برگزیده های پرشین تولز

Java بهترين زبون برنامه نويسى. كى مى گه نه ؟

mahdi3466

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ديدم درباره همه زبون ها بحث مى شه به جز Java. ديدم حيفه زبون به اين باحالى درباره اش صحبت نشه.
تا مى تونيد اينجا بنويسيد :D

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
خیلی خفنه !

sefrvayek

Registered User
لایک‌ها
5
يادش بخير با يكي از استادها خيلي كل مينداختيم. اون java اي بود من c# ي. الان هم كافيه شروع كنيم به مقايسه خصوصياتشون. البته برا ما برنامه نويسها بازار مهمتر از قابليتهاست. ميفهمي كه چي ميگم؟

miladkdz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
البته در راستاي خوب بودن جاوا حرفي نيست...ولي زبان بهتر از اون هم گير مياد!
C#.net,VB.net چيزايي هستن كه بالا دستشون كم گير مياد!

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
مساله بهتر و بدتر بودن نيست مساله كاريه كه ارش ميخواي. java فقط مستقل از Platform هست و با Java Virtual Machine سر و كار داره اما در مورد نت هم بايد گفت كه اونم ميخواد همين خصيصه جاوا رو براي خودش ايجاد كنه.

CenoByte

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام خسته نباشيد خواستم فقط بگم كه همه زبونها مفيد هستند ولي هر كدوم براي كاره خاصي استفاده ميشود .از طرفي بايد سرعت و بازار كار رو هم در نظر گرفت.مثلا در همين ايران خودمون :سرعت و كيفيت از همه مهمتره پس بهتره دنبال زبانهايي مثل دلفي و ويبي و يا سي شارپ برويم. و از طرفي براي كارهاي خفن و پروژه هاي خطير و Enterpriseبايد فقط رفت دنبال جاوا ....و از آنجاييكه در كشور ما زياد پروژه ه اي بزرگ انجام نميشه خيلي كم با جاوا آشنا هستند.
با اين حال همه زبانها خوب هستند.
موفق باشيد.

miladmovie

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
فكر كنم J2E به اندازه كافي قدرتمند باشه كه محصولات مايكروسافت رو توي جيبش بگذاره
و در ضمن اون #C كه گفتيد بيشتر syntax رو دراه از Java وام گيره!

mahdi3466

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کی گفته جاوا این امکاناتی رو که شما میگین نداره ؟
کی گفته JSE جاوای مایکروسافت رو تو جیبش میزاره ؟
کی گفت حاضره قابلیت های سی شار÷ رو با جاوا مقایسه کنه ؟

جمع کنید باباو فقط جاوا ...................................................
یعنِ فقط VJ++ و VJ#

CenoByte

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
عزيزه جان برادر هر چيزي براي يكاري خوبه.
بله سي شارپ بنا به گفته يكي از جاوا كاراي خفن يك كپي احمقانه از جاوا است.
ولي واقعيت اين است كه نوشتن برنامه هاي تحت ويندوز با جاوا اشتباه محض است.
هر چيزي براي يك كاري خوبه؟ اگه خواستيد ميتونيم در اين مورد يك بحث دوستانه رو آغاز كنيم.
بنده هيچ تعصبي روي هيچ زباني ندارم.
موفق باشيد.

mahdi3466

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چرا نوشتن برنامه با جاوا اشتباهه ؟ زبون به این باحالی اگه یه JVM یا .... رو ویندوز نصب کنی هیچ مشکلی نداره
فوقش هم بشه 5MG حالا 5 تا نه 25 تا. مهم اینه که آدم با زبونش حال کنه حاااااااااااااااااااااالللللللللللل

hosseinkazemi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
قابل توجه اونايي كه به jvm شون مينازن:
اگر نگاهي به معماري .NET FrameWork بندازيد ميبينيد كه .NET اين قابليت رو داره كه وابسته به هيچ پلتفرمي نباشه.
و اين قضيه الان در حال پي گيري هست و الان براي لينوكس ميتونيد يه شبه كامپايلر هم تازه پيدا كنيد .ضمنا ساپورت مايكروسافت از محصولاتش خيلي زياد هست.
بهتون قول ميدم اكه يه دفه با C# برنامه بنويسيد سادگي و قدرت رو تازه ميفهميد.

به نقل از mahdi3466 :
چرا نوشتن برنامه با جاوا اشتباهه ؟ زبون به این باحالی اگه یه JVM یا .... رو ویندوز نصب کنی هیچ مشکلی نداره
فوقش هم بشه 5MG حالا 5 تا نه 25 تا. مهم اینه که آدم با زبونش حال کنه حاااااااااااااااااااااالللللللللللل

mahdi3466

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از hosseinkazemi :
قابل توجه اونايي كه به jvm شون مينازن:
اگر نگاهي به معماري .NET FrameWork بندازيد ميبينيد كه .NET اين قابليت رو داره كه وابسته به هيچ پلتفرمي نباشه.
و اين قضيه الان در حال پي گيري هست و الان براي لينوكس ميتونيد يه شبه كامپايلر هم تازه پيدا كنيد .ضمنا ساپورت مايكروسافت از محصولاتش خيلي زياد هست.
بهتون قول ميدم اكه يه دفه با C# برنامه بنويسيد سادگي و قدرت رو تازه ميفهميد.

