برگزیده های پرشین تولز

NOKIA N80 ٠

3soot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
ديدم اينجا دشمنان نوكيا زياد شدند گفتم يه حالي بدم ;)
خدائيش عجب گوشي باحاليه :)
اين گوشي همه سوني اريكسو ني هارو ميتركونه :lol: :lol:
معرفي كاملي از اين گوشي را اينجا دنبال كنيد
http://www.mobile-review.com/review/nokia-n80-en.shtml

http://www.gsmarena.com/nokia_n80-pictures-1347.php

nokia_n80_p03.jpg

nokia_n80_p02.jpg

15_n80_low.jpg

Nokia N80 Technical Specs
Operating System:

Symbian OS v9.1
Developer Platform:

S60 3rd Edition
Java Technology:

CLDC 1.1

Mobile Media API (JSR-135)

Web Services API (JSR-172)

Security and Trust Services API (JSR-177)

Location API (JSR-179)

SIP API (JSR-180)

Mobile 3D Graphics API (JSR-184)

JTWI (JSR-185)

Wireless Messaging API (JSR-205)

FileConnection and PIM API (JSR-75)

Bluetooth API (JSR-82)

MIDP 2.0

Nokia UI API
Browser:

HTML 4.0 (XHTML 1.1)

WAP 2.0

XHTML over TCP/IP
Messaging:

MMS+SMIL

SMS
Digital Rights Management:

OMA DRM v1.0
Delivery Method:

HTTP Download

MMS
Sound Formats:

AAC

AAC+

AMR (NB-AMR)

eAAC+

MIDI Tones (poly 48)

MP3

RealAudio

SP-MIDI

Video/Audio Streaming

True Tones (WB-AMR)

WAV

WMA
Functionality:

GSM 1800

GSM 1900

GSM 850

GSM 900

WCDMA 1900

WCDMA 2100
Regional Availability:

Africa

Americas

Asia-Pacific

China

Europe
Screen Display:

Color Depth: 18 bit

Resolution: 352 x 416
Physical Descriptions:

Dimensions: 95 x 50 x 23 mm

Weight: 134 g
Memory:

Unlimited Heap size

Shared Memory for Storage: 60 MB

Unlimited Jar size
Keypad Descriptions:

2 Labeled Soft Keys

5-way Scrolling

Grid Key Mat
Video Support:

3GPP formats (H.263)

MPEG-4

RealVideo
Network Data Support:

CSD

EGPRS

GPRS

HSCSD

WCDMA
PC Connectivity:

Bluetooth

Infrared

USB

WLAN
Extra Features:

Instant Messaging

IMAP4 email

Mini SD

POP3 email

Presence

Push-to-Talk

RealOne player

SMTP email

Stereo FM Radio

SyncML

Themes

Video call

Video player

Video recorder

Video sharing

Visual Radio

Word/Excel/Powerpoint Compatibility

قيمت پيشنهادي فعلا 500 يورو ميباشد و ورود اين گوشي در ماه آوريل 2006 اعلام شده است

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
گوشی بسیار خوبیه
بخصوص با امکانات بالاش مثل
دوربین 3 مگاپیکسل - Wi-Fi - سیمبین 9.1 - طراحی زیبا - سایز مناسب
اما رقیبای خیلی جدی ای مثل P990 داره
23.gif

Radix

Registered User
لایک‌ها
170
به نقل از cesoot :
ديدم اينجا دشمنان نوكيا زياد شدند گفتم يه حالي بدم ;)
خدائيش عجب گوشي باحاليه :)
اين گوشي همه سوني اريكسو ني هارو ميتركونه :lol: :lol:

qsqyqq.jpg

:rolleyes:
سه سوت جان مثل اینکه که کم کم v3 عزیز :blush: داره دلت را میزنه و به فکر نوکیا افتادی دوباره 6270 , n80 و ... . الان فکر کنم 9 ماهی هست داری v3 را ؟ درسته ؟ آیا هنوز هم مثل روز اول دوستش داری یا نه ؟!!

