برگزیده های پرشین تولز

ITO.Calendars تقویم فارسی بدون نیاز به فارسی ساز

reza_ghorbani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
calendar.jpg

با سلام به تمامی دوستان عزیز

در اینجا می خواهم برنامه ای را که برای Pocket PC طراحی کرده ام معرفی کنم. این برنامه تقویم و مبدل تاریخ به همراه نمایش ساعات شرعی به زبان فارسی می باشد که مزیت اصلی آن عدم نیاز این برنامه به فارسی ساز می باشد!

طبق پیشنهاد مدیر بخش Pocket PC این Thread را ایجاد کردم تا نگارشهای جدید این برنامه را معرفی کنم و مکانی باشد برای دریافت نظرات و پیشنهادهای شما. انتقال نظرات و پیشنهادهای شما باعث بهتر شدن این برنامه رایگان برای خود شما می شود.

امیدوارم از این برنامه خوشتان بیاید.

با تشکر
رضا قربانی
IT Originator

reza_ghorbani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

mainform.jpg
about.jpg

نسخه 1.0 منتشر شد!

امکانات موجود در این نگارش :
  • مبدل تقویم برای تاریخ پارسی ( هچری شمسی ) و هجری قمری و میلادی
  • شمای فارسی بدون نیاز به هیچ گونه فارسی ساز
  • محاسبه ساعات شرعی برای روز انتخابی شما
  • امکان تنظیم مکان جغرافیایی بر اساس طول و عرض جغرافیایی برای محاسبه ساعات شرعی
  • امکان تنظیم زمان منطقه ای برای محاسبه ساعات شرعی بر اساس زمان منطقه ای خاص
  • امکان رفتن به زمان خاص بر اساس یکی از سه نوع تقویم
  • سازگاری کامل با PocketPC 2003 و Windows Mobile 5.0
  • امکان نمایش فرمها در وضعیت عمودی و افقی تصویر
  • ظاهری بسیار ساده و کاربری آسان
  • محصولی 100% رایگان
نیازمندیهای لازم برای اجرای برنامه :
  • Dot Net Compact Framework 2.0
  • سیستم عامل Pocket PC 2003 و یا Windows Mobile 5.0
  • فضایی در حدود 500 کیلو بایت بعد از نصب
لینک های دانلود برنامه :
لینک های دانلود دات نت :
وب سایت مربوطه :

reza_ghorbani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مراحل نصب برنامه :

1. در صورتی که Dot Net Compact Framework 2.0 بر روی دستگاه شما نصب نیست ابتدا آن را از لینک های داده شده بنا بر نوع سیستم عامل خود دانلود کنید.

2. بنا بر نوع سیستم عامل شما ( Windows Mobile 5.0 و یا Pocket PC 2003 ) برنامه ITO.Calendars v1.0 مناسب خود را دانلود کنید.

3. فایلهای دانلود شده را به دستگاه خود منتقل کنید. ( این کار را می توانید بوسیله ActiveSync انجام دهید )

4. در صورتیکه Dot Net Compact Framework 2.0 را نصب نکرده اید فایل NETCFv2.ppc.armv4.cab را برای سیستم عامل Pocket PC 2003 و یا فایل NETCFv2.wm.armv4i.cab را برای سیستم عامل Windows Mobile 5.0 اجرا کنید. ( بعد از نصب ممکن است سیستم عامل شما Restart شود )

5. فایل CAB مربوط به برنامه را که دانلود کرده اید را اجرا کنید.

6. در صورتیکه فارسی ساز یا عربی ساز بر روی سیستم شما نصب نیست نیاز دارید Soft Reset کنید و یا دستگاه خود را خاموش و روشن کنید تا فونت Unicode نصب گردد.

7. از منوی اصلی می توانید بر روی برنامه ITO.Calendars کلیک کنید تا اجرا شود.​

TAEL

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
76
با سپاس از شما.

برنامه بر روي ويندوز موبايل 5 نصب گرديد و تست شد. هيچگونه اشكالي ندارد.

reza_ghorbani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سپاس از شما.

برنامه بر روي ويندوز موبايل 5 نصب گرديد و تست شد. هيچگونه اشكالي ندارد.

