آژانس هواپیماییexchanging

New Age

شروع موضوع توسط Pda ‏8 آگوست 2005 در انجمن بایگانی

1. Pda

Pda کاربر تازه وارد

سلام . خيلي از دوستان توي اين فروم ، بيشتر تمايل به آهنگ هاي همراه با خواننده دارن . خب ! اما كساني هم پيدا ميشن كه مثل من ، بيشتر اهل گوش دادن به موسيقي بي كلام هستن . (البته دوست داشتم اسم بهتري به جاي بي كلام مي بردم ، اما فعلا چيزي به ذهنم نمي رسه ) . تا اونجايي كه من مي دونم ، يكي از سبكهايي كه اين نوع موسيقي توي اون قرار مي گيره ، newAge هستش . خيلي از مشاهير دنيا ، توي اين زمينه فعاليت مي كنن . Yanni , Kitaro , Vangelis , Chris Sphreeis , Mike Oldfield , Richard Clyderman , Vanessa Mae , ... مثلا اين Richard Clyderman ، آهنگي كه George Michael با نام Careless Whisper خونده رو ، بدون خواننده اجرا كرده كه واقعا فوق العاده است . همون آهنگي كه توي كارتون آن شرلي :blink: شنيديد . خيلي ديگه هم هستند كه توي ايران ناشناخته اند ولي توي زمينه newAge مطرح اند. از اين نمونه ، هستند افرادي مثل Mehdi كه ايراني هستش و الان در ايالات متحده زندگي مي كنه اما اكثر آهنگاش تم شرقي و تم ايراني داره . حتي توي كلكشني به نام Instrumental Fantasy ، آهنگي داره با نام Peaceful Ocean كه از سنتور استفاده كرده و فوق العاده زيبا زده .
    مي تونيد به سايتش به اين آدرس مراجعه كنيد و چند تا از آهنگاش رو بشنويد . جالب اينه كه اين آهنگساز توي دنيا خيلي محبوبه ، كافيه سري به آمازون بزنيد .اما من توي هيچ سايت ايراني ، چيزي دربارش نشنيدم .
    فكر مي كنم ، اگر اينجا رو بتونيم آباد نگه داريم ، تاپيك خوبي ميشه . شما كافيه ، يا آهنگ سازي رو كه مي شناسيد ، معرفي كنيد تا اولا بيشتر باهاش آشنا بشيم و در ثاني از آهنگاش بتونيم استفاده كنيم و يا اگر آهنگي رو توي زمينه newAge مي خواهيد ، بگيد تا اگر شد لينك بديم . تعجبم از اينه كه چطور دوستان ديگه ، خيلي سخت دنبال آهنگهاي كيتارو هستند و پيداش نمي كنن .
    در ضمن ، بد نيست كه بحث موسيقي متن رو هم همينجا پيگيري كنيم . آهنگسازهاي معروفي مثل Hans Zimmer هستند كه مثلا فيلم هاي معروفي مثل Gladiator , The Last Samurai , Black Hawk Down و Madagascar رو زده . يا James Horner كه از تابلوترين ساخته هاش Titanic , Mask of Zorro و ... هست . خب ! اگر بتونيم لينك دانلود معرفي كنيم ، فكر كنم خيلي طرفدار پيدا كنه .
    از همه دوستان مي خوام كه كمك كنن . اگر موافقيد ، بگيد تا شروع كنيم .