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
فقط قیمت میتونه رقیب این نوکیا ان 80 باشه اگر قیمتش زیاد نباشه ففروشش خیلی بالا خواهد بود گوشی ایه که هر کسی رو وسوسه میکنه حتی اگر ندونه سیمبین چیه

3soot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سه سوت جان مثل اینکه که کم کم v3 عزیز داره دلت را میزنه و به فکر نوکیا افتادی دوباره 6270 , n80 و ... . الان فکر کنم 9 ماهی هست داری v3 را ؟ درسته ؟ آیا هنوز هم مثل روز اول دوستش داری یا ن
ه

نه عزيز هنوز هم وي تري رو دوست دارم و دارمش :) ولي خب هميشه انسان در حال پيشرفته نمي شه يه گوشي رو 10 سال نگه داشت چون من خودم رو وسايل ارتباطي حساس هستم و خيلي علاقه مند اين دو تا كمپاني نوكيا و موتورولا رو تحت نظر گرفتم محصولاتشونو تا 1 سال آينده گوشيمو عوض كنم طبيعتا از همين الن دارم كارارو ميبينم اين N80 از نظر من و ملاكهائي كه دارم گوشي جالبه فقط بقول اساتيد طبيعتا قيمت بالائي داره و بايد صبر كرد قيمتش رو ديد و البته بعدش افت قيمت اونو ;)

خلاصه مطلب اينكه اين گوشي ارزش فكر كردن براي خريد رو كاملا داره :) اينجا چون يك مكان عموميه طبيعتا من فكر دوستاني هستم كه جهت مطالعه و انتخاب ميان صرفا براي دل خودم تاپيك نمي زنم مطمئنا اين گوشي رضايت خيلي هارو جلب ميكنه ;)

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
سری N نوکیا گوی سبقت را از رقیبان ربوده است!
من از N 70 خوشم می آید. البته قیمت آن در حال حاضر بسیار گران است ولی در گذر چند ماه آِینده بهای آن به میزان قابل توجهی پایین خواهد آمد.

HendeseH

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از cesoot :
ه

نه عزيز هنوز هم وي تري رو دوست دارم و دارمش :) ولي خب هميشه انسان در حال پيشرفته نمي شه يه گوشي رو 10 سال نگه داشت چون من خودم رو وسايل ارتباطي حساس هستم و خيلي علاقه مند اين دو تا كمپاني نوكيا و موتورولا رو تحت نظر گرفتم محصولاتشونو تا 1 سال آينده گوشيمو عوض كنم طبيعتا از همين الن دارم كارارو ميبينم اين N80 از نظر من و ملاكهائي كه دارم گوشي جالبه فقط بقول اساتيد طبيعتا قيمت بالائي داره و بايد صبر كرد قيمتش رو ديد و البته بعدش افت قيمت اونو ;)

خلاصه مطلب اينكه اين گوشي ارزش فكر كردن براي خريد رو كاملا داره :) اينجا چون يك مكان عموميه طبيعتا من فكر دوستاني هستم كه جهت مطالعه و انتخاب ميان صرفا براي دل خودم تاپيك نمي زنم مطمئنا اين گوشي رضايت خيلي هارو جلب ميكنه ;)

فقط یک دفعه ضخامت گوشیت دو برابر میشه :blush:

این n80 گوشی جالبیه. فقط من با این ضخامتش مشکل دارم.

untitled.JPG

با 26mm دیگه باید قید جیب رو زد

3soot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
گوشی بسیار خوبیه
دوربین 3 مگاپیکسل - Wi-Fi - سیمبین 9.1 - طراحی زیبا - سایز مناسب
اما رقیبای خیلی جدی ای مثل P990 داره

من هميشه از اين TINTIN خوشم اومده بدون تعصب يه پست زد و يه مشخصاتي رو كه براي آشنائي با اين گوشي لازمه ارائه داد ;) ;)

فقط یک دفعه ضخامت گوشیت دو برابر میشه

واقعا اين پست زدن ها سود داره اصلا به اين ضخامتش فكر نكرده بودم :( براي من اين قضيه خيلي مهمه شايد همين باعث بشه آدم در مورد اين گوشي تجديد نظر كنه مخصوصا تو اين دوره كه گوشيها داره به طرف نازكي ميره مثل MOTO SLVR L7 موتورولا كه خيلي چيز تميزيه ;) با اين اوصاف فعلا همين وي تري چيز توپپيه ;) از تصوير شما هم ممنون دوست عزيز :rolleyes:

3soot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
گوشی بسیار خوبیه
دوربین 3 مگاپیکسل - Wi-Fi - سیمبین 9.1

در مورد اين سمبين 9.1 كسي دقيقا ميدونه چيكارس :) چه كاررائي و خصوصياتي داره اين ورژن از سيمبين ;)

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
با قیمتی که داره هیچ رقابتی با SE های همرده خودش نمیتونه بکنه !

