1800 و با کارت radeon9000 تست کردم . البته یکبار هم با ti4200 امتحان کردم که پیغام مشابهی داد. درایور هم کاتالیست 5.7 است ....

MDK

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از MDK :
من تا حالا دو نسخه از age of empires 3 ' گرفتم . هردو بعد از اجرای بازی پیغامی مبنی بر مشکل d3d یا درایور می دهند. نمی دونم این مشکل برای کسی پیش اومده یا نه . روی athlon xp 1800 و با کارت radeon9000 تست کردم . البته یکبار هم با ti4200 امتحان کردم که پیغام مشابهی داد. درایور هم کاتالیست 5.7 است ....

توی این صفحه به چندتا پست برخوردم که همین مشکل رو با ATHLON XP داشتند و گفته بودند ممکنه بعضی مادربوردها SSE را فعال نکنند که باید بایوس را اپگرید کرد. کسی با این مورد برنخورده؟
http://forum.agecommunity.com/ibb/posts.aspx?postID=5980&postRepeater1-p=1#11311

بالا