2. Pda

Pda کاربر تازه وارد

سلام . Yanni رو اكثر علاقه مندان به موسيقي مي شناسن . آهنگسازي كه خيلي ها ، آهنگاش رو مي پسندند . ياني ، كلكشني داره به نام Ethnicity كه سال 2003 اون رواجرا كرد . فكر نمي كنم اين كلكشن رو توي بازار به عنوان آهنگ هاي ياني ديده باشيد . چون اكثر آهنگهاي اين مجموعه ، همراه با صداي خواننده زن هستش . اگر حتي يادتون باشه و طرفدار آهنگهاي ياني باشيد ، Track 6 يا Track 7 مجموعه Tribute كه ياني توي هند و چين ، اجرا كرده بود ، توي نوارها و CDهايي كه به صورت رسمي توي بازار اومد ، پيدا نشد . هموني كه اگر فيلم كنسرت رو ديده باشيد ، Pedro Eustache بسيار زيبا تك نوازي مي كنه و تصاويري از تاج محل نشون داده ميشه و سپس Vann Johnson ، آهنگ Love is ALL رو مي خونه . خب ! غرض از اين حرفا اين بود كه بگم بعضي از آهنگها ، بين دوستان ناشناخته باقي مي مونند .
    امروز ، يكي از آهنگهاي ياني توي مجموعه Ethnicity با نام Playing By Heart رو ميذارم . دليل انتخاب اين آهنگ هم اين بود كه خب ! قرار شد توي اين تاپيك ، خواننده توي كار نباشه . :p :p اين آهنگ جز معدود آهنگهاي اين مجموعه است كه در عين اينكه بسيار زيبا زده شده ، بدون كلامه . ;)
    در ضمن ، كيفيتي كه من داشتم ، 256 kbps بود . چون همه دوستان شايد حال و حوصله دانلود فايل هاي نسبتا بزرگ رو نداشته باشند و از اون طرف ، خط دايال آپ دارن ، من آهنگ رو با كيفيت 128 Kbps اينجا ميذارم :p . در ضمن ، لطف كنيد اگر آهنگي ميذاريد ، اولا داراي بيت ريت بيش از 128 Kbps نباشه و ثانيا لينكي كه ميديد ، به اين سايتهاي درپيت كه پس فردا ممكنه از كار بيافته ، نباشه . كاري كه خودم كردم ، اين بوده كه يك اكانت توي پرشين گيگ ساختم و از اين به بعد آهنگ ها رو اونجا آپلود مي كنم . :blink: :blink: :wacko:
    براي اينكه مطمئن شيد آهنگ خوبه يا نه ، من دو تا لينك ميذارم . اولي رو با حجم كم دانلود كنيد و گوش كنيد .بعد اگر خوشتون اومد ،دومي رو با كيفيت بالا دانلود كنيد . اميدوارم همه دوستان ، اين مسائل رو اينجا رعايت كنند .
    به قول فرنگي ، Enjoy . ;)

نام آهنگساز : Yanni Hrisomallis
    نام مجموعه : Ethnicity
    سال انتشار : 2003
    نام آهنگ : Playing By Heart
    مدت زمان آهنگ : چهار (4) دقيقه و سي و هشت (38) ثانيه
    فايل براي گوش كردن - بيت ريت : 24 Kbps - حجم فايل : 836 KB - دانلود فايل : كليك كنيد.
    فايل براي دانلودكردن - بيت ريت : 128 Kbps - حجم فايل : 4460 KB - دانلود فايل : كليك كنيد.

3. Pda

Pda کاربر تازه وارد

سلام . فكر نمي كنم اصلا لازم باشه درباره Kitaro حرف بزنم . دوستان توي تاپيك معجزه كيتارو مطالب گفتني رو گفتند . فقط يه چيزي كه برام خيلي جالب بود ، اين بود كه توي يكي از كنسرتاش كه داشتم مي ديدم ، كيتارو خيلي ورجه وورجه مي كرد . يعني از پله ها مي رفت بالا ، با يك وسيله موسيقي كه اگه يادم باشه از اين طبل هاي ژاپني بود قطعه اي رو مي زد ، دوباره مي اومد پايين با يك وسيله ديگه كار مي كرد. حالا شما تمركز رو نگاه كنيد كه همين بالا پايين رفتن انرژي مي بره . چه برسه بخواهي با چند وسيله هم كار كني .
    خب ! درباره اين آهنگي كه گذاشتم ، فكر مي كنم خيلي هاتون گوش كرديدش . يكي از بهترين آهنگهاييه كه من از Kitaro شنيدم . از مجموعه The World of Kitaro انتخابش كردم . واقعا استادانه زده . همين الان دارم اين آهنگ رو براي بار چندم گوش مي كنم .

باز هم ميگم اون واژه فرنگي رو ! Enjoy ! ;)

نام آهنگساز : Kitaro
    نام مجموعه : The World Of Kitaro
    سال انتشار : 1996
    نام آهنگ : Mirage
    مدت زمان آهنگ : چهار (4) دقيقه و شانزده (16) ثانيه
    فايل براي گوش كردن - بيت ريت : 24 Kbps - حجم فايل : 772 KB - دانلود فايل : كليك كنيد.
    فايل براي دانلودكردن - بيت ريت : 128 Kbps - حجم فايل : 4106 KB - دانلود فايل : كليك كنيد.