خیلی ممنون از لطف شما و از اینکه نتیجه عملکرد برنامه را گزارش دادید. به زودی نسخه دوم از این برنامه با ظاهری کاملا متفاوت و برای حدود 7 نوع تقویم بطور کاملا رایگان در اختیار همگان قرار خواهد گرفت. امیدوارم از این برنامه خوشتان آمده باشد.

با تشکر
رضا قربانی

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
خیلی ممنون از لطف شما و از اینکه نتیجه عملکرد برنامه را گزارش دادید. به زودی نسخه دوم از این برنامه با ظاهری کاملا متفاوت و برای حدود 7 نوع تقویم بطور کاملا رایگان در اختیار همگان قرار خواهد گرفت. امیدوارم از این برنامه خوشتان آمده باشد.

با تشکر
رضا قربانی

قربان ورژن جدید Dot Net CF 2.0 نمی خواد دیگه؟:cool:

nima_07

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
بابت برنامه خوبت تشکر میکنم...منتظر نسخه دومش هستیم...فقط یه مشکلی با نسخه یک دارم اینه که مبدل تاریخش خوب عمل نمیکن..اکثر موقع ها میگه تارخ واد شده صحیح نیست..لطفا یه یررسی بکنید

reza_ghorbani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از همگی دوستان بابت نظراتتان متشکرم. در مورد این نسخه دو تا از دوستان بیان کردن که در تبدیل تاریخ برنامه پیغام خطای تاریخ اشتباه است را می دهد! این برنامه در موارد زیر احتمال نمایش این پیغام را دارد:

1. فرض کنید شما روز 31 از ماهی را انتخاب کرده اید و سپس می خواهید ماه را عوض کنید! اگر شما ماهی را انتخاب کنید که 31 روزه نیاشد برنامه این خطا را نشان می دهد! ( در نسخه دوم انتخاب روز به شکل نمایش ماهانه شده و دیگر این مسئله پیش نمی آید! ) و در سالی کبیسه بر روی روز 30 اسفند قراردارید و سال را تغییر دهید نیز همین مشکل ایجاد می شود!

2. در صورتی که از منو وارد بخش Goto Date شده باشید و بخواهید روز خاصی از یک تقویم را انتخاب کنید و بجای عدد حرف وارد کنید این خطا نمایش داده میشود!

در غیر این موارد و یا مواردی مشابه با این دو موضوع در صورت دیده شدن خطا خواهشمندم که آنرا بطور دقیق به من گزارش دهید تا در اسرع وقت مشکل بر طرف شود!

در مورد سازگاری برنامه با Dot Net Compact Framework 2.0 باید بگم این کار را برای نسخه 1 انجام دادم ولی بدلیل اینکه خیلی موارد را باید خودم بصورت دستی پیاده سازی می کردم ( مثل Notify Message ) کمی باعث کاهش سرعت برنامه شد. فعلا نسخه فوق را برای ارائه آماده نکردم ولی این کار را بعد از ارائه نسخه دوم ( که احتمالا با Dot Net 1.0 هم طراحی کنم ) انجام می دهم!

از همکاری شما متشکرم
رضا قربانی

reza_ghorbani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام به تمامی دوستان و مخصوصا عزیزانی که با ایمیل هاشون منو شرمنده خودشون کردن !

بسیاری از دوستان در مورد فارسی سازی در این برنامه سئوال کرده بودند که چطور این برنامه بدون نیاز به فارسی ساز می تونه فارسی را درست نمایش بدهد! برای همین خواستم این مطلب را در اینجا توضیح دهم که همه دوستان استفاده کنن!

در مورد نوشتار زبانهای مختلف باید بگم که بطور کلی به دو دسته تقسیم می شوند:

1. Simple Scripting :
آن دسته از زبانهایی هستند که قرار گیری حروف آن زبان در کنار هم باعث تاثیر بر روی همدیگر در نمایش نمی گردد! بطور مثال انگلیسی. اگر توجه کنید مثلا اگر شما حرف H را تایپ کنید و در کنار آن حرف e را تایپ کنید در شکل H هیچ تاثیری نمی گذارد! به همین دلیل به اینگونه زبانها Simple Scripting می گویند.

