برگزیده های پرشین تولز

HTPC - کامپیوتر سینمای خانگی

Overload

Registered User
لایک‌ها
0
سلام بر همه اساتید

قضیه از این قراره که خسته شدم از بس codec و firmware دانلود کردم و ریختم تو شیکم این home theater مسخره !
آخه ما چه گناهی کردیم که واسه دیدن چهارتا فیلم Divx باید این همه بدبختی بکشیم ؟؟؟ خریدن سیستم جدید هم فایده نداره چون دوباره سه چهار ماه دیگه یه codec جدید میاد بیرون و دوباره بدبختی ها شروع میشن .

آخرش به این نتیجه رسیدم که کاری رو بکنم که الان تو خارج خیلی عادی و روتین شده .

چرا به جای دستگاه پخش سینمای خانگی و پلی استنیشن و ایکس باکس و رسیور و ... یه کامپیوتر سینمای خانگی اسمبل نکنیم و خیال خودمون و همه رو راحت کنیم ؟؟؟

HTPC یا همون کامپیوتر سینمای خانگی چیزی نیست جز یه کامپیوتر معمولی که کارت گرافیکش خروجی تلویزیون داره و بسته به سلیقه افراد روش کارت رسیور ماهواره و تلویزیون و خروجی صدای دیجیتال و غیره میذارن .

http://en.wikipedia.org/wiki/HTPC

اما چیزی که معمولا در نگاه اول تو ذهن آدم میاد، نمای بد وجود یک کیس کامپیوتر زشت و بد قیافه در کنار میز تلویزیون هست .
البته این در مورد کشور ما صادقه و اگه بخواهید در خارج یه همچین کاری بکنید انتخابهای خیلی خوبی در پیش رو دارید .
cw01s-144x108.jpg

http://www.pcalchemy.com/index.php/cName/htpc-cases

در هر حال اینجا هم اگه بگردید میشه یه کیس خوابیده قابل قبول پیدا کرد .

از همه این حرفا بگذریم میرسیم به اصل مطلب یعنی تهیه سخت افزار .

اینجا دوتا گزینه مهم داریم :

اول اینکه شما قبلا پلی استیشن و رسیور و ام پی تری پلیر و ... رو خریدید و از این کامپیوتر فقط برای دیدن فیلم میخواهید استفاده کنید .

در این صورت یه پردازنده 400 مگاهرز هم جواب کار شما رو میده و اگه یه کامپیوتر قدیمی بدرد نخور تو خونتون دارید بهتر همین الان دست به کار شید .

دوم اینکه شما میخواهید از این کامپیوتر هم برای پخش فیلم و هم برای دیدن ماهواره و هم برای بازی استفاده کنید .

در این حالت توصیه میکنم تا اونجا که میتونید یه سیستم سریع و با رم و حافظه گرافیکی بالا تهیه کنید تا از پس بازیهای گرافیکی بر بیاد .

فعلا برای شروع دوتا سوال دارم :

اول اینکه آیا تو ایران مادر بردی هست که کارت صدای آن برد با خروجی دیجیتال s/pdif داشته باشه ؟ ( این خروجی به شما امکان میده اطلاعات صوتی رو بصورت خام به یه دستگاه حرفه ای بفرستید تا پردازش رو اون دستگاه براتون انجام بده نه کارت صدا )

دوم اینکه اصولا یک کارت دی وی بی خوب میتونه جای رسیور رو بگیره یا نه ؟​

بالا