4. Pda

Pda کاربر تازه وارد

سلام . انصافا پيش خودتون فكر نمي كنيد اين PDA عجب بيكاريه كه از اين كارا مي كنه ؟ يعني آهنگ رو آپلود مي كنه بعد مطلب هم مي نويسه ؟ تازه خودم هم وبلاگ دارم كه اون رو هم بايد آپديت كنم وگرنه خلق الله شاكي مي شن . بايد بگم كه چون واقعا اين فروم دوست داشتنيه ، حيفه كه توي اين زمينه ،حرفي براي گفتن نداشته باشه . براي همين ، فعلا مجبورم اينجا رو آباد نگه دارم تا ببينيم كدوم شير پاك خورده اي مياد اينجا و فعاليت مي كنه . بگذريم .
    شايد اسم Chris Spheeris براي خيلي ها ناآشنا باشه . اما كساني هم هستند كه اين آهنگساز رو مي شناسند . آهنگي رو كه امروز انتخاب كردم ، از مجموعه اي به نام Enchantment هست كه اتفاقا هم اسم خود مجموعه هم هست . اين آهنگ يكي از بهترين آهنگ هاييه كه من از Spheeris شنيدم . تا حالا شده ، با اين كه آهنگي رو نشنيديد و براي اولين بار داريد اون رو مي شنويد ، ادامه آهنگ رو تو ذهنتون تصور كنيد و بگيد خوب بود اينجوري مي زد بقيش رو ؟ شايد به خاطر الهام گرفتن از آهنگهاي ديگه باشه، ولي در هر صورت بعضي وقتها پيش مياد كه ادامه آهنگ رو قبل از گوش كردن ، ميشه حدس زد . خب ! از ديد من ، اين آهنگ همونجوري جلو ميره كه بايد جلو بره . خودتون گوش كنيد . :rolleyes:

Spheeris ، در مجموعه Enchantment با Paul Voudouris همكاري داشته ، اما اين مجموعه بيشتر به نام Spheeris هست تا Voudouris .
    در ضمن ، از همين مجموعه Enchantment ، آهنگ Pura Vide هم معروفه كه اگر بخوام به خاطرتون بيارم كجا اون رو گوش كرديد ، بايد بگم كه اكثرا توي برنامه هاي تاريخ معاصر از اين آهنگ استفاده مي شه .
    جمله اي كه در پشت جلد CD نوشته شده اينه : Love And Understanding are the keys to the heart . واسه همين يكي از آهنگهاي اين مجموعه به نام Love And Understanding ناميده شده .
    در ضمن توي عكس ، سمت چپي كه دستش رو انداخته روي دوش يارو !!! Spheeris هست و اون يارو هم كه معلومه ديگه كيه . Voudouris .

Enjoy ;)

نام آهنگساز : Chris Spheeris
    نام مجموعه : Enchantment
    سال انتشار : 1990
    نام آهنگ : Enchantment
    مدت زمان آهنگ : چهار (4) دقيقه و سي و يك (31) ثانيه
    فايل براي گوش كردن - بيت ريت : 24 Kbps - حجم فايل : 814 KB - دانلود فايل : كليك كنيد.
    فايل براي دانلودكردن - بيت ريت : 128 Kbps - حجم فايل : 4341 KB - دانلود فايل : كليك كنيد.

5. mohsenmx

mohsenmx Registered User

مرسی خیلی جالبه. ادامه بده . من یکی از طرف دارای موسیقی بی کلامم :)

6. Pda

Pda کاربر تازه وارد

به نظرت خوبه همينجوري ادامه بديم يا نه ؟ نظرت رو بگو . مثلا ميشه يه ماه فقط روي كيتارو كار كنيم . يه ماه فقط روي ياني . يا مثلا يك ماه فقط روي مهدي . يه راه ديگه هم همينه كه الان دارم انجام ميدم . يعني بيايم يك آهنگساز معرفي كنيم و يك آهنگ ازش بذاريم . كدوم بهتره ؟

7. appbannerkhuniresbanner
  8. mohsenmx

mohsenmx Registered User

خوب به نظرم اون کسایی که معروفیت بیشتری دارن رو بیشتر در مورد خودشون و آثارشون حرف بزنیم . کسایی مثل Yanni خیلی بیشتر از 3 - 4 خط ارزش بحث در مورد خودشون و کاراشون رو دارن . ;)

