برگزیده های پرشین تولز

Logitech z5500 یا Creative megaworks 550?

inspire

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
120
سلام
این اولین ارسال من در این فروم هست که با این سوال شروع میشه
من عزمم رو جزم کردم که از این دوتا یکی رو انتخاب کنم موندم کدوم؟ اگه کمک کنید بینهایت ممنون میشم
SPEAKER

Creative Megaworks 550

Logitech z5500 digital

گویا هم قیمت هم هستند
با تشکر

mahdeen

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از inspire :
سلام
من عزمم رو جزم کردم که از این دوتا یکی رو انتخاب کنم موندم کدوم؟ اگه کمک کنید بینهایت ممنون میشم
SPEAKER

Creative Megaworks 550

Logitech z5500 digital

گویا هم قیمت هم هستند
با تشکر

من بعید میدونم هم قیمت باشن ... مطمئنی ؟؟؟ کی قیمت گرفتی ؟
z5500 باید گرونتر باشه و بهتر هم هست. اگه هم قیمت بودن که شک نکن و z5500 رو البته با یک گارانتی معتبر بگیر.

z5500 ورودی دیجیتال و دیکودر روش داره.
البته نمیشه خوبی های 550 رو هم نادیده گرفت. amp بسیار خوبی داره و صداش بی نقص هست. در ضمن این 550 ها نوعی داره به نام 550d که اون هم ورودی دیجیتال داره و البته جزو سری های اول بود و دیگه فکر نمیکنم گیر بیاری

صدای سابووفر 5500 از 550 بهتره. هم درایور بزرگتری داره و هم 30 وات قویتره.
z5500 از نظر ظاهری هم قشنگ تره به بنظر من.
شما اگه دیدی هم قیمت هستن حتما z5500 رو بگیر. ولی اگه بیش از 20 درصد گرونتر بود به نظر من ارزشش رو نداره. و همون 550 خیلی انتخاب بهتری هست.

inspire

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
120
مرسی از جواب سریعتون
نمی دونم والا من از روی وات خروجی گفتم شاید هم قیمت باشند
رو مشخصات کریتیو خوندم که فرکانس بین 25hz-20khz و لاجیتک 33hz-20khz رو جواب می ده ... این خیلی محسوسه؟ از نظر نوع باس
----
تو 2 تا review هم خونده بودم که طرف ولوم megaworks رو تا آخر باز کرده یه مدت بعد سوخته باندش!
----
در صورتی که بخوایم یک دکودر DDT-100 (درسته؟) هم رو کریتیو ببندیم و قیمت کل هم قیمت لاجیک درآد شما کدوم رو ترجیح می دین؟

با تشکر

mohandes_milad

Registered User
لایک‌ها
34
به نقل از inspire :
سلام
SPEAKER

Creative Megaworks 550

Logitech z5500 digital

گویا هم قیمت هم هستند
با تشکر
سلام
درسته پاسخ فرکانسیه کریتیو بیشتره ولی فکر نکنم خیلی زیاد باشه 10 هرتز . به نظر من Z5500 بگیر چون واقعا عالیه .
http://www.creative.com/products/product.asp?category=4&subcategory=25&product=240
http://www.logitech.com/index.cfm/products/details/US/EN,CRID=2,CONTENTID=9486
من این دو تا رو مقایسه کردم شما هم یه نگاه بهش بندازین . هر جوری فکر می کنم چه از لحاظ قدرت و زیبایی و کیفیت Z5500 حرف اول رو میزنه .

mahdeen

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از inspire :
مرسی از جواب سریعتون
نمی دونم والا من از روی وات خروجی گفتم شاید هم قیمت باشند
رو مشخصات کریتیو خوندم که فرکانس بین 25hz-20khz و لاجیتک 33hz-20khz رو جواب می ده ... این خیلی محسوسه؟ از نظر نوع باس
----
تو 2 تا review هم خونده بودم که طرف ولوم megaworks رو تا آخر باز کرده یه مدت بعد سوخته باندش!
----
در صورتی که بخوایم یک دکودر DDT-100 (درسته؟) هم رو کریتیو ببندیم و قیمت کل هم قیمت لاجیک درآد شما کدوم رو ترجیح می دین؟

با تشکر

قیمت دلاری شون هم یکی نیست...
پاسخ فرکانس به تنهایی مهم نیست. حقیقت امر اینه که در موسیقی اصلا زیر 35 هرتز اصلا هیچ بیس یا درامی خود به خود تولید نمیکنه. اگه هم مثلا فرکانس توسط bass booster ها پایین آورده میشه واقعی و طبیعی نیست.
بعضی ها علاقه دارن به بیس مصنوعی و بیش از حد.
به هر حال با توجه به چند هرتز تفاوت من هنوز فکر میکنم که ووفر z5500 بهتر باشه

قضیه سوختن هم نمیشه تعمیم داد ممکنه برای اون یکی هم پیش بیاد.

