برگزیده های پرشین تولز

HTMLArea 3 کاملا فارسي و MT 3.16

MoZa

Registered User
لایک‌ها
8
اين پست به درد کساني ميخوره که از سيستم MT جديد نسخه 3.16 براي وبلاگشون استفاده ميکنن.

اما اگه شما MT نداريد ميتونيد باز هم از اين ويرايشگر خوشگل استفاده کنيد. نمونه کارش رو ميتونيد اينجا ببينيد و يا دانلودش کنيد و باهاش کار کنيد.

HTML Area رو که احتمالا ميشناسيد. اگه نميشناسيد بايد بگم تقريبا 43.2 درصد از عمرتون به فنا رفته.

خود ام تي براي نوشتن مطلب، متاسفانه، هيچ امکانات به درد بخوري نداره. همون 6 تا دکمه بي ريخت رو داره که فقط به درد لينک دادن ميخوره. حتي عکس رو هم نميشه باهاش توي پستها اضافه کرد.
HTMLAreaکه يه ويرايشگر HTML هست، توي خود ام تي نصب ميشه و خيلي از کارهاي FrontPage رو انجام ميده. يعني ميتونيد، اندازه قلم، رنگ قلم و پس زمينه، زير نويس يا توان نويس، جهت نوشتار و کلي چيز ديگه رو تغيير بدين. تازه ميتونيد عکس، جدول، لينک و ... رو هم داخل متن اضافه کنيد.

براي مقايسه اين دو به عکسهاي زير توجه کنيد:

HTMLArea3-LostLord-Mod.gif

اين عکس هم يک نمونه از ويرايشگر سر خود MT است:

MT-316-Def-Editor.gif

اين عکس هم ويرايشگر HTMLArea است که من فارسيش کردم، آيکونهاش رو عوض کردم و رنگ بندي کردم. در کل از خود HTMLArea خيلي قشنگتر شده.

روش نصب:
اول فايل htmlarea3-FA.zip رو از سايت ما دانلود کنيد و باز کنيد. پوشه داخلش که htmlarea3 باشه و کل محتوياتش رو توي شاخه static ام تي خودتون بريزيد. مثلا در سايت ما، اين آدرس بصورت زير بوده:

کد:
lostlord.com/mt/statics/htmlarea3/

حالا فايل edit_entry_MT3.16.zip رو از سايت ما بگيريد و بازش کنید و تنها فایل داخلش رو داخل شاخه زير در محل نصب MT خودتون، در زير شاخه، tmpl/cms بريزيد. مثال:

کد:
lostlord.com/cgi-bin/mt/tmpl/cms/edit_entry.tmpl

حالا کافيه وارد ام تي بشين و يه نوشته جديد بنويسيد.

+[اضافه گردید:] از اونجایی که یه سری سفارش داشتم که چرا فقط برای متن اصلی این ادیتور رو اضافه کردم، یه نسخه جدید هم اضافه کردم که علاوه بر متن اصلی Entry Body، برای Extended هم این ادیتور رو داره. میتونید از اینجا دانلودش کنید و به جای edit_entry.tmpl در مرحله قبل بریزید.

بايد HTMLArea و کارش رو از نزديک ديد.

نوش جان.

بالا