9. Pda

Pda کاربر تازه وارد

آخه مشكل اينجاست كه ما فكر مي كنيم هر كي معروف هست رو مي شناسيم . بذار ماجراي پيدا كردن مهدي رو برات بگم ، مي فهمي . من توي سايت آمازون بودم . داشتم User Review ها رو درباره يكي از كارهاي ياني مي خوندم . توي يكي از اين Review ها ، ديدم يكي با اين مضمون نوشته كه (من فارسي مي نويسم) آقا ! من يكي رو مي شناسم كه از ياني بهتره .اسمش هم مهديه . اينجاش رو يادمه . نوشته بود . Pronounced As Meddie . يعني اونا مي خونن مدي ! :lol:
    خب ! رفتم سايت مهدي رو ديدم . و تعريفهاي كاربرها رو خوندم و آهنگاش رو هم گوش كردم . (30 ثانيه) . خيلي خوشم اومد . بعد دربدر افتادم دنبال دانلود كردنشون . و دانلودشون كردم . تمام كلكشن هايي كه الان از مهدي دارم ، 256 kbps هستند . تازه بعضي از آهنگاش هم 320 Kbps. بگذريم . واقعا عالي زده . به تمام معني . به خصوص اينكه گفتم ! تم شرقي و ايراني كار رو حفظ كرده . جالب اينه كه شديدا هم وسواسيه توي آهنگ . يعني براي هر كلكشنش 30 تا آهنگ ميزنه . بعد 10 تا رو انتخاب مي كنه .
    جالبه كه بگم تا همين ديروز بحث بود بين من و برادرم كه مهدي كجاييه . تا اينكه بالاخره ديروز كاشف به عمل اومد كه بله ! آقا ايراني و تهرانيه و از 3 سالگي رفته آمريكا . حالا حيف نيست من اين آدم رو كه فكر مي كنم اگر توي ايران معرفي بشه ، خيلي ها خوششون مياد رو معرفي نكنم و برم وقت بذارم روي كسي مثل ياني كه ديگه همه مي شناسنش ؟ جمله واقعا سواليه ها ! يعني مي خوام نظرتون رو بدونم . راستي وقتي خواستيد بريد توي سايت مهدي ، اسپيكرتون رو روشن كنيد .

10. mahdi206

mahdi206 Registered User

آقا محشره! هم اين تاپيكهم آهنگهايي كه براي دانلود گذاشتين هم اين مهدي كه معرفي كردينش ، آهنگهاش خيلي توپن ، عالي! 1000 بار مرسي!

11. Pda

Pda کاربر تازه وارد

به به آقا مهدي ! از اينكه اين تاپيك داره كم كم داغ ميشه خيلي خوشحالم . همين الان دارم يكي از آهنگهاي مهدي رو آپلود مي كنم . تا مطلبش رو بنويسم و تا آپلود بشه و اين حرفا ، يه 45 دقيقه اي طول ميكشه . از اينكه نظر دادي ممنونم . محسن جان ! از شما هم متشكرم . :blush:

12. mohsenmx

mohsenmx Registered User

درسته ... ما تمام معروف ها رو نمیشناسیم ولی خوب میتونیم بنا به کارهایی که کردن و کیفیت کاراشون نسبت بهشون با اهمیت بیشتر یا کمتری برخورد کنیم. حالا میتونه یانی باشه یا همین مهدی خودمون .

خارج از بحث : موزیک های این مهدی رو از کجا گیر آوردی منم علاقه مند به گوش دادنش شدم . :)

13. mahdi206

mahdi206 Registered User

يه سري از آهنگهاش تو سايت خودش براي دانلود هست! من الان دارم دانلودشون مي كنم! واقعا محشره [​IMG]

14. avajang.com .leftavajang.com.right
  15. mohsenmx

mohsenmx Registered User

آهنگاش سمپل هست حال نمیده من کامل میخوام :(

16. mohsenmx

mohsenmx Registered User

مرسی PDA جان من منتظرم :rolleyes:

17. mahdi206

mahdi206 Registered User

خب آره ، نميشه كه كاملش رو بذاره واسه دانلود!

راستي PDA جان ، اين آهنگهاي آقا مهدي رو از كجا گير آوردي؟ ميشه تو اين CD فروشي ها پيداش كرد؟