2. Complex Scripting :
زبانهایی که در نوشتار حروفشان با قرار گیری در کنار هم باعث تغییر می گردد و برای نمایش حرف ها در کنار هم نیاز به منطقی وجود دارد! بطور مثال فارسی یا عربی از این دسته هستند! بطور مثال به حرف "ب" توجه کنید:

a. اگر حرف قبل از آن قابلیت چسبان بودن به راست را داشته باشد به "ـب" تبدیل می شود! ( ب از چپ به حرف قبلی می چسبد و شکلش عوض می شود! ) در غیر اینصورت شکلش عوض نمی شود.
b. اگر حرف قبل قابلیت چسبندگی چپ و حرف بعد قابلیت چسبندگی راست داشته باشد شکل آن بصورن "ـبـ" ( ب از دو طرف چسبان ) تبدیل می شود!
c. اگر فقط حرف بعدی قابلیت چسبان از راست را داشت به شکل "بـ" ( ب از چپ چسبان ) تبدیل می شود!
d. اگز حرف قبل و بعد چسبان نبودند هم تغییری نمی کند!

پس متوجه شدید که یک حرف می تونه به 4 حالت مختلف تبدیل شود! بعضی اوقات مسئله حتی پیچیده تر می شود مانند ( ل + ا ) = ( لا ) و نه ( لـا ) !!! خوب می بینید که واقعا نام Complex Scripting شایسته زبانهای از این دسته هستند!

بسیاری از سیستم عاملهای ویندوز این قوانین را در خود دارند و در اصل چیزی را که شما تایپ می کنید را بصورت تک تک حرف در خود قرار می دهند و در نمایش آن مقدار صحیج آنرا به شما نشان می دهند! مثلا برای "سلام" فقط "س ل ا م" را نگهداری می کنند و در نمایش آنرا طبق قانون خود نمایش می دهد! برای همین وقتی شما برنامه ای برای Pocket PC که قابلیت عربی بدان اضافه نشده حروف بصورتی که ذخیره شده اند نمایش داده می شوند و در نمایش جدا از هم نمایش داده می شوند و این فارسی سازها و عربی سازها فقط کاری که می کنند تعریف قانون نمایش برای سیستم عامل می باشد ( در صورتی که می خواهید به صورت حرفه ای به این موضوع بپردازید به این آدرس مراجعه کنید! )

خوب و اما این برنامه! من در برنامه خودم تایعی برای تبدیل حروف فارسی ( حرف به حرف - همانطوری که در برنامه ذخیره می شود ) به شکل اصلی آنها نوشتم و قبل از نمایش هر فرم تمامی المانهای فارسی و عربی را با این نابع تغییر می دهم! البته در نسخه دوم این برنامه من کنترولهای فارسی طراحی کردم که این کار را بطور اتوماتیک انجام می دهد!

شرح الگوریتم کاری این تابع کمی خسته کننده است ولی بطور کلی می توانم این را بگم که به راحتی شما می توانید جدولی را فرض کنید که دارای پنج ستون و به اندازه حروف فارسی سطر داشته باشد! در سطر اول کد پیج حروف تنهای فارسی و در چهار سطر دیگر کد پیج چهار حرف دیگر راقرار دهید مثلا برای "ب" این سطر بشکل:

{0x628, 0xfe90, 0xfe91, 0xfe92, 0xfe8f}

در خواهد آمد! مرحله بعدی باید دو گروه تعریف کنید که عبارتند از : 1. حروفی که از راست می چسبند ( مثل "ض" و "ا" ) 2. حروفی که از چپ می چسبند ( مثل "ب" )! حال برای نمایش درست یک رشته حرف باید از اول رشته شروع به پردازش کنید :

1. دو متغییر boolean تعریف کنید: NeedRightJoin و NeedLeftJoin
2. اگر حرف قبلی ( در صورت وجود ) جزء گروه 2 بود NeedRightJoin =True
3. اگر حرف بعدی ( در صورت وجود ) جزء گروه 1 بود NeedLeftJoin = True
4. سطر مربوط به حرف فعلی را در جدول حروف 5 ستونه پیدا کنید!
5. اگر NeedRightJoin = False و NeedLeftJoin = False شماره کدپیج کلمه را در ستون 2 را انتخاب کن!
6. برای دیگر حالت ها هم همچنین ( 3 حالت دیگر هم بدین شکل است ! )

خوب بعد از رسیدن به پایان رشته باید کل رشته را معکوس کنید ! البته معکوس کردن هم خودش مسائل خودش را دارد و باید ترکیبات فارسی و عدد و انگلیسی را توجه کنید! و سپس رشته شما درست خواهد شد. این کارها را من در زمانیکه برای ویندوز 95 برنامه نویسی می کردم( زمانی که هنوز Microsoft قارسی و عربی را در سیستم عامل خودش وارد نکرده بود و مانند همکنون WM5 بود ) تجربه کردم و الگوریتم خودم را برای Pocket PC تقویت کردم. این کار کمی ریزه کاری دارد که نیاز به صرف حوصله و وقت دارد ولی کلیات آن ساده است.

