برگزیده های پرشین تولز

GPS در ایران

MacMan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
کسی میدونه توی ایران وضعیت GPS چجوریه ؟ و کلا اگه کسی دستگاهشو داشته باشه آیا میتونه اینجا ازش استفاده کنه یا نه؟
و اینکه Street map تهران رو از کجا میشه گیر آورد .
مرسی

athar

Registered User
لایک‌ها
8
مطمئن نیستم. اما فکر کنم GPS سرویس جهانی باشه. یعنی مربوط به کشور خاصی نباشه. مثلا مثل هاتبرد. نیاز نیست که کشور ایران کانال های ماهواره ای رو ساپورت کنه. چون دستگاهش مستقیما با ماهواره در ارتباط هست. بازم میگم. مطمئن نیستم.

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167

vmf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
کار کردن که 100 درصد کار می کنه، وگرنه بنده خدا جاسوس های آمریکایی باید غاز بچرونند!!!
در هر صورت الان که خیلی زیاد شده، و هر کی بنا به استفاده خودش داره ازش استفاده می کنه.
اما اون طوری که شما می خواهی که قابل ردیابی روی نقشه و غیره باشه رو نمی دونم از کجا می تونید گیر بیارید ولی برای تهران و حتی خیلی از نقاط ایران حتما هست.
البته بدون نقشه راهنما هم وسیله پرکاربردی هست و لزومی به مدل های گرافیکی و نقشه ایی نداره. کلا بستگی به نوع درخواست و استفاده داره

MacMan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
الان این سیستم روی اکثر ماشینهای مدل بالا مثل لکسوز و بی ام دبلیو و بنز و ... از طرف کارخونه نصبه و کاربر به هر شهری که بره باید CD اون شهر رو توی دستگاه بزاره و از سیستم استفاده کنه . یه سره دستگاه های دیکه هم هست که میشه جدا خرید و روی ماشین ( یا مثل موبایل و ای پود ) استفاده کرد که البته خیلی هم گرون نیست ( زیر 200 دلار ) .
من میخوام یکی از اینه رو از دبی بیارم تهران ولی ظاهرا باید نقشه تهران رو روش نصب کرد. البته اگه توو تهران کار کنه :( .

اینم عکس یکی از این رسیور ها که به گوشی های 6630 و 6670 نصب میشه.

gps_module_main.jpg

The Nokia Wireless GPS Module LD-1W connects to a compatible phone, PC, or PDA using Bluetooth wireless technology, and works with a number of different applications
.

athar

Registered User
لایک‌ها
8
اونی که منظور شماست سیستم ناوبری اتومبیل هست که الان توی کشورهای معمولی (یک Level بالاتر از ایران) استفاده میشه. توی تبلیغات سابق سمند LX هم چنین سیستمی رو روی ماشین مشاهده میکردیم.
اما GPS معمولی یک قطب نمای دیجیتال هست که از روی ماهواره طول و عرض جغرافیایی محلی که اونجا ایستادید رو نشون میده. مثلا ماجراجوها و کسانی که به جاهای مختلف دنیا سیر میکنن از این وسیله استفاده میکنن و بعد از مشاهده طول و عرض جغرافیایی محل خودشون رو توی نقشه دقیقا معلوم میکنن.
انواع دیگه ای هم داره که نقشه داره.
قیمتش هم دقیقا یادم نیست. اما فکر کنم توی بازار ایران 150.000 تومان باشه.
http://froogle.google.com/froogle?c...&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&sa=N&tab=wf

vmf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
من مدل های ساخت نوکیا رو نمی دونم، اما بعضی از گوشیهای موبایل که سیستم ناوبری و نقشه یابی دارند، اصلا وابسته به سیستم جهانی GPS نیستند و به طور محلی کنترل می شوند، یا به واسطه GPS ایی که در اتاق کنترل های محلی نصب میشه از اونجا اطلاعات برای کاربر ارسال میشه.

در هر صورت باید مدلش دقیقا ذکر بشه، تا بحث کنیم.
بعد هم::
البته اگه توو تهران کار کنه
عزیز جان نزدیک به 50 ماهواره به صورت دائم برای کاربری های عمومی GPS دور زمین در حال گردش هستند و حتی برای کاربری های پیشرفته فکر می کنم حداقل 60 ماهواره باید مشغول کار باشند، و سیستم هم طوری طراحی شد که در همه دنیا جواب بده. حالا نمی دونم چرا مرتبا میگی آیا توی تهران کار می کنه یا نه!؟ خوب معلومه که کار میکنه!؟ مثل موبابل نیست که بگیم آنتتن نمیده!! البته اگر منظورتون سیستم های نقشه یابی هست باید چک کنید که محصولی که خریدید این امکانات رو ساپورت میکنه یا نه.

بعد هم شما باید خواسته خودتون و کاربری خودتون رو در نظر بگیرید. الان از مدل های 200 دلاری تا 2000 دلاری اش در همین ایران هم پیدا میشه، اما باید با بررسی نیازهایی نظیر دقت ، سرعت uptodating و حافظه های جانبی ، توانایی های محاسبات جانبی و غیره صحبت کنید.