18. Pda

Pda کاربر تازه وارد

شما توي اينترنتش نمي توني پيدا كني . Cd فروش هاي توي ايران كه جاي خود دارن . حتي توي Emule هم اينقدر تعداد Availabilty و Source ها كمه كه نمي صرفه آدم از اونجا دانلود كنه . ShareAza , Kazza و بقيه هم كه تقريبا به صورت تك آهنگ گذاشتن و مجموعه رو كامل نذاشتن . جالبه كه من ، مي خواستم كلكشن شماره 7 مهدي رو ، از Emule دانلود كنم . چون كار مال امساله ، هنوز سايتها نذاشتن برا دانلود . آقا ! ما بيچاره شديم براي دانلود اين كلكشن . فايل Rar هست . اما توي كل بچه هايي كه اين كلكشن رو دارن يا در حال دانلود كردن هستن ، فقط يكي مجموعه كامل سري 7 رو داره كه يه روس هستش . اسمش هم هست Iskander . اما هيچ وقت ظاهر نميشه ، يا اگر هم ميشه اينقدر Queue زياده كه به من نمي رسه . خلاصه تنها كلكشني كه من از مهدي ، فقط آهنگ اولش رو دارم ، و بقيه رو ندارم همين Instrumnetal Heaven يا همون سري 7 هستش (يه دفعه ياد B.M.W افتادم). اون هم انشاالله پيدا ميشه . شما فعلا علي الحساب ، اين آهنگي كه تا چند دقيقه ديگه آپلود ميشه رو گوش كن . اگه خوشت اومد بعدا يه كاريش مي كنيم .

19. mohsenmx

mohsenmx Registered User

[​IMG] [​IMG] [​IMG]
    این مهدی خان اگه ایران میموند یک هزارم این هم پیشرفت نمی کرد :( هیف که ایران قدر همچین استعدادهایی رو نمیدونه :(

20. mahdi206

mahdi206 Registered User

ببين اگه واسه دانلود مشكل سرعت داري لينك دانلود رو به خودم بده برات دانلود مي كنم.

21. Pda

Pda کاربر تازه وارد

سلام . قول داده بودم درباره مهدي بنويسم . فعلا از كارهاش مي نويسم . مهدي چند تا كلكشن داره . همه توي سبك NewAge - Instrumental هستند . اسماش هم با همين Instrumental شروع ميشه ، بجز يك مجموعه كه اسمش هست Christmas Treasures كه مهدي توي اين كلكشن ، تم كارش بيشتر غربيه تا شرقي . طريقه آشنايي با مهدي رو هم بهتون گفتم .خدا پدر مادر اون يارو كه مهدي رو معرفي كرد بيامرزه . اي شيطون ! قربون اون Meddie گفتنت ! :lol:
    واقعا ديروز وقتي فهميدم مهدي ايرانيه ، خيلي خوشحال شدم . به برادرم ميل زدم كه ديدي گفتم مهدي ايرانيه . واقعا افتخار نيست درباره همچين آهنگسازي و كارهاش يه روزنامه اي مثل NewYork Times بنويسه Hauntingly beautiful يا Los Angeles Times بنويسه Fans of really beautiful music should definitely check this one out .
    امروز ، از مجموعه Instrumental Imagery براتون آهنگ انتخاب كردم . خوشبختانه يا بدبختانه ، اين آهنگ رو آمازون به صورت مجاني هم براي دانلود گذاشته . هر چند كه براي دانلود فايل از آمازون ، بايد عضو آمازون باشيد . اين هم لينك آمازون . ببينيد خلق الله چه نظري درباره آهنگاي اين مجموعش دادن .

در ضمن فعلا اين پرشين گيگ من رو رسما بيچاره كرده .الان يه جاي ديگه آپلود مي كنم . بعدا اگر شد ، انتقال ميدم به پرشين گيگ . از qfile.de استفاده كردم . اين سايت هم مثل RapidShare عمل مي كنه . روي دكمه Free كليك كنيد . صفحه بعدي كه ظاهر شد ، اون پايين نوشته Your Download Link . كليك سمت راست و Save Target As و .... :p
    اگر ديديد براي بار دوم نميزاره فايلي رو دانلود كنيد ، ديسكانكت كنيد (البته اگر آي.پي دايناميك باشه) و Cookie وبسيات رو پاك كنيد و بعد شروع كنيد به دانلود فايل جديد . بعيد مي دونم اين سايت براي كسي فيلتر شده باشه.

Enjoy! ;)

نام آهنگساز : Mehdi
    نام مجموعه : Instrumental Imagery - Volume 3
    سال انتشار : 2000
    نام آهنگ : Millenium Dance
    مدت زمان آهنگ : پنج (5) دقيقه و بيست و نه (29) ثانيه
    فايل براي گوش كردن - بيت ريت : 24 Kbps - حجم فايل : 989 KB - دانلود فايل : كليك كنيد.
    فايل براي دانلودكردن - بيت ريت : 128 Kbps - حجم فايل : 5273 KB - دانلود فايل : كليك كنيد.

22. mahdi206

mahdi206 Registered User

آقا مرسي ، عالي بود!

بالاخره نگفتي اين آهنگها رو از كجا گرفتي؟ اگه دانلود كردي لينك بده ما هم دانلود كنيم.:rolleyes: