برگزیده های پرشین تولز

lanاشتراک اینترنت در

amin60k

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان مراحلی که بخواهیم اینترنت رو از طریق یک سیستم در workgroup به اشتراک بزاریم چیه؟
IP سیستم ها چی باید باشه؟

programmer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
باید یک سیستم رو به عنوان سرور اینترنت معرفی کنید و بقیه کامپیوترها از طریق اون کامپیوتر به اینترنت وصل میشن.
کارهای سخت افزاریش رو فکر کنم انجام دادید.منظورم نصب کارت شبکه و کابل کشی و این جور کارهاست.
اول برید به کنترل پنل و بعد Network Connections بعد گزینه Setup ahome or small office network رو بزنید.
از طریق این ویزارد گام به گام پیش برید.فایل شیرینگ رو هم فعال کنید.برای سرور گزینه This computer directly connect to internet و برای بقیه سیستم ها This computer connect to the internet by using a gateway.... رو بزنید.
برای هر کامپیوتر یک نام منحصر به فرد انتخاب کنید.
بعد از اینکه این کار رو روی همه سیستم ها انجام دادید بعد از Reset شدن سیستم ها باید همدیگه رو بشناسن.
البته اگه مشکل سخت افزاری در سو یچ یا کابل ها و یا کارت شبکه ها نباشه !
شاید لازم بشه چند بار هم سیستم ها رو ریست کنید.

IP سیستم ها چی باید باشه؟

با نصب شبکه بطور خودکار به سیستم ها IP اختصاص داده میشه البته اگه کارها درست پیش بره!
اگه هم نشد باید آی پی سیستم ها رو شبیه این بدید:
کد:
 192.168.0.x
که به جای X برای هر سیستم یه عدد بین 2 تا 254 باید بزارید.
آی پی سرور هم باید
کد:
 192.168.0.1
باشه.
برای DNS سرور هم آدرس آی پی سرور رو بدید.
راستی برای دادن آی پی به Properties کانکشن برید و Internet Porotocol رو انتخاب کنید و prpperties رو بزنید.

خیلی سعی کردم کوتاه و مختصر و مفید بگم ولی نمیدونم موفق شدم یا نه !!!

programmer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
راستی IP هر سیستم هم مثل نام سیستم باید منحصر به فرد باشه.

معمولا آی پی سیستم ها از طریق DHCP خودکار داده میشه.

amin60k

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دستت درد نکنه واقعا جامع بود الیته من فقط می خواستم درباره همین آی پی ها مطمئن شم که زحمتشو کشیدی.
مشکل اصلی من درشبکموم نشناختن گاهو بی گاه بعضی سیستم ها در شبکه است فکر کردم بجای حالت اتوماتیک شاید دستی آی پی هارو بدیم درست شن

بالا