موفق باشید

MacMan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دقیقا منظور منم سیستم ناوبری اتومبیله . دقیقا سوال من اینه که اگه یکی از همین رسیور ها ( عکس پایین )توی تهران داشته باشیم آیا میشه ازش استفاده کرد یا نه .
من منظور VMF رو در مورد نحوه دریافت سیگنال فهمیدم . ظاهرا مشکل اصلی نقشه تهرانه که باید روی رسیور نصب بشه .

froogle_image

MacMan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از من :
یه همچین دستگاهی برنامه نقشه ایران هم میخاد . گرنه بدون اون یه سری عدد و رقمه

خب از کجا میشه این نقشه رو پیدا کرد؟؟؟
مرسی

sota

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از MacMan :
دقیقا منظور منم سیستم ناوبری اتومبیله . دقیقا سوال من اینه که اگه یکی از همین رسیور ها ( عکس پایین )توی تهران داشته باشیم آیا میشه ازش استفاده کرد یا نه .
من منظور VMF رو در مورد نحوه دریافت سیگنال فهمیدم . ظاهرا مشکل اصلی نقشه تهرانه که باید روی رسیور نصب بشه .

[
معمولا سیستم های ناوبری با همین GPS کار میکنند، همونطوری که اساتید هم گفتند GPS یا Global Positioning System یه سیستمی متشکل از چند ماهواره است که طول و عرض جغرافیاییتون رو با یه دقتی حدود 14-15 متر (البته در ورژن مجانی) به دست میده و اگر دستگاهش رو داشته باشین در تمام جهان قابل استفاده است. مشکلی که در مورد سیستمهای ناوبری وجود داره اینه که شما باید یه نقشه دیجیتال داشته باشین، یعنی نقشه ای که تمام نقاطش دارای طول و عرض دیجیتال معلوم باشند. که با مختصات لحظه ای شما که از ماهواره گرفته میشه تطبیق داده میشه و یه مکان نما براتون روی نقشه میفته و از این حرفها. البته تو سیستمهای درست حسابی ناوبری اطلاعاتی که به کاربر داده میشه خیلی بیشتر از این حرفاست، مثل وضعیت ترافیکی و بهترین مسیر و حتی وضعیت چراغهای راهنمایی...
تا اونجایی که من میدونم همچین نقشه ای برای ما وجود نداره (شرکت به خاطر کارش یه مدت دنبالش بود، آخر هم مجبور شدن خودشون برن هر جا لازمه خودشون GPS بگیرن:blink: ) یا اگر هم باشه به دست آوردن و استفاده اش برای یه فرد معمولی اصلا صرفه نداره.

به عبارت بهتر جواب شما هست: نچچچچچچچچچچ:f34r:
(با تاکید بالا)

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
ممنون دوستان تو ذهن منم از این سوالات بود.خوب تو سارمان نقشه برداری قطعا نقشه ی همه ی شهرها هست منتهی شاید به همون شکل سنتی باشه.
کسی می دونه واسه کدوم شهرها نقشه ی مورد نظر رو آماده کردن اصلا متولی این کار کیه؟

MacMan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
ظاهرا اینجور که من فهمیدم دارن یه کارایی میکنن ولی همونطور که سوتا گفت فعلا برای مصارف شخصی نیست

اینجا رو بخونین

دستگاهش رو که همه جا میشه پیدا کرد ، سیستم هم که این طور که دوستان میگن بین المللیه ، تنها چیزی که فعلا نیست نقشه راه های ایرانه که معلوم نیست کی و کجا قراره طراحی بشه .
البته اگه یه رسیور داشته باشیم توسط برنامه های Google Earth Plus یا Microsoft Map Street ( فقط برای آمریکا ) گمونم بشه یه کارایی کرد . البته زیاد مطمئن نیستم.

sota

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از MacMan :
ظاهرا اینجور که من فهمیدم دارن یه کارایی میکنن ولی همونطور که سوتا گفت فعلا برای مصارف شخصی نیست

اینجا رو بخونین

دستگاهش رو که همه جا میشه پیدا کرد ، سیستم هم که این طور که دوستان میگن بین المللیه ، تنها چیزی که فعلا نیست نقشه راه های ایرانه که معلوم نیست کی و کجا قراره طراحی بشه .
البته اگه یه رسیور داشته باشیم توسط برنامه های Google Earth Plus یا Microsoft Map Street ( فقط برای آمریکا ) گمونم بشه یه کارایی کرد . البته زیاد مطمئن نیستم.

آره مثل اینکه یه کارهایی هم شده، راستی اینجا چه سایت جالبیه، اینجاش یه توضیحات خوبی در مورد GPS داده.

ReD3ath++

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
7
این طور که من خبر دارم نقشه تهران برای GPS موجود هست فقط نمیدونم از کجا باید تهیه کرد ...

MacMan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از ReD3ath++ :
این طور که من خبر دارم نقشه تهران برای GPS موجود هست فقط نمیدونم از کجا باید تهیه کرد ...

برای مصارف شخصی یا .... ؟

ReD3ath++

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
7
به نقل از MacMan :
برای مصارف شخصی یا .... ؟

اونش هم نمیدونم ،فقط میدونم که نقشه تهران تهیه شده و آماده است ...

MacMan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از ReD3ath++ :
اونش هم نمیدونم ،فقط میدونم که نقشه تهران تهیه شده و آماده است ...

چه جالب ، میدونین کدوم شرکت این کارو کرده ؟؟ یا حداقل از کجا میشه تهیه کرد.

gps-thumb.jpg

بالا