برگزیده های پرشین تولز

GemPix دوربين ديجيتال همه كاره!

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به دوربين زير نگاه كنيد! فقط يك دوربين ديجيتال معمولي نيست!
لطفا اگر كسي اين دوربين رو داره و يا اطلاعاتي داره بياين در مورد امكاناتش بحث كنيم.
gempixmainlarge.jpg

5.0 megapixel (2625x1968) image size

3x optical + 2x digital zoom

32MB built-in memory, MMC/SD card slot

1.5” color TFT display

20 fps life-like movie

Auto focus

Macro & night shot

Polyphonic sound

Multilanguage menu

USB Removable Drive when connected to PC or Mac

Driver-free for Windows 2000/Me/XP

Total Control: various result-oriented adjustments

Image-Ready for sending or printing: crop-resize-rotate functions, filters

Choice of Scenes: MACRO, night portrait, portrait, landscape, party mix

More-than-Audio: MP3 player, voice recorder, polyphonic alerts

Multilanguage menu

User-friendly navigation

Image sensor: CCD size: 1 / 2,5" 5.76 x 4.32mm. 4.073 million effective pixels

Sensor photosites: 4.23 million

Color Depth: 8 bit x 3 colors

Optics: all glass

Effective focal lenght: 6.120mm - 17.721mm (equivalent to 37mm - 108mm on 35 mm film)

Focus range: Normal: 40cm - infinity

Macro: 10cm - 50cm (20cm - 50sm at optical zoom 3x)

Optical zoom: 1x - 3x

Min shutter speed: 1/20s (up to 15s in nightshot mode) Max shutter speed: 1/1000s

Viewfinder: Optical

LCD display: 1.5” TFT LCD 280 x 220 pixels

Sound output: Stereo Headphones or built-in Mono Speaker

Output resolution: 2625x1968, 2304 x 1728, 2048 x 1536, 1600 x 1200, 1280 x 960, 640 x 480

Output format: JPEG, 3 levels of JPEG compression

Shooting modes: Auto, Manual

White balance: Auto / Daylight / Fluorescent / Incandescent / Sunlight and Manual

Exposure compensation: -2EV to +2EV in 0.5EV steps

Zoom: Digital zoom: 2x, Optical zoom: 3x., Playback zoom: 4x

Night shot: exposure up to 15s

Sequence: (Burst) Shooting: 3 / 8 pictures. Interval shooting: 10s - 60min interval; unlimited number of shots. Delayed shutter release: 3 - 10 seconds

Flash: Built-in, phototransistor controlled

Flash modes: Auto / Red-eye reduction / Forced / Off. Range: 20cm - 4m

Video & PC Camera Mode: Output resolution: 320 x 240 / 160 x 120

Frame rate: 20 / 10fps, only storage limited

Output format: AVI (MJPEG)

Battery life: 600 shots (300 with flash)

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
جدا از اينكه يه دوربين ديجيتال 5 مگاپيكسل هست! راديو هم هست. فيلمبرداري هم ميكنه. آهنگ هم پخش ميكنه. صدا هم ضبط ميكنه....
باز هم بگم؟!!!

black_jack_of_black_city

Registered User
لایک‌ها
73
با قلبی شکسته در انتظار مرگ گوشه ای نشستم . به آرز
به قيمت نميشه خوبي بدي رو احساس كرد

جيگر گلم

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
قيمت اين دستگاه كه گفتم 260 هزار تومان هست. با يك سال گارانتي. خيلي وسوسه شدم بخرم...
كسي نظري نداره؟

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از daftarekhaterat :
قيمت اين دستگاه كه گفتم 260 هزار تومان هست. با يك سال گارانتي. خيلي وسوسه شدم بخرم...
كسي نظري نداره؟

شرمنده من تاپيك رو نديدم كه جواب بدم. الان ديدم كه ريپلاي خورده! :)
در مورد T1 سوني قيمتش از اين چيزي كه شما داري بالاتره :rolleyes:
در مورد خريد اين دوربين هم توصيه ميكنم يه نگاهي بندازي "به اين تاپيك" و در مورد P100 سوني بيشتر اطلاعات بگيري اگه سوالي هم بود مطرح كن. در مورد قيمتش هم , يكي از بچه هاي پرشين ... P100 رو گفت 280 تومن.
پيشنهاد ميكنم سواغ ماركهاي معروفتري بري. من تا حالا اسم اين دوربيني كه شما گفتي رو نشنيده بودم. شايد هم از بيسوادي من بوده :happy:

