برگزیده های پرشین تولز

Mac OS X Emulator چی کار میکنه؟

....P30....

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
الان اسپيرو و Irgamer ميان جواب ميدن ولي از اسمش كه پيداست يك شبيه ساز Mac Os X براي ويندوزه ;)

Spiro

Registered User
لایک‌ها
6
ايول علي از كجا بو بردي من ميام :D

آره اين يه پكه برا ويندوز كه ميتونه بعضي از قسمتاي ويندوز رو به شكل Mac OS در بياره
ولي بهت توصيه ميكنم نصبش نكني

اگه اون دسكتاپي كه تو اون تاپيك ديدي منظورته بگو چند تا لينك بهت ميدم كمكت ميكنه :)

sutiman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
نه رفتم بودم تویه یه فروم اجنبی که اینو دیدم!زیاد توضیح نداده بود و منم که انگلیشم زیاد توپ نیس همینا رو گرفتم.در هر صورت ممنون از هشدارتون.

sutiman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
راستی هاستایی که روی مک هستن چجورین؟از ویندوز بهترن؟

Spiro

Registered User
لایک‌ها
6
به نقل از sutiman :
والا اينو نميدونم
بذا irgamer بياد ببينيم ميدونه ! :blink:

ولي نه مك بيشتر به خاطر سيستم عامل خونگيشه كه معروفه همينطور برا طراحي و ايده هاي جديد تو Hardware

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
به نقل از sutiman :
Mac OS X Emulator چی کار میکنه؟
تا منظور ازش چی باشه. اگر همونطور که بقیه دوستان(خیلی رسمی نشد؟ از نوع آلمانی؟!) گفتن Transformation Pack و مانند اون باشه که فقط ظاهر رو شبیه مکینتاش می کنه.
اما من تصور می کنم منظور برنامه هایی مثل PearPC و CherryOS باشه. یعنی برنامه هایی که امکان نصب و استفاده از Mac OS X رو بر روی PC فراهم می کنن. همونطور که قبلا گفتم در شبیه سازی دو اصطلاح رایجه: سیستم عامل میزبان (Host) و مهمان(Guest) که سیستم عامل میزبان سیستم عاملی هست که نرم افزار شبیه ساز مثل PearPC,CherryOS و در مورد شبیه سازهای PC برنامه های Virtual PC و VMWARE بر روش نصب می شه. سیستم عامل مهمان سیستم عاملیه که بر روی شبیه ساز نصب می شه. یعنی درمورد PearPC,CherryOS سیستم عامل مهمان Mac OS X و Linux For PowerPC هستن و درمورد VMWARE و VirtualPC سیستم عاملهای رایج دنیای PC.
اما چرا CherryOS رو می شه Mac OS X Emulator گفت اما PearPC رو نه. با اینکه CherryOS کدهای PearPC رو سرقت کرده بود به همین دلیل متوقف شد اما تاکیدش رو بر روی نصب سیستم عامل مکینتاش قرار داده بود. پس می شه اون رو Mac OS X Emulator دونست و البته به این دلیل قابل پیگرد قانونی توسط اپل! اما PearPC شبیه ساز کامپیوتری دارای پردازنده PowerPC مشابه مکینتاش هست و علاوه بر Mac OS X لینوکس نسخه PowerPC و... هم روش نصب می شه. تمام قابلیتهای CherryOS رو داره با این تفاوت که بهانه به اپل برای شکایت نمی ده.
پس برای نصب Mac OS X روی PC باید از شبیه ساز PearPC استفاده کرد.
به نقل از sutiman :
نه رفتم بودم تویه یه فروم اجنبی که اینو دیدم!زیاد توضیح نداده بود و منم که انگلیشم زیاد توپ نیس همینا رو گرفتم.
اگر لینکشو بدید بهتر می شه به نتیجه رسید :)
به نقل از sutiman :
والا من خودم تجربه ای نداشتم و هرچی می گم بر طبق review ها هست. Mac OS X Server از بسیاری ابزارهای بازمتن لینوکس مثل Apache و... استفاده می کنه اما اولا قابلیتهای خاصی رو بهشون اضافه می کنه که قبلا نداشتن، روشهای حفظ امنیت رو بهبود می ده و از همه مهمتر با آخرین قابلیتهای سرور ویندوز هماهنگش می کنه و وقتی به عنوان سرویس دهنده ویندوز استفاده کنید تمام قابلیتهای لازم رو فراهم می کنه. همچنین می تونه به عنوان سرویس دهنده لینوکس و Unix و Netware هم عمل کنه و منظورم این نیست که سرور مکینتاش نمی تونه باشه خواستم تنوعش رو بگم :)
اما علاوه بر سازگاری بیشتر مهمترین برتری که داره یکپارچگی،مدیریت گرافیکی و تقریبا ساده هست. چیزی که سرویس دهنده های ویندوز شاید نسبت به لینوکس برتر باشن نبود یک کنترل مرکزی و یکپارچه بر سرویس ها و ابزارها در لینوکس باشه که اپل خیلی هنرمندانه با رابط گرافیکی فوق العاده همه اینهارو با هم یکپارچه کرده. پس نسبت به لینوکس یکپارچگی،سادگی و سازگاری بیشتری داره و کم و کاستی های سرور های لینوکس که از نظر خیلی ها با این وجود باز هم از ویندوز بهتره رو نداره.
اما کارایی. نمونه ای که من می بینم سایت اپل و بسیاری سایتهای دیگه است که خیلی خوب عمل می کنن. اما اخیرا یه بررسی خوندم که کارایی کافی برای MySQL نداره و دلیلش ضعفهای FreeBSD هست و اخیرا در FreeBSD برطرف شده و انتظار می ره اپل هم بهبودهارو انجام بده تا به کارایی مناسب برسه. رابط گرافیکی همونی هست که در نسخه Client/Desktop می بینید اما این کارایی رو کاهش نمی ده :)
موفق باشید