DDTS-100 قیمتش حول و حوش 150 باید باشه.که خیلی گرونه ؟ شما مصرفت چیه ؟؟ کارت صدات چیه ؟؟؟
اگه کارت صدای خوب نداری یک audigy2 zs بگیری بیشتر از دیکودر در کیفیت صدا تاثیر داره.
DDTS-100 از دیکودر z5500 بهتره.
من نمیدونم چی بگم. بستگی به کاربرد هایی که می خوای داشته باشی داره.
من خودم اگه باشم audigy2 zs platinum pro + megaworks رو ترجیح میدم. اگه محدودیت بودجه نباشه z5500 بهتره !!!!

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
من سوال كوچيكي داشتم در مورد اينها: ميخواستم بدونم اين باندها بدون پايه هستند يا پايه هم براشون وجود داره!؟ چطورياس؟ و اينكه قيمت Z-5500 چند هست؟ ممنون.

inspire

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
120
دوستان از راهنما ییتون ممنون
من اینها رو گرفتم
Logitech z5500 Digital 273000
Creative X-FI Fatality FPS 260000

الان واقعا صدا عالی شده این سابش استخون تکون میده و با ولوم بالا صدا اصلا خراب نمیشه! خلاصه عالی

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از inspire :
من اینها رو گرفتم

الان واقعا صدا عالی شده این سابش استخون تکون میده و با ولوم بالا صدا اصلا خراب نمیشه! خلاصه عالی
دوست عزيز ايني كه گرفتي شما با پايه هست يا بدون اون؟

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
به نقل از inspire :
من اینها رو گرفتم

با تشکر از مهدین خان بابت اطلاعات خوبشان....:)
عزیز جان اولا مبارکه...آدرس هم بده منم وقتی بیام تهران اقدام به خرید کنم.اگر پی ام بدی ممنون می شم...
من عاشق صداهستم ....:happy: آنهم از نوع با کیفیتش...
در ضمن
Logitech z5500 Digital 273000 تنها اسپیکری هست که گواهی کیفیت THX را کسب کرده...از خرید خود پشیمان نمی شوید..;)
راستی وقتی کارت صدای جدید کریتیو را گرفتید چرا نوع ELITE pro را انتخاب نکردید؟نبود یا خودتان نخواستید؟!:eek:
محض اطلاع عرض کنم که این سری کارت های صوتی جدید کریتیو خود دارای پردازنده صدای XTEME FIDELITY است که 51 میلیون ترانزیستور داره و حدود 10 هزار دستور العمل را در یک ثانیه اجرا می کند.این کارت حدودا 25 مرتبه قدرتمند تر از نوع ZS خواهد بود...کیفیت پردازشی 136db SNR و پشتیبانی از 128 صدا و دارا بودن EAX MACRO FX و برداشته شدن عملیات پردازشی صدا از پردازنده اصلی رایانه ازمختصات خوب این کارت است.

inspire

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
120
سلام
پایه که گشتم نبود
---
کارت صدا قبلی من Creative Audigy paltinum Ex بود با اسپیکر Creative Inspire 5700Digital که الان وقتی صدای این رو گوش می دم می بینم چقدر تفاوت دارن - مخصوصا که 24bit cristylizervرو روشن کنی

--
Elite pro هم با Fatality fps هیچ تفاوتی نداره به غیر از درایو اکسترنالش که تعداد ورودی خروجی رو بیشتر می کنه که قیمتش 360000 تومن بود و نداشت

--
من از پاساج ایران گرفتم اولین پله برقی رو برو بالا مغازه روبروییت

mahdeen

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
مبارکه...
خیلی عالیه. خیلی هم خرج کردی:p
مجموعا 530
دیگه من هیچ حرفی از x-fi نزدم گفتم شاید نخوای اینقدر ها هزینه کنی.
ولی خب خیلی عالیه.
elite pro برای کسانی که recording انجام میدن بیشتر کاربرد داره. با داشتن هاب اکسترنال.

در مورد THX که اسفندیار خان اشاره کرد هم بگم که هم سری megaworks هم سری gigaworks این گواهینامه رو دارن.

بالا