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از fireboy8766 :
پيشنهاد ميكنم سواغ ماركهاي معروفتري بري. من تا حالا اسم اين دوربيني كه شما گفتي رو نشنيده بودم. شايد هم از بيسوادي من بوده :happy:
مسئله اينه كه من كارم عكاسي نيست كه برم دوربين حرفه اي بخرم. وقتي ديدم 5 مگاپيكسل وضوح داره واقعا چشمم رو گرفت. تبليغ اين دوربين هم توي هفته نامه عصر ارتباط ديدم. حدود 6 ماهي هست كه هر چند وقت يه بار تبليغش رو ميزنه. شركت حافظ الكترونيك هم وارد كننده هست. توي سايت خارجي مربوطه هم اسم و آدرس شركت ايراني ذكر شده... مسلما شركت معروفي نيست اما من نميدونم آيا واقعا بقيه امكاناتي كه نوشته در سطح خوبي هست يانه.

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از daftarekhaterat :
مسئله اينه كه من كارم عكاسي نيست كه برم دوربين حرفه اي بخرم. وقتي ديدم 5 مگاپيكسل وضوح داره واقعا چشمم رو گرفت. تبليغ اين دوربين هم توي هفته نامه عصر ارتباط ديدم. حدود 6 ماهي هست كه هر چند وقت يه بار تبليغش رو ميزنه. شركت حافظ الكترونيك هم وارد كننده هست. توي سايت خارجي مربوطه هم اسم و آدرس شركت ايراني ذكر شده... مسلما شركت معروفي نيست اما من نميدونم آيا واقعا بقيه امكاناتي كه نوشته در سطح خوبي هست يانه.

با توجه به تفاوت قيمت كم بين اين و P100 سوني . من سوني رو پيشنهاد ميكنم :) .

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
اگه ميخواي فقط دوربين عكاسي بخري سوني عاليه ولي اگه ميخواي دوربيني داشته باشي كه همه كاره باشه فكر كنم فعلا همين يك انتخاب رو داشته باشي. راستي كجا ديدي كه اين دوربين راديو هم داره؟ من كه تو سايتش نديدم.

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
من هم توي هفته نامه عصر ارتباط ديدم و هم توي Manual خود شركت ديدم كه راديو موج اف ام هم داره. راستش توي اينكه سوني عاليه حرفي نيست مهم اينه كه وقتي ميگه 5 مگاپيكسل به اندازه 4 مگاپيكسل سوني كيفيت داشته باشه! يا وقتي ميگه ام پي تري پخش ميكنه با كيفيت ضبط ماشين پخش نكنه! در ضمن من از انواع حافظه ها اطلاع زيادي ندارم. نميدونم اندازه حافظه موجود و نحوه اضافه كردن حافظه و قيمت اونها چقدر درمياد.

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
به نظر من پخش mp3 اش خيلي خوب بود. البته هر چي هم خوب باشه تو هدفون داغون ميشه ولي من به اسپيكر زدم هيچ فرقي با پخشش از كامپيوتر نداشت.
من نميفهمم كيفيت 4 مگاپيكسل ديگه چه صيغه اي هست؟ وقتي ميگه 5 مگاپيكسل خب 5 مگاپيكسل عكس ميندازه ديگه. واقعي و غير واقعي هم نداره.
كارت حافظه هم SD و هم MMC ميخوره ايني كه من دارم تا 1 گيگابايت رو قبول ميكنه. كارت SD كه ديگه الآن تقريبا كارت رسمي حافظه هست و اكثر وسايل ديجيتال اونو ساپورت ميكنن.
تازه حافظه خودش 64 مگابايت هست كه فكر كنم واسه عكس گرفتن كافي باشه.
اين Gempix زوم اپتيكال 3x هم داره. من كه خيلي وسوسه شدم مال خودم رو با اين مدلش عوض كنم. تو سايتش نوشته بود از جولاي مدل Bluetooth شو بيرون ميده الآن هم كه از جولاي گذشته ديگه فكر كنم داشته باشن اينو تو نمايندگي.