امیدوارم این اطلاعات ساده و مختصر به شما عزیزان کمک کرده باشد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با من تماس بگیرید:

رضا قربانی
IT Originator
[email protected]

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
استاد به شخص واقعا استفاده کردم:)

ممنون

موفق باشید:)

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
آقا رضا خیلی ممنون از توضیحاتتون
studsmatta.gif

فقط یه سوال، به کمک این تابعی که شما طراحی کردید نمی شه یه دیکشنری انگلیسی-فارسی-انگلیسی نوشت که توی wm5 بدون نیاز به فارسی ساز کار کنه؟
mornincoffee.gif

mehdi_motlagh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از همگی دوستان بابت نظراتتان متشکرم. در مورد این نسخه دو تا از دوستان بیان کردن که در تبدیل تاریخ برنامه پیغام خطای تاریخ اشتباه است را می دهد! این برنامه در موارد زیر احتمال نمایش این پیغام را دارد:

1. فرض کنید شما روز 31 از ماهی را انتخاب کرده اید و سپس می خواهید ماه را عوض کنید! اگر شما ماهی را انتخاب کنید که 31 روزه نیاشد برنامه این خطا را نشان می دهد! ( در نسخه دوم انتخاب روز به شکل نمایش ماهانه شده و دیگر این مسئله پیش نمی آید! ) و در سالی کبیسه بر روی روز 30 اسفند قراردارید و سال را تغییر دهید نیز همین مشکل ایجاد می شود!

2. در صورتی که از منو وارد بخش Goto Date شده باشید و بخواهید روز خاصی از یک تقویم را انتخاب کنید و بجای عدد حرف وارد کنید این خطا نمایش داده میشود!

در غیر این موارد و یا مواردی مشابه با این دو موضوع در صورت دیده شدن خطا خواهشمندم که آنرا بطور دقیق به من گزارش دهید تا در اسرع وقت مشکل بر طرف شود!

در مورد سازگاری برنامه با Dot Net Compact Framework 2.0 باید بگم این کار را برای نسخه 1 انجام دادم ولی بدلیل اینکه خیلی موارد را باید خودم بصورت دستی پیاده سازی می کردم ( مثل Notify Message ) کمی باعث کاهش سرعت برنامه شد. فعلا نسخه فوق را برای ارائه آماده نکردم ولی این کار را بعد از ارائه نسخه دوم ( که احتمالا با Dot Net 1.0 هم طراحی کنم ) انجام می دهم!

از همکاری شما متشکرم
رضا قربانی

سلام
ممنون از برنامه جالبتون
1 سوال: چرا تقویم قمری برنامه 1 روز جلوتره؟ مثلا امروز 2 بهمن 2 محرم است اما تو و برنامه میزنه 3 محرم؟؟

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
قربان بابت توضیح تون ممنون ، من که هیچی از برنامه نویسی هم نمی فهمم ، بازم حسابی استفاده بردم

باز هم برایتون آرزوی موفقیت میکنم

reza_ghorbani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا رضا خیلی ممنون از توضیحاتتون
studsmatta.gif

فقط یه سوال، به کمک این تابعی که شما طراحی کردید نمی شه یه دیکشنری انگلیسی-فارسی-انگلیسی نوشت که توی wm5 بدون نیاز به فارسی ساز کار کنه؟
mornincoffee.gif

سلام به دوست عزیزم X_Farhad

به راحتی این کار امکان پذیر است فقط اگر من محتوای این دیکشنری را داشته باشم حالا به هر شکلی TXT ، CSV ، XLS و یا در SQL Server و هر مدلی که امکان خواندنش را در Windows داشته باشم می تونم این برنامه را در اولین فرصت بنویسم و واقعا هم مشتاقم ! من روی اطلاعات درون Babylon و LingvoSoft می خواسنم کار کنم ولی متاسفانه این روزها خیلی خیلی سرم شلوغه و نتونستم به نتیجه برسم! اگر بشه به اطلاعات موجود در فایلهای این دو دیکشنری معروف دست پیدا کرد خیلی عالی میشه! دوستان اگه کسی به من در این زمینه کمک کنه من این برنامه را رایگان در اختیار همگان قرار می دهم!

