برگزیده های پرشین تولز

Internet Sharing

EbiPenMan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام من یک شبکه Lan دارم و خودم میرم به اینترنت و میخوام دیگر کامپیوتر ها نیز وقتی Internet explorer ها شون رو باز میکنن اگه من در اینترنت باشم آنها هم بتوانند استفاده کنند.

کسی به من گفت که باید اون کانکشنی که با هاش رفتی اینترنت رو شیر کنی دیگه درست میشه ولی نشد .

اگه کمکم کنید ممنون می شوم.

rastvand

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اون رفیقت درست گفته ولی تا این حد که بخوای پنیر درست کنی بگن باید شیر بدوشی:lol:
بله باید اون کانکشن رو مشترک(share) کنی یک
یه شبکه واسه بقیه از اول راه بندازی همراه با دسترسی به اینترنت اشتراکی در شبکه دو
حالشو ببر سه
اگه واضح نبود این راه رو برو:
روی سیستمی که میخوای سرور ویندوز باشه و به اینترنت دسترسی داره مثلا اگه WinXP هست در قسمتNetwork Connections کانکشن مورد نظرت رو انتخاب و Properties رو و بعد برگه Advanced رو بیار بعدش هم توی قسمت Internet Connection Sharing اولین گزینه کهAllow other network users to connect through this computer`s Internet connection یه تیک بزن و OK کن
تو بقیه سیستمهات هم با Network Setup Wizard یه کانکشن جدید بساز و بعد از دو تا Next زدن توی صفحه Select a connection method گزینه وسطی رو انتخاب کن و بقیه مراحل هم که معلومه که باید کانکشن مشترک شده رو انتخاب کنی و تمامممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم.
اگه با IP دادن آشنا باشی میتونی بعد از اینکه کانکشن مربوطه رو مشترک یا Share کردی یه IP به شماره192.168.0.1 به کارت شبکه ات بدی و برای کارت شبکه بقیه هم از همین رنج همراه Subnet mask 255.255.255.0 استفاده کنی مثلا از 192.168.0.2 به بالا استفاده کنی و Default gateway و Preferred DNS server رو روی همون IP سرورت یعنی 192.168.0.1 تنظیم کن و تمامممممممممممممممممممممممممممممممممممممم
این دمیشه جواب خلاصه و مفید البته اگه یه کم هم خودت همت کنی:happy:

EbiPenMan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز از شما خیلی ممنونم و خیلی به من کمک کردید.

meli

Registered User
لایک‌ها
23
یه راه آسون تر هم وجود داره!
روی دستگاهی که مهمان هست روی IE ایش کلیک راست کنید و در قسمت Properties برگه conection روی Lan setting برو و IPAddress و port دستگاه میزبان رو بده و تموم!

rastvand

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از meli :
یه راه آسون تر هم وجود داره!
روی دستگاهی که مهمان هست روی IE ایش کلیک راست کنید و در قسمت Properties برگه conection روی Lan setting برو و IPAddress و port دستگاه میزبان رو بده و تموم!
ولی باید حتما قبلش اینترنتشو مشترک کنه تا این بشه جواب مختصر

meli

Registered User
لایک‌ها
23
تو با کی بودی؟

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
بالا