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
این مطلبو از تاپیک مقایسه نوکیا و سونی اریکسون اوردم اینجا.

گوشی رویایی n80 .n80 بدون شک یکی از امیدوار کننده ترین محصولات نوکیا در اینده خواهد بود . n80 در اصل پسر مدل رویایی 7650 نوکیا بود که 7650 به عنوان اولین گوشی اسمارت فون سری 06 نوکیا موفقیتی بزرگ برای نوکیا به حساب میامد در اصل 7650 شروعی برای اسمارت فونها بود و حالا n80 ته اسمارت فونها تا این زمان است واقعا امکانات n80 هر علاقه مند به گوشی و دنیای دیجیتال رو وجد میاورد n80 رو اصل میتوان گوشی با قابلیتهای منحصر بفرد .

7650-n80.jpg

در اولین دید به گوشی بدون شک اندازه کوچک ان (در حالت در بسته) شما رو شگفت زده میکند n80 با اندازه 95.4 x 50 x 23.4 mm به عنوان کوچکترین گوشی در خانواده گوشیهای سری 60 نوکیاست (برای اینکه اندازه تقریبیش بیاد دستتون میتوانید با k750 مقایسه کنید که این گوشی به اندازه 5 mm ارتفاعش از k750 کمتر است ولی به اندازه 4 mm از عرض بزرگتر است) و این شاید برای کسانی که همیشه از بزرگی (گوشکوبی) گوشیهای سری 60 نوکیا رنج میبردند جای خوشحالی داشته باشد.(خودمم یکیشون)

nsize.jpg

n80 یک دوربین 3 مگا پیکسلی با 20x زوم دارد که فاقد auto focus است که برای همچین دوربینی کمی جای تعجب باقی مگذارد ولی با این حال دو حالت focus برای دوربین این گوشی در نظر گرفته شده است که برای حالت نزدیک و حالت معمولی عکاسی است با اینکه این حالت به مقدار زیادی میتواند در عکاسی تاثیر داشته باشد ولی بدون شک جای auto focus را نمیگیرد از دیگر نکات میتوان به عکاسی در حالت افقی و تمام صفحه اشاره کرد که کار عکاسی را دلچسبتر و اسانتر میکند و امکان اتصال مستقیم به پرینتر از طریق بلوتوت یا شبکه بیسیم و یا usb.
استفاده از wlan در استاندارد 802.11g. که در گوشیهای جدید wlan جای خود را باز کرده است .
استفاده از سیمبین ورژن 9.1 و همچنین استفاده از S60 3rd Edition که رزولوشن بالاتر و همچنین نمای افقی به همراه بهبود اینترفس اصلی پشتیبانی میکند البته حالت نمای افقی فقط برای دوربین بکار میرود که در E60 اپشنی برای دوباره جهت یابی هم وجود دارد .رزولوشن بالاتر در اصل اندازه صفحه مونیتور را تغییر نداده بلکه میزان حجم پیکسل را در صفحه افزایش داده و این باعث خواناتر شدن نوشتها و عکسها شده کلا کیفیت رفته بالا.