با تشکر

reza_ghorbani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
ممنون از برنامه جالبتون
1 سوال: چرا تقویم قمری برنامه 1 روز جلوتره؟ مثلا امروز 2 بهمن 2 محرم است اما تو و برنامه میزنه 3 محرم؟؟

دوست عزیز واقعا از ارسال این خطا متشکرم! بررسی شد و مشکل از الگوریتم قمری است که من در برنامم استفاده کردم! در اولین فرصت درست خواهد شد.

با تشکر

-----------------
بعد از بررسی:
- - - - - - - - - -

دوستان من بعد از بررسی به یک مسئله جالب رسیدم! بیش از 10 برنامه مختلف در حالتهای مختلف ( چه Windowsی و چه Web-based و چه PPC ) همه این مشکل را داشتند! می تونین خودتان چک کنید و این لینک هم یکی از معروفترین الگوریتمهای تبدیل تاریخه که بر اساس کتاب معروف : Calendrical Calculations می باشد! funaba.org و یا این مبدل که برای Islamic Society of North America می باشد phys.uu.nl ! و یا در IranChamber.com !

الگوریتم اصلی Microsoft برای محاسبه تاریخ هجری که بر اساس الگوریتم کویتی محاسبه می کنه هم امروز را 2م نشان نمیده !!! در حال حاضر نمی دانم بر چه اساس با این تاریخ کار کنم! الگوریتم کاری من هم مانند دیگر برنامه ها محاسبه می کنه! من بازهم درباره تقویم قمری تحقیق می کنم و شما را در جریان میزارم!

-----------------
اتمام بررسی :
- - - - - - - - - -

بعد از راهنمایی دوستان و بررسی هایی که در این باره انجام دادم تصمیم گرفتم که الگوریتم تبدیل تاریخ قمری را بر اساس الگوریتمی که Microsoft استفاده کرده پیاده سازی کنم! در این الگوریتم که به الگوریتم کوینی معروف است ( مراجعه شود به این لینک ) به راحتی می توان تاریخ قمری را تنظیم کرد ( بوسیله AddHijriDate ) ( مراجعه شود به این لینک ) و دیگر این مشکل برای برنامه ایجاد نمی شود! بنابراین در اولین فرصت این تغییر اعمال خواهد شد و در منو ها Addject Hijri Date اضافه خواهد شد. باز هم جای دارد از همه دوستان که منو از این مشکل آگاه ساختن و در حل آن نیز راهنمایی نمودند تشکر کنم

رضا قربانی

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
دوست عزیز واقعا از ارسال این خطا متشکرم! بررسی شد و مشکل از الگوریتم قمری است که من در برنامم استفاده کردم! در اولین فرصت درست خواهد شد.

با تشکر

-----------------
بعد از بررسی:
- - - - - - - - - -

دوستان من بعد از بررسی به یک مسئله جالب رسیدم! بیش از 10 برنامه مختلف در حالتهای مختلف ( چه Windowsی و چه Web-based و چه PPC ) همه این مشکل را داشتند! می تونین خودتان چک کنید و این لینک هم یکی از معروفترین الگوریتمهای تبدیل تاریخه که بر اساس کتاب معروف : Calendrical Calculations می باشد! funaba.org و یا این مبدل که برای Islamic Society of North America می باشد phys.uu.nl ! و یا در IranChamber.com !

الگوریتم اصلی Microsoft برای محاسبه تاریخ هجری که بر اساس الگوریتم کویتی محاسبه می کنه هم امروز را 2م نشان نمیده !!! در حال حاضر نمی دانم بر چه اساس با این تاریخ کار کنم! الگوریتم کاری من هم مانند دیگر برنامه ها محاسبه می کنه! من بازهم درباره تقویم قمری تحقیق می کنم و شما را در جریان میزارم!