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
و البته اپل بیشتر از همه چیز به خاطر مکینتاش و iPod معروفه اما اخیرا در زمینه Server,Grid computing,Storage خیلی پیشرفت کرده.
Mac OS X Tiger Server اولین سیستم عاملیه که با قابلیت Grid منتشر شده. این قابلیت رو هم به صورت گرافیکی و خیلی ساده فراهم می کنه. اگر نمی دونید Grid چیه من تعریفی که خود بی سوادم ازش دارم رو بهتون می گم. می شه گفت قابلیت شناسایی و مدیریت کامپیوترهایی که تصمیم داریم از قدرت همشون استفاده کنیم. اینجوری کامپیوترهای قدیمی هم مفید می شن. مثلا فرض کنید ما یک Xserve(سرور اپل) داریم که روش Mac OS X Tiger Server نصبه. حالا مکینتشهای عادی از G3 قدیمی تا آخرین G5 همه با هم در محاسبه یه پروژه عظیم با هم همکاری می کنن. یه همچین کاری رو اپل به صورت خودکار و با رابط گرافیکی فراهم می کنه و اگر اهل این چیزا باشید می بینید واقعا کار ارزشمندیه.
اما اپل تجهیزات ذخیره سازی عظیم هم فراهم می کنه با نام Xserve RAID. که بر طبق تحقیقات Oracle از نظر قیمت و مشخصات بهترین گزینه است. همچنین فایل سیستم Xsan که خیلی مشخصات فجیعی داره من سرم نمی شه :p
موفق باشید

spymac

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

spymac

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببینم میشه روی اپل فتوشاپ اجرا کرد؟
یا بازی های پی سی رو روش انجام داد؟

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
لطفا لینکها رو حذف کنید و در بخش سریال و کرک نرم افزار قرارشون بدید.
درمورد CherryOS نرم افزار افتضاحیه و توصیه نمی کنم حتی امتحانش کنید.
راستی چرا لینک Mac OS X server 10.2 دادید؟ از این جهت می گم که هم قدیمیه هم server به درد شبیه سازی نمی خوره.
به نقل از spymac :
ببینم میشه روی اپل فتوشاپ اجرا کرد؟
یا بازی های پی سی رو روش انجام داد؟
بسیاری از برنامه ها از جمله محصولات Macromedia و Adobe نسخه مکینتاش همزمان با نسخه ویندوز دارن.
درمورد بازیها هم کمتر بازی پیدا می شه که از اول با مکینتاش سازگار باشه اما شرکتهایی هستن که اون بازیهارو با فاصله چند ماه از ارائه نسخه PC بر روی مکینتاش منتقل می کنن از جمله Aspyr.
موفق باشید

akooo

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از irgamer :
راستی چرا لینک Mac OS X server 10.2 دادید؟ از این جهت می گم که هم قدیمیه هم server به درد شبیه سازی نمی خوره.

يعني امكانات نسخه كلاينتي ندارد؟ :blink:

akooo

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از irgamer :

يعني امكانات نسخه كلاينتي ندارد؟ :blink:

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
چرا امکانات نسخه client رو داره اما خوب سرویسها و قابلیتهای اضافی داره که احتمالا(خودم امتحان نکردم) شبیه سازی رو کندتر می کنه.
موفق باشید

amir_amd

Registered User
لایک‌ها
4
سلام كسي Transformation Pack براي mac osx سراغ نداره ؟

بالا