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
يه چيز ديگه. اينا كه هي ميگن سوني خوبه و بهتره و از اين حرفها به من بگن كدوم مدل دوربين سوني هست كه چندكاره باشه مثل اين و خصوصيات اين رو داشته باشه؟

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از mahdi206 :
من نميفهمم كيفيت 4 مگاپيكسل ديگه چه صيغه اي هست؟ وقتي ميگه 5 مگاپيكسل خب 5 مگاپيكسل عكس ميندازه ديگه. واقعي و غير واقعي هم نداره..
منظور از 5 پيكسل واقعي اون ابعاد ماكزيموم عكس هست. فكر ميكنم اينجوري باشه. يعني مثلا براي اين دستگاه 2625x1968 ميشه و ممكنه براي يه دوربين 5 مگاپيكسل ديگه فرق كنه. :)

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
اين دوربين 32 مگابايت حافظه داره.
يه سوالي كه براي من مطرحه اينه كه به طور معمول چقدر حافظه جانبي بايد براش بخرم؟ از چه نوعي باشه بهتره؟ من اصلا از حافظه ها سر در نميارم. :(

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
سلام به شما دوست گلم اينجوري كه من تو اين تايك خوندم شما دنبال يه دوربين ديجيتال خوب نيستي چيزي كه من فهميدم اينه كه شما شيفته ام پي تري پخش كردن و راديو و... اين دستگاه شدي اگه از من ميشنوي شما يه ام پي تري پليره كرتيو بخر تا دوربين ديجيتال دو تا حسن داره يك اينكه اينقدر پول بابت اين دستگاه نميدي دو به خواستت كه داشتن يه ام پي تري پليره ميرسي البته ميل خود شماست ولي اينو هم بدون همه اون چيزي كه اونجا مينويسن راست نيست و در ضمن فكر نكن كه اين دوربين چون 5 مگا پيكسله پس اخرشه نه ممكنه همين دوربين نتونه برات يه عكس خوب بگيره نه تو شب نه تو روز . خوب از نظر من برا كارت حافظه من خودم extreme دارم که راضیم البته 128 مگا بایته که 28000تومان خریدمش گارانتی مادام العمره و تو بازارم زیاد ازش هست البته adata یا vdataهم خیلی عالیه و قیمتشون تو یه سطحه فقط یکی دو هزار تومان با هم تفاوت دارن اگه از منم میشنوی بالای 128 نخر که خیلیم زیادیت میشه بازم اگه خلاف نظرت حرف زدم معذرت میخوام باور کن به خدا دوستت دارم و نمیخوام پولت الکی خراب شه انشا الله هر چی میخری راضی باشی ازش.

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
ممنون از شما دوست عزيز كه اينقدر صادقانه حرف زدين.
راستش راست ميگين!! من دنبال دوربين ديجيتال عالي نيستم چون اصلا كارم اين نيست. اما من وقتي ديدم اينهمه كار رو انجام بدم مشتاق شدم بيشتر بدونم. در مورد ام پي تري پلير هم راست ميگين. شايد اگه اون رو بخرم راضي بشم ولي...
راستي تفاوت قيمت يه ام پي تري پلير خوب كه تمام خاصيت هاي اين دوربين به جز قسمت عكاسي رو داشته باشه حول و حوش چنده؟

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
يه مدل خوبش كه طدا هم ضبط بكنه و پخشم بكنه و تمام پسوندها رو هم ساپورت كنه و همچنين جابهجا كننده فايل هم باشه راديو هم داته باشه صفصه نمايشگرم داشته باشه با كيفيت توپ بيش از 160 تا180 هزار تومان نيست برات يه سري مدلها رو با گارانتيشون تو ايران ميذارم تو هميشن تاپيك. خوشخالم كه اينقدر منطقي هستي.

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
خب با اين تفاسير...
آيا يك دوربين ديجيتال 5 مگاپيكسل با قابليت هاي متوسط و نسبتا خوب به اندازه 100 هزار تومن نمي ارزه؟!!! ( تفاوت قيمت Gempix و ام پي تري پليري مورد نظر )
من شايد مجبور بشم به دليل كارهاي تبليغاتي كه انجام ميدم يك دوربين ديجيتال هم داشته باشم. آيا خريدن يك ام پي تري پلير و يك دوربين ديجيتال به صورت جداگانه به صرفه خواهد بود؟! من اينطور فكر نميكنم.

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
اگر شما به يك دوربين خوب نياز داشته باشيد و اين براي شما مهم باشه نه پلاير mp3 خوب توصيه ميكنم اصلا اين رو نگيريد.

بالا