Nland.jpg

n80 در اصلی قسمتی از Nokia XpressMusic که میتوان کاربرد اصلی ان در upnp که در مورد ان توضیح خواهیم داد .از دیگر نکات در n80 میتوان به استفاده ان به عنوان USB Mass Storage در زمان اتصال از طریق usb دانست .
از نکات جالب دیگه پخش فایلهای wma محافظت شده ویا همون licence داره خودمون که با drm محافظت میشن و به اشتراک گذاری اونها اشاره کرد .
انقدر در مورد n80 میشه گفت که خودش یه مقاله n صفحهای میشه ولی برای اثبات قدرت n80 به همین مطالب و البته مطلب پایین در مورد upnp بسنده میکنم
***نوکیا با بکار گیری wlan در این گوشی امکان استفاده از تکنولوژی Upnp را در گوشی را فراهم کرده در اصل upnp نقطه عطفی برای گوشیهای موبایل است و یکی از بزرگترین دلایل برتری n80 نسبت به سایر گوشیهای اسمارت فون همین تکنولوژی است این تکنولوژی برای اولین بار در گوشیهای موبایل در n80 بکار میرود و از این طریق نوکیا کمی خود را از دیگر رقبا جلو میاندازد فقط برای اینکه کمی با اهمیت این تکنولوژی اشنا بشید توضیح مختصری در این مورد میدم.در اصل این تکنولوژی برای ارتباط اسان و راحت برای به اشتراک گذاری انواع نسخهای مولتی مدیا در یک خانه دیجیتال است در نگاه اول همه میگن خب خانه دیجیتالمون کجا بود ولی در اصل با این تکنولوژی میشه هر گونه فایل مولتی مدیا و غیره را در یک شبکه بیسیم به اشتراک گذاشت یا از فایل به اشتراک گذاشته شده استفاده کرد برای مثال شما از طریق این تکنولوژی میتونید فایل اهنگ خود را در موبایل n80 خود در تلویزبونتان پخش کنید و یا با کامپیوتر خود یک شبکه بیسیم راه اندازی کنید و با دستگاه موبایلتان در هر جای خانه از فایلهای اهنگ به اشتراک گذاشته شده استفاده کنید ویا از ان به جای کنترل استفاده کنید (در خانه دیجیتال) (واقعا ته تهشه دیگه)
این تکنولوژی از پروتوکل tcp/ip استفاده میکند و سیستم عاملهای امروزی (xp) همگی از ان پشتیبانی میکنند.
البته اگر بخواهیم در مورد این تکنولوژی بحث کنیم خودش مطلبی خیلی طولانی میشود من توصیه میکنم خودتون بیشتر تحقیق کنید تا بیشتر از اهمیت این تکنولوژی با خبر شید .

upnp.jpg

در پایان در قالب یه طرفدار نوکیا باید اینو بگم که این گوشی فراتر از انتظارات هست و به عنوان یه فرد بیطرف میگم خیلی گوشی خوبیه

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از HendeseH :
فقط یک دفعه ضخامت گوشیت دو برابر میشه :blush:

untitled.JPG

با 26mm دیگه باید قید جیب رو زد
نه خیلی هم زیاد نیست برای اینکه بیاد دستت ضخامت 6600 مثلا 24 میلیمتره که همش 2 میلیمتر از n80 کمتره یا مثلا p990 یا p910 هم ضخامتش 26 میلیمتر هست ولی در کل اره میشه گفت گوشیه ضخیمیه

3soot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
در پایان در قالب یه طرفدار نوکیا باید اینو بگم که این گوشی فراتر از انتظارات هست و به عنوان یه فرد بیطرف میگم خیلی گوشی خوب
ی

سعيد جان از بررسي مفصل و جالبت خوشحال شدم بسيار عالي بررسي كردي واقعا ممنون :)

با قیمتی که داره هیچ رقابتی با SE های همرده خودش نمیتونه بکن
ه

خب شما البته ميدونيد كه گوشيهاي نوكيا افت قيمتي زياد دارند با كمي صبر ميتوان به حصول نتيجه اميدوار بود
در كل ميشه گفت در حال حاضر بهترين گزينه براي خريده البته ببينيم شركتهاي ديگه چي ميدن بيرون ;)

3soot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
nokia-n80-2.jpg

nokia-n80-3.jpg

اينم يه سري مشخصات سيمبين 9.1 كه تو اين مدل گوشي بكار گرفته شده :

Key features of Symbian OS v9.1:

* Rich suite of application services – the suite includes services for contacts, scheduling, and messaging, OBEX for exchanging appointments (vCalendar) and business cards (vCard); integrated APIs for data management, text, clipboard and graphics