آره قبول دارم که #C خیلی قدرتمنده ولی جاوا یه سبک خاصی داره که آدم شیفته می شه مثلا توی #C می نویسیم :
Form.Text = "Some Tilte";​
ولی تو جاوا می نویسیم :
Form.setText("Some Title");​
خوب خیلی شبیه هستند ولی به نظر من تنظیم Title پنجره با یک متد خیلی جالب تره تا این که مستقیما یه متغیر رو تغییر بدیم (استانداردش هم همینه)
به هر حال من با هر دو کار می کنم و از اطلاعات همه دوستان استفاده می کنم

http://www.mahdikh.5u.com/

hosseinkazemi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
البته اگر به طور حرفه اي به اين دو تا مثالي كه زدي نگاه كني C# هم از نوعي متد استفاده مي كنه كه اصطلاحا بهش Property ميگن و هيچ فرقي با متدي كه در Java نميكنه.

http://www.hosseinkazemi.net

alpha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من هم جاوا رو زبان خوبي مي دونم كه مايكروسافت خيلي بهش ظلم كرد . البته من سي پلاس پلاس رو به همه چي ترجيح مي دم . اما فعلا بازار كار رو دات نت هست . چه مي شه كرد .

miladkdz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان عزيز بالا بريد پايين بيايد...فقط دات نت!

mahdi3466

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
البته اگر به طور حرفه اي به اين دو تا مثالي كه زدي نگاه كني C# هم از نوعي متد استفاده مي كنه كه اصطلاحا بهش Property ميگن و هيچ فرقي با متدي كه در Java نميكنه.

آره این حرف رو قبول دارم, اما اگه یه کم بالا تر از حرفه ای دقت کنی می بينی که متد با Property یه فرق هایی داره
درسته که هر دو یه کار انجام می دن و تقریبا یکی هستند, اما متد از شاخه Function هاست و Property از شاخه Variable ها, در واقع می شه گفت Property متغیری است که توسط برنامه نویس توی یک کلاس و با دسترسی Public نوشته می شه و اصولا ضعیف تر از متد عمل می کنه چون متد می تونه شامل کدی باشه که آرگومان ورودی رو Validate کنه و از اون, اون طوری که برنامه نویس می خواد استفاده کنه که Property ها از این امتیاز محروم هستند

البته یه چیز دیگه هم هست : جاوا یه دستور العمل ها و قوانین مربوط به خودش رو داره و هیچ رقمه از اون قوانین کوتاه نمی آد, ممکنه که آدم در شروع کار از این قوانین سفت و سخت و رفتار گزينشی جاوا خوشش نیاد, ولی وقتی عادت کنی می بینی که بدون این قوانین برنامه نویسی اصلا حال نمی ده, مزه نداره
به هر حال خیلی خوشحال می شم این بحث ادامه پیدا کنه, من #C رو تازه شروع کرده ام و خیلی دوست دارم در موردش اصلاعات جمع کنم, لطفا بنویسید....

http://www.mahdikh.5u.com

mahdi3466

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

آره این حرف رو قبول دارم, اما اگه یه کم بالا تر از حرفه ای دقت کنی می بينی که متد با Property یه فرق هایی داره
درسته که هر دو یه کار انجام می دن و تقریبا یکی هستند, اما متد از شاخه Function هاست و Property از شاخه Variable ها, در واقع می شه گفت Property متغیری است که توسط برنامه نویس توی یک کلاس و با دسترسی Public نوشته می شه و اصولا ضعیف تر از متد عمل می کنه چون متد می تونه شامل کدی باشه که آرگومان ورودی رو Validate کنه و از اون, اون طوری که برنامه نویس می خواد استفاده کنه که Property ها از این امتیاز محروم هستند

البته یه چیز دیگه هم هست : جاوا یه دستور العمل ها و قوانین مربوط به خودش رو داره و هیچ رقمه از اون قوانین کوتاه نمی آد, ممکنه که آدم در شروع کار از این قوانین سفت و سخت و رفتار گزينشی جاوا خوشش نیاد, ولی وقتی عادت کنی می بینی که بدون این قوانین برنامه نویسی اصلا حال نمی ده, مزه نداره
به هر حال خیلی خوشحال می شم این بحث ادامه پیدا کنه, من #C رو تازه شروع کرده ام و خیلی دوست دارم در موردش اطلاعات جمع کنم, لطفا بنویسید....

http://www.mahdikh.5u.com

بالا