سایت ساز وبزیخرید بک لینک

Medal of Honor : allied assault

شروع موضوع توسط black_jack_of_black_city ‏28 مارس 2004 در انجمن بازیهای کامپیوتری

 1. black_jack_of_black_city

  black_jack_of_black_city Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏19 سپتامبر 2003
  نوشته ها:
  1,449
  تشکر شده:
  62
  محل سکونت:
  با قلبی شکسته در انتظار مرگ گوشه ای نشستم . به آرز
  نوع بازي : حادثه اي اول شخص

  سازنده :2015

  ناشر : Electronic Arts

  گروه سني :T ( نوجوان )

  در اوايل سال 2002 ميلادي بازي Medal of Honor:allied assault (مدال افتخار :حمله متفقين ) از سوي يكي از معتبر ترين شركتها در زمينه بازيهاي كامپيوتري يعني eagames به بازار عرضه شد و توانست به سرعت بازار بازيهاي كامپيوتري را از آن خود كند و در پايان سال نيز جوايز مختلفي را نصيب خود نمايد . در اين مقاله سعي در بررسي اين بازي و نسخه توسعه دهنده آن expansien pack يعني spearhead (نيروهاي خط مقدم ) داريم .

  داستان بازي
  در نسخه mohaa شما در نقش ستوان” ما يك پاول” يكي از نيروهاي گردان اول تفنگ داران مخصوص ارتش متفقين هستيد عمليات شما از الجزاير در شمال آفريقا شروع مي شود وسپس ماموريت هاي خود را در نروژ ، ساحل نرماندي ،منطقه بريتان ، فرانسه و جنگل هاي زيگفريد آلمان ادامه مي دهيد . در كل شما در قسمت بازي يك نفره 20 مرحله مجزا را ميگذرانيد.
  اما در نسخه درم بازي (نيروي خط مقدم) شما در نقش گروهبان “جك بارنز” از نيروي هوا برد بازي مي كنيد ومنطقه هاي عملياتي نرماندي ، با ستوني بلژيك و برلين را در ماه هاي آخر جنگ جهاني دوم تجربه خواهيد كرد . تعداد مراحل اين بخش نيز 9 مرحله است.

  بررسي بازي

  احساس حضور در جنگ مسئله اي نيست كه بتوان آن را به سادگي توسط يك بازي كامپيوتري القاءكرد. شايد تا به حال نسخه هاي بازي جنگي زيادي ساخته شده باشند كه هيچ كدام نتوانسته اند آنطور كه بايد و شايد فضاي نبرد را شبيه شازي كنند .شايد نداشتن گرافيك مناسب و عدم هوشمندي بازي از مهمترين عوامل مانع اين امر بوده است.

  در اواسط سال 2001 شركت EA تصميم گرفت انقلابي در اين زمينه ايجاد كند . مهمترين عوامل در اين زمينه ، داشتن يك تيم قوي برنامه نويسي ، يك گروه از گرافيست ها و انيميشن سازان مجرب و يك موتور “engine” مناسب و هوشمند براي بازي نويسي بود.برنامه نويسي بازي را گروه 2ols به سرپرستي كوديريكا به عهده گرفت و پس از پايان كار مشخص شد كه چه تيم مجربي هستند . گرافيك بازي به عهده شركتdream works گذاشته شد .dream works يك شركت عالي در زمينه گرافيك كامپيوتري بود و قبل از شروع Moh توانسته بود تا با جلوه هاي كامپيوتري عالي براي فيلم نجات سرباز رايان چشمها را خيره كند . محيط هاي بازي با دقت و وسواس زيادي طراحي شده اند و يك تيم از dream works پس از ماه ها زحمت توانست مناطق مختلف عملياتي را با جزئيات كوچك روي كامپيوتر پياده كند . سلاحها ، وسايل نقليه ، لباسها وحتي ميزان لگد زدن اسلحه ها هم بخوبي محاسبه و طراحي شدند .

  گروه ساخت فيلمهاي بازي نيز به سرپرستي ديك گيالتو از شيوه تازه اي براي ساخت استفاده كردند . شايد فيلم هاي moh جلوه هاي بصري بازي هاي ديگري چون warcraftر ا نداشته باشند ولي در اين فيلم ها شما بيننده صحنه هاي دو بعدي نيستيد. به عبارت ديگر بازيگر بجاي بيننده صرف،خود جزئي از فيلم است و مي تواند با چرخيدن به اطراف تمام زواياي سه بعدي محيط را مشاهده كند اين موضوع باعث مي شود شما هر چه بيشتر در محيط بازي قرار بگيريد .


  براي موتور بازي از موتور Quack از شركتid software استفاده شد. اين موتور توسط برنامه نويس ارشد شركت id يعني جان كارمك ساخته شده است (او اكنون سرپرست پروژه عظيم DoomIII است ).

  مزيت اصلي اين موتور هوشمندي و در عين حال سادگي آن است . در MOH دشمنان شما مانند بسياري بازيهاي مشابه انسانهايي بدون قدرت تفكر نيستند و در بسياري از مواقع مي تونند عكس العملهاي جالبي در مقابل عمليات شما انجام دهند. سادگي اين موتور نيز باعث مي شود بتوان به راحتي وسايل و نقشه هاي (MAPS ) تازه اي به بازي اضافه كنيم . موتور Quack نيازي به سيستم قدرتمند براي اجراي بازي ندارد و با يك سيستم معمولي نيز ميتوان بازي را به خوبي بالا آورده و اجرا كرد(هر چند ديدن جلوه هاي كامل گرافيكي و صوتي بازي نياز به سيستمي با مشخصات خوب دارد)از مزاياي ديگر اين موتور اثبات(stable)بودن آن است . تقريبا امكان ندارد در وسط بازي سيستم شما به اصطلاح قفل كند يا ناگهان از بازي بيرون بپرد .

  به تمام اين عوامل بايد جلوه هاي صوتي عالي بازي را نيز اضافه كنيد. طراحي و ساخت موتور صداي سه بعدي توسط جك گريلو انجام شد . تركيب اين موتور صوتي و جلوه هاي صوتي كه اكثرا در استوديوهاي Dream worns ساخته شدند توانست نقش موثري در واقعي كردن صحنه هاي جنگ داشته باشد .  گفتارها با حس مناسب ادا شده اند و موسيقي بازي (ساخته مايكل گيانچر )نيز بسيار زيبا است.

  روش بازي نيز بسيار ساده است و كليدهاي كم ، عمليات اصلي براي شما انجام مي شود طراحي روش بازي توسط استاندارد بازي اول شخص (FPS) يعني حركت و عمليات با استفاده از صفحه كليد و چرخش و شليك با استفاده از ماوس ميباشد اين شيوه بخوبي درmoh پياده شده است و نيازي نيست كه يك چشمتان به صفحه نمايشگر و چشم ديگرتان به صفحه كليد باشد.

  منوهاي بازي بسيار زيبا طراحي شده اند و طراحي از يك اتاق جنگ را نشان ميدهند ضمن اينكه تنظيمات گسترده اي را نيز مي توانيد براي گزينه هاي گرافيكي و صوتي در آن به راحتي انجام دهيد .

  در بازي چند نفره mohشما انتخابات گوناگوني داريد (مثل بازي انفرادي ،تيمي و بر مبناي هدف )ضمن اينكه جذابيت بازي چند نفره (بازي تحت شبكه ) moh بسيار زياد است واين باعث مي شود بايك بار امتحان اين بخش تا مدتها بدنبال آن باشيد (هر چند در ايران بازي چند نفره هنوز رونق چنداني ندارد )

  بدون شك بهترين مرحله بازي (كه جايزه بهترين مرحله بازي (best level) اكثر سايتها و مجلات را از آن خود كرد )مرحله ساحل نرماندي است .شما در اين مرحله از عمليات over loardكه منجر به شكستن دژساحلي آلمانها در نرماندي شد و مقدمات پيروزي نهايي متفقين را فراهم كرد شركت مي كنيد.

  توسعه دهنده ها و ساير نسخه ها

  موفقيت نسخه اصلي بازي(چه در pcو چه در ساير كنسولها مثل ps،ps2،xbox،game cube،game cube)باعث شد تا ea به فكر ارائه توسعه دهندهاي مختلفي براي اين بازي بيفتد . اولين توسعه دهنده يعني spearhead در اولين سال جاري عرضه شد . در اين نسخه نيز تمام زيبايي هاي بازي اصلي رعايت شده و شرح داستان آن را ميتوانيد در ابتداي مقاله مشاهده كنيد. علاوه براين به تازگي سه توسعه دهنده تازه نيز به بازار عرضه شده اند:

  Medal of honor :exp2(pc)

  Medal of honor:pacific assault (pc)

  Medal of honorrising sun (pc-ps2-xbox-game cube)

  البته طبق آخرين اطلاعات هنوز اين نسخه ها وارد بازار ايران نشده اند .
  جوايز

  Moh توانست جوايز بسياري را در سال گذشته از سايت ها ،مجلات و كنفرانسهاي مختلف از آن خود كند كه نمونه اي از معتبرترين آنها عبارتند از:  برنده بهترين صداي بازي از كنفرانس توليد كنندگان بازي هاي كامپيوتري

  جايزه سوم بهترين بازي سال از طرف بينندگان سايت gamespy

  جايزه ويژه نمايشگاه E 3

  جايزه بهترين مرحله و بهترين صدا از game spy

  جايزه دوم بهترين فروش از game spot
   
 2. بازدیدیار - افزایش بازدید سایت و سیگنال های برندخرید بک لینک
 3. Kako

  Kako کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏18 اکتبر 2003
  نوشته ها:
  1,160
  تشکر شده:
  8
  همه ما با مدال خاطره های زیادی داریم . هنوز که هنوزه من دوستش دارم . مخصوصا این ساحل نورماندیش که آخرشه .
  کسی میدونه اینو میشه با dial up (!) س
  بصورت multiplayer بازی کرد ؟ ( فکر نمیکنم بشه ! بعیده ! مخصوصا با این وضع تلفنهای ما ! )

  من خیلی دوست دارم اینو مولتی بازی کنم . باید حال خوبی داشته باشه !
   
 4. black_jack_of_black_city

  black_jack_of_black_city Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏19 سپتامبر 2003
  نوشته ها:
  1,449
  تشکر شده:
  62
  محل سکونت:
  با قلبی شکسته در انتظار مرگ گوشه ای نشستم . به آرز
  خب یاسر جان چرا نمیری گیم نت/؟
   
 5. Kako

  Kako کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏18 اکتبر 2003
  نوشته ها:
  1,160
  تشکر شده:
  8
  بدم میاد !

  من از مکانهای عمومی متنفرم ! ولی از بازی مولتی ، .... ، نه !
   
 6. mammad

  mammad مدیر بازنشسته

  تاریخ عضویت:
  ‏8 مارس 2003
  نوشته ها:
  850
  تشکر شده:
  5
  محل سکونت:
  NoWhere Abad
  مثل خودمي!!
  مولتي مدال هم خيلي حال ميده البته الان ديگه با اكسپنشناش بازي ميكنن.

  تازه به غير از خط تلفن بايد وضعيت كپي رايت هم در نظر داشته باشي چون با كرك و cdkey هايي كه 500 نفر استفاده ميكنن نميتوني آنلاين بازي كني.
   
 7. black_jack_of_black_city

  black_jack_of_black_city Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏19 سپتامبر 2003
  نوشته ها:
  1,449
  تشکر شده:
  62
  محل سکونت:
  با قلبی شکسته در انتظار مرگ گوشه ای نشستم . به آرز
  خب خودت يه سيستم بخر بذار كنار اين يكي بعد شبكه شون كن بشين با داداش خواهرات بازي كن
   
عسل طبیعی و گرده گل ایرانیخرید و فروش اتوماتیک ارزهای الکترونیکی