* Java support – supports the latest wireless Java standards, including MIDP 2.0, CLDC 1.1, JTWI (JSR185), Mobile Media API (JSR135), Java API for Bluetooth (JSR082), Wireless Messaging (JSR120), Mobile 3D Graphics API (JSR184) and Personal Information Management and FileGCF APIs (JSR075)

* Realtime – a realtime, multithreaded kernel provides the basis for a robust, power-efficient and responsive phone

* Hardware support – supports latest CPU architectures, peripherals and internal and external memory types

* Messaging – enhanced messaging (EMS) and SMS; internet mail using POP3, IMAP4, SMTP and MHTML; attachments

* Multimedia – audio and video support for recording, playback and streaming; image conversion

* Graphics – direct access to screen and keyboard for high performance; graphics accelerator API; increased UI flexibility (support for multiple simultaneous display, multiple display sizes and multiple display orientation)

* Platform security – proactive system defence mechanism based on granting and monitoring application capabilities through Symbian Signed certification. Infrastructure to allow applications to have private protected data stores. In addition, full encryption and certificate management, secure protocols (HTTPS, SSL and TLS) and WIM framework

* Communications protocols – wide area networking stacks including TCP/IP (dual mode IPv4/v6) and WAP 2.0 (Connectionless WSP and WAP Push), personal area networking support including infrared (IrDA), Bluetooth and USB; support is also provided for multihoming and link layer Quality-of-Service (QoS) on GPRS and UMTS networks

* Mobile telephony – Symbian OS v9.1 is ready for the 3G market with support for WCDMA (3GPP R4 ans R5 IMS); GSM circuit switched voice and data (CSD and EDGE CSD) and packet-based data (GPRS and EDGE GPRS); CDMA circuit switched voice, data and packet-based data (IS-95 and 1xRTT); SIM, RUIM, UICC Toolkit; other standards can be implemented by licensees through extensible APIs of the telephony subsystem

* CDMA specific features including CDMA network roaming, third party OTA API, NAM programming mode, CDMA SMS stack, NAI handset identification, interfaces to enable Mobile IP and bridge and router gateway modes of operation

* International support – supports the Unicode Standard version 3.0

* Data synchronization – over-the-air (OTA) synchronization support using OMA standards; PC-based synchronization over serial, Bluetooth, infrared and USB; a PC Connectivity framework providing the ability to transfer files and synchronize PIM data

* Device Management/OTA provisioning – OMA DM 1.1.2 compliant, OMA Client provisioning v1.1

* Developing for Symbian OS – native system and application development in C++, supported by CodeWarrior and (from 2005H2) Eclipse-based IDEs. Java MIDP 2.0 supported by all mainstream Java tools. PC-hosted emulator for general development. Reference boards for general development, 2G, 2.5G and 3G telephony, supported by a range of JTAG probes and OEM debuggers​

3soot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
خب مي بينم كه طرفداران سوني اريكسون يه تاپيك زدن :) يادش بخير اون قديم نديما هم طرفداران زيمنس يه تاپيك زده بودن نتيجش به اين ختم شد كه دخل كمپاني معظم زيمنس اومد :lol: :lol: :lol: انشاءالله سوني اريكسون عاقبت بخير ميشه چون ديگه جاي اسم اضافه اي نداره :
مثلا بزارن سوني اريكسون توشيبا ....يا سوني اريكسون هيولت پاگارد يا .......
خب بگذريم گفتم اينجا اعلام كنم انتخاب بعدي من با مطالعاتي كه كردم تا اين لحظه NOKIA-N80 البته همونطور كه گفتم موتورولا و نوكيا رو دارم كاراشونو ميبينم ولي فكر مي كنم تا چند ماه آينده اين گوشي رو بگيرم بسيار نظر منو به خودش جلب كرده :)
البته منتظرم افت قيمتشو بكنه اساسي ;)

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,458
مثلا یه تاپیک ما اینجا بزنیم مربوط به سونی کمپانی ورشکست میشه؟؟ :blink: :blink: به حق چیزای نشنیده

;) ;)