آقا رضا، از سیستمی که عربایزر استفاده کرده استفاده کنید! تاریخ قمری فعلی رو اول یوزر باید تنظیم کنه
در غیر اینطورت اصلاً نمی شه!! یه برنامه ی کامپیوتری از کجا می خواد بفهمه که علمای معظم ما کی رفتن رو هوا حلال رو دیدن ؟!:blush:

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
سلام به دوست عزیزم X_Farhad

به راحتی این کار امکان پذیر است فقط اگر من محتوای این دیکشنری را داشته باشم حالا به هر شکلی TXT ، CSV ، XLS و یا در SQL Server و هر مدلی که امکان خواندنش را در Windows داشته باشم می تونم این برنامه را در اولین فرصت بنویسم و واقعا هم مشتاقم ! من روی اطلاعات درون Babylon و LingvoSoft می خواسنم کار کنم ولی متاسفانه این روزها خیلی خیلی سرم شلوغه و نتونستم به نتیجه برسم! اگر بشه به اطلاعات موجود در فایلهای این دو دیکشنری معروف دست پیدا کرد خیلی عالی میشه! دوستان اگه کسی به من در این زمینه کمک کنه من این برنامه را رایگان در اختیار همگان قرار می دهم!

با تشکر

سلام:)
می گم بیرون کشیدن دیتابیس لینگووسافت و بابیلون رو که فکر کنم یخورده ای سخت باشه، نه؟ ولی سورس های جدا برای تهیه دیکشنری به نظرم هست...فقط فکر می کنم اکثراً سرواژه های انگلیسی رو دارن و برعکسش رو نه...
169.gif

reza_ghorbani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا رضا، از سیستمی که عربایزر استفاده کرده استفاده کنید! تاریخ قمری فعلی رو اول یوزر باید تنظیم کنه
در غیر اینطورت اصلاً نمی شه!! یه برنامه ی کامپیوتری از کجا می خواد بفهمه که علمای معظم ما کی رفتن رو هوا حلال رو دیدن ؟!:blush:

با تشکر از شما دوست عزیز...

بالاخره به نتیجه منتطقی رسیدم و اومدم که توی فروم بنویسم که جواب شما رو دیدم! باید بگم کاملا حق با شماست من الگوریتم خودمو به الگوریتم کویتی ( که Microsoft استفاده می کنه ) تغییر دادم و در این حالت دقیقا مانند خود Windows شما Hijri Date Adjustment یا تنظیم تاریخ هجری را خواهید داشت! که یک عدد بین 2- و 2+ می باشد و می توانید خودتان آن را بنا به در نیاز خود تغییر دهید. ویندوز در صورت تنظیم این مقدار آنرا در مسیر زیر در Registry قرار می دهد:

HKCU\Control Panel\International\ مقدار AddHijriDate

ولی به نظر میرسه این مقدار در Windows Mobile وجود نداره! بنابراین خود برنامه باید اینو از کاربر بگیره. من تغییر فعلی را در نسخه 1 خواهم داد و در اولین فرصت آنرا بروز می کنم.

با تشکر از همگی بابت راهنمایی هایتان
رضا قربانی

reza_ghorbani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام:)
می گم بیرون کشیدن دیتابیس لینگووسافت و بابیلون رو که فکر کنم یخورده ای سخت باشه، نه؟ ولی سورس های جدا برای تهیه دیکشنری به نظرم هست...فقط فکر می کنم اکثراً سرواژه های انگلیسی رو دارن و برعکسش رو نه...
169.gif

راستشو بخوای روی بابیلون و لینگووسافت کمی کار کردم ولی فرصت نکردم کامل بررسی کنم! بابیلون به نظر ساده تر کار کرده ولی حجم بسیار بالایی داره! فکر کنم بابیلون اطلاعات خودشو بصورت برنامه ذخیره می کنه یا اصطلاحا از جستجوی ذخیره شده ( برای رسیدن به بالاترین سرعت در جستجو ) استفاده کرده که در این صورت بدست آوردن اطلاعاتش خیلی خیلی سخت میشه! بگذریم... شما فرموده بودید سورس هایی برای English به فارسی دارید؟! می تونین اونا رو به من بدین تا حداقل کار از یک نقطه شروع بشه؟

بازم از لطفتون ممنون

بالا