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
به نقل از cesoot :
خب مي بينم كه طرفداران سوني اريكسون يه تاپيك زدن :) يادش بخير اون قديم نديما هم طرفداران زيمنس يه تاپيك زده بودن نتيجش به اين ختم شد كه دخل كمپاني معظم زيمنس اومد :lol: :lol: :lol: انشاءالله سوني اريكسون عاقبت بخير ميشه چون ديگه جاي اسم اضافه اي نداره :
مثلا بزارن سوني اريكسون توشيبا ....يا سوني اريكسون هيولت پاگارد يا .......
خب بگذريم گفتم اينجا اعلام كنم انتخاب بعدي من با مطالعاتي كه كردم تا اين لحظه NOKIA-N80 البته همونطور كه گفتم موتورولا و نوكيا رو دارم كاراشونو ميبينم ولي فكر مي كنم تا چند ماه آينده اين گوشي رو بگيرم بسيار نظر منو به خودش جلب كرده :)
البته منتظرم افت قيمتشو بكنه اساسي ;)

نوکیا احتیاجی به تاپیک نداره

سونی اریکسونیا یک تاپیک زدن بعد هم گفتن که طرفداری بقیه گوشیها نیان پست بزنند . چون وقتی پای مقایسه گوشیهاشون با بقیه بیاد وسط میبینند جز پول بیشتری که دادند گوشیشون برتری نداره. 300 پول کا 750 چینی میدن همون هفته اول صفحه گوشیشون پر خطهای ریز میشه
:cool:

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,458
باز خوبه سونی شهامتش رو داره رو گوشی می نویسه made in china ولی نوکیا چی؟؟

مینویسه made by mokia دیگه معلوم نیست گوشی کجایی هست؟؟ تایوانه؟ مالزی؟ افریقا؟...

بعد هم من که خودم نه ماه K750 دستم بود رو صفحه اش یه خط هم نیوفتاد روی چه حسابی میگی بعد یه هفته خط میوفته؟؟

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
به نقل از Sony Ericsson!! :
باز خوبه سونی شهامتش رو داره رو گوشی می نویسه made in china ولی نوکیا چی؟؟

مینویسه made by mokia دیگه معلوم نیست گوشی کجایی هست؟؟ تایوانه؟ مالزی؟ افریقا؟...

بعد هم من که خودم نه ماه K750 دستم بود رو صفحه اش یه خط هم نیوفتاد روی چه حسابی میگی بعد یه هفته خط میوفته؟؟

انتخاب گوشی فنلادی آلمانی مجارستانی یا بازار مشترک در مورد نوکیا به راحتی ممکنه اگر کسی براش مهم باشه گوشی made by nokia نمیخره
کا 750 چینیه و با قیمت 300 توی چین ساخته میشه. خیلی ها هم از خش افتادن راحت صفحه شاکین به هر حال بحثی ندارم خش چیزی نیست که بشه توی اینترنت نشونش داد

3soot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
دوستان عزيز درسته كه من از نوكيا بيشتر از سوني اريكسون خوشم مياد ولي اين دليل نمي شه دوستان عزيز سوني اريكسونيمو برنجونم ;)
چون وقتی پای مقایسه گوشیهاشون با بقیه بیاد وسط میبینند جز پول بیشتری که دادند گوشیشون برتری نداره. 300 پول کا 750 چینی میدن همون هفته اول صفحه گوشیشون پر خطهای ریز میشه

اين از نظر من قطعيه كه گوشيهاي سوني اريكسون از لحاظ تكنولوژي ساخت و بهره گيري از متريال مناسب ضعيف عمل ميكنند اكثر گوشي هاي اين كمپاني دچار اين نقيصه هستند بايد واقع بين بود گوشي هاي نوكيا از اين لحاظ بهترند .
بازم بگم كليت نداره صحبتهاي من با درصد صحت پيدا ميكنه . مثلا ممكنه بعضي از گوشيهاي نوكيا هم اين نقيصه را داشته باشند ولي سوني اريكسون اينجا ضعيفتره :) به نظر من استراتژي نوكيا در بكار گيري تكنولوژي موبايل زيركانه تر و هوشمندانه تره ، آينده رو بهتر ميبينه و احساس ميكنم طبق يه برنامه ريزي منسجم در حال جلو رفتنه :)
ولي ما مخلص همه هم هستيم ;)

بالا